Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

току-що, parmobil написа:

Продължавайте и не се задържайте на такива постове! Знам, че е дребнаво, но някой трябва да каже, че са простотии

За тези простотии има кой да казва, аз казвам за другите.

И не смятам, че е дребнаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2731

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3277

• Радул

2926

преди 3 минути, andiay написа:

Той е отговорил по-добре от мен.

"Мога да го обясня, ама си много тъп и няма да схванеш, затова няма да се пробвам." 

Еми добре, както решиш. Само не знам защо ме цитираш, щом няма да кажеш нищо конкретно, а само общи приказки. Намери си някой друг върху който да се извисяваш като интелектуален титан. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, N1K17Y написа:

"Мога да го обясня, ама си много тъп и няма да схванеш, затова няма да се пробвам." 

Еми добре, както решиш. Само не знам защо ме цитираш, щом няма да кажеш нищо конкретно, а само общи приказки. Намери си някой друг върху който да се извисяваш като интелектуален титан. 

Е то каквото конкретно можех да кажа, го казах.

Не се имам за "интелектуален титан" ни най-малко, но да речем, че с някои дисциплини съм по-запознат.

Струват ти се общи приказки понеже не желаеш да се ограмотиш по онези четири точки.

Как при това положение очакваш да схванеш, какво ти говоря?

Статистиката само на пръв поглед изглежда елементарна наука, повярвай.

Просто всеки е свикнал да интерпретира някакви данни, според собствените си представи.

Ще направя един последен опит да ти обясня, какво имам предвид без да замесваме ковид.

Представи си възникването на Слънчевата система и образуването на планетата Земя.

Към този момент с наличните данни, статистически е невъзможен извода, че ще се появи живот на нея.

Ако проследим низа от случайностти в последствие, ще видим как след всеки следващ етап, тази вероятност става все по-възможна.

Като до възникването на живота роля са изиграли най-различни неща, всяко от които е било важно, но всяко от тях има различна тежест в уравнението.

Ако някога при образуването на Земята, някой е знаел всички тези данни за последващите събития, които знаем днес, то след статистически анализ би предрекъл, че възникването на живот на тази планета е твърде вероятно.

Но без тези данни, само на наличните в онзи момент, категорично ще заяви, че няма как да възникне живот на тази планета.

Всяко събитие, колкото и маловажно да ти се струва изиграва своята роля в цялата картина - разстояние до звездата, образуването на вода, подходящ по размер и отстояние естествен спътник, образуването на атмосфера и т.н. и т.н.

Низ от на пръв поглед случайни събития, довели до това днес да си пишем в тази тема.

Ако и сега не можеш да разбереш, какво ти казвам, то наистина не мога да направя нищо повече.

Редактирано от andiay
допълнение (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Ефекта от антибиотиците е спорен - убиват както лошите, така и добрите бактерии!

А бе хич не е спорен, стига да се употребяват разумно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, N1K17Y написа:

Толкова са безсмислени, че всички държави които се ваксинираха виждат спад в смъртността в пъти. Нещо което така и не можеш да обясниш. Какво друго казва, освен това което написах ? Казах ти че не го следя толкова от близо. И да, точно интерпретациите са важни, и той много добре го знае. Нормален учен ще каже, "естествения имунитет е (може би) по-добър, НО е абсурдно да се разболеем нарочно при наличието на ваксини". Нещо което той никога не е казвал, доколкото знам. И сам даде личен пример. И заради идиотията си свърши в болница. Ама "секи сам да си преценя" 

Това звездите ли ти го казаха? Или емпиричен път?

преди 1 час, parmobil написа:

Продължавайте и не се задържайте на такива постове! Знам, че е дребнаво, но някой трябва да каже, че са простотии

А, не е простотия да държиш народа си, от които от тях 70 или 80 процентово население са ваксинирани, в локдаун. Шаш и паника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Това звездите ли ти го казаха? Или емпиричен път?

Статистиките го казват, скриптчо. И тебе почнаха да ти форматират мозъка като на Миро, ама не всяка вечер, ами след всеки въпрос който питаш. Още 10 пъти ли да ти пратя статистиката, за да ми кажеш че е фалшифицирана? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, andiay написа:

риска от ваксините е по-малък

Не се знае. Не е минал изпитателния срок. Все още де юре и де факто не са ваксини.

Но и това не е основния проблем. Нарушават се човешки права. Нашите права. Ако сме хора, а не добитък, трябва да се бием за правата си, а когато победим, да им търсим сметка.

преди 5 часа, N1K17Y написа:

Намери си някой друг върху който да се извисяваш като интелектуален титан. 

На фона на простотиите, които пишеш, дори Миро и Радул са интелектуални титани.

преди 5 часа, andiay написа:

А бе хич не е спорен, стига да се употребяват разумно.

Дали да ги пие, решава лаика. Не специалиста.

Решава, който има ПРАВО да реши. Специалиста съветва.

Нарушават ЧОВЕШКИ ПРАВА. Въвеждат ФАШИЗЪМ. Срещу това трябва да се организираме и да се бием. Не да спорим. За истината не се спори с рационални аргументи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей го на !!!

Тъй се спори за истината. И ако не се приберат няколко дена, ще победят в спора.

Саянс.

Начи Станфорд не е саянс, пък Харвар е саянс. Ашколсун. Нали ги виждам наште Харвари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Дали да ги пие, решава лаика. Не специалиста.

Решава, който има ПРАВО да реши. Специалиста съветва.

.

Лаика има ПРАВОТО единствено да се откаже от помощта на специалиста. Не и дали да пие антибиотик. Стигнал ли е до специалист, лаика има право само да изпълнява препоръките му. Ако откаже, значи се отказва и от услугите на специалиста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Лудар написа:

Лаика има ПРАВОТО единствено да се откаже от помощта на специалиста.

QED

Тогава що ги ручаме жабетата ?

Отказвам се бре !!!

Радев и Кацаров да си го заврат специализъма, където не ги огрява слънцето.

А Сюлейман Паси да се овеси сам, да не ни мъчи да го гоним по сокаците

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, N1K17Y написа:

И тебе почнаха да ти форматират мозъка като на Миро

На кого Миро пак е изялзакуската ? :giggle1:

Като гледам темата която се е превърнала в тотална клоака и няма фейк за вируса, който да е прескочен , мисля пределно е ясно на кого са му форматирали мозъка :)

Иначе понеже все се интересувате, след бустерната ми доза полета е нормален,  вече повече от седмица проблеми нямам. Вайфая и 5Джито ми се подобри значително, Бил Гейтс ме съветва през дистанционното ако забравя нещо за деня... наноботите в организма се грижат за останалото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мдаа, решението за масово ваксиниране е неудачно 
слагам маска, като говоря с някой, да не пръскам  слюнки...тъй де, никой не е длъжен заради мен да си носи дъждобран

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПРОУЧВАНЕ: Преболедуването на covid,произвежда траен естествен имунитет (за разлика от фалшивия имунитет срещу „ваксина“) -Четвъртък, 2-ри декември 2021

преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:
преди 11 часа, andiay написа:

риска от ваксините е по-малък

Не се знае. Не е минал изпитателния срок.

Но се вижда все повече ударът...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

вече повече от седмица проблеми нямам

Дай Боже !

А къде е Кунчев ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саянс!

Тяхната ...ма и саянтисти !!!

Саянтизъма е жив неомарксизъм. Тия требе да се тепат !

Ние сме ги оставили да окупират сички вузове и да учат студентите на кретения и сатанизъм!

Нямат срам от Бога

260186965_23848850215080260_434163409322

Саянс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, дръндю написа:

мдаа, решението за масово ваксиниране е неудачно 
слагам маска, като говоря с някой, да не пръскам  слюнки...тъй де, никой не е длъжен заради мен да си носи дъждобран

пък аз кат ода на морето....

ша си сложа спасителен пояс да не се удавиш ти....

глей кък мислъ за тебе

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Саянс!

Тяхната ...ма и саянтисти !!!

Саянтизъма е жив неомарксизъм. Тия требе да се тепат !

Ние сме ги оставили да окупират сички вузове и да учат студентите на кретения и сатанизъм!

Нямат срам от Бога

260186965_23848850215080260_434163409322

Саянс

всички саянс при Саян...дофтур в психодиспансера в Бургас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

На кого Миро пак е изялзакуската ? :giggle1:

Като гледам темата която се е превърнала в тотална клоака и няма фейк за вируса, който да е прескочен , мисля пределно е ясно на кого са му форматирали мозъка :)

Иначе понеже все се интересувате, след бустерната ми доза полета е нормален,  вече повече от седмица проблеми нямам. Вайфая и 5Джито ми се подобри значително, Бил Гейтс ме съветва през дистанционното ако забравя нещо за деня... наноботите в организма се грижат за останалото

4-та ще има ли? За омикрон? Жигосването продължава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, _nib_ написа:

пък аз кат ода на морето....

ша си сложа спасителен пояс да не се удавиш ти....

глей кък мислъ за тебе

сравнението е неудачно
ако аз пръскам слюнки като приказвам с теб, друго ще мислиш като си наплют от мен, бъбривеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз нещо не разбирам как преди две години минималния срок за изпитания на ваксини беше 10 години. От 2 години насам изпитанията са няколко седмици и после се пуска масово. Сега с Омеркел варианта имаме максимален срок до 100 дни да се пусне ваксина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

сравнението е неудачно
ако аз пръскам слюнки като приказвам с теб, друго ще мислиш като си наплют от мен, бъбривеца

Преди около месец бях в циганската махала на нашия град. Никой не носеше маска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, mitosandov написа:

Добре аз нещо не разбирам как преди две години минималния срок за изпитания на ваксини беше 10 години. От 2 години насам изпитанията са няколко седмици и после се пуска масово. Сега с Омеркел варианта имаме максимален срок до 100 дни да се пусне ваксина...

Защото само шиповете на корона се взимат под внимание. Не целият вирус. 

Това не е с умрял вирус ваксина, неактивна ваксина. Както е при стандартната ваксина. Примерно, както е индийската или руската ваксина. Или кубинската. В момента.

Взимат само част от кода на вируса. Примерно, сега тази мутация се е променила няколко думи код.

Сигнатурата. Както е при компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ncl написа:

Преди около месец бях в циганската махала на нашия град. Никой не носеше маска.

Ко ти пука радвай се  , че жив и здрав , и прав си излязал от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване