Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Лудар написа:

чак не мога да се откъсна от глупавата тема

Аз казах ли ви ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 40,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2652

• miro20

2651

• Реджеп Иведик

3242

• Радул

2926

преди 3 минути, Лудар написа:

Ти не си забавен.

Да отива в лагер Белене, нали така? Щом не ти е по вкуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Извинявай.

Начи в понеделник бяха казали, ма не уточниха кой понеделник.

Щото един понеделник вече мина преди тази събота.

Кой е казвал, че в понеделник ще манифестира по медии?

Неделя 120, но коя.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Лудар написа:

Много сте забавни и двамата с Реджепа, чак не мога да се откъсна от глупавата тема, но ще се разкарвам вече, че огладнях, а после и мач има да ми троши нервите...

Ти да не си помисли , че цял ден ще те люшкам ?

Отивам да спя , имах тежка нощ 

а това 

преди 3 минути, Лудар написа:

троши нервите...

е мое словосъчетание !    "Трошенето " го ползвам , за да подчертая Интензитетът и Силата в някое действие.

Ти защо го ползваш в този случай , едва ли знаеш.   Просто за благозвучие сигурно ?  

Защото като значение и описващо точно мизансцена с мача е смешно и асоциира неврастения .

Ама откъде да ги знаеш ти тези неща. Едно е да имитираш , съвсем друго да познаваш и Създаваш ...

Аре , лека и си пази адреналина за ваксинката следващата ...утре май беше по спомени ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Германия се върна с 30 години назад. 1990 година. С тези мерки даже и през 1933 година.

Огромна инфлация вече близо 6 процента. Високо покачване на стоките. На услугите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, andiay написа:

Определено, науката не е забавление.

Но пък ти си изключително забавен.

Мда бе , мноо забавен ...мое ти строши нервите с неадекватност и мании от различен характер ..

за него с пълна сила важи принципът "като котките на гърба си не пада " 

Върти , сучи , в 4-та глуха ще те прати , за думичка ще се хвани , посоката на разговор ще извърти , 9 роли ще смени и накрая приклещен в ъгъла ще изпее с морен глас - "не ме интересуваш , не си ми интересен " ...

Голямо забавление , няма що :D

В едно е прав !   Тук наистина си цензурирам гнева !  Ако бяхме на личен канал да бях го смелила досега. 

Затова подскача щастливо , радва се , че го пази модерацията. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _sirena_ написа:

В едно е прав !   Тук наистина си цензурирам гнева !  Ако бяхме на личен канал да бях го смелила досега. 

Толкоз по въпроса за смелия войн...

Бяхме на "личен канал" и аз те предупредих, какво да не правиш. Очевидно "то" е по- силно от теб и сега можеш да ме намериш единствено тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф топик.

Много кефи, Садх Гуру, как се мъчи да обясни на реднеците, що е логика.

Ще минат много еони, докато зацепят, щото учителите им по логика са ги осакатили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, _sirena_ написа:

Върти , сучи , в 4-та глуха ще те прати , за думичка ще се хвани , посоката на разговор ще извърти , 9 роли ще смени и накрая приклещен в ъгъла ще изпее с морен глас - "не ме интересуваш , не си ми интересен " ...

как си го търпяла толкова много време 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Banesc написа:

как си го търпяла толкова много време 

Сергеев, ти ли си бе ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, andiay написа:

Това ти и обяснявам, но ти отказваш да разбереш, или не си в състояние да разбереш това

За високата смъртност пролетта нищо не ти е ясно.

И в момента има висока смъртност на места с висок процент ваксинация.

Да оставим настрана България и да се съсредоточим върху отделните щати в САЩ.

При близък процент ваксинирани, то в Ню Йорк днес наблюдаваме почти нулева заболеваемост и почти нулева смъртност, но в Тексас, Флорида, Вашингтон и др. днес заболеваемостта и смъртността са равни на тези от миналата есен.

Защо?

А, вярно 80% от починалите са неваксинирани, нали?

Ами защо тогава в Ню Йорк не мрат поне неваксинираните?

Отговора е, че в Ню Йорк са близо до тъй наречения "колективен имунитет", а в онези щати са на половината път до него.

И да, ваксинацията също е допринесла за този колективен имунитет, но тежестта й е по-малка от другите фактори.

А именно, висок процент първоначално заразени и висок процент първоначално починали, след това отново висок процент заразяване, но обяснимо по-нисък процент починали, после се добавят и онези 30% от ваксинираните, които имат стерилизиращ имунитет и се получава това, което виждаме днес в Ню Йорк, но не виждаме в Тексас и Флорида. Епидемията затихва в Ню Йорк, но не затихва в Тексас и Флорида.

По-просто от това, без да използвам специфични термини, не мога да ти го обясня.

Онези числа за смъртност, към които ти си се вторачил са т.н. "обща смъртност" или правилния термин е "crude death rate", и се базират на промил от населението, а не на промил от заболелите. При протичаща епидемия, те не могат да дадат достатъчно достоверна представа за смъртността причинена от заразата.

Разгледай внимателно графиките на отделните щати и ще се убедиш сам.

В България някога наложихме излишно строги мерки, когато ситуацията не ги изискваше и като добавим и тоталния отказ да се реорганизира здравната система и стигаме до резултата днес.

Ваксини от този тип няма как да послужат за панацея и да спрат епидемията и смъртността като следствие от нея.

Те могат само да подпомогнат, но не са решаващ фактор.

Нормално, след като нямаш аргументи.

Тоест твърдиш, че Ню Йорк постигнали колективен имунитет, защото имали много умрели през април 2020 ? Я да те питам, кой щат би имал по-висок колективен имунитет, щат който има една голяма вълна с 10 хиляди заразени и 900 умрели, или щат с 10 хиляди заразени и 100 умрели ? Явно само умрелите имат имунитет, заразените не влизат в сметките. 

А как точно да имаш една вълна с 10 хиляди заразени и 900 умрели означава по-добър колективен имунитет от това да имаш три вълни с по 8 хиляди заразени всяка ? Абсолютния брой заразени, нямало значение, важно било първата вълна :lol6:Такива теории, даже и лъжеца Чорбанов май не е развивал. 

Вярно, че статистиката било сложна работа, като те гледам как я разчиташ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Banesc написа:

брат му съм

С Радул постоянно си сменяте имената.

Ти поне не спориш със себе си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, _sirena_ написа:

Мда бе , мноо забавен ...мое ти строши нервите с неадекватност и мании от различен характер ..

за него с пълна сила важи принципът "като котките на гърба си не пада " 

Голямо забавление , няма що :D

Въпрос на лично мнение.

Моите нерви не се трошат от такива като него.

А точно това, че се опитва да се върти и сучи е забавното, защото неминуемо отново нагазва собствените си л@йна.

Да върти сучи успешно може човек, който ома поне някакъв зачатък на базова обща култура, но когато тя отсъства то това не е спасителен вариант.

Такъв може да бъде само срещу някой, който е близо до нивото на въртящия и сучещия.

Щом някой сам дава доказателства за собственото си невежество, какво повече може да иска човек.

Остава само да се забавлява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

off

Все си мисля, че "онази", на която не трябва да се споменава името, трябва да пише част от излиянията си "private". Въпрос на елементарна култура и възпитание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, N1K17Y написа:

Тоест твърдиш, че Ню Йорк постигнали колективен имунитет, защото имали много умрели през април 2020 ? Я да те питам, кой щат би имал по-висок колективен имунитет, щат който има една голяма вълна с 10 хиляди заразени и 900 умрели, или щат с 10 хиляди заразени и 100 умрели ? Явно само умрелите имат имунитет, заразените не влизат в сметките. 

А как точно да имаш една вълна с 10 хиляди заразени и 900 умрели означава по-добър колективен имунитет от това да имаш три вълни с по 8 хиляди заразени всяка ? Абсолютния брой заразени, нямало значение, важно било първата вълна :lol6:Такива теории, даже и лъжеца Чорбанов май не е развивал. 

Вярно, че статистиката било сложна работа, като те гледам как я разчиташ. 

Гледай графиките, бре човече.

Нищо друго не те карам да гледаш.

Графиките за заболеваемост по дни и за смъртност по дни.

Не знам от къде си изсмукал тези числа, но още в предния пост ти казах, че след скрининг за антитела в Ню Йорк, то към 01.01 2020год. 12,3% от жителите на щата са имали антитела, което е 10 пъти повече от официално установените случаи към момента. Това обяснява и онзи ужасен пик на смъртност тогава.

Обясних ти и че починалите не играят роля за имунитета, преминалите през заразата и оцелели обаче играят.

Ако погледнеш и статистиките на САЩ, Германия, Аржентина ще видиш, че официално починалите от Ковид са еднакъв процент от официално установените случаи на зараза, а именно 2%. Без значение на различната степен на ваксинация.

В Ню Йорк, повечето от тези 2% са починали през първата вълна, а останалите през втората есента и началото на зимата, съответно вече са останали по-малък брой хора податливи на подобно протичане на болестта, това заедно с високия процент срещнали се с вируса в Ню Йорк, подобравяне на ефективността на здравната им система и с онези 30% от ваксинираните, които имат стерилизиращ имунитет и не се заразяват и не заразяват, води до т.н колективен имунитет.

В Тексас това отсъства, по ред причини и сега там няма спадане нито на заразяемостта, нито на смъртността, спрямо периода преди ваксинационната кампания.

Ето, аз ти обяснявам.

Сега ти обясни защо в Тексас пак умират, колкото са умирали миналата година, а в Ню Йорк не умират.

При условие, че и в двата щата ваксинацията е горе-долу в еднаква степен.

Опитай!

Нали ваксината е причината за спада на смъртността, защо тогава е тази аномалия?

Смъртността е в пряка зависимост от заразяемостта, повече заразени, повече смъртни случаи, по-малко заразени, по-малко смъртни случаи.

Да, разчитането на статистически данни не е проста работа.

Анализирането им пък, още по-малко.

В момента се опитвам да ти обясня интегрално уравнение, а ти едва що си се научил да събираш и изваждаш.

Не е невъзможна мисия, стига и двете страни да положат усилия, а не просто да търсят конфронтация.

Не ми пука дали смяташ, че говоря глупости или не, защото знам какво говоря.

Ти обаче не знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, andiay написа:

В момента се опитвам да ти обясня интегрално уравнение, а ти едва що си се научил да събираш и изваждаш.

Ох на мама математика, дето не може да сметне една проста прогресия, в момента обяснявал интегрално уравнение. 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо гнило в Дания

Удри тяхната м*ама Менгелейска Садистична !!!

И Австрия въстана срещу Менгелетата

Freiheeeeeeeeeeeeeeeeeeit

Овесете ги по дърветата ве, продажните фашисти тяхната ... и свини зурлести !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Лудар написа:

Ох на мама математика, дето не може да сметне една проста прогресия, в момента обяснявал интегрално уравнение. 😆

Ох, на мама слънчицето неизгряващо!

Нещо за ляво/дясно и комунизъм/фашизъм?

Редактирано от andiay
правописна грешка (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Берлин

Много фашист малко протест

Ниска Земя с висок боен дух !!!

Официално е забранен, не дадоха разрешение за протест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[13:16]  И той ще направи, щото на всички - малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби - да се даде белег на дясната им ръка или на челата им,
[13:17]  та никой да не може нито да купува, нито да продава, освен оня, който има тоя белег, или името на звяра, или числото на името му.

Свети Йоан Богослов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване