Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 41,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2745

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3278

• Радул

2926

преди 3 минути, N1K17Y написа:

"Аз те питам защо Х е факт, ти ми отговаряш защо У не е факт."

Кое е Х и кое е У?

Ти твърдиш, че в България смъртността от Ковид е голяма, защото има голям процент неваксинирани.

Доказваш твърдението си като цитираш статистиките за смъртност и за ваксинационен статус.

Твърдиш, че смъртността в страни с напреднала ваксинация имат 10 пъти по-ниска смъртност.

Доказваш това отново със същите статистически данни.

Аз, използвайки същите статистически данни, ти показвам, че при сходен напреднал ваксинационен процес, смъртността на едно място е десет пъти по-висока от тази в друго място.

Процент ваксинирани еднакъв, но промила починали не е.

Та, кое е Х и кое е У, според теб?

1. Факт ли е, че в България умират повече хора? Факт е.

2. Ваксинацията ли е основната причина за това? Не, не е.

Защото:

1. Факт ли е, че в Ню Йорк умират 10 пъти по-малко хора, от колкото в повечето щати в САЩ? Факт е.

2. Ваксинацията ли е основната причина за това? Не, не е, защото е приблизително еднаква в различните щати.

Когато сравняваш по статистически данни, за да стигнеш до правилни изводи, трябва да вземеш предвид и всички прилики и разлики, между обектите, които сравняваш.

И пак ще имаш просто един приблизително точен резултат, освен ако не разполагаш с пълните данни за всички прилики и разлики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Димитър 59 написа:

Любопитно ми е Мите, ти като се разболееш какво ще правиш? Щото нали чу мангъров кво вика- всички ще минем през това. Нали не вярваш, че ще си един от малцината минали метър.

преди 6 минути, andiay написа:

1. Факт ли е, че в Ню Йорк умират 10 пъти по-малко хора, от колкото в повечето щати в САЩ? Факт е.

А факт ли е, че в Ню Йорк има и се спазват много по- строги мерки, отколкото в Тексас или Вирджиния, където на практика няма мерки? Това всъщност доказва правотата на СЗО, освен ваксиниране да иска и спазване на мерки. И отнесено това към България, само доказва тезата на трудния за запомняне ник, защото у нас умират десетократно повече, при наличие на мерки и слаба ваксинация. Защото тук смъртността е 10 пъти по- висока от Тексас, а от Ню Йорк излиза че е 100 пъти по- висока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Лудар написа:

Любопитно ми е Мите, ти като се разболееш какво ще правиш? Щото нали чу мангъров кво вика- всички ще минем през това. Нали не вярваш, че ще си един от малцината минали метър.

А факт ли е, че в Ню Йорк има и се спазват много по- строги мерки, отколкото в Тексас или Вирджиния, където на практика няма мерки? Това всъщност доказва правотата на СЗО, освен ваксиниране да иска и спазване на мерки. И отнесено това към България, само доказва тезата на трудния за запомняне ник, защото у нас умират десетократно повече, при наличие на мерки и слаба ваксинация. Защото тук смъртността е 10 пъти по- висока от Тексас, а от Ню Йорк излиза че е 100 пъти по- висока.

Ти явно не знаеш, какво е да живееш под такъв режим. Ела и виж в Германия.

И затова дрънкаш и пишеш, ей така. Защото ти е свободно в България.

Я някой сложи маска, я не в България.  Либерално е все още.

👑👑👑👑👑

👑👑👑👑

Е, на чети. Забранено е танците в клуба.

https://www.rbb24.de/politik/thema/corona/beitraege/2021/12/berlin-senat-massnahmen-sondersitzung-beschluesse.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Лудар написа:

Айде да напиша нещо в кратце, че взе да дотягаш. Комунизъм- крайнолява идеология. Отрича класите в обществото, отрича нещото наречено собственост, отрича държавите. Отрича парите и банковата система, като ненужни. Като форма на управление признава единствено самоуправлението. Близък е до крайния либерализъм, с тази разлика, че либерализма е либерален и към капитала, а комунизма го отрича. Това е и лявата политическа линия. Всички са равни и нищо не е собственост на никой.

Фашизъм- крайнодясна идеология, базираща се на строгата йерархия и еднолична власт. Властта притежава и капитала, който е неотменна част от тоталитарната държава. Еднопартийно управление, осъществявано от най- богатите, които съставляват и политическата класа. Класовото разделение е силно изразено, като възможностите за преминаване от една класа в друга са ограничени и строго определени. Малко прилича на мафията и капо ди тути капи. При фашизма, както при всички крайнодесни идеологии, национализма е част от пропагандата.

Такааа, виждам накъде се опитваш да закараш разговора ляво/дясно и чакам следващия въпрос, свързан с Желю Желев, по някакъв си твой начин.

Очаквано говориш глупости характерни за детска градина и Уикипедия.

В комунистическата доктрина крайно лява е икономическата линия и изцяло тоталитарна политическата.

При фашизма е същото, икономически е ляв, политически е тоталитарен.

Просто общите приказки прикриват това.

Крайно леви са някои от анархистичните доктрини, както и пак там са и крайнодесните.

А сравнението между комунизъм и либерализъм е направо смехотворно.

Между другото, крайната цел на комунизма - "От всекиму според възможностите, на всекиму според потребностите" е своеобразна деволюция, защото е връщане назад към началото на човешките общества.

И днес може да се наблюдава при някои изолирани племена в Амазонската джунгла, те са организирани точно на този принцип.

Така че, прав си, ти си комунист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, andiay написа:

В комунистическата доктрина крайно лява е икономическата линия и изцяло тоталитарна политическата.

Крайно леви са някои от анархистичните доктрини, както и пак там са и крайнодесните.

Между другото, крайната цел на комунизма - "От всекиму според възможностите, на всекиму според потребностите" е своеобразна деволюция, защото е връщане назад към началото на човешките общества.

И днес може да се наблюдава при някои изолирани племена в Амазонската джунгла, те са организирани точно на този принцип.

Пълни глупости. Аз си знаех, че нищо не знаеш нито за комунизма, нито за фашизма, но ти току що го доказа. Фашизма бил ляв икономически... мхм, сигурно. И то като оставим настрана, че го бъркаш с национал социализма, който също не е ляв икономически.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Лудар написа:

Любопитно ми е Мите, ти като се разболееш какво ще правиш?

Като ти е любопитно,ще ти кажа.Почти 10 години не ме е хващал грип.Рядко стигам до хрема за ден два,веднъж годишно и до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, andiay написа:

Колкото по-дясно се отива, толкова по-малко е влиянието на държавата. И се получава анархия.

Колкото по-наляво се отива, толкова е по-голямо участието на държавата, влиянието ѝ. И се получава комунизъм.

Кое е трудното тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Като ти е любопитно,ще ти кажа.Почти 10 години не ме е хващал грип.Рядко стигам до хрема за ден два,веднъж годишно и до там.

Кой ти говори за грип и хрема?

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Колкото по-дясно се отива, толкова по-малко е влиянието на държавата. И се получава анархия.

Колкото по-наляво се отива, толкова е по-голямо участието на държавата, влиянието ѝ. И се получава комунизъм.

Кое е трудното тук?

Обратното е, ама карай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Лудар написа:

А факт ли е, че в почти всички щати се наблюдава същото като в Тексас?

А Вирджиния никога не съм споменавал, този щат е една от аномалиите, които споменах.

Там на практика няма промяна спрямо началото на пандемията. Има само един кратък пик през пролетта и толкова. Преди този пик и след него, положението е идентично.

И как ти хрумна, че в Тексас умират десетократно по-малко отколкото у нас?

Ако сравниш времето преди ваксинацията и след нея, то съотношението между починалите на промил население в Тексас и България е едно и също, около два - три пъти повече починали тук. И преди и след ваксинацията.

И какви по-строги мерки смяташ, че има тук, отколкото в Тексас?

преди 3 минути, Лудар написа:

Пълни глупости. Аз си знаех, че нищо не знаеш нито за комунизма, нито за фашизма, но ти току що го доказа. Фашизма бил ляв икономически... мхм, сигурно. И то като оставим настрана, че го бъркаш с национал социализма, който също не е ляв икономически.

Радулчо, що е то лява икономика, според твоята представа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Лудар написа:

Кой ти говори за грип и хрема?

Oт нищо не съм се разболявал вече 10 години.Мен болести не ме ловят,защото си пия по капка белина,когато се сетя,вече над 10 години.И се чувствам,като млад...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Oт нищо не съм се разболявал вече 10 години.Мен болести не ме ловят,защото си пия по капка белина,когато се сетя,вече над 10 години.И се чувствам,като млад...

И в белината една капка кислол за аромат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радулчо, що е то лява икономика, според твоята представа?

Когато средствата за производство са обществена собственост. Когато са частна собственост е дясна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, andiay написа:

Кое е Х и кое е У?

Ти твърдиш, че в България смъртността от Ковид е голяма, защото има голям процент неваксинирани.

Доказваш твърдението си като цитираш статистиките за смъртност и за ваксинационен статус.

Твърдиш, че смъртността в страни с напреднала ваксинация имат 10 пъти по-ниска смъртност.

Доказваш това отново със същите статистически данни.

Аз, използвайки същите статистически данни, ти показвам, че при сходен напреднал ваксинационен процес, смъртността на едно място е десет пъти по-висока от тази в друго място.

Процент ваксинирани еднакъв, но промила починали не е.

Та, кое е Х и кое е У, според теб?

1. Факт ли е, че в България умират повече хора? Факт е.

2. Ваксинацията ли е основната причина за това? Не, не е.

Защото:

2. Ваксинацията ли е основната причина за това? Не, не е, защото е приблизително еднаква в различните щати.

Когато сравняваш по статистически данни, за да стигнеш до правилни изводи, трябва да вземеш предвид и всички прилики и разлики, между обектите, които сравняваш.

И пак ще имаш просто един приблизително точен резултат, освен ако не разполагаш с пълните данни за всички прилики и разлики.

Питам те, защо всички държави с високи нива на ваксинации (визирайки Европейски) наблюдават спад на смъртността след ваксинирантео, ти ми обясняваш че в Ню Йорк умират по-малко хора отколкото в Тексас през октомври, значи не е заради ваксините :doh: 

Цитат

И това какво доказва ? Че ваксините са физиологичн разтвор и нищо не вършат? Никога не съм твърдял, че ваксините са единственото спасение или фактор, защото се видя че не са. И от статистическите данни се вижда, че неваксинираните са 20 пъти по-вероятно да умрат в Тексас например. Да сметнем ли, кога бихме имали повече умрели хора, когато не се ваксинираме, или когато се ваксинираме ? Ако 6 на 100 хиляди неваксинирани свършат в болница, а ваксинираните са 0.6 на 100 хиляди, да сметнем ли кое е по-добрия вариант ? А европейско нещо си вече е направило и подобна сметка, 500 000 хиляди спасени живота в ЕС, заради ваксините. Иди им обясни, че не е вярно, защото в Ню Йорк нещо си там. И да не правим нищо, а секи сам да си решава. Никакви мерки, защото хората пак си умират и пак има вълни, просто да се отвори всичко и да разчитаме на естествен имунитет, както съветва Чорбанов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Лудар написа:

Когато средствата за производство са обществена собственост. Когато са частна собственост е дясна.

Много, ама много си в грешка.

Колкото повече е влиянието на държавата при разпределението на обществения доход, толкова по-лява е икономиката.

При фашизма има една уловка, че се дават уж еднакви права на работници и работодатели, но на практика решенията се взимат от партията-майка, крайното решение е нейно.

При комунизма е същото.

Дясна икономика имаме когато имаме "свободен пазар" и колкото по-дясна е икономиката, толкова по-малка е ролята на държавата при преразпределението.

По-просто казано - повече централизирани регулации, по-лява икономика, по-малко регулации, по-дясна икономика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, andiay написа:

Много, ама много си в грешка.

Колкото повече е влиянието на държавата при разпределението на обществения доход, толкова по-лява е икономиката.

При фашизма има една уловка, че се дават уж еднакви права на работници и работодатели, но на практика решенията се взимат от партията-майка, крайното решение е нейно.

При комунизма е същото.

Дясна икономика имаме когато имаме "свободен пазар" и колкото по-дясна е икономиката, толкова по-малка е ролята на държавата при преразпределението.

По-просто казано - повече централизирани регулации, по-лява икономика, по-малко регулации, по-дясна икономика.

Бъркаш комунизма с нашенския, съветски социализъм. Свободен пазар, дрън дрън... Къде си го виждал тоя свободен пазар? Ей тва са точно общи приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Питам те, защо всички държави с високи нива на ваксинации (визирайки Европейски) наблюдават спад на смъртността след ваксинирантео, ти ми обясняваш че в Ню Йорк умират по-малко хора отколкото в Тексас през октомври, значи не е заради ваксините :doh: 

И това какво доказва ? Че ваксините са физиологичн разтвор и нищо не вършат? Никога не съм твърдял, че ваксините са единственото спасение или фактор, защото се видя че не са. И от статистическите данни се вижда, че неваксинираните са 20 пъти по-вероятно да умрат в Тексас например. Да сметнем ли, кога бихме имали повече умрели хора, когато не се ваксинираме, или когато се ваксинираме ? Ако 6 на 100 хиляди неваксинирани свършат в болница, а ваксинираните са 0.6 на 100 хиляди, да сметнем ли кое е по-добрия вариант ? А европейско нещо си вече е направило и подобна сметка, 500 000 хиляди спасени живота в ЕС, заради ваксините. Иди им обясни, че не е вярно, защото в Ню Йорк нещо си там. И да не правим нищо, а секи сам да си решава. Никакви мерки, защото хората пак си умират и пак има вълни, просто да се отвори всичко и да разчитаме на естествен имунитет, както съветва Чорбанов.

Абсурд е да схванеш, какво ти говоря.

Или не можеш, или не искаш, или не ти изнася.

Колко пъти да ти казвам, че ваксините не са физиологичен разтвор и че никога не съм твърдял това.

Колко пъти да ти казвам, че ваксините имат своята роля, но не са фактора, който води до тези разлики.

Аз мога да кажа, че съм спасил 1 000 живота , като не съм излизал от дома си днес, но това може и да е вярно, но може и да не е. Няма как да го проверим.

От статистическите данни, нищо подобно не можеш да видиш.

Избрах щатите, защото там различията, които могат да обосноват такава разлика са по-малко, от колкото различията между България и Нидерландия примерно.

И защото там ваксинационния процес е на приблизително еднакво равнище и отпада като фактор на влияние.

За разлика от България и Нидерландия.

Пак ти казвам, вярвай в каквото си искаш, но не го наричай научен факт, защото отказваш да погледнеш научно на нещата, а реагираш чисто емоционално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, N1K17Y написа:

И от статистическите данни се вижда, че неваксинираните са 20 пъти по-вероятно да умрат в Тексас например.

Ще ви се неваксинираните да умират,но вече се вижда в цял свят,че умират предимно ваксинирани.Имунитета им отслабва до нула и всичко,което ги хване после е фатално за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Лудар написа:

Бъркаш комунизма с нашенския, съветски социализъм. Свободен пазар, дрън дрън... Къде си го виждал тоя свободен пазар? Ей тва са точно общи приказки.

Не случайно съм поставил "свободен пазар" в кавички, но то се иска и малко мислене, преди да пишеш.

Свободния пазар е утопия, каквато е и комунизма.

И винаги ще бъдат това - утопии.

Лява утопия и дясна утопия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Ще ви се неваксинираните да умират,но вече се вижда в цял свят,че умират предимно ваксинирани.Имунитета им отслабва до нула и всичко,което ги хване после е фатално за тях.

Всички данни показват обратното! Изобщо нещо четеш ли, освен сайтовете, които постваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/12/04/generali-vzimat-vlastta-v-borbata-sreshtu-covid-19-v-evropa.512857

a нашия генерал годжи нещо се провали?

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/12/04/ucheni-smiatat-che-do-kraia-na-2022-g-koronavirusyt-moje-da-se-samounishtoji.512889

язък толкоз барикади, локдауни, мерки, ваксини, потъпкани човешки права и анихилирани демокрации и ... ковида да вземе сам да се убие...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, parmobil написа:

Всички данни показват обратното! Изобщо нещо четеш ли, освен сайтовете, които постваш?

Вярвам, че с теб можем да спорим разумно.

Наистина ли вярваш, че при 70-80-90% ваксинирано население е възможно да умират повече неваксинирани?

И ако отговора е да, то защо смяташ така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, parmobil написа:

Вашите данни...на вашите платени медии ли да чета.Ние направо виждаме на живо жертвите от ваксината...те се оплакват всекидневно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че с теб можем да спорим разумно.

Наистина ли вярваш, че при 70-80-90% ваксинирано население е възможно да умират повече неваксинирани?

И ако отговора е да, то защо смяташ така?

Нямам претенции да разчитам и обработвам данни като теб. Но виждам, че в определени европейски региони (балкански) кривата на смъртността уродливо сочи "горе". И това не се обяснява с "че и преди много се умираше тук". Моето мнение - ниска здравна култура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване