Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 41,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2797

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3304

• Радул

2926

преди 20 минути, Bubbles написа:

Liberté! 

Ма скива ли плаката

"Your obedience is prolonging this nightmare"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, нушо написа:

едва ли му се занимава с теб

Ми аз точно това искам. Да не се занимава с мен дъртия педофил Гейц.

Най ще се отървем от него, като го овесим. Ко като има кинти.

За секи по едно въже стига.

Нали иска хем да редуцира населението, хем да занули. Е, като го овесим, ги постигаме и двете. Хем ще го занулим, хем ще редуцираме населението с един човек по малко да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравните работници протестират в Белгия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли ви впечатление днес в Народното Събрание, двете миризливи герберски подлоги - Коце ботокса и Биковчето, за да докажат своите твърдения, непрекъснато подчертаваха, че така били казали световните учени - разбирай хамериканците. А преди една година Ботокса хвалеше силно някой наши професори, особено коремните хирурзи, двама на брой, като много "компетентни" , как така днеска и дума не стана за тях?? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита ви медицинска диктатура. Пушачи. 😁

Сега пък и цигарите ще забраняват.

https://nova.bg/news/view/2021/12/09/349420/нова-зеландия-забранява-продажбата-и-пушенето-на-цигари/

Искаме да се уверим, че младите хора никога няма да започнат да пушат, така че ще направим престъпление продажбата на тютюневи изделия на новите поколения младежи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, АСПЕКТ написа:

Ох, мъка мъка. 

Новото управление на Германия вече е в сила.

Зелени фашисти, либерали и социалисти.

Ще ни убият от свобода.

Така се заклеват.

Ашколсун !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Не съм сигурен, че босовете които продават тютюн и цигари, ще позволят това... Хич не ми се вярва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hristo52 написа:

Не съм сигурен, че босовете които продават тютюн и цигари, ще позволят това... Хич не ми се вярва.

Е, как одобриха да премахнат дизеловите двигатели? И бензина скоро.

АЕЦ също, и електроенергия придобита с въглища също ще бъде премахната.

Преминаваме в зелен фашизъм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Е, как одобриха да премахнат дизеловите двигатели? И бензина скоро.

АЕЦ също, и електроенергия придобита с въглища също ще бъде премахната.

Преминаваме в зелен фашизъм.

Тютюн, наркотици и цигари да спрат?!?!? Тая не ми се вярва. На днешно време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Michigan111 написа:

И какво теб те бърка какво съм избрал аз? Ето, ти си ваксиниран/а,  защитен/а си,  какво ти пречи, че аз не съм? 

Ти лично, като индивид, не ме бъркаш, защото не те познавам. Масата като общество ме бърка, защото искам, не искам съм част от това общество. Не би ме бъркало да си хвърляш боклука през терасата, но ако обществото започне да го прави става проблем. А как ме засяга масата, в момента неваксинираните са тези, които претоварват интензивните отделения. Примерно. Ако аз имам нужда от медицинска помощ, то линейка за мен няма да дойде, защото линейките са на път да спасяват тия, които си мислят, че са терминатори и грипчето не може да ги остави да се борят за въздух. Простотиите на Митко дали стигат до теб не ме бърка, но могат, и стигат и до мои познати, които се връзват. А пандемията просто даде още доказателства за няколко факта. Като например, че думата "общество" тук не съществува, а всеки мисли за г*за си. Ето, че дори не можеш да осъзнаеш как избора ти влияе на обществото, камо ли да се "жертваш". Нищо, че в конкретния случай интересът на индивида, съвпада с този на обществото. Което пък само доказва, че сме прост народ. Което пък отговаря на статистиката, че сме най-необразовани. Което пък "иронично" съвпада със статистиката за нивата на ваксинации из различните държави. 

Сега сподели, какво те бърка да се ваксинираш, след като осъзна, че единствения ти аргумент, как не искаш да си участник в експеримента е невалиден. Или не го осъзна, а просто смени темата, че не е удобно ? 

преди 16 минути, АСПЕКТ написа:

Честита ви медицинска диктатура. Пушачи. 😁

https://nova.bg/news/view/2021/12/09/349420/нова-зеландия-забранява-продажбата-и-пушенето-на-цигари/

Искаме да се уверим, че младите хора никога няма да започнат да пушат, така че ще направим престъпление продажбата на тютюневи изделия на новите поколения младежи

Вчера рева и титаничния ти аргумент беше "щом ТЕ са се загрижили за нашето здраве, защо не забраняват вредните работи", сега като ги забранят, пак било фашизъм и ревеш. Не можеш и да осъзнаеш какви глупости дрънкаш. 

преди 27 минути, АСПЕКТ написа:

Ох, мъка мъка. 

Новото управление на Германия вече е в сила.

Зелени фашисти, либерали и социалисти.

Ще ни убият от свобода.

Така се заклеват.

Ела си в България и ще те пази Коцето тука от фашистите ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, N1K17Y написа:

Сега сподели, какво те бърка да се ваксинираш, след като осъзна, че единствения ти аргумент, как не искаш да си участник в експеримента е невалиден. Или не го осъзна, а просто смени темата, че не е удобно ? 

Ами аз го споделих,  достатъчно дълъг пост написах и не смятам да го пиша отново. Върни назад и прочети. И не знам как реши, че аргумента ми бил невалиден. Можеш да решиш за себе си, за мен не можеш да решаваш кое е валидно и кое не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, АСПЕКТ написа:

Нали казваха,че цигарите убивали ковида?Като ги забранят,да могат да се ,,разболяват" всички...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

Ако аз имам нужда от медицинска помощ, то линейка за мен няма да дойде, защото линейките са на път да спасяват тия

Те линейките в България по принцип не идват навреме,  не е от ковида това, не се заблуждавай.  

преди 17 минути, N1K17Y написа:

Не би ме бъркало да си хвърляш боклука през терасата, но ако обществото започне да го прави става проблем.

Не можеш явно да направиш разликата между свобода и свободия. Или не искаш, защото не ти изнася.  

Да си хвърляш боклука през терасата е усещане за свободия с дъх на простотия. Да избираш сам за себе си дали да се ваксинираш или не е свобода.  И продължавам да не разбирам, след като мен не ме бърка твоя избор да се боцнеш,  защо теб толкова те бърка моя избор да не го направя.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Michigan111 написа:

Ами аз го споделих,  достатъчно дълъг пост написах и не смятам да го пиша отново. Върни назад и прочети. И не знам как реши, че аргумента ми бил невалиден. Можеш да решиш за себе си, за мен не можеш да решаваш кое е валидно и кое не. 

Поста на който добре обясних (според мен), че искаш, не искаш, си част от експеримента ли ? Не знам кой пост визираш, прекалено много плява има за да ровя 10 страници.

преди 3 минути, Michigan111 написа:

Те линейките в България по принцип не идват навреме,  не е от ковида това, не се заблуждавай.  

Е това е най-добрия аргумент. То и преди си беше зле, затова няма смисъл да се прави нищо. Пак ще е зле. Дали ще е много зле или още по-зле, все е зле. Дали умират 100 000 или 120 000, пак умират. Що да си даваме зор, к'от тако'а. Секи сам да си преценя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, N1K17Y написа:

Нищо, че в конкретния случай интересът на индивида, съвпада с този на обществото.

В твоя случай, интересът на индивида съвпада само с интересът на индивида.  😆 Или пак смяташ, че знаеш по добре кое е по добре за обществото? Защото ако питаш обществото, то над 90% не биха се боднали, ако не ги натискаха с разни мерки, теглилки и други подобни инструменти.  Та кое казваш, че в твоя интерес съвпада с интереса на обществото? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Michigan111 написа:

В твоя случай, интересът на индивида съвпада само с интересът на индивида.  😆 Или пак смяташ, че знаеш по добре кое е по добре за обществото? Защото ако питаш обществото, то над 90% не биха се боднали, ако не ги натискаха с разни мерки, теглилки и други подобни инструменти.  Та кое казваш, че в твоя интерес съвпада с интереса на обществото? 

В моя случай, какво друго да е, нали и аз съм индивид ? Страшна мисъл измъдри. Що да не смятам, че знам кое е по-добре за обществото ? Ти не знаеш ли ? Всеки има идея, че знае. Вече, кой доколко знае, се съди от фактите, които са известни. Или ти не можеш да прецениш, дали е по-добре за обществото, дали шофирането в нетрезвено състояние е по-добре или по-зле за обществото ?

Интереса на обществото не винаги е равен на това, което си мисли, че е в негов интерес. И колкото по-неграмотно е то, толкова повече не може да научи какъв му е интереса. Ако беше възможно, българското общество щеше да гласува минимална заплата да стане 5000лв. Не, че е в наш интерес, но обществото е просто и не го знае. А швейцарците на референдум решиха, че зелените сертификати са в техен интерес. Референдум. 90% не важаха дори и за най-неграмотното общество в ЕС, постигнахме 20% ваксинирани без да имаше каквито и да е ограничения за неваксинирани. В по-образованите общества стигнаха едни 60% ваксинирани, преди да почнат ограниченията за неваксинирани. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, N1K17Y написа:

Поста на който добре обясних (според мен), че искаш, не искаш, си част от експеримента ли ? Не знам кой пост визираш, прекалено много плява има за да ровя 10 страници.

Имаме напредък, написа "според мен" 😀

Ами не искаш 10 страници да прочетеш, а какво ще стане ако ти предложа да прочетеш 1470 страници,  за да се запознаеш с моята позиция по коронавъпроса? Ще ме линчуваш вербално вероятно?  Аз лично не съм привърженик на нито една от двете кройности- нито че е обикновено грипче, нито че е чумата на века. Нито пък съм съгласен, че трябва да има толкова много информация по въпроса,  коя от коя по неблагонадеждна.  Но в такава обстановка какво очакваш? При управници,  които от повече от 30 год са доказано некадърни,  как очакваш хората да имат доверие в системата? В световен ред, който ти набива "ценности" проповядващи всичко друго, но не и морал, и сега ти набива опити за задължителни ваксинации,  в това ли да вярваш? Хората вземат решения според заобикалящата ги обстановка,  а тя не е много за доверяване, та не ги съди крайно и не им лепи епитети "прост народ".

Защо ти го пиша всичко това. От самото начало, не съм привърженик на теорията,  че короната е някакво безобидно и безвредно грипче,  което минава лесно. И съм го писал в тази тема многократно, но не съдя хората за реакциите им, защото виждам всичко това, което ти написах.  Но натрупването на едната крайност,  води до затвърждаване на позицията им в другата крайност.  

преди 9 минути, N1K17Y написа:

В моя случай, какво друго да е, нали и аз съм индивид ? Страшна мисъл измъдри. Що да не смятам, че знам кое е по-добре за обществото ? Ти не знаеш ли ? Всеки има идея, че знае. Вече, кой доколко знае, се съди от фактите, които са известни. Или ти не можеш да прецениш, дали е по-добре за обществото, дали шофирането в нетрезвено състояние е по-добре или по-зле за обществото ?

Едно е да имаш идея, че знаеш,  друго е твърдиш,  че твоя интерес съвпада с този на обществото.  И пак даваш примери със свободия- шофиране в нетрезво състояние.  Следващото какво ще е - безразборна стрелба в претъпкан мол? 

Обществото е съвкупност от индивиди,  оставете свободно правото на всеки индивид сам да избира решенията си, и ето ти го щастието. Дали е за добро или не, времето ще покаже,  всеки си взема решението и си носи отговорността.  Ти нали си ваксиниран/а, кво ти дреме.  

И като спомена Швейцария,  защо тук не направят референдум за задължителна игла? Уверявам те, активността ще е по висока от на изборите,  а резултатите са лесно предвидими.  Или Швейцария можем да я даваме за пример, защото са приели иглата примерно, но до там? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Michigan111 написа:

Имаме напредък, написа "според мен" 😀

Ами не искаш 10 страници да прочетеш, а какво ще стане ако ти предложа да прочетеш 1470 страници,  за да се запознаеш с моята позиция по коронавъпроса? Ще ме линчуваш вербално вероятно?  Аз лично не съм привърженик на нито една от двете кройности- нито че е обикновено грипче, нито че е чумата на века. Нито пък съм съгласен, че трябва да има толкова много информация по въпроса,  коя от коя по неблагонадеждна.  Но в такава обстановка какво очакваш? При управници,  които от повече от 30 год са доказано некадърни,  как очакваш хората да имат доверие в системата? В световен ред, който ти набива "ценности" проповядващи всичко друго, но не и морал, и сега ти набива опити за задължителни ваксинации,  в това ли да вярваш? Хората вземат решения според заобикалящата ги обстановка,  а тя не е много за доверяване, та не ги съди крайно и не им лепи епитети "прост народ".

Защо ти го пиша всичко това. От самото начало, не съм привърженик на теорията,  че короната е някакво безобидно и безвредно грипче,  което минава лесно. И съм го писал в тази тема многократно, но не съдя хората за реакциите им, защото виждам всичко това, което ти написах.  Но натрупването на едната крайност,  води до затвърждаване на позицията им в другата крайност.  

Идеята за задължителни ваксинации съществува от преди да си роден. Ти самия имаш дузина забодени игли в тялото ти, ама тогава не е имало интернет да протестираш. Бодат те и толкова. Следващия да си навие ръкава. 

Иначе няма нужда да чета 1470 страници, тя темата си е циклична. 10 странци се изпишат и се почва от начало да се повтаря същото. Като свършат всички аргументи, козът е "ама то и преди си бяхме на първо място по смъртност. то и преди умирахме много." Жалко, че си базираш мирогледа, на това какво казват управниците от 30 години. Да бяха казали, че ваксините са отрова и щяхте да сте първите да търсите връзки, че да се уредите с ваксина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Michigan111 написа:

При положение, че очевидно нямаме големи ползи ако се ваксинираме, това е достатъчно основание именно да не се ваксинираме. 

Другия момент съм го писал няколко пъти, за да бъде една ваксина доказано безопасна,  то тя трябва да бъде тествана и проверявана години наред, нещо което при тези ваксини не е факт.  Практически, именно сега е тестовия период.  Аз лично опитна мишка не желая да бъда и това е още една причина да не се ваксинирам, още повече, че Конституцията ми дава право да откажа да бъда част от медицински експеримент.  Тебе ако не те бърка,  боцкай се, кой те е спрял.  

И понеже спекулираш с думата пропаганда,  нека ти кажа какво е пропаганда.  При все, че ваксините доказано не пречат на ваксинирания да разпространява вируса,  преди няколко дни,няколко "специалисти" използваха израза "пандемията на неваксинираните". Това е пропаганда , тоест лъжа, която се натрапва като истина, с цел хората,  искащи да се възползват от правото си на свободен избор,  да се почувстват те виновните.  Когато обаче тези хора не се чувстват така и продължават да отстояват конституционните си права, вие наричате думите им пропагнда. Е няма как да стане само едните да говорят,  другите да мълчат, колкото и да ви се иска. 

На практика нямаш аргументи. Неваксинирайки се, печелим мерки и локдауни. Ваксинирайки се масово, не само ще разберем дали тези ваксини наистина работят, но и ще имаме силен аргумент срещу мерките, какъвто сега нямаме. И си дрънкаме глупости за конституционни права, които изчезват с едно обявяване на извънредно положение. И не, не спекулирам с думата пропаганда, защото антиваксърството е точно това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Michigan111 написа:

И не знам как реши, че аргумента ми бил невалиден. Можеш да решиш за себе си, за мен не можеш да решаваш кое е валидно и кое не. 

Свободен си да ме опровергаеш, аз затова го пиша. Не са ми интересни празни приказки и дървена философия. Едно твърдение, или е факт, или не е. Все едно да кажеш, че мога да твърдя само за себе си, че Земята не е плоска, за тебе не мога да го твърдя. С кое от твърдението ми не си съгласен ? Мислиш, че вируса няма да стигне до всеки ? Или, че ваксината е по-опасна от вируса? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Michigan111 написа:

Това не е вярно. Когато получих инфаркт, линейката дойде за 10 минути. 2016 та година. Сега, няма да дойде и след 10 часа. Инфаркт става равно на умрял, защото видиш ли, някой си се сетил за конституционните си права. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, N1K17Y написа:

Идеята за задължителни ваксинации съществува от преди да си роден. Ти самия имаш дузина забодени игли в тялото ти, ама тогава не е имало интернет да протестираш. Бодат те и толкова. Следващия да си навие ръкава. 

Факт. Само че, какво ти написах по рано днес, това са ваксини, които са одобрени от днес за утре? Или са минали дълги изпитания? Май е второто.  Тези за ковида сега се тестват,  не искам да съм част от теста.  Ти ако искаш, си е твое право, което аз не оспорвам.  Недей и ти да оспорваш моето. 

преди 14 минути, Лудар написа:

На практика нямаш аргументи. Неваксинирайки се, печелим мерки и локдауни. Ваксинирайки се масово, не само ще разберем дали тези ваксини наистина работят, но и ще имаме силен аргумент срещу мерките, какъвто сега нямаме. И си дрънкаме глупости за конституционни права, които изчезват с едно обявяване на извънредно положение. И не, не спекулирам с думата пропаганда, защото антиваксърството е точно това.

На практика, написа глупост 🤣 Само се виж, да сме се ваксинирали масово, че да сме видели дали работят ваксините,  😆 Ти нафта ли си пил,  безоловен ли.. 😆

Ми направете си една секта само ваксинирани и се затворете някъде и си тествайте, що искате да включите всички.  

Локдауните нали са само за немаксинирани,  джиткайте си, кой ви е спрял.. а и да ги махнат, да отворят всичко,  какво точно ви притеснява,  нали сте защитени? Малко почвате като ония от София прайд да ставате, циврите,  не знаете що циврите,  ама циврите щото трябва да се циври.  Бе живейте си живота и недейте да мислите за неубодените. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване