Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Казах ти,много си далеч от света.Аз чета същият сайт и при мен графиките,показват друго.Да не си ги "пипал/а"?И когато се научиш,да гледаш друго,освен гугъл,ако си мазахист бинг или алтависта,да видиш там какво пише.Ahmia,Torch,Not evil...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2745

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3278

• Радул

2926

преди 1 час, M.Николов написа:

Определено не си от "спасителите" на човечеството.:)

Явно трябва да го приема за комплимент.

преди 51 минути, N1K17Y написа:

Докато не можеш да обясниш защо смъртните случаи спадат в пъти, в държавите с висока ваксинация да си обяснвяваме природни закони е просто дървена филосфия и лаладжийство. Ама изглежда че това ти е любимото занимание.

Но не се бой, след 2-3 месеца, неваксинираните ще се разболеят почти всички и ще придобият имунитет, за да изкривят статистиката за хоспитализациите. Тогава и ти, и цялата трупа от съвсем анти-ваксъри ще подхванете опорката, че мнозинството от разболелите се са ваксинирани, следователно ваксините не вършат никаква работа. Нищо че няколко милиона неваксинирани са умрели междувременно. Не че ще имаш по различни данни от неваксинирани/ваксинирани в болница, но тогава ще ти съвпадат с убежденията, та няма да имаш проблем да твърдиш това. И не съм пророк, нито работещ за фарма мафията, която фалшифицира статистики, но мога да предвидя този момент. Дано запомниш поне този коментар и се сетиш, че съм следващата Баба Ванга. 

Аз нямам претенции, че ще съм следващата баба Ванга или следващия Нострадамус.

Но още от сега мога да твърдя, че при 100% ваксинирано население, 100% от заболелите ще са ваксинирани, 100% от тежкоболните ще са ваксинирани и 100% от починалите ще са ваксинирани. Като последните, заедно с предходните починали ще представляват между 1 и 2 % от всички заразили се.

Единственото нещо, което може да промени това е възникване на нова мутация на вируса, която да е по-заразна, но по-малко смъртоносна.

Такава мутация е по-вероятно да възникне при неваксиниран, отколкото при ваксиниран, поне с досега съществуващите ваксини.

Това казват лаладжийските природни закони.

Другото, което казват е, че бъдещите ни потомци след време, ще наричат заболяването, причинено от SARS-CoV2, обикновен Ковид, сравнявайки го с някое друго вирусно заболяване.

преди 48 минути, N1K17Y написа:

Междувременно:

Мъж с пневмония почина след отказ за прием в болница

Но това не е, защото неваксинираните с Ковид са препълнили болниците ! Абсурд ! Просто алчните лекари искат да вземат 1500 лв. и затова не са го приели в болница. По цял свят е така, всичко е една лъжа, да се взимат едни пари по клинична пътека. Толкова е просто. 

Много ви влечат подобни драми.

Дали не е бил приет в болница?

Цитат

Следват кризи и често викане на линейка. „Дойде едно младо момче, прегледа го и казва „Къде да те закарам?” Звънна тук-там. Тръгваме за 5-та градска, ще го вземат”.  

Лекарите успяват да го стабилизират. „След 26 дни, отивам в болницата и ми казва докторката - "трябва да го изпишем, нямам по каква клинична пътека да го държим”, казва Илона.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/11/29/myj-s-pnevmoniia-pochina-sled-otkaz-za-priem-v-bolnica.512303,4

"Нямам по каква клинична пътека да го държим"

И за това са виновни неваксинираните, нали?

Майка ми получи инсулт на 01.01 преди петнайсет години, много преди да има ковид.

В Спешна помощ извикаха дежурния лекар от неврологията. Тя поглегна и каза, че това за нея не е инсулт и да си я прибирам вкъщи.

Отказа да й назначи изследване, предложих да заплатя скенера, но пак ми отказа, нямало за какво да вика дежурния от дома му.

Отказаха ми и линейка, за да я закарам до единствения денонощен скенер в моя град, нямали право, а тогава частни линейки още нямаше.

Дежурната в Спешното направи всичко възможно да я вкара в някакво отделение, защото ясно си личеше, че майка ми не е добре.

Не се получи.

Навръх празничната вечер отидох в дома на лекуващата лекарка на майка ми за хроничното й заболяване, която беше доцент, завеждащ съответното отделение в болницата.

Жената се обади на дежурната в нейното отделение и майка ми бе приета.

Проблемът бе, че по клинична пътека те не можеха да я пратят на скенер.

След едноседмични караници с неврологията, доцентката най-накрая издейства от там да назначат скенер.

Оказа се масивен кръвоизлив, който бе засегнал вече голяма част от мозъка.

Преместиха майка ми в неврологията, тя ту изпадаше в кома, ту се събуждаше като вече не познаваше никой, освен мен.

След още една седмица почина.

Така и не потърсих младата дежурна, която първоначално отказа скенера.

След време от общи познати узнах, че тя е напуснала системата.

Запомнила е случая с майка ми, а тогава е постъпила така, защото е имала устна заповед от завеждащия да не приема тежки случаи през празниците.

Просто един тежък инсулт води до загуби отделението, за разлика от пациентите с дископатия, които носят печалба.

Та, не се учудвайте на такива случаи като този горния от линка.

Не е причината в ковид болните, ваксинирани или не.

За твое сведение, в един неголям общински център, в местната болница, в ковид отделението от хората на обдишване към момента- 8 човека, 8 са ваксинирани. И това не е ЕЖП каза.

Но какво променя този факт?

Адски неморално е да се ползва трагедията на някой, само и само да опиташ да докажеш тезата си.

Отвратително е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно е това. 😯 Клинични пътеки, от които да печелят. Ако нямат печалба, не приемат хората. А на здрави назначават такива изследвания и манипулации, от които нямат нужда, за да дръпнат пари по клинична пътека.

Това е уродщина. И от ваксинираните имат някаква огромна полза, не може да нямат и да карат хората да се ваксинират.

Не казват: "Не можем да го излекуваме.", а "Нямаме клинична пътека, по която да го държим.". Да можеш да го излекуваш и да не искаш, защото нищо не печелиш. Отврат на отвратите.

Господ да ни пази! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Без умствен капацитет написа:

не е казал че има медицинско образование

Но във всеки пост твърди, че има познания. Е... има някакви, които много приличат на гугълско- уикипедски, но по същество е пълен лаик. И разсъждава като лаик. Мразел арогантността съчетана с невежество, но постоянно я демонстрира. Простичкия пример микробиологичното изследване и как не трябвало де се лекуваш с антибиотик, без да е направено такова. Това е чиновническа теза. Практически е почти невъзможно да се направи по този начин. Затова и не се прави. Но в дебелите чиновнически глави мозък няма, камо ли пък медицински мозък. Господинчото очевидно не знае какво е микробиологично изследване. Това е така наречената посявка или микрокултури. Взима се материал, осигурява се перфектната среда за живот на определен микроорганизъм (само един) и се чака да се види ще се развие ли там въпросния. Въпросът е какво правим ако се окаже че го няма. Следващо изследване? И другия го няма . И??? Пак и пак и пак, докато открием нещо? Това няма да е проблем ако човека не е болен, но пък на здрав човек да се праввят микробиологии вече ще е голяма гавра. Обаче човека е болен. Всяко чакане най- вероятно ще доведе до развитие на болестта и състоянието му ще се влошава! До един момент, в който вече няма да има смисъл нито от изследвания, нито от лечение.

Микробиологично изследване се прави, ако имаш много сериозни основания да смяташ, че заболяването е причинено от точно конкретен микроорганизъм. Ианче е напълно безсмислена загуба на време. Като се вземе предвид, че човека е болен и щом е стигнал вече до лекар, значи времето за чакане е свършило.

Сега ще ми бъде много любопитно, Индианчо да каже как се прави микробиологично изследване за вирус!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По Нова ТВ сутринта,кмет на едно село,обещава 20% увеличение на заплатите на общинските работници,които се ваксинират.Цирка е пълен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 200 евро ще е глобата за отказ от ваксинация в Австрия

Законопроектът трябва да бъде внесен в парламента около 6 декември

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11/30/7-200-evro-shte-e-globata-za-otkaz-ot-vaksinaciia-v-avstriia.512305,1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, metallica_333 написа:

„Според проектозакона,задължителната ваксинация срещу коронавирус,ще се прилага за всички хора, живеещи в Австрия от февруари 2022 г. “         Усещате ли пак,намекването на месец февруари?Съвпадение ли е,че гласят нещо в много от страните по целия свят,от началото на февруари 2022...?Тогава се активират настинките и ни гласят нещо още по-лошо...

Вълна от болести, разпространяваща се в Германия, Централна Европа, въпреки високите нива на „ваксиниране“ срещу COVID.„Ваксините“ очевидно разболяват хората...                        

Covid изчезна в Африка, защото там никой не се „ваксинира“

Междувременно в Африка китайският вирус е почти изчезнал , въпреки че само около шест процента от всички африканци са били инжектирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11/30/7-200-evro-shte-e-globata-za-otkaz-ot-vaksinaciia-v-avstriia.512305

Аахахахах че то тук за 15к лева си вземаш 1 декар двор с къща на два етажа в област софия... Ако при нас вкарат повече от 200-300 лева с правителството на киро сп*мата е свършено...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, metallica_333 написа:

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11/30/7-200-evro-shte-e-globata-za-otkaz-ot-vaksinaciia-v-avstriia.512305,1

За стадото ваксина и затвор, а за 

властимащите парти гала вечеря.

Пир по време на чума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, andiay написа:

Явно трябва да го приема за комплимент.

Аз нямам претенции, че ще съм следващата баба Ванга или следващия Нострадамус.

Но още от сега мога да твърдя, че при 100% ваксинирано население, 100% от заболелите ще са ваксинирани, 100% от тежкоболните ще са ваксинирани и 100% от починалите ще са ваксинирани. Като последните, заедно с предходните починали ще представляват между 1 и 2 % от всички заразили се.

Единственото нещо, което може да промени това е възникване на нова мутация на вируса, която да е по-заразна, но по-малко смъртоносна.

Такава мутация е по-вероятно да възникне при неваксиниран, отколкото при ваксиниран, поне с досега съществуващите ваксини.

Това казват лаладжийските природни закони.

Другото, което казват е, че бъдещите ни потомци след време, ще наричат заболяването, причинено от SARS-CoV2, обикновен Ковид, сравнявайки го с някое друго вирусно заболяване.

Много ви влечат подобни драми.

Дали не е бил приет в болница?

"Нямам по каква клинична пътека да го държим"

И за това са виновни неваксинираните, нали?

Майка ми получи инсулт на 01.01 преди петнайсет години, много преди да има ковид.

В Спешна помощ извикаха дежурния лекар от неврологията. Тя поглегна и каза, че това за нея не е инсулт и да си я прибирам вкъщи.

Отказа да й назначи изследване, предложих да заплатя скенера, но пак ми отказа, нямало за какво да вика дежурния от дома му.

Отказаха ми и линейка, за да я закарам до единствения денонощен скенер в моя град, нямали право, а тогава частни линейки още нямаше.

Дежурната в Спешното направи всичко възможно да я вкара в някакво отделение, защото ясно си личеше, че майка ми не е добре.

Не се получи.

Навръх празничната вечер отидох в дома на лекуващата лекарка на майка ми за хроничното й заболяване, която беше доцент, завеждащ съответното отделение в болницата.

Жената се обади на дежурната в нейното отделение и майка ми бе приета.

Проблемът бе, че по клинична пътека те не можеха да я пратят на скенер.

След едноседмични караници с неврологията, доцентката най-накрая издейства от там да назначат скенер.

Оказа се масивен кръвоизлив, който бе засегнал вече голяма част от мозъка.

Преместиха майка ми в неврологията, тя ту изпадаше в кома, ту се събуждаше като вече не познаваше никой, освен мен.

След още една седмица почина.

Така и не потърсих младата дежурна, която първоначално отказа скенера.

След време от общи познати узнах, че тя е напуснала системата.

Запомнила е случая с майка ми, а тогава е постъпила така, защото е имала устна заповед от завеждащия да не приема тежки случаи през празниците.

Просто един тежък инсулт води до загуби отделението, за разлика от пациентите с дископатия, които носят печалба.

Та, не се учудвайте на такива случаи като този горния от линка.

Не е причината в ковид болните, ваксинирани или не.

За твое сведение, в един неголям общински център, в местната болница, в ковид отделението от хората на обдишване към момента- 8 човека, 8 са ваксинирани. И това не е ЕЖП каза.

Но какво променя този факт?

Адски неморално е да се ползва трагедията на някой, само и само да опиташ да докажеш тезата си.

Отвратително е!

Знам, че го твъдиш от преди това, но си пропуснал същността на коментара ми

Цитат

Тогава и ти, и цялата трупа от съвсем анти-ваксъри ще подхванете опорката, че мнозинството от разболелите се са ваксинирани, следователно ваксините не вършат никаква работа.

Може и да е неморално да развявам новини за смъртта на някой. Ама разпространяването на лъжи и конспирации за фалшив вирус, отровна ваксина, тровене в болницата е равно на геноцид. Пак ще бъда неморален и ще посоча случая с 27 годишния мъж от преди няколко дни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Знам, че го твъдиш от преди това, но си пропуснал същността на коментара ми

Може и да е неморално да развявам новини за смъртта на някой. Ама разпространяването на лъжи и конспирации за фалшив вирус, отровна ваксина, тровене в болницата е равно на геноцид. Пак ще бъда неморален и ще посоча случая с 27 годишния мъж от преди няколко дни. 

Ти още ли спиш? Какво за него? Имаше такива хора като тебе. Разбраха за войната че е свършила през 1945 година. А тя бе започната от 1933 година. 20 години сън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Mediterranean написа:

Абе той пита за какво са били локдауните и сертификатите когато месеци наред са имали 0 смъртни случаи от коронавируса.

Погледни схемите. Има по няколко месеца с равна линия, демек никаква смъртност.

На скриптове и ботове, които не могат да осмислят едно твърдение, да го проверят и въобще да водят дискусия, а само изплюват въпрос след въпрос на произволен принцип, не отговарям.

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Ти още ли спиш? Какво за него? Имаше такива хора като тебе. Разбраха за войната че е свършила през 1945 година. А тя бе започната от 1933 година. 20 години сън.

Нещо се мъчиш да кажеш явно, ама нямам представа какво. Надявам се да не си почнал да си губиш ума от страх, че ще те боцнат, какъвто си уж терминатор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, N1K17Y написа:

На скриптове и ботове, които не могат да осмислят едно твърдение, да го проверят и въобще да водят дискусия, а само изплюват въпрос след въпрос на произволен принцип, не отговарям.

Нещо се мъчиш да кажеш явно, ама нямам представа какво. Надявам се да не си почнал да си губиш ума от страх, че ще те боцнат, какъвто си уж терминатор. 

Не, събират се 7200 евро. За да има пари за властимащи да правят гала вечери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, N1K17Y написа:

На скриптове и ботове

Много си зле!Честно.Не виждаш,по далече от носа си.Войната е обявена.Ти ще я видиш(може би няма) когато започнат,едни-други да се избиват.Много се мислят за богове и посягат към постата.А тези които са я държали досега,не искат да пускат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа,по друг начин.Постата,беше предвидена-девет милиарда души,да се делят на три.Само че,станаха тридесет и три.Когато започнат сливания на корпорации и "случайна" смърт,на някой който не се отказва-тогава,е започнала истинската война.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Бриджит Макрон: Правото на избор при ваксинация трябва да се премахне

Таз пък бабичка от къде се появи... Кръстиха вариант на ковида на нея и мъжа и и изпълзя от старческия с фашиски лозунги...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

По Нова ТВ сутринта,кмет на едно село,обещава 20% увеличение на заплатите на общинските работници,които се ваксинират.Цирка е пълен...

Давам на младоженците две овци, пуйките барабар с гулдура, нивата до кайнака и две коли лицерина !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Hristo52 написа:

Не се заяждам, но този сайт е по-зле и от нашия ПИК. Във всички социални мрежи е блокиран.В него четох че марсианци имало на земята от 10 години! :)

Всеки си има право на мнение и глава на раменете да мисли нали? Много от нещата,казани в него се случват и ни ги показват после другаде...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Всеки си има право на мнение и глава на раменете да мисли нали? Много от нещата,казани в него се случват и ни ги показват после другаде...

Тъй, тъй! Точно, всеки има глава на раменете си! То и в ПИК има неща които се случват и ни ги показват после! Само на ПИК явно се е изплъзнала новината за марсианците, но явно те не могат да ни покажат това! Е, всичко да видите, много искате!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че много са се загрижили за децата.

https://www.foodwatch.org/de/aktuelle-nachrichten/2021/marktstudie-fast-alle-kinderlebensmittel-sind-ungesund/

85 процента от предлаганите продукти за децата в магазина са нездравословни. Пълни са с мазнини, сол и захар.

Само 15 процента от продуктите отговарят на изискванията на СЗО.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Виждам, че много са се загрижили за децата.

https://www.foodwatch.org/de/aktuelle-nachrichten/2021/marktstudie-fast-alle-kinderlebensmittel-sind-ungesund/

85 процента от предлаганите продукти за децата в магазина са нездравословни. Пълни са с мазнини, сол и захар.

Само 15 процента от продуктите отговарят на изискванията на СЗО.

Ама не е ли ясно, че в световен мащаб отдавна, на никой не му пука за нищо! Единствената цел е печалба! Печалба на всяка цена и с всички средства! Бавно но сигурно се унищожава всичко! И бих бил любопитен да разбера, някога когато всичко това, ако продължава така завърши с световен крах, тези дето ще я имат тази печалба какво точно ще могат да си купят, от един разрушен свят! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване