Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 41,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2755

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3283

• Радул

2926

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Да видим сега, кой ще работи при пенсионирате в Германия. Кой ще ги гледа. 

Не злорадствай. Обединявайте се. Не е време за спорове. Вече физически трябва да се бием.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andiay написа:

Ей, имаш ли представа дали в Германия ги тестват преди ваксинация?

Не ги тестват. Доколкото знам, но ще питам един ваксиниран. Ако ти трябва със сигурност. 100 процента истина. Но..

В автобуси, при ветеринарните, в магазина, навсякъде боцкане.

В палатките, през прозорците...

Яко жигосване.

Ако ти трябва 100 процента истина ще питам един ваксиниран, все ще намеря, само ми кажи. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно навреме за празниците в края на годината, служителите на Центровете за контрол и превенция на заболяванията (CDC) и техните  купени медийни агенти  изнесоха нов кръг от готически истории на ужасите за предполагаем „вариант на COVID“.

lg.php?bannerid=86470&campaignid=17461&z

Тяхната очевидна надежда е, че синхронизираният шум за „вариантите“ ще  отвлече вниманието  на обществото от истинския кошмар, който се разгръща: рекорден   ръст на смъртността от всички причини, който подозрително се отразява не само на времето на въвеждането на ваксинацията срещу COVID, но и на  водещи нежелани събития  - сърдечна недостатъчност, сърдечни заболявания, състояния на кръвообращението и инсулти - свързани с  експерименталните  ваксини COVID.

Докладите в медиите признават нарастващата вълна от „ допълнителни смъртни случаи, различни от COVID “ и „ тежко болни хора “, обсипващи спешните отделения, като дори се посочва, че пациентите „се появяват  много по  - болни, отколкото [персоналът на Er] някога е виждал“ и са по-млади от очакваното.

Въпреки това, въпреки че признават необичайните симптоми на пациентите – болки в корема, кръвни съсиреци, сърдечни заболявания и изтръпване на крайниците – не са свързани с COVID, здравните служители твърдят, че „никой не знае защо“ се появяват.

За  други обяснението е очевидно. „Това са точно заболяванията, които човек би очаквал да види“, каза Майк Уитни от The Unz Review, „ако някой току-що беше инжектирал на милиони хора биологично средство, генериращо съсирек, което предизвиква бурен имунен отговор, който атакува вътрешната обвивка на кръвта плавателни съдове, нанасящи сериозни щети на критичната инфраструктура на тялото."

Педиатърният специалист от UCLA Дж. Патрик Уилън, доктор по медицина, д-р, даде на Американската администрация по храните и лекарствата (FDA) достатъчно предупреждение за този сценарий още през декември 2020 г.

По това време Уилън вече беше дълбоко загрижен за риска от „ дълготрайно или дори трайно увреждане  на [мозъчната или сърдечната микроваскулатура“] от съсирване и възпаление, предизвикани от ваксините, базирани на шипове протеини.

До юли 2021 г. канадският лекар д-р Чарлз Хоф беше напълно съгласен. Опитът на Хофе с ваксинирани с COVID пациенти показва, че не само „широко разпространеното микроскопско съсирване на кръвта“ е практически „ неизбежен “ резултат от иРНК ваксините, но „най-лошото“ по всяка вероятност „тепърва предстои“.

Южноафриканският лекар д-р Шанкара Чети наскоро нарече синтетичния шипов протеин на ваксините „една от най-  измислените отрови,  които човек е правил някога“.

Много експерти се притесняват от тревожните сърдечни и други нетипични здравословни проблеми, които се увеличават в световен мащаб сред по-младите възрастови групи, и по-специално в Обединеното кралство и САЩ                                                                                                                                                           линк:Докато здравните служители предизвикват страх от последния вариант на COVID, експертите предупреждават, че ваксините осакатяват, убиват младите хора в тревожни числа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Лудар написа:

Не знам дали ти е известно, но при счупване на кост също има разкъсан мускул ( и то много по- разкъсан), но кракът се гипсира и пак минава без операция. Как би коментирал твърдението си, че ако гипсираш крак със скъсан мускул, непременно се отива на операция?

Радулчо, консултирай се с някой добър ортопед, той ще ти обясни.

Ако искаш вярвай, но е факт.

Мускула атрофира, не може да се възстанови сам, съответно остават скъсани влакна. И най-лекото натоварване и си готов отначало.

Затова е и раздвижването след гипс.

Що се отнася до операцията, то приеми, че съм проучил практиката на първия специалист.

Пък ти ако искаш гипсирай крака си, когато имаш само скъсан мускул.

Ако има счупена кост, то вече нямаш избор.

Аз счупена кост нямах и да чукна на дърво, никога не съм имал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Ваксинираните са най-опасните хора за неваксинираните, защото ваксините са направени да пазят вътрешните органи, те не ви пазят лигавиците. И е особено опасно, когато си сложите третата игла, имунитетът се насочва в тази посока и много хващате вируса в дихателните пътища, и тези хора заразяват. В момента хората са масово заразени от ваксинирани хора. Имунизираните може да нямат симптоми, ходят на гости, заразяват близките си. Това са 90% от пациентите ми, те са в тежко състояние", добави д-р Чавдар Ботев.

Той заминава за Турция, за да представи маските с въглен и за да вкара PCR диагностиката.

https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-blok/247507-d-r-botev-za-tova-kak-vaksiniranite-zarazyavat-nevaksiniranite-i-koi-maski-sa-efektivni

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, andiay написа:

Мускула атрофира, не може да се възстанови сам, съответно остават скъсани влакна. И най-лекото натоварване и си готов отначало.

Що се отнася до операцията, то приеми, че съм проучил практиката на първия специалист.

Нали имаше един рекорд за Гинес. За един от Тибет ли беше, от Непал ли, където ръката му цял живот е стояла нагоре. И сега е атрофилирала. Май Амар Бхарти се казваше.

Ей, тоя.

Y1-tgiIcA5l-VynofEGH2C6k_NPYQ0cT040wfnbz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Шикалкавиш. Не можеш да отговориш, защото изказа абсурдното твърдение, че скъсан мускул непременно ще стигне до операция, ако се гипсира. Виждаш ли как се закопаваш сам? Аз само трябва да ти подам реплика (каквато и да е) и ти сам се правиш за резил.

Хора си чупят костите всеки ден и най- практикувания метод е гипсирането. "Ако искаш вярвай" можеш да го клажеш на някоя клюкарка пред блока.

Дали е имало нужда от гипсиране в твоя случай, е съвсем отделен въпрос.  Ако трябва да съм честен и аз бих се консултирал и с друг лекар. Най- малкото, защото в спешните кабинети, със сигурност не работят най- добрите специалисти. Но както и да е, тук става въпрос за изключение от правилото. А ти вярвам знаеш, че изключенията само доказват правилото. Те не го променят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Реджеп Иведик написа:

Преди малко защо мина на страната на врага не разбрах.

Не те разбирам, но не смятам и да те разубеждавам.

Аз от първия си пост тук преди година и половина не съм променял мнението си.

преди 7 минути, Лудар написа:

Шикалкавиш. Не можеш да отговориш, защото изказа абсурдното твърдение, че скъсан мускул непременно ще стигне до операция, ако се гипсира. Виждаш ли как се закопаваш сам? Аз само трябва да ти подам реплика (каквато и да е) и ти сам се правиш за резил.

Хора си чупят костите всеки ден и най- практикувания метод е гипсирането. "Ако искаш вярвай" можеш да го клажеш на някоя клюкарка пред блока.

Дали е имало нужда от гипсиране в твоя случай, е съвсем отделен въпрос.  Ако трябва да съм честен и аз бих се консултирал и с друг лекар. Най- малкото, защото в спешните кабинети, със сигурност не работят най- добрите специалисти. Но както и да е, тук става въпрос за изключение от правилото. А ти вярвам знаеш, че изключенията само доказват правилото. Те не го променят.

Ей, при теб трябва да се потретва винаги.

Върни се и прочети, какво съм писал по случая от началото.

Къде съм говорил за счупване?

Къде съм твърдял, че при счупване ще се стигне до операция задължително?

Говорех само и единствено за моя случай.

И че ако бях позволил да ме гипсира, неминуемо след месец - два щях да мина и през операция.

И да, мускул, който не се използва атрофира. Раздвижването е продължителен и болезнен процес, а понякога и невъзможен.

Същото е и с мозъка.

При нас в спешното можеш да нацелиш и отличен специалист, ако имаш късмет.

Все пак сме града с едни от най-добрите ортопеди в България.

Както казах, става ли въпрос за здравето ми, нямам сляпо доверие на никой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, andiay написа:

Не те разбирам, но не смятам и да те разубеждавам.

Аз от първия си пост тук преди година и половина не съм променял мнението си.

Ей, при теб трябва да се потретва винаги.

Върни се и прочети, какво съм писал по случая от началото.

Къде съм говорил за счупване?

Къде съм твърдял, че при счупване ще се стигне до операция задължително?

Говорех само и единствено за моя случай.

И че ако бях позволил да ме гипсира, неминуемо след месец - два щях да мина и през операция.

И да, мускул, който не се използва атрофира. Раздвижването е продължителен и болезнен процес, а понякога и невъзможен.

Същото е и с мозъка.

При нас в спешното можеш да нацелиш и отличен специалист, ако имаш късмет.

Все пак сме града с едни от най-добрите ортопеди в България.

Както казах, става ли въпрос за здравето ми, нямам сляпо доверие на никой.

Аз говоря за счупване с определена цел. Не ти. Концентрирай се и спри да дрънкаш, а вникни в разговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Медиите изкривяват почти всяка смърт, за да бъде категоризирана като причинена от Covid или смърт, свързана с Covid. Ако направихме това с лекарства, отпускани с рецепта, бихме могли да обозначим всяка смърт от рак, диабет и деменция като „свързана с рецепта“ смърт. Ако вземете предвид колко хора са били убити от супербактерии в болници, като MRSA, болниците биха могли да посочат почти всяка смърт при операция като свързана с MRSA и тези статистически данни биха били планини по-високи, отколкото вече са днес. И все пак данните не лъжат, нито преувеличават, нито изкривяват числата, за да паснат на разказ; правят само хората и фалшивите новини.

Ако езикът на медицината беше честен, лекарите и медицинските сестри трябваше да информират всеки човек, ПРЕДИ да получат ваксина срещу Covid, че шансовете да умрат от ваксината са по-високи, отколкото да умрат от Covid-19 или някой от неговите варианти. Колко хора биха казали „не“ тогава?

Ако медицинските закони изискват пациентът да прочете листовката за ваксината, посочвайки нейните присъщи странични ефекти, нежелани събития, критични наранявания, смъртни случаи и всички токсични емулгатори, адюванти, алергени, бактерии, генетично модифицирана животинска тъкан, други смъртоносни вируси, тежки метали и дори абортирани човешки бебешки клетки, тогава повечето хора биха били толкова претоварени, че биха си тръгнали и „рискуват“ с Covid.

Ваксините убиват и осакатяват хората през цялото време, просто не е в новините. Всеки път, когато на някаква отрова са необходими повече от ден или два, за да убие някого, не е толкова трудно да се прехвърли вината върху нещо друго, особено ако има вече съществуващи хронични здравословни заболявания, като две трети от всички американци страдат в момента.

Американците са с впечатлението, че всички лекарства, лечения и ваксини, препоръчани от CDC (център за продължаване на заболяването) и агенциите на FDA (измамно одобрение на лекарства) искат да спасят хората от смърт, но е точно обратното. Ето защо всяка смърт от всяка ваксина, особено от удари на Covid, се обвинява в нещо друго. Време е да промените търсачката си на „ DuckDuckGo “ точно сега и да я запазите така, за да можете и вие да прочетете всичко за 9-те начина да умрете от Covid ваксини, за които няма да разберете чрез Google.

Топ 9, не-причинени от Covid начина, по които хората умират малко след като са получили ваксини срещу Covid:

#1. Кръвните съсиреци от удари на Covid причиняват миокардит, инфаркти и инсулти.

#2. Смърт, предизвикана от ваксина, описана като „умира внезапно“ или „ умира неочаквано “ от неизвестни (или естествени) причини, дори при напълно здрави спортисти и войници.

#3. Самоубийство от изолация, нищета, безнадеждност от блокиране , социално дистанциране, затворен бизнес, виртуално училище/живот, фалшиви приятели в социалните медии.

#4. Съществуващи състояния/заболявания, доведени до ръба от инжекциите със съсиреци Covid, които причиняват тежко възпаление, съдова дегенерация , загуба на кислород и приток на хранителни вещества в кръвта.

#5. „Аварии“ – смъртоносни автомобилни или самолетни произшествия, причинени от нежелани събития от удари на Covid, които се случват по време на шофиране/летене; като загуба на съзнание, мини-инсулт, анафилаксия и др.

#6. Ваксините срещу Covid понижават функцията на имунната система (ADE), което причинява смъртта на човека от почти всяка бактериална, вирусна, паразитна или патогенна инфекция.

#7. Бактериалните инфекции на устата, гърлото и белите дробове от носенето на маска през целия ден се превръщат в пневмония, която в крайна сметка убива човека.

#8. Прионовите заболявания сега са често срещани сред ваксинираните и ги убиват според числата и има научни доказателства (над 80% от всички излишни болести на Алцхаймер, деменция и болестта на Кройцфелд-Якоб, които сега са свързани с ваксини Covid).

#9. Аборт, предизвикан от ваксина  (да, и това се случва при по-голямата част от бебетата на бременни жени през 2-ри и 3-ти триместър).                     Четвъртък, 2 декември, 2021 г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, andiay написа:

Щото пишеш глупости, затова ти отговарям.

Аз ти го обясних, но за теб обяснението не важи, защото нямаш и представа по онези четири точки.

Както детето вярва, че илюзиониста наистина реже мадамата и това е типично до определена възраст, но става обезпокоително след преминаването на тази възраст.

Аз не съм в състояние да оборя вярата на някой.

Кое си обяснил ? "Не може да е така" ли ? Ама аз не те питам това, а те питам да обясниш статистиката, която всеки може да види. Пак сам си измисляш аргумент, че да можеш да го опровергаеш. 
Аз мога да обясня, защо е невъзможно илюзиониста да среже някого и после да го залепи, ама мога и да обясня как и защо изглежда така. Ама ти не можеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът за аутопсиите на жертвите на предполагаемия вирус

продължава да тормози и изнервя мислещата част от страдащото от политически терор население на Земята. Ония, които не разбират или отричат важността на аутопсиите, или нямат представа от това, как се прави медицинска наука, или са „продадени“ на фармафията, или са си откровено глупави и наивни. Ако някой иска да лекува смъртоносна болест, то търсенето на причините за висока смъртност трябва да се търси именно у жертвите на тая болест, което в случая с „новируса“ не се прави.

Истинският извор за натрупване на важна първична информация относно една болест са телата на нейните жертви. Нежеланието да се извършва аутопсия е равносилно на нежелание да бъде извършено добросъвестно изследване на истинските причини. Аз тълкувам това като престъпно подчинение в ущърб на жертвите.

Забраната за търсене на причинителя на една болест е фактическа забрана за лечението на същата. С други думи, това е откровен саботаж срещу здравето на населението на Земята, тоест преднамерено убийство, макар и косвено.

Все пак има хора, които пренебрегнаха заповедите,

и както повелява истинската медицинска наука, потърсиха отговорите там, където те се намират по презумпция и науча логика – в телата на жертвите. И там няма нищо подозрително от страна на коронавирусите. Или частиците от коронавируси в бронхиалните промивки са толкова малко, че от биологична гледна точка те са незначителни като възможна причина за заболяване или смърт.

Но там има много други подозрителни явления. Много подозрителни.

-------------------------------------------------------------------------

Нагалазата е ензим, който се генерира от вирусите на хепатит B, хепатит C, грипни вируси, херпес, вирус на Epstein-Barr, ХИВ вирусите или се провокира от хронични инфекции или други патогени, като гореспоменатите Борелии. Това, което прави нагалазата, е, че не позволява съединяването на Gc протеина с хормона витамин D, за да се образува GcMAF (Globulin component Macrophage Activating Factor). GcMAF е протеин (макрофаго активиращият фактор), който активира макрофагите да развият разнообразни рецептори (до 17 пъти повече рецептори), чувствителни към всякакви тъканни аномалии и да бъдат активирани за фагоцитозата и антигенната активност.

Без GcMAF протеина цялата имунна система прилича на ненужна и безпомощна клетъчно-молекулярна маса, неспособна да изпълнява пълноценно защитните функции, от които зависи животът на организма. Нагалазата е един от факторите за цитокиновите бури след ваксинации, разнообразни инфекции и множество други хронични заболявания, като диабет, лупус, лаймска болест, множествена склероза, рак, сърдечно-съдови заболявания, а вероятно още много други, които тепърва предстои да бъдат изследвани, ако това бъде допуснато от диригентите на официалната медицина.

Реалността е, че най-сериозният, а май и единствено реален кандидат към момента за „невидим яростен враг“ е въпросната нагалаза, която отваря широко вратите за всички възможни, включително и дълбоко противоречиви по своята същност заболявания и инфекции, които без никакви основания са приписвани на неясен вирус, който дори не е доказан, както би следвало по правилата, нормите и законите на истинската наука.

Съществува още един проблем

В горепосочената връзка специалистите изказват много сериозни опасения за възможно злоумишлено добавяне на нагалаза във ваксинационните течности, особено в регулярните противогрипни ваксини, което на прост език означава бавно, тихо убийство, защото в следствие дейността на тоя ензим редовно ваксинираният постепенно се оказва без имунна защита или с критично отслабена такава. Ако бъдете подложени на системна ваксинация с течности, съдържащи нагалаза, то знайте, че у вас живее „невидим яростен враг“, който унищожава най-мъдрата защита на живота по изключително подъл и наистина невидим и непонятен начин, като следствията са съвършено скрити, неясни, объркващи и нелогични.

https://www.otizvora.com/2021/12/14397/konspiratorut/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Димитър 59 написа:

Медиите изкривяват почти всяка смърт, за да бъде категоризирана като причинена от Covid или смърт, свързана с Covid. Ако направихме това с лекарства, отпускани с рецепта, бихме могли да обозначим всяка смърт от рак, диабет и деменция като „свързана с рецепта“ смърт. Ако вземете предвид колко хора са били убити от супербактерии в болници, като MRSA, болниците биха могли да посочат почти всяка смърт при операция като свързана с MRSA и тези статистически данни биха били планини по-високи, отколкото вече са днес. И все пак данните не лъжат, нито преувеличават, нито изкривяват числата, за да паснат на разказ; правят само хората и фалшивите новини.

Ако езикът на медицината беше честен, лекарите и медицинските сестри трябваше да информират всеки човек, ПРЕДИ да получат ваксина срещу Covid, че шансовете да умрат от ваксината са по-високи, отколкото да умрат от Covid-19 или някой от неговите варианти. Колко хора биха казали „не“ тогава?

Ако медицинските закони изискват пациентът да прочете листовката за ваксината, посочвайки нейните присъщи странични ефекти, нежелани събития, критични наранявания, смъртни случаи и всички токсични емулгатори, адюванти, алергени, бактерии, генетично модифицирана животинска тъкан, други смъртоносни вируси, тежки метали и дори абортирани човешки бебешки клетки, тогава повечето хора биха били толкова претоварени, че биха си тръгнали и „рискуват“ с Covid.

Ваксините убиват и осакатяват хората през цялото време, просто не е в новините. Всеки път, когато на някаква отрова са необходими повече от ден или два, за да убие някого, не е толкова трудно да се прехвърли вината върху нещо друго, особено ако има вече съществуващи хронични здравословни заболявания, като две трети от всички американци страдат в момента.

Американците са с впечатлението, че всички лекарства, лечения и ваксини, препоръчани от CDC (център за продължаване на заболяването) и агенциите на FDA (измамно одобрение на лекарства) искат да спасят хората от смърт, но е точно обратното. Ето защо всяка смърт от всяка ваксина, особено от удари на Covid, се обвинява в нещо друго. Време е да промените търсачката си на „ DuckDuckGo “ точно сега и да я запазите така, за да можете и вие да прочетете всичко за 9-те начина да умрете от Covid ваксини, за които няма да разберете чрез Google.

Топ 9, не-причинени от Covid начина, по които хората умират малко след като са получили ваксини срещу Covid:

#1. Кръвните съсиреци от удари на Covid причиняват миокардит, инфаркти и инсулти.

#2. Смърт, предизвикана от ваксина, описана като „умира внезапно“ или „ умира неочаквано “ от неизвестни (или естествени) причини, дори при напълно здрави спортисти и войници.

#3. Самоубийство от изолация, нищета, безнадеждност от блокиране , социално дистанциране, затворен бизнес, виртуално училище/живот, фалшиви приятели в социалните медии.

#4. Съществуващи състояния/заболявания, доведени до ръба от инжекциите със съсиреци Covid, които причиняват тежко възпаление, съдова дегенерация , загуба на кислород и приток на хранителни вещества в кръвта.

#5. „Аварии“ – смъртоносни автомобилни или самолетни произшествия, причинени от нежелани събития от удари на Covid, които се случват по време на шофиране/летене; като загуба на съзнание, мини-инсулт, анафилаксия и др.

#6. Ваксините срещу Covid понижават функцията на имунната система (ADE), което причинява смъртта на човека от почти всяка бактериална, вирусна, паразитна или патогенна инфекция.

#7. Бактериалните инфекции на устата, гърлото и белите дробове от носенето на маска през целия ден се превръщат в пневмония, която в крайна сметка убива човека.

#8. Прионовите заболявания сега са често срещани сред ваксинираните и ги убиват според числата и има научни доказателства (над 80% от всички излишни болести на Алцхаймер, деменция и болестта на Кройцфелд-Якоб, които сега са свързани с ваксини Covid).

#9. Аборт, предизвикан от ваксина  (да, и това се случва при по-голямата част от бебетата на бременни жени през 2-ри и 3-ти триместър).                     Четвъртък, 2 декември, 2021 г.

Мите, как да ти се обясни на теб, че Ковид причинява кръвни съсиреци, при всяко тежко изкарване. Кръвни съсиреци може да имаш обаче и без ковид, и без ваксина. На възраст 60+ особено при мъжете, тромби просто чакат да се откъртят от стените на кръвоносните съдове. Въпрос до голяма степен на ген и начин на живот. Аз имах тромб и то голям в сърцето, много преди да има ковид и ваксини. Нормално. Наследственост- баща ми умря от инфаркт. Аз пък се разминах и то благодарение на "убийците в бели престилки", "менгелетата", "фашистите" и както там ги нареждате тези, при които припкате веднага щом ви заболи коремчето. Въпросът е с нестихващите си идиотски конспирации, да НЕ пречите на сериозната медицина, да направи верни проучвания ДАЛИ някои ваксини наистина стават причина за тромбоза и защо се случва. Тези хора имат познания и мозък които ти няма да имаш и след 10 живота, и ако искат да те изтребят, да са го направили 100 пъти досега. Само тази седмица. Очевидно не е това целта им!

Аман от безработни глашатаи!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Лудар написа:

Аз говоря за счупване с определена цел. Не ти. Концентрирай се и спри да дрънкаш, а вникни в разговора.

А аз ти говоря за точно определен случай.

Върни се назад и ме цитирай къде казвам, че винаги не трябва гипс при скъсан мускул .

Таке че, да, наистина трябва да се концентрира някой.

преди 40 минути, N1K17Y написа:

Кое си обяснил ? "Не може да е така" ли ? Ама аз не те питам това, а те питам да обясниш статистиката, която всеки може да види. Пак сам си измисляш аргумент, че да можеш да го опровергаеш. 
Аз мога да обясня, защо е невъзможно илюзиониста да среже някого и после да го залепи, ама мога и да обясня как и защо изглежда така. Ама ти не можеш. 

Значи трябва да можеш да обясниш и как и защо спада смъртността към момента благодарение на ваксинацията, щом го твърдиш.

Аз ти казах още в началото, че това може да има връзка с още много други неща, всяко от които добавя своя принос, но за теб това са празни приказки.

Не можеш да обясниш как става това, че ваксинираните се заразяват, заразяват другите, боледуват и умират, че ефективността на тези ваксини е под 30%, но смъртността падала. Цифрите го доказвали.

Не знаеш какво представлява вирус и как функционира, не знаеш как функционира имуннната система, не знаеш какво представляват ваксините и как функционират, но пък вярваш на цифрите.

Ти можеш да обясниш трика на илюзионистта, защото ЗНАЕШ, НАУЧИЛ си как става.

Детето НЕ ЗНАЕ и затова вярва на това, което виждат очите му.

До определена възраст е невъзможно да му обясниш тези неща, то им вярва, защото ги вижда с очите си.

Редактирано от andiay
допълнение (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, andiay написа:

Не те разбирам

Написа, че зависи какъв е лаика и какъв специалиста.

Това не е вярно. Задължителното лекуване на нормални хора е Менгелщина. Както съгласно българските, така и според международните закони, по които България е страна. Еднозначно. Няма зависи.

Подадете ли им пръст, ще ви изядат ръцете. Тези са зверове, не са хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, N1K17Y написа:

Трудно е да се обяснят халюцинации, а? Анди халюцинира и сънува несъществуващи факти. Като всички антиваксъри тука, но...Той е избрал за себе си ролята на експерт. Уникално е, че в един експертен форум, има много повече други експерти ( по съвсем нефорумни неща), отколкото са IT експертите. Човек би си помислил, че на тоя свят няма медицински форуми. Хехе... има. И там има маса тролове, ама за тях има и банове, доживотни. Защото медицината е сериозно нещо. И лаладжии нямат място там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Това не е вярно. Задължителното лекуване на нормални хора е Менгелщина. Както съгласно българските, така и според международните закони, по които България е страна. Еднозначно. Няма зависи.

Да, написах това, но не ми е ясно кое те пали?

Къде ми вкара в устата термина задължително лекуване, не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, andiay написа:

Ти не ми говориш нищо, защото не следиш разговора. Бавно ти е мозъчето пиле. Обърка си схемите, дори без натиск. Дори без слаб натиск и то вербален. В реала изобщо не те виждам.

преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Ти пък поради каква причина се приписа към нормалните? Да не те е излъгал някой?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, andiay написа:

Върни се назад и ме цитирай къде казвам, че винаги не трябва гипс при скъсан мускул .

Таке че, да, наистина трябва да се концентрира някой.

Значи трябва да можеш да обясниш и как и защо спада смъртността към момента благодарение на ваксинацията, щом го твърдиш.

Аз ти казах още в началото, че това може да има връзка с още много други неща, всяко от които добавя своя принос, но за теб това са празни приказки.

Не можеш да обясниш как става това, че ваксинираните се заразяват, заразяват другите, боледуват и умират, че ефективността на тези ваксини е под 30%, но смъртността падала. Цифрите го доказвали.

Не знаеш какво представлява вирус и как функционира, не знаеш как функционира имуннната система, не знаеш какво представляват ваксините и как функционират, но пък вярваш на цифрите.

Ти можеш да обясниш трика на илюзионистта, защото ЗНАЕШ, НАУЧИЛ си как става.

Детето НЕ ЗНАЕ и затова вярва на това, което виждат очите му.

До определена възраст е невъзможно да му обясниш тези неща, то им вярва.

Като не е заради ваксинацията, защо спада ? Това те питам за 10-ти път вече, ама отговор няма. Фактът е, че държавите с високи нива на ваксинации имат по-малко умирания в сравнение с предишни пикове. Фактът е,че в държавите с ниски нива на ваксинации, този "феномен" не го виждаме. Пред очите ми е и мога да свържа 2+2. Твой ред е да обясниш защо тия факти са факти, но не е заради ваксината. Кои са тия много неща, с които може да има връзка ? Лекарите се научиха как да лекуват по-добре ли ? Явно се научиха само в държавите с високи нива на ваксинации обаче, щото тука смъртността не спада.

А за цифрите, които твърдят че дори в държавите с високи нива на ваксинация, умиращите от Ковид продължават да са предимно невакиснирани, съвсем няма да те питам пак, че там съвсем нищо не можеш да кажеш освен "статистиката е фалшифицирана".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andiay написа:

Къде ми вкара в устата термина задължително лекуване, не знам.

Ами то това означава.

Този, който решава е пациента (лаика). Лекаря предлага лечение, а лекува само със съгласие на пациента.

Няма зависи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Лудар написа:

Трудно е да се обяснят халюцинации, а? Анди халюцинира и сънува несъществуващи факти. Като всички антиваксъри тука, но...Той е избрал за себе си ролята на експерт. Уникално е, че в един експертен форум, има много повече други експерти ( по съвсем нефорумни неща), отколкото са IT експертите. Човек би си помислил, че на тоя свят няма медицински форуми. Хехе... има. И там има маса тролове, ама за тях има и банове, доживотни. Защото медицината е сериозно нещо. И лаладжии нямат място там.

Андито си е един мини Чорбанов, че даже и той се казва Анди. Хваща едни базови данни, поукрасява или спестява друга част и представяме грешни изводи, за да манипулираме хората. Само че голямото Анди е политик и има 80% изгода да манипулира и лъже, тоя защо го прави, не знам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, N1K17Y написа:

Андито си е един мини Чорбанов, че даже и той се казва Анди. Хваща едни базови данни, поукрасява или спестява друга част и представяме грешни изводи, за да манипулираме хората. Само че голямото Анди е политик и има 80% изгода да манипулира и лъже, тоя защо го прави, не знам. 

Както е и при вас.

преди 13 минути, N1K17Y написа:

Като не е заради ваксинацията, защо спада ? Това те питам за 10-ти път вече, ама отговор няма. Фактът е, че държавите с високи нива на ваксинации имат по-малко умирания в сравнение с предишни пикове. Фактът е,че в държавите с ниски нива на ваксинации, този "феномен" не го виждаме. Пред очите ми е и мога да свържа 2+2. Твой ред е да обясниш защо тия факти са факти, но не е заради ваксината. Кои са тия много неща, с които може да има връзка ? Лекарите се научиха как да лекуват по-добре ли ? Явно се научиха само в държавите с високи нива на ваксинации обаче, щото тука смъртността не спада.

А за цифрите, които твърдят че дори в държавите с високи нива на ваксинация, умиращите от Ковид продължават да са предимно невакиснирани, съвсем няма да те питам пак, че там съвсем нищо не можеш да кажеш освен "статистиката е фалшифицирана".

Те и преди са имали по-малка леталност. България винаги е била номер 1 по смъртност в ЕС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Както е и при вас.

Свободен си да ме опровергаеш, Скриптчо. И вчера ти го казах. Ясно съм си написал твърденията, мисля. Другото са празни приказки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Лудар написа:

Ти пък поради каква причина се приписа към нормалните?

Къде бе ?

Бати си на мурафети ли се опитваш да учиш ?

Щом искам да заколя зурлестите свине на Коледа, значи съм нормален.

Иначе защо и се вика Коледа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване