Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Свободен си да ме опровергаеш, Скриптчо. И вчера ти го казах. Ясно съм си написал твърденията, мисля. Другото са празни приказки. 

Нищо няма да те опровергая. Аз не съм фашист, както сега правят твоите кумири, налагат със сила. Тяхното си мнение.

Вярвай си, в каквото си искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2757

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3286

• Радул

2926

преди 1 минута, Лудар написа:

Трудно е да се обяснят халюцинации, а? Анди халюцинира и сънува несъществуващи факти. Като всички антиваксъри тука, но...Той е избрал за себе си ролята на експерт. Уникално е, че в един експертен форум, има много повече други експерти ( по съвсем нефорумни неща), отколкото са IT експертите. Човек би си помислил, че на тоя свят няма медицински форуми. Хехе... има. И там има маса тролове, ама за тях има и банове, доживотни. Защото медицината е сериозно нещо. И лаладжии нямат място там.

И кога съм твърдял, че съм експерт?

И кои са тези несъществуващи факти, които съм халюцинирал?

И да медицината е много сериозно нещо и приказки от сорта, че еди кое си лекарство ставало, а еди кое си не, няма място при нея.

А точно това е лаладжийство.

И честно казано не знаех, че този форум е профилиран само за IT, не бих писал в подобен форум.

Ти и такъв специалист ли си?

Имаше един стар бг филм "Специалист по всичко" с покойния велик Апостол Карамитев, май и ти си като героя му.

Твърдя, че сте абсолютни невежи по темата, която коментирате, но пък се изживявате като умници, само защото сте се ваксинирали.

Хора, които не могат да дадат отговор или дават абсолютни безсмислици като отговор на онези четири точки, които посочих, но се пънат да осмиват другите, трябва ли да бъдат обявени за тролове и да получат доживотен бан в тази тема?

Радулчо, пак ще кажа, точно ти най-малко имаш право да говориш за тролене и спамене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, N1K17Y написа:

Ясно съм си написал твърденията, мисля.

Явно мисленето не ти е силната страна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Нищо няма да те опровергая. Аз не съм фашист, както сега правят твоите кумири, налагат със сила. Тяхното си мнение.

Вярвай си, в каквото си искаш.

С други думи, сам казваш че не можеш да водиш дискусия, дори го смяташ за фашизъм, а си просто лаладжия. 

току-що, Реджеп Иведик написа:

Явно мисленето не ти е силната страна

И другия лаладжия. Кога е революцията ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

С други думи, сам казваш че не можеш да водиш дискусия, дори го смяташ за фашизъм, а си просто лаладжия. 

И другия лаладжия. Кога е революцията ? 

Съдиш по самия себе си ли? Ти имаш мнение, аз имам друго. Защо да налагам моето мнение. Както ти правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Ти и такъв специалист ли си?

Автомонтьор, тренирал е бокс и се фука, че може да се бие. Изкарал е един инфаркт.

Затуй се извъртя на 180 градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Автомонтьор, тренирал е бокс и се фука, че може да се бие. Изкарал е един инфаркт.

Като песента на Азис.

👑👑👑👑👑

Автомонтьор със златни ръце, ще ремонтирам всичко по теб. Автомонтьор, супер разбирач, ще те работя аз от сутрин до здрач.

😀

Още на: https://textove.com/azis-avtomontyor-tekst

Благодариние на textove.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Съдиш по самия себе си ли? Ти имаш мнение, аз имам друго. Защо да налагам моето мнение.

Тука има само факти. Едните верни, другите грешни. Ще съм доволен да докажеш своите за верни. Аз моето мнение съм го менил 3 пъти досега по темата за Ковид и ваксините. Само глупака отказва да приеме нова информация и да си преосмисли мнението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Лудар написа:

Ти не ми говориш нищо, защото не следиш разговора. Бавно ти е мозъчето пиле. Обърка си схемите, дори без натиск. Дори без слаб натиск и то вербален. В реала изобщо не те виждам.

Може ли да знам, каква поредна сбъркана представа ти е в главата, бе слънце неизгряващо?

Казах ти, посочи къде съм казал, че винаги когато има скъсан мускул не трябва гипс?

Да го потретя ли?

То по съдържанието на постовете се вижда на кой му е бавен мозъка и дали изобщо го има.

Да изброявам ли глупостите, които си писал отново?

Бегай се прави на мъжкар някъде другаде, в реала нЕма шанс дори да те забележа, просто средата ни е различна.

Ако твърдиш нещо го докажи, а не ми приписвай неща, които са в миш маша в главата ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Тука има само факти. Едните верни, другите грешни. Ще съм доволен да докажеш своите за верни. Аз моето мнение съм го менил 3 пъти досега по темата за Ковид и ваксините. Само глупака отказва да приеме нова информация и да си преосмисли мнението. 

Щом даден продукт не се пласира добре на пазара и се налага чрез сила, според мен продукта не струва.

Ако беше хубав продукта, хората без сила щяха да си го купят.

И с тази агитация стил WS Teleshop.

Ми, не. От мен - не.

ZSYfHp.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Това с бокса не го знаех, ако е истина може да е обяснение за много неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Австрийците се усетиха, че трябва постоянно да думкат тъпана.

Интересно ще стане, когато се усетят, че трябва душманите да думкат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, АСПЕКТ написа:

Щом даден продукт не се пласира добре на пазара и се налага чрез сила, според мен продукта не струва.

И с тази агитация стил WS Teleshop.

Ми, не. От мен - не.

ZSYfHp.gif

Пиши пак, когато разбереш за съществуването на задължителните колани в автомобила и измислиш нова теория ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Вероятно хората ще трябва да си правят ежегодно реваксинация срещу коронавируса в продължение на много години напред, прогнозира главният изпълнителен директор на американския фармацевтичен гигант „Пфайзер” пред Би Би Си.

Д-р Алберт Бурла смята, че това ще е необходимо за поддържане на „много високо ниво на защита.

Той отчете, че ваксините са помогнали за спасяването на милиони животи в разгара на пандемията и без тях „фундаменталната структура на нашето общество би била застрашена."

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/pfajzer-revaksinaciia-oshte-mnogo-godini-za-covid-19-6134738

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

Пиши пак, когато разбереш за съществуването на задължителните колани в автомобила и измислиш нова теория ;) 

Ей, умник. Почваш да дразниш. Вече 2 пъти го чувам. Тая простотия. 

Коланът интегриран ли в тялото ти ли е? Вътре в тялото на всеки 6 месеца ти слагат колан ли? Отиваш в затвора ли, ако нямаш колан? Или плащаш 7200 евро глоба?  Или не може да работиш, ако нямаш колан? Сигурно и в ресторант не може да ходиш.

И коланът е мярка. Както е маската. Или 2 метра дистанция. Това са мерки. 

Абе, хора мислете.

Що така само тъ.. пи хора. Няма ли кой да мисли. И заради тия ще ми налагат тая простотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

И коланът е мярка. Както е маската.

Коланът е законен. Маската е незаконна

Ако те хванат без колан, трябва да си платиш глобата, докато ако те хванат без маска, не плащаш нищо, защото маските са незаконни.

Заповедта за носене на маски противоречи на закона за носене на облекло прикриващо част от лицето.

Досега нито един от глобените за маски не си е платил глобата, защото всички глоби падат в съда.

Насилствените медицински експерименти с хора попадат под ударите на Нюрнбергския кодекс, по който България е страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Ей, умник. Почваш да дразниш. Вече 2 пъти го чувам. Тая простотия. 

Коланът интегриран ли в тялото ти ли е? Вътре на всеки 6 месеца ти слагат колан ли?

И коланът е мярка. Както е маската. Или 2 метра дистанция.

Абе, хора мислете.

Що така само тъ.. пи хора.

Когато обосновката ти е тъпа

Цитат

Получаваш и тъп отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

Когато обосновката ти е тъпа

Получаваш и тъп отговор.

И какво ми сравняваш свободата със салама? Б,,,ахтии и аналогията. Колан и ваксина.

Ябълки с круши сравняваш. Нищо общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

Има факти и те са че факти се крият по една или друга причина. Всеки ден медиите ни съобщават колко болни и починали има от Ковид, напоследък почнаха да натъртват и колко от тях са НЕваксинирани.
Вече са известни множство случаи в които пациент умира от нещо(например инфаркт) а го пишат жертва на Ковид.
Страничните ефекти на ваксините не са ясни, ако си чел листовките им ще ти е ясно че в графа "Странични ефекти/Нежелани реакции 90% от информацията е "Неизвестно/Неизследвано.
Факт е и че страна като Израел чието население е ваксинирано на над 90%, пак налага ограничения и пак е пълно с болни и умиращи. Защо? Нали са ваксинирани?
Факт е и, че така наречените ваксини почти(Или изобщо) не действат срещу Омикрон или както тука го кръстиха на шега ОмАкрон и затова И Пфайзер и Модерна вече правят нови ваксини, с които утре медии и правителства дружно ще зареват народа да се боде. https://novini.bg/zdrave/lekarstva/692939

А наченките да се направи ваксинирането задължително, са вече не просто прекалени а незаконни, противоконституционни и нарушаващи правата на човека. Ще ми се тука ония същите лицемери от Европарламента дето вечно реват за правата а гейтаци, траверси и т.н. да обяснят защо правата на тия отайки са по важни от правата на останалите.

Навремето се бъзикахме че на който не му харесва да хваща пътя за КНДР, а ся сме на път по бетер от там да станем.

преди 20 минути, Реджеп Иведик написа:

Австрийците се усетиха, че трябва постоянно да думкат тъпана.

Интересно ще стане, когато се усетят, че трябва душманите да думкат

Това е само началото, управляващите свинки много си повярваха, но народа колкото и да е търпелив накрая ще му изгърмят бушоните и ония ще трябва да си слагат слама в гърбовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Възраждане са били големи пичове.

Абонирам се за тях.

Гледайте, каква простотия.

https://fb.watch/9E-oECjbPM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Bubbles написа:

Има факти и те са че факти се крият по една или друга причина. Всеки ден медиите ни съобщават колко болни и починали има от Ковид, напоследък почнаха да натъртват и колко от тях са НЕваксинирани.
Вече са известни множство случаи в които пациент умира от нещо(например инфаркт) а го пишат жертва на Ковид.
Страничните ефекти на ваксините не са ясни, ако си чел листовките им ще ти е ясно че в графа "Странични ефекти/Нежелани реакции 90% от информацията е "Неизвестно/Неизследвано.
Факт е и че страна като Израел чието население е ваксинирано на над 90%, пак налага ограничения и пак е пълно с болни и умиращи. Защо? Нали са ваксинирани?
Факт е и, че така наречените ваксини почти(Или изобщо) не действат срещу Омикрон или както тука го кръстиха на шега ОмАкрон и затова И Пфайзер и Модерна вече правят нови ваксини, с които утре медии и правителства дружно ще зареват народа да се боде. https://novini.bg/zdrave/lekarstva/692939

А наченките да се направи ваксинирането задължително, са вече не просто прекалени а незаконни, противоконституционни и нарушаващи правата на човека. Ще ми се тука ония същите лицемери от Европарламента дето вечно реват за правата а гейтаци, траверси и т.н. да обяснят защо правата на тия отайки са по важни от правата на останалите.

Навремето се бъзикахме че на който не му харесва да хваща пътя за КНДР, а ся сме на път по бетер от там да станем.

Това е само началото, управляващите свинки много си повярваха, но народа колкото и да е търпелив накрая ще му изгърмят бушоните и ония ще трябва да си слагат слама в гърбовете.

За всичко изброено си прав, освен за Омикрон. Няма данни все още, доколкото ми е известно. Всичко друго е плашене на гаргите и общи приказки. Скоро ще видим. Но това, което си изброил, не противоречи на това което и аз съм изброил. 

преди 13 минути, АСПЕКТ написа:

Тия от Възраждане са били големи пичове.

Абонирам се за тях.

Гледайте, каква простотия.

https://fb.watch/9E-oECjbPM/

Аз ти казах да гласуваш за Възраждане ама ти... Слави та Слави ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, N1K17Y написа:

За всичко изброено си прав, освен за Омикрон. Няма данни все още, доколкото ми е известно. Всичко друго е плашене на гаргите и общи приказки. Скоро ще видим. Но това, което си изброил, не противоречи на това което и аз съм изброил. 

Аз ти казах да гласуваш за Възраждане ама ти... Слави та Слави ;) 

Аз гласувах за Възраждане. За президент. Номер 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, N1K17Y написа:

Като не е заради ваксинацията, защо спада ? Това те питам за 10-ти път вече, ама отговор няма. Фактът е, че държавите с високи нива на ваксинации имат по-малко умирания в сравнение с предишни пикове. Фактът е,че в държавите с ниски нива на ваксинации, този "феномен" не го виждаме. Пред очите ми е и мога да свържа 2+2. Твой ред е да обясниш защо тия факти са факти, но не е заради ваксината. Кои са тия много неща, с които може да има връзка ? Лекарите се научиха как да лекуват по-добре ли ? Явно се научиха само в държавите с високи нива на ваксинации обаче, щото тука смъртността не спада.

А за цифрите, които твърдят че дори в държавите с високи нива на ваксинация, умиращите от Ковид продължават да са предимно невакиснирани, съвсем няма да те питам пак, че там съвсем нищо не можеш да кажеш освен "статистиката е фалшифицирана".

Предишни нива на заболеваемост, на брой заразени някога, на реорганизиране на здравната система, на намаляване на стреса, на това как се е изменила популационната картина, на манталитет, на още един куп неща, освен ваксините.

И детето свързва две плюс две и вярва на очите си, че фокусникът реже жената.

Опитай се да обясниш как един вирус ще убива предимно неваксинирани, които са нищожно малцинство от всички, които населяват дадена територия, при ефективност на ваксина от 30%?

Вируса става смъртоносен при голям вирусен товар в организма, при лек товар той не е смъртоносен.

Голям товар се получава, ако първоначалното ти заразяване е с висок вирусен товар и ИС не може да се справи.

Колкото си по-сериозно болен, толкова по-висок вирусен товар отделяш.

Ако 86% от населението в дадена възрастова група, която е най-уязвима е ваксинирана, 60% от останалите също са ваксинирани и ваксинираните не могат да боледуват тежко, то вируса просто ще изчезне до появата на подходящи условия за него.

Няма вариант при който при такъв ваксинационен статус на населението смъртните случаи да са предимно на неваксинирани.

Това е факт, а не цифрите, които се съобщават.

Смисъла на една ваксинационна кампания е точно това, ваксинираните да защитават неваксинираните.

Но това е при действащи ваксини.

Тези ваксини са от типа на грипните, те не могат да доведат до колективен имунитет.

Затова и епидемията се движи така на вълни.

В момента ниска смъртност има там, където преди е имало огромни пикове или на смъртност или на заболеваемост, съответно на брой заразени.

Там където нямаше такива показатели и е имало тежки локдауни, то днес има увеличение и на заболеваемост и на смъртност, въпреки огромния процент ваксинирани.

Ако всичко зависеше само от ваксинацията, щеше да е много лесно, но за жалост не е така.

Да не говорим, че редица страни, където нито ваксинацията е напреднала, нито пък са имали сериозни мерки, би трябвало отдавна да са изчезнали от картата.

Защо вируса не изчезва там, където почти 100% са ваксинираните?

Колко процента трябва да се ваксинират - 200? 300?

Как очакваш да не си преобръщаш мнението три пъти, като нямаш основата, за да си съставиш информирано мнение?

Как очакваш някой да обясни третокласник, що е то интегрално уравнение?

Каквото и да ти кажа, за теб все ще звучи абсурдно, така както на мен ми звучи абсурдно, някой да формира мнение въз основа на някаква статистика, без да има никаква представа, нито как се прави статистически анализ, нито пък корелацията между имунна система, вирус, ваксина и нейната ефективност.

Не можеш да четеш книга, ако преди това не си научил азбуката.

Ще трябва някой да ти я чете, а ти да решиш дали ти чете верния текст, разглеждайки картинките.

преди 24 минути, N1K17Y написа:

Андито си е един мини Чорбанов, че даже и той се казва Анди. Хваща едни базови данни, поукрасява или спестява друга част и представяме грешни изводи, за да манипулираме хората. Само че голямото Анди е политик и има 80% изгода да манипулира и лъже, тоя защо го прави, не знам. 

Не мога да не си призная, че ме ласкае сравнението с Чорбанов, но не отговаря на истината, за съжаление.

Все пак на човека това му е професията - имунолог.

Бих искал да имам неговия капацитет, но осъзнавам, че го нямам, нито ще го имам някога.

А защо допускаш това болднатото за Чорбанов и за мен, а не го допускаш за други

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, andiay написа:

Предишни нива на заболеваемост, на брой заразени някога, на реорганизиране на здравната система, на намаляване на стреса, на това как се е изменила популационната картина, на манталитет, на още един куп неща, освен ваксините.

И детето свързва две плюс две и вярва на очите си, че фокусникът реже жената.

Опитай се да обясниш как един вирус ще убива предимно неваксинирани, които са нищожно малцинство от всички, които населяват дадена територия, при ефективност на ваксина от 30%?

Вируса става смъртоносен при голям вирусен товар в организма, при лек товар той не е смъртоносен.

Голям товар се получава, ако първоначалното ти заразяване е с висок вирусен товар и ИС не може да се справи.

Колкото си по-сериозно болен, толкова по-висок вирусен товар отделяш.

Ако 86% от населението в дадена възрастова група, която е най-уязвима е ваксинирана, 60% от останалите също са ваксинирани и ваксинираните не могат да боледуват тежко, то вируса просто ще изчезне до появата на подходящи условия за него.

Няма вариант при който при такъв ваксинационен статус на населението смъртните случаи да са предимно на неваксинирани.

Това е факт, а не цифрите, които се съобщават.

Смисъла на една ваксинационна кампания е точно това, ваксинираните да защитават неваксинираните.

Но това е при действащи ваксини.

Тези ваксини са от типа на грипните, те не могат да доведат до колективен имунитет.

Затова и епидемията се движи така на вълни.

В момента ниска смъртност има там, където преди е имало огромни пикове или на смъртност или на заболеваемост, съответно на брой заразени.

Там където нямаше такива показатели и е имало тежки локдауни, то днес има увеличение и на заболеваемост и на смъртност, въпреки огромния процент ваксинирани.

Ако всичко зависеше само от ваксинацията, щеше да е много лесно, но за жалост не е така.

Да не говорим, че редица страни, където нито ваксинацията е напреднала, нито пък са имали сериозни мерки, би трябвало отдавна да са изчезнали от картата.

Защо вируса не изчезва там, където почти 100% са ваксинираните?

Колко процента трябва да се ваксинират - 200? 300?

Как очакваш да не си преобръщаш мнението три пъти, като нямаш основата, за да си съставиш информирано мнение?

Как очакваш някой да обясни третокласник, що е то интегрално уравнение?

Каквото и да ти кажа, за теб все ще звучи абсурдно, така както на мен ми звучи абсурдно, някой да формира мнение въз основа на някаква статистика, без да има никаква представа, нито как се прави статистически анализ, нито пък корелацията между имунна система, вирус, ваксина и нейната ефективност.

Не можеш да четеш книга, ако преди това не си научил азбуката.

Ще трябва някой да ти я чете, а ти да решиш дали ти чете верния текст, разглеждайки картинките.

Не мога да не си призная, че ме ласкае сравнението с Чорбанов, но не отговаря на истината, за съжаление.

Все пак на човека това му е професията - имунолог.

Бих искал да имам неговия капацитет, но осъзнавам, че го нямам, нито ще го имам някога.

А защо допускаш това болднатото за Чорбанов и за мен, а не го допускаш за други

Тия 30% ефективност не знам откъде ги извади, не съм ги чувал. Може и да важат за заразяване, но не и за тежко протичане на болестта и/или смърт.

А тия неща хубаво си ги изброил, само че те макар да биха могли да са обяснение за държавите с високи нива на ваксинация, то като погледнем и сравним с държавите като България, с ниска ваксинация и изведнъж не важат. Що така ? От тука не е минавал вируса досега, та нямаме естествен имунитет ли ? Как така караме 3-та вълна ли, коя, а продължаваме да си чупим рекордите по смъртност ? Сигурно да стигнем 2-ро място по смъртност  не оказва влияние на популационната картина ? И дотука ти издиша теорията, как всичко друго е причниата, но не и ваксините. Пак ще го играя пророк и очаквам да не можеш да обясниш този феномен, а още 10 пъти да ме питаш едно и също.

А за Чорбанов не знам защо би бил поласкан, професията му сега е политик, тоест да лъже и манипулира. Щом това ти е идеала, твой избор, просто говори лошо за теб. Не съм те питал какво ти е решението на пандемията, понеже съвсем очаквам да нямаш отговор, ама да предположа ли, че споделяш неговото мнение и трябваше да оставим хората да разчитат на естествения си имунитет като него ? 

А за болднатото, важи за почти всички в темата, но повечето са си съвесем промити мозъци, антиваксъри, та съм се отказал да им обръщам внимание на такива за що-годе сериозни коментари, докато не умре някой в семейството им ще си дрънкат глупостите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване