Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 41,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2800

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3307

• Радул

2926

преди 1 минута, _sirena_ написа:

Аз да допълня ! Защо се заразяват и предават заразата ? 

Тези въпроси многократно бяха задавани тук и все още никой не е отговорил на тях !  

Аргументирано и Логично и Научно ! 

Защото ваксината не дава 100 % гаранция. КОлко пъти да се отговори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, parmobil написа:

Тя се върна! По-светла и по-неостра!

А, ти си много остър.

Да се натискаш за ваксина и да се сърдиш, що са те прередили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Как е в Гърция, туриха ли ви бустерите ?

Ей голям си умник, да си купиш фабрика на 9 ти септември

Бустери??? Неам Идеа
Най-новото засега е,че обявяват за невалидни всички сертификати издадени б БГ. Найс а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Лудар написа:

Защото ваксината не дава 100 % гаранция. КОлко пъти да се отговори?

А , значи вие се боцнахте с тази субстанция , в която не знаете изобщо какво съдържа само и само защото ви обещаваха по тв-то , че ако се заразите няма да умрете ?!   А какво ви боцнаха - няма значение !!!   Това са подробности !!! Боцнали са 4 милиарда и това ви е гаранцията , че всичко е "точно" !!?  

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

А, ти си много остър.

Тази биологична единица ми е у "фризера" и изобщо не му виждам постовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

А, ти си много остър.

Твои интерпретации, Санчо. Прередил и няма са различни неща. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, _sirena_ написа:

А , значи вие се боцнахте с тази субстанция , в която не знаете изобщо какво съдържа само и само защото ви обещаваха по тв-то , че ако се заразите няма да умрете ?!   А какво ви боцнаха - няма значение !!!   Това са подробности !!! Боцнали са 4 милиарда и това ви е гаранцията , че всичко е "точно" !!?  

Screenshot 2021-11-30 at 21-37-29 Comirnaty, INN-COVID-19 mRNA Vaccine - comirnaty_listovka pdf.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Лудар написа:

Но във всеки пост твърди, че има познания. Е... има някакви, които много приличат на гугълско- уикипедски, но по същество е пълен лаик. И разсъждава като лаик. Мразел арогантността съчетана с невежество, но постоянно я демонстрира. Простичкия пример микробиологичното изследване и как не трябвало де се лекуваш с антибиотик, без да е направено такова. Това е чиновническа теза. Практически е почти невъзможно да се направи по този начин. Затова и не се прави. Но в дебелите чиновнически глави мозък няма, камо ли пък медицински мозък. Господинчото очевидно не знае какво е микробиологично изследване. Това е така наречената посявка или микрокултури. Взима се материал, осигурява се перфектната среда за живот на определен микроорганизъм (само един) и се чака да се види ще се развие ли там въпросния. Въпросът е какво правим ако се окаже че го няма. Следващо изследване? И другия го няма . И??? Пак и пак и пак, докато открием нещо? Това няма да е проблем ако човека не е болен, но пък на здрав човек да се праввят микробиологии вече ще е голяма гавра. Обаче човека е болен. Всяко чакане най- вероятно ще доведе до развитие на болестта и състоянието му ще се влошава! До един момент, в който вече няма да има смисъл нито от изследвания, нито от лечение.

Микробиологично изследване се прави, ако имаш много сериозни основания да смяташ, че заболяването е причинено от точно конкретен микроорганизъм. Ианче е напълно безсмислена загуба на време. Като се вземе предвид, че човека е болен и щом е стигнал вече до лекар, значи времето за чакане е свършило.

Сега ще ми бъде много любопитно, Индианчо да каже как се прави микробиологично изследване за вирус!!!

Радулчо, слънце незалязващо, но и неизгряващо, ти правиш ли се на абдал или си абдал?

Не е важно, какво знам аз и какво образование имам и докъде се простират моите познания.

Важното е, че ръсиш глупости на тонаж, като така заблуждаваш и други хора.

Знам, че обеща да лъжеш, мажеш, но да ме изкараш глупак, знам също и че си вярваш, че си много добър в това, но слънце неизгряващо, част от работата ми е да преценявам хора като теб. И те уверявам, че съм много добър в работата си.

Първо, как изобщо ти хрумна, че човек който не е болен е нормално да си прави микробиологично изследване и антибиограма?

Коя гънка в загладения ти от нетмъжкарство мозък измисли тази тъпотия?

Колко време се прави едно микробиологично изследване с антибиограма?

Може за ден, а може и за максимум седмица, в зависимост от вида на секрета, който се тества и прецизността, която се гони.

Ти колко време пи различни антибиотици, докато нацелите някой, който да свърши работа?

Сигурен ли бе, че е имало нужда от антибиотик?

Как микробиологично изследване показва дали е вирусна пневмония ли?

Ами просто е бе Радулчо, но не е за прости хора. Няма бактериална, значи е вирусна, значи не се прави антибограма и не се пие антибиотик.

Такива като теб са причината днес все повече бактерии да стават резистентни към антибиотиците.

На всичко отгоре и ги разпространявате, но инак си загрижен за ваксинацията.

Когато микробиологичен анализ е отрицателен, кой ти е набил в главата, че се прави, втори, трети и т.н.?

Защо парадираш с невежеството си?

Знаеш ли коя е основната разлика между нас?

Че аз като представител на Homo Sapiens съм в състояние и от нищожна информация да стигна до верните изводи и да се уча.

А ти като представител на Homo Stultus, дори и да ти преподава Айнщайн, пак ще си останеш Homo Stultus.

Както ти казах, забавляваш ме, но има теми по които не трябва да налагаш невежеството си, защото можеш да навредиш на някой, дори и без да разбереш.

преди 10 часа, N1K17Y написа:

Знам, че го твъдиш от преди това, но си пропуснал същността на коментара ми

Може и да е неморално да развявам новини за смъртта на някой. Ама разпространяването на лъжи и конспирации за фалшив вирус, отровна ваксина, тровене в болницата е равно на геноцид. Пак ще бъда неморален и ще посоча случая с 27 годишния мъж от преди няколко дни. 

Относно предния ти коментар, пропускаш отново нещо много важно в прогнозата си - и ваксинираните се заразяват, така че ако всички неваксинирани са преминали през вируса, то и всички ваксинирани също са преминали през вируса.

Акцента на коментара ти е, че аз наравно с другите "анти-ваксъри" ще твърдим нещо си.

Е, сори, но поне с мен си сбъркал, не съм от хората, които градят мнението си само върху една статистика.

Казах го и преди - манипулация не се бори с друга манипулация.

Не може да хвърлиш трагедията на едно семейство и да обвиниш неваксинираните за нея, при условие, че човека повече от два месеца е бил болен, а през близо един месец е бил лекуван в болница и е изписан, не защото е излекуван, а защото вече е нямало как да бъде лекуван по здравна каса, поради липса на клинична пътека. Осъзнаваш ли къде е проблема?

Осъзнаваш ли, че ковид лекуват лекари, които не са специалисти по това?

А защо липсват специалисти?

Къде са?

Казах ти за ковид отделение в което всички пациенти на обдишване са ваксинирани, сега какво да твърдя, че те сами са се докарали до това ли? Или че такива като теб са виновни, защото тръбят на ляво и на дясно, че ваксинираните не заболяват тежко?

Колко са случаите като този младеж, който е отказал кислород, сред неваксинираните?

Не само е неморално да се опитваш да трупаш дивиденти от смъртта на някой, не само е отвратително, това е признак, че нямаш нормални аргументи.

А лекарите?

Те също ли не се ваксинират, защото четат "антиваксърски" сайтове и теории на конспирацията?

Повече ли знаеш от тях?

Те не виждат ли статистиките?

Едните викат, че ваксинацията е геноцид, ти твърдиш, че неваксинирането е геноцид.

Защо тогава им се присмиваш?

преди 3 часа, badr написа:

Ти добре ли си бе човек??

Възхищавам се на опитите ти за просвещаване на групата на Шаро.

В преден пост споменаваш Гаусова крива.Хайде в по-ранните споменаваше хаос, ентропия, бифуркация, атрактор, които се изучават в нелинейната ТД, а  това е доволно специфична материя.Но когато не е известно какво е гаусовото разпределение, то изводите не вдъхват особен оптимизъм.Това означава, че такъв човек дори не е минавал по улица минаваща покрай Университет. И как обясняваш статистика на такива хора.

Мислиш ли, че знаят какво е възможен, и какво е вероятен изход от събитие.За какъв анализ да става дума

Нормално, в такъв случай, изписването на антибиотици на сляпо да не им се струва проблемно.

Как един такъв човечец да осъзнае как го използват като добитък.

Забавлявам се, а и все тая надежда, че някъде в някоя подобна тема, ще може да се проведе нормален разговор между нормални хора.

И както казах многократно, ненавиждам арогантната посредственост.

Homo Stultus е първата фаза на деволюцията и трябва да се борим според силите си, за да не погълне и претопи Homo Sapiens.

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andiay написа:

Как микробиологично изследване показва дали е вирусна пневмония ли?

Ами просто е бе Радулчо, но не е за прости хора. Няма бактериална, значи е вирусна, значи не се прави антибограма и не се пие антибиотик.

Ставаш все по- смешен. Как с изключването на една бактерия, извади заключение, че няма бактериална? Има още няколко хиляди възможни бактерии. То затова и микробиология за бактерии общо не се прави, щото човешкия организъм и телесни течности са пълни с всевъзможни бактерии. Нямало бактериална, щото няма пневмокок примерно. Еййй че мозък бе!

И не Индиянчо, не е просто. Просто е само за простите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, skalata_73 написа:

Тия дето казват, че ваксините не помагат-лъжат.
Кунчев си наби няколко и, на.
Умря, възкръсна...
Набийте си по няколко и ще сте безсмъртни. В рамото, под рамото и една в ГЗ за всеки случай. 

И тогава ще настъпи мир, благополучие, всички ще спрът да пият, ще се върнат на работа и ще заживеят щастливо.

Амин.

Сакън наборе, спре ли се пиеньето и са почват ексцесиите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Лудар написа:

Ставаш все по- смешен. Как с изключването на една бактерия, извади заключение, че няма бактериална? Има още няколко хиляди възможни бактерии. То затова и микробиология за бактерии общо не се прави, щото човешкия организъм и телесни течности са пълни с всевъзможни бактерии. Нямало бактериална, щото няма пневмокок примерно. Еййй че мозък бе!

И не Индиянчо, не е просто. Просто е само за простите.

Искаш никой да не се занимава с теб, но сам се натискаш?

Изясни си как се прави едно микробиологично изследване и ела пак да изтъпаниш тези глупости.

А за кое се прави микробологично изследване, слънце неизгряващо?

Какво търсят с това изследване?

Да не смяташ, че в лабораториите работят хора като теб?

Микробиологично изследване не се прави за точно определена бактерия, Радулчо.

Вадиш отново грешни изводи, въз основа на нищожните си познания.

Бъркаш микробиологично изследване и антибиограма, тя се прави за определена бактерия.

Нали искаше от лекари, а не от чиновници.

Заповядай!

https://acibademcityclinic.bg/proceduri/detaili/mikrobiologichno-izsledvane-na-biologichen-material-i-posyavka

Цитат

Описание

Микробиологичното изследване се провежда за установяване на причинителите на различни инфекциозни заболявания, като за целта се изследват телесни течности и секрети като храчка, носо - гърлен секрет, церебро-спинална течност, кръв, урина и други биологични продукти. Чрез микробиологичното изследване и посявката на секрета на специални среди се доказва точния причинител на дадена инфекциозна болест, което позволява и прилагането на антибиотик, към който съответния причинител е най-чувствителен. За правилното провеждане на микробиологичното изследване значение имат взимането на материал преди започване на антибиотично лечение и предпазването на пробата от замърсяване.

Защо се прави?

Микробиологичното изследване се провежда за установяване на различни видове бактерии, които причиняват инфекциозни заболявания. Доколкото тези бактерии имат различни изисквания по отношение на средата,в която растат,то и микробиологичните изследвания използват различни методи за откриването им. Най - често биологичните продукти и течности, които се тестват са: носо - гърлен секрет, храчка, раневи секрет, кръв и кръвни продукти, урина, вагинален и цервикален секрет, секрет от ухото и др. Посявката на материала става върху специални среди, които осигуряват най - добри условия за растеж на бактерия. След това бактериалната колония се тества с различни антибиотици, като резултатът се представя в антибиограма. Тя показва чувствителността на микроорганизма към тестваните антибиотици и посочва тези, които е вероятно да дадат най - добър лечебен резултат. По този начин се избягва продължителното неефективно лечение с пробни антибиотици и се намалява вероятността от развитие на резистентност ( устойчивост) към антибиотичния препарат.  

Както казах - Homo Stultus.

Функционална неграмотност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Димитър 59 написа:

500,000 lives saved by COVID vaccinations in Europe

Не че ще прочетеш нещо, тука сте се събрали най-големите откачалки, не знам защо не си направите тема на анти-ваксърите, както съм сигурен че имате във фейсбук, ама на. 

преди 9 минути, parmobil написа:

@ Димитър 59 Понякога се чудя дали си бот?

Само излгеждат. От страх им се изпържишха мозъците. Сега не могат да мислят, а се надяват на месията да дойде и да ги поведе по правия път. Като Чорбанов и Мангъров. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Искаш никой да не се занимава с теб, но сам се натискаш?

Изясни си как се прави едно микробиологично изследване и ела пак да изтъпаниш тези глупости.

А за кое се прави микробологично изследване, слънце неизгряващо?

Какво търсят с това изследване?

Да не смяташ, че в лабораториите работят хора като теб?

Микробиологично изследване не се прави за точно определена бактерия, Радулчо.

Вадиш отново грешни изводи, въз основа на нищожните си познания.

Бъркаш микробиологично изследване и антибиограма, тя се прави за определена бактерия.

Нали искаше от лекари, а не от чиновници.

Заповядай!

https://acibademcityclinic.bg/proceduri/detaili/mikrobiologichno-izsledvane-na-biologichen-material-i-posyavka

Както казах - Homo Stultus.

Функционална неграмотност.

Прочети го пак няколко пъти. Ако отново не си го разбрал, питай някой да ти обясни. Нищо не бъркам, просто ти не знаеш какво пише там. не е случайно и че различните микробиологии имат и различен срок в който излиза резултата. И накрая, различните бактерии живеят в различни среди.  За пневмокок изследването дава резултат след 18 часа, за м. туберкулозис след седмица...

Имаше един филм "Далече, далече".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, N1K17Y написа:

500,000 lives saved by COVID vaccinations in Europe

Не че ще прочетеш нещо, тука сте се събрали най-големите откачалки, не знам защо не си направите тема на анти-ваксърите, както съм сигурен че имате във фейсбук, ама на. 

Манипулация, пропаганда и лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, N1K17Y написа:
преди 22 минути, parmobil написа:

@ Димитър 59 Понякога се чудя дали си бот?

Само излгеждат. От страх им се изпържишха мозъците. Сега не могат да мислят...

Oт какво да се страхуваме?Да не сме боцнати,че да очакваме кога ще ни порази отровата?Или от един грип?Май,вас ви лови шубето,като четете в какво сте се забъркали...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Лудар написа:

Фашизъм!!!

Айнщайн: Лудостта е да правиш едно и също нещо отново и отново и да очакваш различен резултат

Прочети повече на: https://woman.bg/po-zhenski/ajnshtajn-ludostta-e-da-pravish-edno-i-sushto-neshto-otnovo-i-otnovo-i-da-ochakvash-razlichen-rezultat.66755.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Oт какво да се страхуваме?Да не сме боцнати,че да очакваме кога ще ни порази отровата?Или от един грип?Май,вас ви лови шубето,като четете в какво сте се забъркали...

От "настинката", от неизвестното, от всичко което не разбирате. Няма и да се освестите, докато не пострада някой ваш близък от глупост. Дотогава само си плямпаме. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _sirena_ написа:

Ето вижте "конспирациите " : Факти , доказателства , Реалност !

https://www.facebook.com/100069591356277/videos/622980398827912/

Факти или внушения? Нещо от Рен ТВ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване