Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Когато свърши пландемията,след като са поразени ваксинираните,ще бъдем най-оцелялата нация.Тогава ще разберете,че сме най-умните...

...или най-измрелите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2781

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3295

• Радул

2926

преди 1 минута, Лудар написа:

Както вървят нещата, по- вероятно да бъдем първата изчезнала нация. КОйто не умре ще е избягал и посмъртно няма да се признае за българин. Ще си пусне брада и ще вика че е афганистански бежанец. И че са му откраднали документите.

И ся кво - и пущу ли да уча?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

или най-измрелите.

Само 25% засега. Дано глупаците в България да са свършили и да не се ваксинират повече хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, M.Николов написа:

...или най-измрелите.

Болниците в България приличат на катакомбита, влизаш в болница и си плащаш всичко.

Марля, спринцовки, преглед, подкуп, лекарства, легло, памук, игла, конец, превръзки, крем, упокойка...

Ти какво очакваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Разбрах, доклада на израелците в една болница е мерило за... нещо, но официалните данни на министерството за цял Израел не е мерило, а измислици на "администратор". Това че едното ти е удобно на убежденията, а другото противоречи е просто свъпадение ;) 

Аз спазвам рестрикциите, които лекарите препоръчват. Носене на маска, дистанция. Утешението ми, че мога да заразя някого е в това, че този някой е ваксиниран и той всъщо е взел всички разумни мерки. Иначе бих могъл да се разхождам и в скафандър за да съм в "безпоасност", но не е смислена мярка. 

С теб определено говорим на различни езици.

Доклада е мерило за това, какво би се случило в една среда, където почти 100% са ваксинирани.

Той не е критерий за ставащото в цял Израел.

Разгледах данните от линка, който посочи, но това е някакъв фактчек, който оборва едно наистина невярно твърдение.

Опитах се да проследя линковете в него, но на иврид ми е малко тегаво, трябва да разчитам на гуглето да превежда.

Но в самия фактчек има нещо много любопитно

Цитат

Israel was one of the first countries to begin its COVID vaccine rollout after it reached an agreement with Pfizer to provide anonymous epidemiological data to the pharmaceutical company. This has meant it has been at the forefront of research into the effectiveness of the Pfizer vaccine.

Не съм любител на конспиративни теории, но подобен факт е най-леко казано смущаващ.

Съмнявам се, че някога може да се разберем един друг, ако не започнеш да излагаш вижданията си според онези четири точки, които ти бях посочил преди:

1. Що е имунна система и как функционира.

2. Що е вирус и как функционира.

3. Що е ваксина и как функционира

4. Как се определя ефективността на една ваксина

От "утешенията" ти нищо не ми стана ясно, освен че взимаш разумни мерки и ваксинираните взимали разумни мерки, и че не искаш да носиш скафандър.

Аз също не искам.

Да го направим по-просто.

1. Ти си ваксиниран и можеш да заразяваш другите, аз съм неваксиниран и мога да заразявам другите.

2. Ти имаш достъп до всички обществени обекти, аз имам ограничен достъп.

Въпросът е защо и редно ли е?

Каква е разликата между нас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Болниците в България приличат на катакомбита, влизаш в болница и си плащаш всичко.

Марля, спринцовки, преглед, подкуп, лекарства, легло, памук, игла, конец..

а ино време....една кошничка....

вътрИ яйца....банбони и ино шише ракия...

еФтини времена....убави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Болниците в България приличат на катакомбита, влизаш в болница и си плащаш всичко. Марля, спринцовки, преглед, подкуп, лекарства..

Споко, ти нали си в Германия, там едни коне с капаци, дето от малки ги учат на ред и дисциплина са направили чудесни болници, където да се лекуваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Димитър 59 написа:

Когато свърши пландемията,след като са поразени ваксинираните,ще бъдем най-оцелялата нация.Тогава ще разберете,че сме най-умните...

Пиянките пред блока такива приказки ги говорят от десетилетия. Все така го чакат това загиване на злия Запад и България на три морета, ама все така не идва. И тоя път няма да дойде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, M.Николов написа:

Споко, ти нали си в Германия, там едни коне с капаци, дето от малки ги учат на ред и дисциплина са направили чудесни болници, където да се лекуваш.

Избягвам да ползвам немски услуги. Нали знаеш, какво пише на райхстага?

DEM deutschen VOLKE. Превод.

На германския народ!

https://de.wikipedia.org/wiki/Dem_deutschen_Volke

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, andiay написа:

С теб определено говорим на различни езици.

Доклада е мерило за това, какво би се случило в една среда, където почти 100% са ваксинирани.

Той не е критерий за ставащото в цял Израел.

Разгледах данните от линка, който посочи, но това е някакъв фактчек, който оборва едно наистина невярно твърдение.

Опитах се да проследя линковете в него, но на иврид ми е малко тегаво, трябва да разчитам на гуглето да превежда.

Но в самия фактчек има нещо много любопитно

Не съм любител на конспиративни теории, но подобен факт е най-леко казано смущаващ.

Съмнявам се, че някога може да се разберем един друг, ако не започнеш да излагаш вижданията си според онези четири точки, които ти бях посочил преди:

1. Що е имунна система и как функционира.

2. Що е вирус и как функционира.

3. Що е ваксина и как функционира

4. Как се определя ефективността на една ваксина

От "утешенията" ти нищо не ми стана ясно, освен че взимаш разумни мерки и ваксинираните взимали разумни мерки, и че не искаш да носиш скафандър.

Аз също не искам.

Да го направим по-просто.

1. Ти си ваксиниран и можеш да заразяваш другите, аз съм неваксиниран и мога да заразявам другите.

2. Ти имаш достъп до всички обществени обекти, аз имам ограничен достъп.

Въпросът е защо и редно ли е?

Каква е разликата между нас?

Поне този път не твърдиш, че статистиката е фалшифицирана, има напредък може би. А за "конспиративните теории" коментарът ти, няма нищо конспиративно. Това е публично известен факт още от миналата година. Никой не го е крил, че израелците дават най-много информация на Пфайзер за резултатите. 

А за разделението ваксинирани/неваксинирани, не знам какво не ти е ясно. Едните вярват в науката и следват нейните препоръки. Препоръките на науката са, маска, дистанция, ваксина. Който не вярва, да си стои у тях и да се лекува сам. А ти лично, какъв ограничен достъп имаш ? Нали си боледувал. Цяла година имаш достъп до всичко. После на 3 месеца тест. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Това е публично известен факт още от миналата година. Никой не го е крил, че израелците дават най-много информация на Пфайзер за резултатите. 

Имат договор даже, за това и получаваха ваксини с предимство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, N1K17Y написа:

Поне този път не твърдиш, че статистиката е фалшифицирана, има напредък може би. А за "конспиративните теории" коментарът ти, няма нищо конспиративно. Това е публично известен факт още от миналата година. Никой не го е крил, че израелците дават най-много информация на Пфайзер за резултатите. 

А за разделението ваксинирани/неваксинирани, не знам какво не ти е ясно. Едните вярват в науката и следват нейните препоръки.

Препоръките на науката са, маска, дистанция, ваксина. Който не вярва, да си стои у тях и да се лекува сам. А ти лично, какъв ограничен достъп имаш ? Нали си боледувал. Цяла година имаш достъп до всичко. После на 3 месеца тест. 

Къде е хигиената, чиста вода, чист въздух. Здравословна храна без добавки. Без химии.  Къде е профилаката? Спорт, култура?

Или викаш слагаш си ваксина и не ти пука, за вода, храна, въздух. Никаква хигиена.

Като тамагочи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, M.Николов написа:

Току-що ги прочетох, хуморески някакви, този да не е изнасял лекция в някой селскостопански техникум, та си служи с подобни примери?

На всякакви абсурдни кандидати за слава дават поле за изява нашите телевизии.

Да се върнем на теб.

Искаш да ме убедиш, че ти си стоял на разстояние при срещите си с клиенти, това добре, да кажем, че си носел и маска, което също е добре.

А как стоеше въпроса, когато трябваше да си предадете някакви предмети или документи?

За дезинфекция чувал ли си? който 

За ръкавици?

Наистина ли допускаш, че ако имах и най-малките съмнения, че не е по силите ми да се справя. бих рискувал чуждото здраве?

Наистина ли смяташ, че нямам основателна причина да не се съмнявам в познанията си?

Наистина ли смяташ, че си по-наясно от мен по въпроса?

Ако на последните три въпроса отговорът ти е да, опитай да го докажеш!

Само пълен невежа в областта би приел онова интервю на Витанов за абсурдно.

А като математик, то той е доста по-наясно със статистическия анализ от нас.

Спомням си времето, когато поствахте неговите прогнози тук, докато бе в онзи щаб.

Но както и да е, няма да му ставам адвокат, съвета, който е дал е много правилен, който иска нека го спазва, който не иска, да си намери свой начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, N1K17Y написа:

Препоръките на науката са, маска, дистанция, ваксина.

То няма човек,който да не знае вече,че тези трите „препоръки“ не работят.Маската,можем да изтраем,докато пазаруваме.Дистанцията,така или иначе не спазваме,но третата препоръка е убийствена,в прекия смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, andiay написа:

Но както и да е, няма да му ставам адвокат, съвета, който е дал е много правилен, който иска нека го спазва, който не иска, да си намери свой начин.

Чакам само да уточни за какво прасе става на въпрос - малко или голямо.

:giggle1:

преди 9 минути, andiay написа:

За дезинфекция чувал ли си?

Я сподели как дезинфектираш документи?

Ръкавиците, ако все още не си чул не се препоръчват, защото от тях файда няма, освен, ако не ги сменяш през 5 мин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но никъде в историята не са се загрижили толкова много за народа. 

Един пример. Къде е държавата? Трябваше по-рано да измислят ваксините. Биеш по 5 ваксини на всеки 4 месеца и не мислиш за ядене.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Голям_глад_(Ирландия)

По време на глада умират около 1 милион души, а още 1 милион емигрират от Ирландия[4], поради което населението на острова спада с 20 % – 25 %[5].

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Не знам, но никъде в историята не са се загрижили толкова много за народа. 

Един пример. Къде е държавата? Трябваше по-рано да измислят ваксините. Биеш по 5 ваксини на всеки 4 месеца и не мислиш за ядене.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Голям_глад_(Ирландия)

По време на глада умират около 1 милион души, а още 1 милион емигрират от Ирландия[4], поради което населението на острова спада с 20 % – 25 %[5].

ти ся не им обяснявай на хипохондриците....

точно в този момент....всяка държава се ,,загрижи" за поданниците си....

и баламурниците клъвнаа....

ако...наистина мислят за хората още от утре да забранят всяка една химия в храните.....

ама не....нека химията си седи...пък вий вървете да се бодете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Лудар написа:

Както вървят нещата, по- вероятно да бъдем първата изчезнала нация. КОйто не умре ще е избягал и посмъртно няма да се признае за българин. Ще си пусне брада и ще вика че е афганистански бежанец. И че са му откраднали документите.

Как не те беше срам да напишеш подобно нещо?! Прекали! 

Вземай си несесера с ваксините и прав ти път! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, VeeeSeLa написа:

Как не те беше срам да напишеш подобно нещо?! Прекали! 

Вземай си несесера с ваксините и прав ти път! 

Тва не е твойта тема, та да ми викаш "прав ти път"! Ходи си там да си говориш сама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Лудар написа:

Тва не е твойта тема, та да ми викаш "прав ти път"! Ходи си там да си говориш сама.

Не е моя, но съм българка, преди всичко! 

Като не ти харесва реакцията/отговора ми, знаеш бутоните къде са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, VeeeSeLa написа:

Не е моя, но съм българка, преди всичко! 

Като не ти харесва реакцията/отговора ми, знаеш бутоните къде са.

Все ми е едно и за реакцията ти, и за бутоните, и за съвета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десет „вариантни“ прогнози на OMICRON за 2022 г. и след това...Събота, 27 ноември 2021 г. от: Майк Адамс Медийната истерия с „вариант” на омикрон е чиста измислица. Това не е нищо друго освен психологическата терористична операция на Оруел в стил 1984, която е проектирана да поддържа населението на света поробено и послушно, докато терористичните управляващи изпълняват своите програми за глобално обезлюдяване/геноцид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване