Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Michigan111 написа:

Факт. Само че, какво ти написах по рано днес, това са ваксини, които са одобрени от днес за утре? Или са минали дълги изпитания? Май е второто.  Тези за ковида сега се тестват,  не искам да съм част от теста.  Ти ако искаш, си е твое право, което аз не оспорвам.  Недей и ти да оспорваш моето. 

Одобрениет от днес за утре ваксини, имат 4 милиарда тестъри. 8 милиарда дози. Ако не греша в предположението ми, си роден преди 89-та. Смяташ, че ваксините, сделано по соца са били по-добре тествани от сегашните ли ? 

И всъщност и на този аргумент "не са тествани" е отговорено от лъжливите властимащи. Дългосрочните ефекти от които някой се страхуват, се проявяват до месеци. Защо точно, не знам. Щом след 2 години няма странични ефекти, то и след 5 години няма да има. А ако досега в историята се е случвало, "антитата" щяха да ни заливат от линкове към Х ваксина, която е започнала да има странични ефекти 10 години след "тестовете". Само този прост факт, говори толкова много.

А дали искаш, никой не те пита, както казах. В същия тест си като неваксиниран, но от другата група. Само, че всички резултати от теста сочат, че да си от тая група е бая пъти по-опасно. Друга причина да имаш, да искаш да си там ? Не вярваш на резултатите от теста ли ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2715

• miro20

2659

• Реджеп Иведик

3274

• Радул

2926

преди 2 минути, N1K17Y написа:

А дали искаш, никой не те пита, както казах. В същия тест си като неваксиниран, но от другата група. Само, че всички резултати от теста сочат, че да си от тая група е бая пъти по-опасно. Друга причина да имаш, да искаш да си там ? Не вярваш на резултатите от теста ли ? 

И след като аз съм там, а не ти, защо си толкова загрижен? Абе гледайте си собственото канче, не това на другия.  Или пък си мислете, че мнението ви е важно, заблудата си е само за вас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Michigan111 написа:

И след като аз съм там, а не ти, защо си толкова загрижен? Абе гледайте си собственото канче, не това на другия.  Или пък си мислете, че мнението ви е важно, заблудата си е само за вас. 

Вече ти отговорих

преди 1 час, N1K17Y написа:

Ти лично, като индивид, не ме бъркаш, защото не те познавам. Масата като общество ме бърка, защото искам, не искам съм част от това общество. Не би ме бъркало да си хвърляш боклука през терасата, но ако обществото започне да го прави става проблем. А как ме засяга масата, в момента неваксинираните са тези, които претоварват интензивните отделения. Примерно. Ако аз имам нужда от медицинска помощ, то линейка за мен няма да дойде, защото линейките са на път да спасяват тия, които си мислят, че са терминатори и грипчето не може да ги остави да се борят за въздух. Простотиите на Митко дали стигат до теб не ме бърка, но могат, и стигат и до мои познати, които се връзват. А пандемията просто даде още доказателства за няколко факта. Като например, че думата "общество" тук не съществува, а всеки мисли за г*за си. Ето, че дори не можеш да осъзнаеш как избора ти влияе на обществото, камо ли да се "жертваш". Нищо, че в конкретния случай интересът на индивида, съвпада с този на обществото. Което пък само доказва, че сме прост народ. Което пък отговаря на статистиката, че сме най-необразовани. Което пък "иронично" съвпада със статистиката за нивата на ваксинации из различните държави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, N1K17Y написа:

И всъщност и на този аргумент "не са тествани" е отговорено от лъжливите властимащи. Дългосрочните ефекти от които някой се страхуват, се проявяват до месеци. Защо точно, не знам. Щом след 2 години няма странични ефекти, то и след 5 години няма да има.

Да. Същите, които ти казват "плащай скъп ток, така ще спасиш земята" 🤣 и ти не знаеш що, но им вярваш. Ами, вярвай им. 

преди 1 минута, N1K17Y написа:

Вече ти отговорих

Ясно. За теб неваксиниран означава пиян в кола, който си хвърля боклука през прозореца. 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Michigan111 написа:

Да. Същите, които ти казват "плащай скъп ток, така ще спасиш земята" 🤣 и ти не знаеш що, но им вярваш. Ами, вярвай им. 

Къде съм казал, че вярвам на това ? Колкото и да съм тъп, вярвам че имам глава сам да преценя, на кое да вярвам. Излгеждаше ми интелигентен, ама тука аргументите ти са просто да правиш обратното на това, което "те" казват. 

Странно защо не хвана и другата част от цитата. 

преди 9 минути, N1K17Y написа:

А ако досега в историята се е случвало, "антитата" щяха да ни заливат от линкове към Х ваксина, която е започнала да има странични ефекти 10 години след "тестовете". Само този прост факт, говори толкова много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Лудар написа:

На практика нямаш аргументи. Неваксинирайки се, печелим мерки и локдауни. Ваксинирайки се масово, не само ще разберем дали тези ваксини наистина работят, но и ще имаме силен аргумент срещу мерките, какъвто сега нямаме. И си дрънкаме глупости за конституционни права, които изчезват с едно обявяване на извънредно положение. И не, не спекулирам с думата пропаганда, защото антиваксърството е точно това.

Върви и го кажи на Португалия, Чили,  Великобритания, Испания, Германия, Гибралтар, Сингапур, Франция, Белгия, Италия където ваксинацията е минимум 70, до 90 процента.

И сега са затворени почти всичко. Болниците пълни. Решават, кой да живее, кой не.  Отлагат се операции. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Michigan111 написа:

Ясно. За теб неваксиниран означава пиян в кола, който си хвърля боклука през прозореца. 😆

Еми, щом само това заключи от коментарите ми, секи сам да си преценя. Само от любопитсво и спирам да те цитирам, имаш ли познати които го изкараха тежко ? Просто ще е интересно да видим какви ще са настроенията в темата след 4-5 месеца. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм казал, че вярвам на това ? Колкото и да съм тъп, вярвам че имам глава сам да преценя, на кое да вярвам. Излгеждаше ми интелигентен, ама тука аргументите ти са просто да правиш обратното на това, което "те" казват. 

Ами сам го пишеш, аргументите ми са оборени от същите хора.  Или те разбрах грешно? Щом им вярваш за това, защо да не вярваш за другото..

Науката в световен мащаб казва, за да бъде обявена една ваксина за безвредна, са нужни поне 7-8 до 10 години. Това важеше за ваксините преди ковида,  и сега изведнъж не времето е важно, а бройката. Е, аз предпочитам да те придържам към стандартната наука,  някакси към новото съм малко недоверчив, особено ако съдържа половината Менделеева таблица. И като добавим това, че ваксината НЕ работи ефикасно и ваксинираните заразяват също,  не виждам какъв е проблема да си стоя неваксиниран, за обществото съм опасен точно колкото и един ваксиниран. Последствията биха били само за мен,  което не е твой проблем бе човек.

Еми, щом само това заключи от коментарите ми, секи сам да си преценя. Само от любопитсво и спирам да те цитирам, имаш ли познати които го изкараха тежко ? Просто ще е интересно да видим какви ще са настроенията в темата след 4-5 месеца. 

Ами това заключих, защото свободата на личен избор я приравняваш до откровено просташки действия. 

Имам познати, които го изкараха тежко да, имам и познати, които ги изкараха леко.  Вторите са повече, слава Богу.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, АСПЕКТ написа:

Върви и го кажи на Португалия, Чили,  Великобритания, Испания, Германия, Гибралтар, Сингапур, Франция, Белгия, Италия където ваксинацията е минимум 70, до 90 процента.

И сега са затворени почти всичко. Болниците пълни. Решават, кой да живее, кой не.  Отлагат се операции. 

Само да допълня че и другарите от Израел:

http://www.focus-news.net/news/2021/12/02/2919973/times-of-israel-glavniyat-epidemiolog-na-izrael-iska-zadalzhitelna-vaksinatsiya-otgovaryat-mu-che-tova-e-instrument-na-diktatorskite-rezhimi.html

https://coronavirus.bg/bg/news/2570

http://www.focus-news.net/news/2021/10/03/2905475/the-times-of-israel-v-izrael-vaksiniranite-predi-poveche-ot-polovin-godina-gubyat-zeleniya-si-propusk.html

Ваксинация на макс, първа държава започнала с бустера и яко локдауни щото не се бустеризират през 6 месеца... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, mitosandov написа:

Само да допълня че и другарите от Израел:

http://www.focus-news.net/news/2021/12/02/2919973/times-of-israel-glavniyat-epidemiolog-na-izrael-iska-zadalzhitelna-vaksinatsiya-otgovaryat-mu-che-tova-e-instrument-na-diktatorskite-rezhimi.html

https://coronavirus.bg/bg/news/2570

http://www.focus-news.net/news/2021/10/03/2905475/the-times-of-israel-v-izrael-vaksiniranite-predi-poveche-ot-polovin-godina-gubyat-zeleniya-si-propusk.html

Ваксинация на макс, първа държава започнала с бустера и яко локдауни щото не се бустеризират през 6 месеца... 

Списъкът е дълъг. Австрия също.

https://dariknews.bg/novini/sviat/avstriia-obiavi-pylen-lokdaun-i-zadylzhitelna-vaksinaciia-sreshtu-covid-19-2291221

Нидерландия

https://bntnews.bg/news/niderlandiya-vavezhda-chastichen-lokdaun-1174888news.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, N1K17Y написа:

Вече ти отговорих

Стига си  дрънкал простотии. НЕваксинираните били натоварили системата.

Ние в метрото не можем да се качим, били сме натоварили системата? Къде?

Никъде не можем да влизаме. Не можем да пътуваме. Не можем да работим. Или да учим. Няма и хотели. Нито почивка.

Само аптека и магазин за хранителни стоки можем да влизаме.

И колко са НЕваксинираните? 30 процента максимално. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Стига си  дрънкал простотии. НЕваксинираните били натоварени? Ние в метрото не можем да се качим, били сме натоварили системата? Къде? Никъде не можем да влизаме. Не можем да пътуваме. Не можем да работим. Или да учим.

Само аптека и магазин за хранителни стоки. 

Иди в интензивното и ги питай откъде са хванали кашлицата. Друг доктор вчера отправи покана към всичките ти гурута. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Честита ви медицинска диктатура. Пушачи. 😁

Сега пък и цигарите ще забраняват.

https://nova.bg/news/view/2021/12/09/349420/нова-зеландия-забранява-продажбата-и-пушенето-на-цигари/

Искаме да се уверим, че младите хора никога няма да започнат да пушат, така че ще направим престъпление продажбата на тютюневи изделия на новите поколения младежи

Не понасям дрехите ми да миришат на това, но пък да се ограничават свободите на хората.
Какво следва? Алкохола?
Я направо да почват да раздават купони като едно време вместо пари, та да с знае че само хлеб и олио може да си купуваме.

0000034753-middle.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, N1K17Y написа:

Иди в интензивното и ги питай откъде са хванали кашлицата. Друг доктор вчера отправи покана към всичките ти гурута. 

В Гърция хората с 2 ваксини, подчертавам с 2 ваксини, които са над 60 години се третират като НЕваксинирани. Трябва 3-та ваксина.

Сиреч 20 процента от населението на Гърция са НОВИТЕ НЕваксинираните в Гърция. Тези над 60 години. Или 3 млн души.

Средната възраст в Гърция е 50 годишна.

Преобладават старото население.

В Гърция за преболедувалите от корона вече срока не е 6 месеца, а 3. 3 месеца.

И още нещо.

Хората с 1 ваксина също се третират като НЕваксинирани.

Тъй че, ето кои са НЕваксинираните.

Скоро и тези само с 2 ваксини.

Ще ги третират като НЕваксинирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Michigan111 написа:

На практика, написа глупост 🤣 Само се виж, да сме се ваксинирали масово, че да сме видели дали работят ваксините,  😆 Ти нафта ли си пил,  безоловен ли.. 😆

Ми направете си една секта само ваксинирани и се затворете някъде и си тествайте, що искате да включите всички.  

Локдауните нали са само за немаксинирани,  джиткайте си, кой ви е спрял.. а и да ги махнат, да отворят всичко,  какво точно ви притеснява,  нали сте защитени? Малко почвате като ония от София прайд да ставате, циврите,  не знаете що циврите,  ама циврите щото трябва да се циври.  Бе живейте си живота и недейте да мислите за неубодените. 

А ти как точно ще разбереш дали работят бе, ненаписалия глупост? След като не си ваксиниран, как ще разбереш дали ваксоната работи? Казват ти че аналгина смъква температура. Ти обаче не го пиеш и викаш " абе тва май не смъква нищо". Ами с този си инат давате козове в ръцете на производителите бе друже. Ако техните ваксини наистина са калпави, те си измиват ръцете с неваксинираните и си прибират милиардите, и никой не може да им каже копче. Щото те казват: Ваксините са супер, ама вие не се ваксинирате. А те вече са платени. От теб, мен и всички пишещи и непишещи по въпроса. Само за първите 6 месеца на 2021 ва година печалбите на Пфайзер са 27 милиарда долара. Сещаш ли се къде са те, къде си ти? И най- забавното е, че те са там с твоя помощ. 😆

Я пак си помисли кой кво е пил.

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Стига си  дрънкал простотии. НЕваксинираните били натоварили системата.

Ние в метрото не можем да се качим, били сме натоварили системата? Къде?

Никъде не можем да влизаме. Не можем да пътуваме. Не можем да работим. Или да учим. Няма и хотели. Нито почивка.

Само аптека и магазин за хранителни стоки можем да влизаме.

И колко са НЕваксинираните? 30 процента максимално. 

И понеже не можете да влизате никъде, пълните болниците и Бърза помощ работи само за вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Лудар написа:

А ти как точно ще разбереш дали работят бе, ненаписалия глупост? След като не си ваксиниран, как ще разбереш дали ваксоната работи? Казват ти че аналгина смъква температура. Ти обаче не го пиеш и викаш " абе тва май не смъква нищо". Ами с този си инат давате козове в ръцете на производителите бе друже. Ако техните ваксини наистина са калпави, те си измиват ръцете с неваксинираните и си прибират милиардите, и никой не може да им каже копче. Щото те казват: Ваксините са супер, ама вие не се ваксинирате. А те вече са платени. От теб, мен и всички пишещи и непишещи по въпроса. Само за първите 6 месеца на 2021 ва година печалбите на Пфайзер са 27 милиарда долара. Сещаш ли се къде са те, къде си ти? И най- забавното е, че те са там с твоя помощ. 😆

Я пак си помисли кой кво е пил.

И понеже не можете да влизате никъде, пълните болниците и Бърза помощ работи само за вас.

Източник?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Лудар написа:

А те вече са платени.

За това са виновни продажните фашисти Радев и Кацаров бе, не е Мичиган.

Стана за смях на кокошките, Радуле, Мичиган да те разконспирира. Проби дъното.

Заби се в тинята като оловен войник в дупка на външен кенеф !!!

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Източник?

На изток от рая

Комуниста Радул нагази във фондерлайнените

преди 36 минути, АСПЕКТ написа:

В Гърция хората с 2 ваксини, подчертавам с 2 ваксини, които са над 60 години се третират като НЕваксинирани. Трябва 3-та ваксина.

Сиреч 20 процента от населението на Гърция са НОВИТЕ НЕваксинираните в Гърция. Тези над 60 години. Или 3 млн души.

Средната възраст в Гърция е 50 годишна.

Преобладават старото население.

В Гърция за преболедувалите от корона вече срока не е 6 месеца, а 3. 3 месеца.

И още нещо.

Хората с 1 ваксина също се третират като НЕваксинирани.

Тъй че, ето кои са НЕваксинираните.

Скоро и тези само с 2 ваксини.

Ще ги третират като НЕваксинирани.

Гръцки свещеник подава молба да служи в Българската Православна църква

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, XEPO-1 написа:

А в България Земята е все още плоска...

А:eek:!!!

мустафа...ти ли си МА....

бърже да си събираш пехотинците от четирите бази и да си одите Ф къщи....

да не казвам янки гоу хоум....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, parmobil написа:

@ _nib_ Само руска гледна точка ли?

не, но там щъкам...

путин не е по-различен от байдън,майдън,зеленски и всички останали....

само ,,ваксината" е тяхна родна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/12/09/v-daniia-vryshtat-ogranicheniia-zaradi-obuzdavane-na-covid-19.513365

тия нали и те бяха поредните с космически цифри на ваксинирани с по 2 боцкания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване