Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Banesc написа:

темата  е за ковит 

не за пулев 

Е теб Пулев няма нужда и да те удря, а само да те погледне лошо и ще ти викат Бърза помощ.

преди 1 минута, adersa написа:

90% темата е в спам така че не се  прави на изненадан.

Тва го каза на най- откровения спамер в този форум. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 45k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 13 минути, Лудар написа:

Аз твърдя, че ваксините срещу ковид работят. Целият научен свят твърди същото.

Кажи ми кои учени го твърдят цяла седмица половин дузина учени правят ново проучване с доказателства , колко неефективни са ваксините .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Banesc написа:

работят но малко

и няма смисъл

а и не се знаят последствията 

я си представи че грешиш

както каза по-рано 

Работят достатъчно. Ако и мозъците ви работеха толкова, вече щяхме да сме забравили ковид, мерки, локдауни и тем подобни шитни.

току-що, adersa написа:

Кажи ми кои учени го твърдят цяла седмица половин дузина учени правят ново проучване с доказателства , колко неефективни са ваксините .

КОлко точно български учени искаш да изброя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Нашите тук са представителна извадка за тази констатация. 

Вербална Агресия , силно намалени умствени способности , неадекватни реакции , забелязвам и признаци на мозъчни сътресения , загуба на памет , изкривяване на реалността и отсъствие на нормална мисловна дейност. 

Пациенти , сър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, _sirena_ написа:

143112101_4142194562476034_7742035743360472389_n.jpg

като стана въпрос

сиренчето какво мисли за новата ми 

проекция

New-Bitmap-Image-8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Banesc написа:

на прабългарите са ми гените

малко съм молголоид

е ако не си го преболедувал ще ти кажа как протича 1 ден си леко неразположен 2 ден имаш хрема третия ден леко разстройство на 4 ден всичко е отминало и си перкаш нататък.Лично го изпитах преди 5 месеца без никакви ваксини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

По точно твоят мозък е промит.

Беше, поради слаба информираност и липса на лични преживявания. Ще си призная, че личните преживявания ме накараха да се поинтересувам от "другата страна". И разбрах че съм бил, нежелаещ да се информира идиот. Сега съм доволен, че пак ми се размина да умра от собствената си глупост. Е все мога да умра от много други неща още утре, ама ми е някак спокойно, че няма да е от глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Лудар написа:

Аз твърдя, че ваксините срещу ковид работят. Целият научен свят твърди същото. Доказателства каквито искаш- лични, емпирични, статистически, медицински, математически... изобилстват. Защо да ги повтарям, когато са на един клик разстояние? Защо да папагаля с години едно и също, като антиваксърите тук? Ти с какво доказа, че ваксините не работят? С приказки- нямаш капацитет, не си наясно с нещата, образовай се, говориш нелепици... Страшни доказателства, та и знания вадиш. Чул че антибиотиците вредяли на черния дроб и ги сравнява с алкохола. 😅 Аре чезвай моля ти се.

Как пък взе да говориш от името на целия научен свят - не знам.

Какви са ти личните емпирични доказателства, че ваксините работят?

Статистиката отдавна стана ясно, че ти е терра инкогнита, дори само преди две-три страници даде сам доказателство за това.

Математиката, ех математиката, може някога да ти е била силна, но сега куца яко, пак сам даваш доказателства.

Медицината пък определено никога не ти е била силна страна - нивото ти е ЕЖПК., в твоя случай Уикито каза.

Защо аз трябва да доказвам, че ваксините не работят, след като никога не съм твърдял това?

Единственото, което съм и ще продължавам да твърдя е, че са слабо ефективни и не могат да послужат за справяне с тази пандемия.

Това вече е доказан факт.

Но да оставим ваксините настрана, още чакам от теб доказателство за думите ти, че антибиотиците подпомагат ИС и я допълват.

Да не се окаже, че ти си чул нещо, но не си разбрал, а си си направил поредния грешен извод и бързаш да го споделиш.

Или както доказа, че ваксината имитира болест, че ефективността на ваксината зависи изцяло от индивидуалната ИС и т.н. и т.н.

Спри да се опитваш да се усукваш.

Ако можеш да докажеш тези си твърдения го направи, ако не можеш поне замълчи, щото едва ли ще преглътнеш да си признаеш, че си тотално неадекватен по тази тема.

Страх те е било от вируса - ваксинирал си се, това го разбирам и подкрепям.

Но да криеш този свой страх зад някакви претенции, че си по-наясно, че си по-отговорен от другите, това вече не мога да го приема.

Как точно ти като си се ваксинирал, спомагаш за това да има по-малко жертви?

Как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Pifi Pedolino написа:

е ако не си го преболедувал ще ти кажа как протича 1 ден си леко неразположен 2 ден имаш хрема третия ден леко разстройство на 4 ден всичко е отминало и си перкаш нататък.Лично го изпитах преди 5 месеца без никакви ваксини.

Това при теб. Моята шуранайка (каква идиотска дума) от 16.11 е диагностицирана с ковид, от 22.11 има бонус - пневмония. Иначе БЕШЕ от вашия форумен лагер. Аз нали съм нормален човек и се чудя - да съчувствам или да злорадствам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Димитър 59 написа:

вируса не се интересува от ваксинираните или антиваксерите той си провежда собствена политика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, andiay написа:

Как пък взе да говориш от името на целия научен свят - не знам.

Какви са ти личните емпирични доказателства, че ваксините работят?

Статистиката отдавна стана ясно, че ти е терра инкогнита, дори само преди две-три страници даде сам доказателство за това.

Математиката, ех математиката, може някога да ти е била силна, но сега куца яко, пак сам даваш доказателства.

Медицината пък определено никога не ти е била силна страна - нивото ти е ЕЖПК., в твоя случай Уикито каза.

Защо аз трябва да доказвам, че ваксините не работят, след като никога не съм твърдял това?

Единственото, което съм и ще продължавам да твърдя е, че са слабо ефективни и не могат да послужат за справяне с тази пандемия.

Това вече е доказан факт.

Но да оставим ваксините настрана, още чакам от теб доказателство за думите ти, че антибиотиците подпомагат ИС и я допълват.

Да не се окаже, че ти си чул нещо, но не си разбрал, а си си направил поредния грешен извод и бързаш да го споделиш.

Или както доказа, че ваксината имитира болест, че ефективността на ваксината зависи изцяло от индивидуалната ИС и т.н. и т.н.

Спри да се опитваш да се усукваш.

Ако можеш да докажеш тези си твърдения го направи, ако не можеш поне замълчи, щото едва ли ще преглътнеш да си признаеш, че си тотално неадекватен по тази тема.

Страх те е било от вируса - ваксинирал си се, това го разбирам и подкрепям.

Но да криеш този свой страх зад някакви претенции, че си по-наясно, че си по-отговорен от другите, това вече не мога да го приема.

Как точно ти като си се ваксинирал, спомагаш за това да има по-малко жертви?

Как?

Мдаммм... ти си тъп. Ти не знаеш. Ти не можеш. Дай нещо за което да се хвана, та да си говорим дори от клюкасрка гледна точка. Като си толкова напред с матряла питай ме за химичната формула на пеницилина например. Кажи нещо конкретно за моето незнание. А не само да ме окачествяваш. Доказвай вече че ваксините не стават, щото взе да ставаш безинтересен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Pifi Pedolino написа:

вируса не се интересува от ваксинираните или антиваксерите той си провежда собствена политика.

Политиката му е  „БОЦ БОЦ“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Лудар написа:

Аз твърдя, че ваксините срещу ковид работят.

Имаш право да твърдиш какво ли не.

преди 26 минути, Лудар написа:

Целият научен свят твърди същото.

Разбира се нищо подобно не твърди целият научен свят.Но да го допуснем в интерес на дискусията.

Проблема е, че науката не се осланя на авторитет, а на емпирично потвърдените опити.Повторение и проверяемост на опита - това е същността на позитивната наука.

преди 32 минути, Лудар написа:

Доказателства каквито искаш- лични, емпирични, статистически, медицински, математически... изобилстват. Защо да ги повтарям, когато са на един клик разстояние?

Друг научен аспект е, че дори само един опит да опровергава научна хипотеза, то тя се смята за опровергана.Пример.Ако в едно чекмедже има голям брой топчета.При всяко бъркане  вадиш по едно и ако само веднъж от 500 опита извадиш черно, то от това следва опровержението на хипотезата - всички топчета са бели.

В случая с ваксините е същият.Посочих ти го.Ако всички са ваксинирани - кой се разболява?? Че и се разраства разпостранението.

Колко по ясно да бъде.Очевидно трябва да приемем, за съжаление, че ваксините против ковид не действат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, parmobil написа:

Това при теб. Моята шуранайка (каква идиотска дума) от 16.11 е диагностицирана с ковид, от 22.11 има бонус - пневмония. Иначе БЕШЕ от вашия форумен лагер. Аз нали съм нормален човек и се чудя - да съчувствам или да злорадствам

Нещата са доста по- жалки. Гледам случай на тежко болен, със зелен сертификат- ваксиниран! И като става суперзле, си признава, че си е купил сертификата. Той е с двойна пневмония, но категорично отказва кислород, защото щел да му изгори дробовете. И... Лека му пръст! После, докторите били убийци... фашисти! Менгелета! И тва при положение че в цялата човешка история Менгеле е само един, а Ганьо е към милиард...

Да излъжеш лекар, е същото като да се откажеш от него. Защо изобщо отиде, ако ще го лъжеш?  Лекувай се сам!

преди 12 минути, Pifi Pedolino написа:

Която се състои в оцеляване и размножаване. И става все по-  латентно оцеляващ и размножаващ се в гостоприемна среда. Няма никаква мистерия около ковид. Лилипутите, не са никак безопасни, Гъливер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Лудар написа:

И като става суперзле, си признава, че си е купил сертификата.

След като тази новина се върти по всички медии в момента,не ти ли идва на акъл,че може да е целенасочена реклама,втълпявайки:„Не купувайте фалшиви сертификати!“? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Лудар написа:

Нещата са доста по- жалки. Гледам случай на тежко болен, със зелен сертификат- ваксиниран! И като става суперзле, си признава, че си е купил сертификата. Той е с двойна пневмония, но категорично отказва кислород, защото щел да му изгори дробовете. И... Лека му пръст! После, докторите били убийци... фашисти! Менгелета! И тва при положение че в цялата човешка история Менгеле е само един, а Ганьо е към милиард...

Да излъжеш лекар, е същото като да се откажеш от него. Защо изобщо отиде, ако ще го лъжеш?  Лекувай се сам!

Която се състои в оцеляване и размножаване. И става все по-  латентно оцеляващ и размножаващ се в гостоприемна среда. Няма никаква мистерия около ковид. Лилипутите, не са никак безопасни, Гъливер.

Много разпокъсана мисъл. Травма от миналото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, parmobil написа:

@АСПЕКТ Ти не беше ли боледувал от вариола. веселяк?

Уточнихме от какво. Няма, какво да повтарям.

https://www.standartnews.com/zarazata/speshno-veche-razrabotvat-vaksini-za-omikron-virusa-477744.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Лудар написа:

Мдаммм... ти си тъп. Ти не знаеш. Ти не можеш. Дай нещо за което да се хвана, та да си говорим дори от клюкасрка гледна точка. Като си толкова напред с матряла питай ме за химичната формула на пеницилина например. Кажи нещо конкретно за моето незнание. А не само да ме окачествяваш. Доказвай вече че ваксините не стават, щото взе да ставаш безинтересен.

Емпиричната формула на пеницилина е на един клик разстояние, обяснимо е, че искаш да те питам за това.

Искаш нещо конкретно, добре:

1. Ваксините не имитират болест, имитират зараза с антиген и така подготвят организма да произведе необходимите антитела и да съхрани информацията за този антиген в клетъчната памет на ИС, намираща се в костния мозък.

2. Ефективността на една ваксина не зависи от ИС на отделния индивид, от това зависи възприемчивостта към ваксината. Най-лесно и разбираемо се онагледява с помощта на Гаусова крива, би трябвало да знаеш какво е Гаусова крива.

3. Ефективността на ваксините се базира на това доколко те се доближават до т.н. стерилизиращ или пълен имунитет - колкото повече се приближават, толкова по-ефективни са и толкова по-малък процент ваксинирани е нужен, за да се получи т.н. групов имунитет, т.е. ваксинираното мнозинство е щит за неваксинираното малцинство.

4.Ваксини с 30% ефективност не са в състояние да изградят такъв групов имунитет, дори и при 100% ваксинирани.

Хайде сега ти дай нещо конкретно за твърдението си, че антибиотика подпомага и допълва ИС..

Дай нещо конкретно за това, как ти като ваксиниран допринасяш за понижаване на смъртността, без да броим евентуално твоята смърт.

Дай нещо конкретно за това, че естествения имунитет след срещата с К19 е нетраен, както твърдиш в свой пост, но видиш ли с ваксината ще станел траен!!!

Какво конкретно досега изобщо си написал?

А, да, че Израел е държавата с най-ваксинирано население в света, следвана от Германия - хубаво се опита да си конкретен, но пак излъга.

Как да каже човек, че знаеш, като постоянно постваш доказателства за противното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://fb.watch/9xwOUTm1Bf/

"Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги".
Джордж Оруел
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Pifi Pedolino написа:

...която изненадващо съвпада на 100% с политиката на ционистите :D Ти да видиш какво съвпадение... Не се ваксинира народа - санкции за държавата защото не са го "подтикнали" към ваксинация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До ден днешен, няма нито един адекватен отговор или решение предложено от антиваксърите, за изход от пандемията.

Няма нито един адекватен отговор от защитниците на конспиративните теории за коронавируса, на въпроса защо е бил създаден този вирус, въпреки твърденията им, че някои хора искали да съкратят човечеството.

Първо, противниците на ковид мерките, твърдяха, че вирусът е измислица или просто е едно безобидно грипче. После минаха на твърденията, че чрез това "безобидно" грипче, се цели намаляване на човечеството.

Същите противници на ваксините, бяха и противници на носенето на маски и на ковид мерките.

Та, все още чакам адекватен отговор на въпроса: Как дами и господа, да приключи пандемията - без мерки и без ваксини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, _Aumi_ написа:

Как дами и господа, да приключи пандемията - без мерки и без ваксини?

Без мерки и без ваксини.

И без телевизори

преди 9 часа, Pifi Pedolino написа:

И като види зелен сертификат, бяга кат дявол от тамян !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...