Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 52 минути, N1K17Y написа:

90% от населението ще умре изведнъж, ама той тръгнал да се притеснява дали "публиката" ще иска да гледа актьори с маски на кино :lol6:

Страшна логика ей. 

Ваксинирания е направил всичко възможно до момента, за де не попадне в интензивното. А на теб какво ще ти лекуват, нали вирус няма, а в болниците нарочно убиват хора с кислород и да им горят дробовете :D 

И след като е направил всичко, за да не попадне в интензивното и ако попадне в интензивното, значи ли че не е направил правилен избор?

Не е ли същото и с Неваксинираните?

И двамата са направили неправилен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 40,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2701

• miro20

2659

• Реджеп Иведик

3272

• Радул

2926

преди 51 минути, Димитър 59 написа:

Някой замислял ли се е,защо новите игрални филми,които са от 2020 и 2021 година,не засягат реалната обстановка?В никой не съм виждал маски,мерки,ваксини и дори загатване на ,,пандемия"?Сякаш нищо не се е случило,а живота в тях продължава както преди 2020 година!Замислям се вече,дали причината не е,че не искат да показват тази реалност в бъдеще.Защото знаят,че всичко ще се срине изведнъж,а след това публиката ще избягва филми с такава тематика.А може би не искат в бъдещето да се знае,че са избивали с подлост човечеството?

много си прав...

днес гледах Red notice....нема помен от пландемията....

а като имаш предвид че в Калифорния сенаторчето е голем боклук демократ...

и изпълнява всяка запетая на изкуфеляка байдън...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

И след като е направил всичко, за да не попадне в интензивното и ако попадне в интензивното, значи ли че не е направил правилен избор?

Не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, N1K17Y написа:

Не

Е, как не? Защо не? 

Защото сега се инатиш и просто да се направиш на тарикат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, andiay написа:

Продължаваш да твърдиш. че духът е счупил вазата.

Боледуване е следствие от заболяване, а заболяването може да е следствие на заразяване.

Използвам атенуиран, а не отслабен, защото така е прието, съжалявам, че е трябвало да поровиш в нета, за да разбереш какво означава.

Остава пак въпроса - как отслабен или умъртвен (правилния термин е инактивиран) антиген имитира заболяване, за да реагира ИС?

Как точно иРНК ваксината, която си си боцнал, имитира заболяване?

Имитират заразяване с определен антиген, който е заплаха за заболяване.

Можеш ли да осъзнаеш за какви глупости си се запънал, като магаре на баир?

Целта на всяка една ваксина е да имитира заразяване по начин, който да не допусне заболяване, за да стимулира ИС да противодейства успешно на дадения заразен антиген (било вирус, бактерия или друг микрорганизъм) и при среща с него да вземе адекватен отговор.

Ваксината е продукт за превенция на заболяване, а не за лечението му.

Организма реагира на боцването и търси заплаха, открива чужд антиген и взима мерки срещу него. Нарочно ти го обяснявам така, за да има поне някаква вероятност да го схванеш.

Благодаря за урока по български, но нито ми казваш нещо, което вече да не знам, нито пък в момента коментираме лингвистичните (езиковите) си умения.

И естествено още чакам обяснението на твоето твърдение, че антибиотиците стимулират, подпомагат и допълват ИС.

Както и обяснение на твърдението ти, че ефективността на една ваксина е строго индивидуална спрямо дадена ИС.

Или отново ще извикаш на помощ образа на "пакостливото духче"?

В нито една ваксина го няма ковид. Има го само спайка. Според твоята логика, ваксините в който има аденовирус и спайк, как така са за ковид? Ма ти съвсем се оля та почна да ми слагаш и твърдения, които не съм изричал. Значи наистина си търсиш някой с който да си въртите дървени философии. Ми прощавай, ама ще пропусна. Антибиотиците стимулирали имунната система. Ай стига бе, покажи ми кога съм го казал!

Слаба имунна система винаги ще даде слаб имунен отговор, дори и при най- върховната ваксина. Ето защо там ваксината ще е слабоефикасна. Както и се случва в момента. както и се е случвало милиони пъти с други ваксини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

За уточнение на троловете, които са реагирали на поста. Ето кои са евродепутатите:

Ivan Vilibor Sinčić – известен с разпространението на дезинформация, като за целта ползва корпоративни съобщения в пресата под формата на платено съобщение, което прави невъзможно за читателите да определят кой стои зад репортажа.

Cristian Terheș - е известен със своите твърдения и разпространение на дезинформация относно ваксинациите срещу COVID-19 и ограниченията, свързани с пандемията в Румъния.

Mislav Kolakušić - Croatian MEP Mislav Kolakušić has sent a letter to his colleagues in the European Parliament complaining about the closure of the EU House due to the new COVID-19 outbreak. For him, COVID-19 is just a cold while personally, he has never met a COVID-19 patient. For Kolakušić, this is just about a “cold”, which by the way has cost the lives of more than 1 million people worldwide. (преведете си го сами)

Stasys Jakeliūnas – само за него няма информация. Единствено, че е член на „Зелените“

Така, че скъпи ми тролчета - издишате, но ме кефите, че си отстоявате позицията, макар и грешна. :*

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Димитър 59 написа:

Някой замислял ли се е,защо новите игрални филми,които са от 2020 и 2021 година,не засягат реалната обстановка?В никой не съм виждал маски,мерки,ваксини и дори загатване на ,,пандемия"?Сякаш нищо не се е случило,а живота в тях продължава както преди 2020 година!Замислям се вече,дали причината не е,че не искат да показват тази реалност в бъдеще.Защото знаят,че всичко ще се срине изведнъж,а след това публиката ще избягва филми с такава тематика.А може би не искат в бъдещето да се знае,че са избивали с подлост човечеството?

Сега ми предложиха на вниманието един филм , който смятам да изгледам тази нощ 

https://filmisub.com/filmi/29678-maze-runner-the-death-cure-labirintt-posledniyat-kandidat-2018.html

по всичко изглежда , че е тематичен 

преди 6 минути, N1K17Y написа:

В тия интензивни отделения нали и аз мога да свърша ? Баща ми ако получи инфаркт и има нужда от линейка, но такива няма защото 90% неваксинирани са окупирали всичко, не ме ли касае ? Олигофренска пропаганда, пък даже и не можеш да я схванеш. Каква ли те прави тогава. 

Това е Бягство от въпроса !  Това са ти оправданията примитивни !

Значи , за да не са заплашени седалищните ти части , хората трябва да отидат да се самоубият , за да не би случайно за теб да няма място във времето , ако ти се наложи интензивна грижа ?! Чутовна Наглост , параноя и Страх !

И после лаят , че неваксинираните ги било страх , видите ли !!!

тцттцтцт па те пазели собствените си седалищни части 

Имай предвид , че и лекарите са разделени на 2 лагера и с тези ти разсъждения ще бъдеш последният , на който ще обърнат внимание.

За грижи и лечение изобщо не говоря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, N1K17Y написа:

А ти без колан ли караш и като те спрат да те глобят, почваш да задаваш тия въпроси или си взимаш глобата и пожелаваш приятен ден ?

Питаш - отговарям, когато ме спрат, че карам без колан, взимам си акта или фиша и си тръгвам по живо, по здраво, Плащам си глобата и живота продължава, ако съм достатъчно умен няма да продължа да шофирам без колан, ако ли не - пак ще плащам глоби, но никой няма да ме съди, че шофирам без предпазен колан, нито някой друг ще пострада от това мое действие.

Сега ако е възможно, желая да чуя и отговорите на моите въпроси.

И ако може директни отговори, а не пак въпроси.

преди 18 минути, N1K17Y написа:

В тия интензивни отделения нали и аз мога да свърша ? Баща ми ако получи инфаркт и има нужда от линейка, но такива няма защото 90% неваксинирани са окупирали всичко, не ме ли касае ? Олигофренска пропаганда, пък даже и не можеш да я схванеш. Каква ли те прави тогава. 

Не знаех, че всички интензивни отделения са заделени само за ковид, както и че всички линейки са окупирани само от ковид болни, неваксинирани при това.

Ако това, което твърдиш е истина, то нищо чудно няма в статистиката за повишена смъртност на годишна база.

Или живееш в някакъв апокалиптичен филм, или просто манипулираш.

Би ли бил така добър(а) да посочиш на колко места се е стигало до срив на здравната система от началото на пандемията и липса на места за болни от други заболявания?

И ако може пак без допълнителни въпроси, тях може да ги зададеш след отговора си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Е, как не? Защо не? 

Защото сега се инатиш и просто да се направиш на тарикат.

Защото е казано- Да направим каквото трябва, пък да става каквото ще. Ние не сме ясновидци.

преди 5 минути, _sirena_ написа:

https://filmisub.com/filmi/29678-maze-runner-the-death-cure-labirintt-posledniyat-kandidat-2018.html

Мдаммм. От утре ще има нови факти по темата. :D

Screenshot 2021-11-27 at 17-48-52 Maze Runner The Death Cure Лабиринтът Последният кандидат (2018).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Би ли бил така добър(а) да посочиш на колко места се е стигало до срив на здравната система от началото на пандемията и липса на места за болни от други заболявания?

Еее, сладурчо. Като цяло много добре и адекватно разсъждаваш и ми харесва, това, което пишеш, но с този цитат си в ГОЛЯЯЯМА грешка. Когато поработиш няколко месеца в различни клиники и отделения ще забележиш с очите си какво е натоварване на системата. А нито една държава няма да си позволи колапс, по ред причини, за които няма да ми стигне една вечер да пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези със робското Съзнание ще станат "работни пчелички " , докато ръфат гмо и им наливат бустери през ден и копат биткойни , докато се влачат в трудови дейности .... Страшен Живот !   Сивият живот на едно зомби !  Ще взема да напиша една книга аз.

https://www.facebook.com/100069591356277/videos/419312026319957/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _sirena_ написа:

Това е Бягство от въпроса !  Това са ти оправданията примитивни !

Значи , за да не са заплашени седалищните ти части , хората трябва да отидат да се самоубият , за да не би случайно за теб да няма място във времето , ако ти се наложи интензивна грижа ?! Чутовна Наглост , параноя и Страх !

И после лаят , че неваксинираните ги било страх , видите ли !!!

тцттцтцт па те пазели собствените си седалищни части 

Имай предвид , че и лекарите са разделени на 2 лагера и с тези ти разсъждения ще бъдеш последният , на който ще обърнат внимание.

За грижи и лечение изобщо не говоря !

Да, точно така. Както и нямаш право да шофираш пияна, да бе си случайно точно мен да утрепеш. Почваш да схващаш. А като не ти харесва, отказваш се от правото си да те лекуват в болница, ако се разболееш тежко от Ковид и нямам вече проблем. Може и да си организирате една групичка и да бягате в гората да живеете, без никакви правила.

преди 3 минути, andiay написа:

Питаш - отговарям, когато ме спрат, че карам без колан, взимам си акта или фиша и си тръгвам по живо, по здраво, Плащам си глобата и живота продължава, ако съм достатъчно умен няма да продължа да шофирам без колан, ако ли не - пак ще плащам глоби, но никой няма да ме съди, че шофирам без предпазен колан, нито някой друг ще пострада от това мое действие.

Сега ако е възможно, желая да чуя и отговорите на моите въпроси.

И ако може директни отговори, а не пак въпроси.

Не знаех, че всички интензивни отделения са заделени само за ковид, както и че всички линейки са окупирани само от ковид болни, неваксинирани при това.

Ако това, което твърдиш е истина, то нищо чудно няма в статистиката за повишена смъртност на годишна база.

Или живееш в някакъв апокалиптичен филм, или просто манипулираш.

И ако може пак без допълнителни въпроси, тях може да ги зададеш след отговора си.

Как те прави по-малко опасен, няма да хвръкнеш от седалката и да убиеш пасажерите до теб. Сигурно можеше да се направи закона да е задължителен колана, само ако возиш някого, ама толкова. Не съм го мислил аз.

А да си чул, че спират плановите операции, защото има прекалено много случаи на Ковид ? 

Цитат

Надяваме се и да не знаем, защото се взимат мерки преди да стигнем до там. Като локдаун в Западна Европа, нищо че имат по-ниска смъртност от предшния пик. Превенция му викат. Не са мои думи, че да манипулирам аз, обвинявай правителствата по целия свят. Както искаш го наричай, това е ситуацията. Още от началото се говори, че проблема не е смъртността от самата болест, а че се блокира здравната система. Ама след 2 години още няма да си го разбрал, а ще философстваме общи приказки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, БаалБек написа:

Еее, сладурчо. Като цяло много добре и адекватно разсъждаваш и ми харесва, това, което пишеш, но с този цитат си в ГОЛЯЯЯМА грешка. Когато поработиш няколко месеца в различни клиники и отделения ще забележиш с очите си какво е натоварване на системата. А нито една държава няма да си позволи колапс, по ред причини, за които няма да ми стигне една вечер да пиша.

Ти нищо не можеш да напишеш защото си поредната домакиня , която се изживява в интернет като "жената - котка' , за да си набави емоции сред сивото ежедневие между печката , пералнята и хладилника.  Фантасмагориите , че си работела като доброволец в ковид отделение са смешен  балон - фантасмагории. Ако не е нета да си изживеете детските фантазии и мечти отдавна ще запълните менталните клиники.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, БаалБек написа:

А бе, честно казано, може да съм бил сладък, но е било преди доста години.

Сега, като погледна снимките от това време и стигам до извода, че съм взел участие в някакъв извратен вариант на  "Пълна промяна".

Да речем, че имам някаква представа, какво е натоварването на системата в града, където живея, да речем, че имам и някаква представа и за някои други градове.

Пак да попитам, спешните случаи породени от други причини, а не от К19, не се ли поемат?

И на колко места в света се е стигало до нещо поне малко приближаващо се до колапс?

А лично към теб още едно въпросче - Третата бустерна доза ще увеличи ли десет пъти ефикасността на ваксината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Да, точно така. Както и нямаш право да шофираш пияна, да бе си случайно точно мен да утрепеш. Почваш да схващаш. А като не ти харесва, отказваш се от правото си да те лекуват в болница, ако се разболееш тежко от Ковид и нямам вече проблем. Може и да си организирате една групичка и да бягате в гората да живеете, без никакви правила.

Я у лево ! Ще ми казва някаква сива мишка какво ще правя ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, andiay написа:

Пак да попитам, спешните случаи породени от други причини, а не от К19, не се ли поемат?

Не се поемат. Ако не е ковид, линейка нанай. Миналата година, по време на втората вълна се наложи да викам бърза помощ за майка ми и ми отговориха точно така. Че нямат достатъчно коли и персонал, и ако няма симптоми на ковид, щели да ме запишат, ама дали изобщо някой ще дойде тия дни, не могат да кажат. Та се наложи да използвам частна спешна помощ. Сирена може да потвърди.

преди 6 минути, _sirena_ написа:

За подобни думи получих бан до февруари. Затва го няма Радул в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Лудар написа:

Не се поемат. Ако не е ковид, линейка нанай. Миналата година, по време на втората вълна се наложи да викам бърза помощ за майка ми и ми отговориха точно така. Че нямат достатъчно коли и персонал, и ако няма симптоми на ковид, щели да ме запишат, ама дали изобщо някой ще дойде тия дни, не могат да кажат. Та се наложи да използвам частна спешна помощ. Сирена може да потвърди.

Сирена заминава в дежурство да се грижи за Света !    Помня случая с родителката  ти , така беше.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, andiay написа:

Ще отговоря, ако ми кажеш:

Какво се приема за спешен случай по време на тази пандемия и какво е по принцип спешен случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Лудар написа:

За подобни думи получих бан до февруари. Затва го няма Радул в момента.

Аз мога да получа до края на пандемията ! Злорадствай ! 

Вече 1 пост ми стои в розово  , този може да ми е последният. 

Приготви се да го отпразнуваш :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _sirena_ написа:

Тогава защо ме питаш :lol6: Стойте си у десно, форумните революционери и се надвиквайте колко сте велики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, БаалБек написа:

Ще отговоря, ако ми кажеш:

Какво се приема за спешен случай по време на тази пандемия и какво е по принцип спешен случай?

Нещо, което застрашава живота на човека и нужно спешна медицинска помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване