Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 6 минути, Лудар написа:

За подобни думи получих бан до февруари. Затва го няма Радул в момента.

А ние мислихме,че те е срам да участваш с онова име,с което беше от нашата страна на бариерата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2754

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3281

• Радул

2926

преди 13 минути, _sirena_ написа:

Ти нищо не можеш да напишеш защото си поредната домакиня , която се изживява в интернет като "жената - котка' , за да си набави емоции сред сивото ежедневие между печката , пералнята и хладилника.  Фантасмагориите , че си работела като доброволец в ковид отделение са смешен  балон - фантасмагории. Ако не е нета да си изживеете детските фантазии и мечти отдавна ще запълните менталните клиники.

Това заключение е правилно за теб от твоята гледна точка и никой не може да го опровергае, защото си е твое. Но то не съвпада с моето -сори! Можеш да си вадиш фундаментални заключения и анализи, но те винаги ще бъдат отражение на теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _sirena_ написа:

Аз мога да получа до края на пандемията ! Злорадствай ! 

Вече 1 пост ми стои в розово  , този може да ми е последният. 

Приготви се да го отпразнуваш :D

Нама какво да празнувам в случая. Само ти казвам да се стегнеш малко, че доста се поизпусна.

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

А ние мислихме,че те е срам да участваш с онова име,с което беше от нашата страна на бариерата.

Вие винаги мислите, каквото ви се иска да мислите и каквото никога не е вярно. Виждаш ли- поредното доказателство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

абе....сър....

управляващите пионки там са забравили гаврата с труповете на мусолини и любовницата му

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Лудар написа:

В нито една ваксина го няма ковид. Има го само спайка. Според твоята логика, ваксините в който има аденовирус и спайк, как така са за ковид? Ма ти съвсем се оля та почна да ми слагаш и твърдения, които не съм изричал. Значи наистина си търсиш някой с който да си въртите дървени философии. Ми прощавай, ама ще пропусна. Антибиотиците стимулирали имунната система. Ай стига бе, покажи ми кога съм го казал!

Слаба имунна система винаги ще даде слаб имунен отговор, дори и при най- върховната ваксина. Ето защо там ваксината ще е слабоефикасна. Както и се случва в момента. както и се е случвало милиони пъти с други ваксини.

Repetitio est mater studiorum

Превод - Повторението е майка на знанието.

Ковид - заболяване, SARS-CoV2 вирусът, който го причинява.

S-протеинът (спайка) не може сам по себе си да предизвика Ковид, съответно не може да имитира заболяване, съответно ваксината с този "спайк", не може да имитира заболяване.

Имитира заразяване.

Ignorantia non est argumentum

Превод - незнанието не е аргумент.

Що се касае до думите, то ти сам си ги слагаш в устата.

на 25.11.2021 г. в 22:37, Лудар написа:

На антибиотиците и ваксините, по отношение на имунната система. В цялост- на науката.

на 25.11.2021 г. в 22:49, Лудар написа:

Вършат работата, където тя обикновено се справя зле. Даже много зле. Допълват я.

Лесно. Аз бях страшен по математика. Сега съм само добър.

преди 22 часа, Лудар написа:

Ами аз и снищи написах- антибиотика допълва имунната система, срещу микроорганизми (основно бактерии, но не само) с които тя сама не може да се справи. Или и помага да се справи в по- кратки срокове, за да се избегнат трайни увреждания от евентуална прдължителна инфекция.

Помагане за справяне е стимулиране, нали ме учеше на български.

Но и дори само допълване да използваш, пак е безкрайно погрешно.

Да не говорим, че сами по себе си някои от антибиотиците представляват също чужд антиген за ИС и се налага подтискането на имунитета, за да са ефективни.

Незнанието не е аргумент!

Дали една ваксина е добра или не, се определя от ефективността й спрямо хората с отслабена имунна система, а не според ефективността й спрямо тези с напълно работеща имунна система.

Това е причината за създаването на една ваксина.

Това за което говориш ти е естествен отбор, там ваксините не играят никаква роля.

Fas est et ab hoste doceri

Превод - Позволено е да се учим и от врага.

Но само умните хора разбират това.

Ще продължиш ли още да излагаш на показ явната си неграмотност по тази тема?

преди 56 минути, БаалБек написа:

Ще отговоря, ако ми кажеш:

Какво се приема за спешен случай по време на тази пандемия и какво е по принцип спешен случай?

Е, ей така най-обичам, задаваш въпрос - отговарят ти с въпрос!

Да вляза в "твоите обувки".

Ще ти отговоря, ако ми кажеш :

Според кого?

Пациента?

Роднините му?

Диспечера?

Фелдшера?

Дежурния лекар?

Дежурния в отделението?

В България или по принцип?

Има и други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, andiay написа:

Помагане за справяне е стимулиране, нали ме учеше на български.

Айде пак тоя гаден български език. Помагане и стимулиране, не е едно и също. Сещаш ли се- ти копаеш картофи, аз идвам и също почвам да копая. Това е помагане. Ти копаеш картофи, аз идвам и ти давам 1000 лева ако ги изкопаеш по- бързо. Това е стимулиране. Сериозно, научи българския и ще започнеш да разбираш какво пиша. Тогава ще спреш да ми се репчиш. И чак тогава почни други езици, а преводи ще можеш едва след 30 години някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ваксинираните да внимават и да се пазят от новия вариант на ковид от Южна Африка. Имунната им система е отслабена и нямат нужните антитела.

За прекаралите ковид и изградили естествен имунитет няма проблеми с нито един от мунантите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _sirena_ написа:

Сирена заминава в дежурство да се грижи за Света !    Помня случая с родителката  ти , така беше.  

хахаха. Написала си майкати и затова е бил розов поста. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Лудар написа:

Айде пак тоя гаден български език. Помагане и стимулиране, не е едно и също. Сещаш ли се- ти копаеш картофи, аз идвам и също почвам да копая. Това е помагане. Ти копаеш картофи, аз идвам и ти давам 1000 лева ако ги изкопаеш по- бързо. Това е стимулиране. Сериозно, научи българския и ще започнеш да разбираш какво пиша. Тогава ще спреш да ми се репчиш. И чак тогава почни други езици, а преводи ще можеш едва след 30 години някъде.

В детския ти мозък може и така да е, копането на картофи и медицината да са нещо еднакво, но в действителността е друго.

Да ти се репча?

Сериозно?

Аз се забавлявам с теб, ако не си разбрал досега.

Репченето е твоят стил - играеш го мъжкар в нета.

Антибиотиците нямат корелация с ИС, ама хич. Нито подпомагат, нито допълват, нито стимулират.

П.С. Имам преведени от мен около стотина филма и няколко сезона на сериали.

Ти колко превода имаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vpvelev написа:

Ваксинираните да внимават и да се пазят от новия вариант на ковид от Южна Африка. Имунната им система е отслабена и нямат нужните антитела.

За прекаралите ковид и изградили естествен имунитет няма проблеми с нито един от мунантите.

Не си прав!

putin.png.75a61e5193c42b392448a97a1e19ad1e.png

Ваксинирахте ли се? Защото идвам и няма да пощадя нищо, що не е ваксинирано!

Владимир Владимирович Путин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, БаалБек написа:

Ваксинирахте ли се? Защото идвам и няма да пощадя нищо, що не е ваксинирано!

И ти се уплаши и се ваксинира (самоуби)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, andiay написа:

В детския ти мозък може и така да е, копането на картофи и медицината да са нещо еднакво, но в действителността е друго.

Да ти се репча?

Сериозно?

Аз се забавлявам с теб, ако не си разбрал досега.

Репченето е твоят стил - играеш го мъжкар в нета.

Антибиотиците нямат корелация с ИС, ама хич. Нито подпомагат, нито допълват, нито стимулират.

П.С. Имам преведени от мен около стотина филма и няколко сезона на сериали.

Ти колко превода имаш?

Mожеш ли да посочиш, къде казах, че копаенето на картофи и медицината, са нещо еднакво?

Антибиотиците определено имат корелация с имунната система. Те са този, който отива да копае картофите заедно с нея. Нали не смяташ, че имунната система въобще не се занимава с бактерии и оставя всичко на антибиотика?  Добре би било в случая да използваш думата "връзка" вместо "корелация". Някой ще вземе да си помисли, че става въпрос за взаимоотношения между антибиотика и имунната система, а аз не съм много сигурен дали те биха били законни.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.parliament.bg/bg/const
Чл. 38.
Никой не може да бъде преследван или ограничаван в правата си поради своите убеждения, нито да бъде задължаван или принуждаван да дава сведения за свои или чужди убеждения.

Това само на мен ли ми звучи като да са противоконституционни всички видове ограничения за нас неваксинираните? Сега ако имаше прословутата "индивидуална конституционна жалба" за която толкова неадекватни политици се дъвчеха сега можеше да залеем конституционния съд с индивидуални жалби...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, БаалБек написа:

Ей не спираш. Явно много си се засегнал, защото ползваш този метод. Това ти ли си?

Не съм се засегнал. Просто чувствам като мой морален дълг да разобличавам лъжците и манипулаторите. Докато не докажеш това свое твърдение....

на 18.11.2021 г. в 17:30, БаалБек написа:

Браво сладури продължавайте. Може да пробвате като предпазна мярка - Уринотерапия. Поне така се твърди във вашите среди, т.е. медиите, които посещавате и се информирате.

.... и не покажеш в кои "наши среди" и в кои медии се твърди, че уринотерапията помага срещу коронавирус, то ти си оставаш именно ЛЪЦЕЦ и МАНИПУЛАТОР, който от безсилие да докаже тезата си, използва похвати присъщи на някой слабоинтелигентен индивид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, mitosandov написа:

https://www.parliament.bg/bg/const
Чл. 38.
Никой не може да бъде преследван или ограничаван в правата си поради своите убеждения, нито да бъде задължаван или принуждаван да дава сведения за свои или чужди убеждения.

Това само на мен ли ми звучи като да са противоконституционни всички видове ограничения за нас неваксинираните? Сега ако имаше прословутата "индивидуална конституционна жалба" за която толкова неадекватни политици се дъвчеха сега можеше да залеем конституционния съд с индивидуални жалби...

А какви са вашите убеждения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Лудар написа:

Mожеш ли да посочиш, къде казах, че копаенето на картофи и медицината, са нещо еднакво?

Антибиотиците определено имат корелация с имунната система. Те са този, който отива да копае картофите заедно с нея. Нали не смяташ, че имунната система въобще не се занимава с бактерии и оставя всичко на антибиотика?  Добре би било в случая да използваш думата "връзка" вместо "корелация". Някой ще вземе да си помисли, че става въпрос за взаимоотношения между антибиотика и имунната система, а аз не съм много сигурен дали те биха били законни.  :)

Използвал съм точния термин, но ти как да знаеш това.

Корелация в случая означава взаимовръзка и такава между антибиотик и ИС няма.

Сам си дал пример с картофи в опит да обясниш представата си по медицински въпрос и даже продължаваш, което пък изобщо не ме учудва.

Антибиотика не се интересува от ИС, освен в случаите когато тя се поинтересува от него.

Той нито допълва, нито подпомага ИС. Той я замества. Затова и употребата му трябва да е единствено и само след лекарско предписание и след проведени микробиологични изследвания.

Но простите парчета предпочитат емпиричния подход, вярвайки в глупости като тези които пишеш ти. Как еди кой си антибиотик ставал, а друг не ставал.

Казано по твой начин, той копа, но не картофи и в друга нива.

Виц на деня:

- Дядо попе, може ли да не постя до Коледа?

- Може чадо, даже е препоръчително, като гледам какво постваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ivottoshev написа:

ти си оставаш именно ЛЪЦЕЦ и МАНИПУЛАТОР, който от безсилие да докаже тезата си, използва похвати присъщи на някой слабоинтелигентен индивид.

Личи, че си бесен. Колкото и големи букви  да използваш, не ставаш по умен и убедителен. Аз съм една разобличителка на лъжите и манипулациите, които ти и още няколко човека разпространявате, но не ви се получава. Когато нямаш аргументи, като например @andiay, си оставаш обикновен фукльо без покритие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тоя омикрон, защо няма случаи в съседните на Южна Африка държави?

Игнорира всички африкански държави и кацна в Германия и в Белгия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, БаалБек написа:

Когато нямаш аргументи, като например @andiay, си оставаш обикновен фукльо без покритие.

Аз каквото съм твърдял в тази тема - винаги съм го подкрепял с аргументи и факти.

Ти обаче за думите си...

на 18.11.2021 г. в 17:30, БаалБек написа:

Браво сладури продължавайте. Може да пробвате като предпазна мярка - Уринотерапия. Поне така се твърди във вашите среди, т.е. медиите, които посещавате и се информирате.

...аргументи нямаш. Това те прави лъжец и манипулатор, при това гледайки комичният ти опит за манипулация - не си особено умен манипулатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, andiay написа:

Той нито допълва, нито подпомага ИС. Той я замества. Затова и употребата му трябва да е единствено и само след лекарско предписание и след проведени микробиологични изследвания.

Дали знаеш, че микробиологията отнема няколко дни (дори седмици). През което време какво правим с болния? Молим се за душата му или как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Лудар написа:

Дали знаеш, че микробиологията отнема няколко дни (дори седмици). През което време какво правим с болния? Молим се за душата му или как?

А колко дни ще загубиш, за да откриеш кой точно антибиотик е правилния вариант?

Както спомена, ти самия си пробвал поне три антибиотика за едно и също заболяване.

Докато нацелиш правилния, то к'во си праИл - молил си се за душата си ли?

Или викаш да играем на "Тука има, тука нЕма"?

Пак се опитваш да изместиш основния спор и пак не ти се получава.

Само нагазваш в л@йната си още повече.

Явно ти допада, мен пък ме забавлява.

Виц на деня:

- Дядо попе, може ли да не постя до Коледа?

- Може чадо, даже е препоръчително, като гледам какво постваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване