Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 41,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2801

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3307

• Радул

2926

преди 51 минути, M.Николов написа:

Чакам само да уточни за какво прасе става на въпрос - малко или голямо.

:giggle1:

Я сподели как дезинфектираш документи?

Ръкавиците, ако все още не си чул не се препоръчват, защото от тях файда няма, освен, ако не ги сменяш през 5 мин.

Ти не си чел интервюто.

Това с мечките и прасетата е алегория, не знам защо го приемаш буквално. Помисли малко и ще откриеш, че е прав дори и за това.

А съвета му не е този с мечките и прасетата.

Но както и да е.

Дезинфекцирам ръце, бре Николов, не документи. Моите и на тези с които се срещам.

Не знаеш ли, спирта убива вируса.

И ако не си чул все още, предаването чрез предмети на практика е невъзможно.

Още миналата година това стана ясно.

Ръкавиците съм ползвал единствено и само, когато ми се налагал неизбежен близък контакт.

По принцип се стараех възможно най-рядко да прибягвам до това.

Не знам само защо продължава да те вълнува това.

Какво се опитваш да докажеш?

Казах вече, ако смяташ че имаш повече знания от мен по темата, то докажи го, като използваш собствени аргументи, а не чужди.

Недей се опитвай да ми докажеш, че съм бил безотговорен спрямо другите.

Защото това не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, andiay написа:

И ако не си чул все още, предаването чрез предмети на практика е невъзможно.

Още миналата година това стана ясно.

Имаме новина!

Може ли линк към научни изследвания подкрепящи това твое твърдение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак няма грип. Втора година заради тоя ковид.

https://interaktiv.waz.de/grippe-monitor-deutschland/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Поне този път не твърдиш, че статистиката е фалшифицирана, има напредък може би. А за "конспиративните теории" коментарът ти, няма нищо конспиративно. Това е публично известен факт още от миналата година. Никой не го е крил, че израелците дават най-много информация на Пфайзер за резултатите. 

А за разделението ваксинирани/неваксинирани, не знам какво не ти е ясно. Едните вярват в науката и следват нейните препоръки. Препоръките на науката са, маска, дистанция, ваксина. Който не вярва, да си стои у тях и да се лекува сам. А ти лично, какъв ограничен достъп имаш ? Нали си боледувал. Цяла година имаш достъп до всичко. После на 3 месеца тест. 

Нямам на идея дали е фалшифицирана или не, нито пък ме интересува.

Казах ти няколко пъти, ако една статистика не се връзва с основните постулати в науката, то тя определено не е вярна или е непълна.

Казах ти и че за да се направи анализ, то предоставените данни са недостатъчни.

Анализ се прави след разчитане на статистическите данни на сбор от променливи и се отчете относителната им тежест към крайния резултат.

Подобно сътрудничество, където производител дава ексклузивни права на ползване на продукта си, срещу предоставяне на информация от използването му, винаги поражда най-малкото съмнение в последващото обявяване на данните.

А също така доказва, че самият производител е наясно, че клиничните му изпитания не са пълни.

Пак нещо се правиш на неразбрал, каква е разликата между ваксиниран, който носи маска, спазва дистанция и неваксиниран, който носи маска и спазва дистанция?

С какво ваксината прави ваксинирания по-малко опасен от неваксинирания за останалите.

Тук няма значение дали сме аз или ти.

Дори да бях ваксиниран, пак щях да бъда на тази позиция.

Нямам зелен сертификат, защото бях диагностициран с антигенен тест, преди да го признаят.

В противен случай нямаше как да избегна карантината.

Но дори и да имах, вече щеше да е изтекъл.

Но въпросът касае принципа, а не мен или теб.

Ваксинирания заразява и неваксинирания заразява.

Единия го пускат навсякъде, другия подлежи на рестрикции.

Онзи доклад на израелците посочва и точно това като една от причините за разпространението на заразата в онази болница, а именно измамното чувство за сигурност от ваксините и неизбежното неглижиране на правилата като следствие от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Нямам на идея дали е фалшифицирана или не, нито пък ме интересува.

Казах ти няколко пъти, ако една статистика не се връзва с основните постулати в науката, то тя определено не е вярна или е непълна.

Казах ти и че за да се направи анализ, то предоставените данни са недостатъчни.

Анализ се прави след разчитане на статистическите данни на сбор от променливи и се отчете относителната им тежест към крайния резултат.

Подобно сътрудничество, където производител дава ексклузивни права на ползване на продукта си, срещу предоставяне на информация от използването му, винаги поражда най-малкото съмнение в последващото обявяване на данните.

А също така доказва, че самият производител е наясно, че клиничните му изпитания не са пълни.

Пак нещо се правиш на неразбрал, каква е разликата между ваксиниран, който носи маска, спазва дистанция и неваксиниран, който носи маска и спазва дистанция?

С какво ваксината прави ваксинирания по-малко опасен от неваксинирания за останалите.

Тук няма значение дали сме аз или ти.

Дори да бях ваксиниран, пак щях да бъда на тази позиция.

Нямам зелен сертификат, защото бях диагностициран с антигенен тест, преди да го признаят.

В противен случай нямаше как да избегна карантината.

Но дори и да имах, вече щеше да е изтекъл.

Но въпросът касае принципа, а не мен или теб.

Ваксинирания заразява и неваксинирания заразява.

Единия го пускат навсякъде, другия подлежи на рестрикции.

Онзи доклад на израелците посочва и точно това като една от причините за разпространението на заразата в онази болница, а именно измамното чувство за сигурност от ваксините и неизбежното неглижиране на правилата като следствие от това.

Свободен си да направиш какъвто искаш анализ и да обясниш защо всяка държава докладва, че ваксинираните са в пъти по-малко вероятно да стигнат до болница, да не говорим за интензивните отделения или смърт, сравнени с неваксинираните. Чакам ти обяснението, май стана седмици. Освен "няма как да е така" друго не си казал. Анализи, смятане, каквото искаш го наречи или направи, чакам ти обяснението, щом не е заради ваксините. Дотогава, ще твърдя че е заради ваксините. Ако не те интересува, защо въобще ми отговаряш, щом това питам ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, M.Николов написа:

Имаме новина!

Може ли линк към научни изследвания подкрепящи това твое твърдение?

Може да е новина, но за теб.

Даже, ако се не лъжа и някъде в тази тема имаше материал на онзи немски вирусолог, който съветваше правителството им и човека бе провел подобно мащабно изследване, което ясно показа, че повечето вируси по повърхности като брави, парапети, звънци и т.н. са неактивни и риска да се заразиш по този начин е съвсем минимален.

Вируса се предава предимно по въздух, а не по повърхности.

С хартиени документи на практика е невъзможно, освен ако не си се изкашлял или кихал върху тях.

Иначе вече всички да са го прекарали.

И пак, какво се опитваш да докажеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вируса се предава предимно по въздух, а не по повърхности.

ако вируса попадне върху поврхност пак може да оцелее, зависи какви условия предлага повърноста

какво става с вируса ако попадне на повърхноста на белия дроб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пак, какво се опитваш да докажеш?

Доколко може да се вярва на познанията ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

не е казал че има медицинско образование

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

не е казал че има медицинско образование

От 1416 страници тема, не съм видял някой да има такова.

Но за сметка на това, има 99% публикувани всички фейкомети, всички коснпиртивни теории за вируса, както и тотални  опровергани лъжи за вируса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, M.Николов написа:

Аз не държа никой да вярва на моите познания.

Държа всеки да се аргументира на базата на своите лични познания, а не да папагалства чужди думи.

Тогава се води цивилизован диалог, чрез който едната или другата страна ще научи нещо ново.

Както е казал Волтер "Колкото повече чета, толкова повече придобивам и толкова по-сигурен съм, че не знам нищо"

преди 21 минути, Без умствен капацитет написа:

ако вируса попадне върху поврхност пак може да оцелее, зависи какви условия предлага повърноста

какво става с вируса ако попадне на повърхноста на белия дроб

Вярно ли очакваш да ти се отговори на подобен въпрос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, andiay написа:

Тогава се води цивилизован диалог, чрез който едната или другата страна ще научи нещо ново.

Това се опитвам да правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, N1K17Y написа:

Свободен си да направиш какъвто искаш анализ и да обясниш защо всяка държава докладва, че ваксинираните са в пъти по-малко вероятно да стигнат до болница, да не говорим за интензивните отделения или смърт, сравнени с неваксинираните. Чакам ти обяснението, май стана седмици. Освен "няма как да е така" друго не си казал. Анализи, смятане, каквото искаш го наречи или направи, чакам ти обяснението, щом не е заради ваксините. Дотогава, ще твърдя че е заради ваксините. Ако не те интересува, защо въобще ми отговаряш, щом това питам ? 

Тази вечер ми е трудно да ви смогна, признавам си.

Повече от седмица е, но това е без значение.

Смятам, че съм способен да изготвя приличен анализ, все пак съм се занимавал с подобна дейност, но и преди ти казах, че има прекалено много неизвестни и не съм сигурен, че цялата необходима информация е налице.

И при условие, че това не ме интересува особено, нито пък ще ми бъде заплатено отделеното време, не виждам смисъл и да се захващам.

Казах ти вече, анализа на статистически данни не е проста работа - поглеждаш таблицата и готово.

Твърди и вярвай на каквото си искаш, твое право е.

Аз просто твърдя, че ако статистическите данни не се връзват с основните базисни природни закони, то определено не е, че природата греши.

При близо 100% ваксинирано население, при постоянно спадаща ефективност на ваксините, особено в най-уязвимите групи, то е невъзможно подобно съотношение при тежките и смъртните случаи.

Също както е невъзможно един и същ човек да печели шестица от тотото всяка седмица.

Пак ти казвам, дай да се съсредоточим върху онези четири точки, без познание по тях, всяко разглеждане на статистически данни е безсмислено.

Тези четири точки са основата, върху която трябва да се стъпва при разговор по тази тема.

Статистиката е комина на сградата.

преди 23 минути, M.Николов написа:

Това се опитвам да правя.

Оценявам го, надявам се, че си личи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено не си от "спасителите" на човечеството.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, andiay написа:

Тази вечер ми е трудно да ви смогна, признавам си.

Повече от седмица е, но това е без значение.

Смятам, че съм способен да изготвя приличен анализ, все пак съм се занимавал с подобна дейност, но и преди ти казах, че има прекалено много неизвестни и не съм сигурен, че цялата необходима информация е налице.

И при условие, че това не ме интересува особено, нито пък ще ми бъде заплатено отделеното време, не виждам смисъл и да се захващам.

Казах ти вече, анализа на статистически данни не е проста работа - поглеждаш таблицата и готово.

Твърди и вярвай на каквото си искаш, твое право е.

Аз просто твърдя, че ако статистическите данни не се връзват с основните базисни природни закони, то определено не е, че природата греши.

При близо 100% ваксинирано население, при постоянно спадаща ефективност на ваксините, особено в най-уязвимите групи, то е невъзможно подобно съотношение при тежките и смъртните случаи.

Също както е невъзможно един и същ човек да печели шестица от тотото всяка седмица.

Пак ти казвам, дай да се съсредоточим върху онези четири точки, без познание по тях, всяко разглеждане на статистически данни е безсмислено.

Тези четири точки са основата, върху която трябва да се стъпва при разговор по тази тема.

Статистиката е комина на сградата.

Докато не можеш да обясниш защо смъртните случаи спадат в пъти, в държавите с висока ваксинация да си обяснвяваме природни закони е просто дървена филосфия и лаладжийство. Ама изглежда че това ти е любимото занимание.

Но не се бой, след 2-3 месеца, неваксинираните ще се разболеят почти всички и ще придобият имунитет, за да изкривят статистиката за хоспитализациите. Тогава и ти, и цялата трупа от съвсем анти-ваксъри ще подхванете опорката, че мнозинството от разболелите се са ваксинирани, следователно ваксините не вършат никаква работа. Нищо че няколко милиона неваксинирани са умрели междувременно. Не че ще имаш по различни данни от неваксинирани/ваксинирани в болница, но тогава ще ти съвпадат с убежденията, та няма да имаш проблем да твърдиш това. И не съм пророк, нито работещ за фарма мафията, която фалшифицира статистики, но мога да предвидя този момент. Дано запомниш поне този коментар и се сетиш, че съм следващата Баба Ванга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, N1K17Y написа:

съм следващата Баба Ванга

Природните закони-лаладжийство?Ти по кои живееш?Къде са спаднали,смъртните случеи?Както чета,се увеличават.Тепърва се започва.Ваксинирани/разболени нарочно.И самата Ванга каза:Хората,ще умират без да са болни.Ти си толкова далече,от нея и света като цяло,с онази без умственият капацитет,че няма да се учудя,ако сте една и съща личност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adobeaa написа:

Природните закони-лаладжийство?Ти по кои живееш?Къде са спаднали,смъртните случеи?Както чета,се увеличават.Тепърва се започва.Ваксинирани/разболени нарочно.И самата Ванга каза:Хората,ще умират без да са болни.Ти си толкова далече,от нея и света като цяло,с онази без умственият капацитет,че няма да се учудя,ако сте една и съща личност.

Не бе, в никоя. Само във, кажи-речи всяка европейска държава с високи нива на васкинации. Ама освен тях, в никоя :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Не бе, в никоя. Само във, кажи-речи всяка европейска държава с високи нива на васкинации. Ама освен тях, в никоя :) 

Дай да видя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adobeaa написа:

Дай да видя.

image.png.a5e6f102188f75b8e64965d7561550a6.png

image.png.56ac57399e82d980fedeae55253f1f53.png

image.png.5b13060c08d96da1987a680105268b37.png

Ама не се притеснявай, това са все лъжи и фалшиви статистики ;) 

Междувременно:

Мъж с пневмония почина след отказ за прием в болница

Но това не е, защото неваксинираните с Ковид са препълнили болниците ! Абсурд ! Просто алчните лекари искат да вземат 1500 лв. и затова не са го приели в болница. По цял свят е така, всичко е една лъжа, да се взимат едни пари по клинична пътека. Толкова е просто. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявам.Ако беше така,щях да се ваксинирам.Искаш да ми кажеш,че по три-четири месеца,не са имали никаква смъртност?И локдауна и сертификатите,за какво са?

преди 18 минути, N1K17Y написа:

Междувременно

А това,е лекарска небрежност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, adobeaa написа:

Не се притеснявам.Ако беше така,щях да се ваксинирам.Искаш да ми кажеш,че по три-четири месеца,не са имали никаква смъртност?И локдауна и сертификатите,за какво са?

А това,е лекарска небрежност.

Как за какво бе бате, да те следи Бил Гейтс. А маските са за да мълчите. Новия световен ред идва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Как за какво бе бате, да те следи Бил Гейтс. А маските са за да мълчите. Новия световен ред идва. 

Абе той пита за какво са били локдауните и сертификатите когато месеци наред са имали 0 смъртни случаи от коронавируса.

Погледни схемите. Има по няколко месеца с равна линия, демек никаква смъртност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви съобщя една информация преди да са се усетили и да я заметат под килима, защото подозирам че ще се започне с плашене на стадото и това повече няма да види бял свят.

Забележете че инфото е от БНТ, а не от някой конспиративен сайт:

https://bntnews.bg/news/omikron-merki-sreshtu-razprostranenieto-na-noviya-variant-v-redica-darzhavi-1176834news.html

след 2:54

"Лекарката, която първа е открила Омникрон в ЮАР заяви пред ВВС, че до този момент всички заразени пациенти карат вируса леко и почти без симптоми"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване