Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Проблема е защо тестът е платен?! 

Друг е въпроса дали е по-чувствителен или не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 45k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 15 минути, _Aumi_ написа:

Ако нямаш вирус - тестът не отчита че имаш! Това е!

Пандемията от COVID-19 е срамно бедствие,предизвикано от фалшива пропаганда-казва водещ имунолог...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, _Aumi_ написа:

Не ме интересува какво бълват фалшивите медии. Аз говоря от личен опит и от този на хора около мен!

Ако нямаш вирус - тестът не отчита че имаш! Това е! Другото е лъжи на килограм, на които вие сте фенове.

Защо тогава в някои семейства по едно и също време единият съпруг е с Ковид, а  другият е с грип!?  При всички тестове има процент на възможни грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макрон щял да направи живота на НЕваксинираните черен.

https://www.tagesschau.de/newsticker/liveblog-coronavirus-dienstag-273.html

Франция 500 хиляди новозаразени.

Ако не са от Неваксинираните, то тогава откъде са тези новозаразени?

От седмица смъртните случаи са по 300.

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Не подценявайте вируса!

Не само че има официално толкова заразени, но неофициално болните, които си правят тестове вкъщи, са поне два-три пъти повече.

Тестовете вкъщи не се броят. Можеш да си бъркаш носа, колкото си искаш.

преди 1 час, _Aumi_ написа:

От личен опит с мен и мои близки, мога да кажа, че тестовете от аптеките показват със сигурност наличието на вируса.

Въпреки че, антиваксърите от форума ще злорадстват, ще споделя, че и аз се заразих след трета доза ваксина. Изкарах вируса средно тежко. Благодаря на Бог, сега съм добре. Но мога да заявя, че този вирус няма абсолютно нищо общо с какъвто и да е грип или настинка.

Да, факт е, че повечето хора го карат леко. Но това не бива по никакъв начин да омаловажава опасността на вируса и по никакъв начин не трябва да бъдем спокойни, защото няма никаква гаранция, че ще го изкарате леко следващият път.

В момента мои много близки са в болница. Много заразени и болни деца има, и също мои близки деца са в болница.

Така че, всяка една подигравка с незначителността на вируса, е безумие и плод на неадекватност и липса на здрав разум!

Тестовете не показват вирус. Как ще покажат вирус? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикация във Фейсбук,за ваксинация,от офис на Световната здравна организация (СЗО), предизвика обратен ефект,след като предизвика потоп от отговори на хора,които осъждат изявлението на СЗО като „дезинформация“,като споделят дълбоко лични истории за нараняванията, свързани с ваксината, претърпели от тях самите, членовете на техните семейства и техните приятели. 

Spoiler

Нараняванията от ваксините, съобщени в коментарите, включват сърдечни удари, неврологични разстройства, нарушения на менструалния цикъл и кръвни съсиреци, хвърляйки студена вода върху опита на СЗО да омаловажи сериозните нежелани реакции от инжекциите.

„Баща ми взе 1 ваксина и получи троен сърдечен удар 3 дни след това“, пише  Роб Флахърти  в публикация, която впоследствие генерира над 4300 реакции. „За щастие той все още е с нас. Информирайте се хората, отидете и гледайте Джо Роугън с д-р Питър А МакКълоу (излъчено на 13 декември 2021 г.).“

„Партньорът ми (на 28 години) без предишни здравословни или сърдечни проблеми се срина веднага след първата си ваксина“, сподели  Наташа Мури . „Завърши в болница с предсърдно мъждене и трябваше да шокира сърцето му, за да го накара да бие отново нормално. Оттогава лекарите са проверили сърцето му, няма основни проблеми, така че подадоха доклад за нежелани реакции към ваксината Pfizer. Безопасно е да се каже, че никой от нас няма да приема повече дози след този страх!”

По подобен начин  Елизабет Ван Дер Велде  каза, че „приятел беше в болница повече от 2 месеца, сега трябва да използва инвалидна количка и вече не може да свири на китара – той е в група. Post az [AstraZeneca], инсулт, причинен от кръвен съсирек в мозъка."

Междувременно  Кейти Бътлър  каза, че „не е имала менструация от първия ми удар през май“, оплакване, споделено анекдотично от много жени след въвеждането на инжекциите.

Служителите на общественото здравеопазване най-накрая  признаха  , че инжекциите могат да причинят нередности в месечния цикъл на жените, след като до голяма степен  отрекоха  , че промените в менструацията могат да бъдат причинени от инжекциите.

Друг коментатор,  Фелисити Джаксън-Гелдоф , каза, че е отишла при невролог, след като е имала нежелани събития след ваксинацията и й е казано, че има функционално неврологично разстройство (FND) „от физическата травма от ваксината“.

„Не беше безопасно за мен“, каза Джаксън-Гелдоф. „Хората заслужават да знаят за рисковете. Не е нормално предишните здрави хора просто да започнат да получават гърчове."

В допълнение към сериозните нежелани реакции, които досега се оказаха нефатални, други коментиращи съобщиха, че приятели и близки са загинали трагично малко след като са взели убождането.

„Мама ми почина на следващия ден след втората си доза Pfizer [sic]“, пише  Ерика Хогат . „Със сигурност има връзка, макар че няма да го признаят.“

„Аз лично познавам 3 души със сърдечни проблеми след изстрела и един почина! И така, колко още има[?]”, поставени в  Cyndi Weeks , предупреждавайки: „Бог вижда истината и вие ще бъдете отговорни.”

lg.php?bannerid=78011&campaignid=13316&z

„Майка ми почина след втория изстрел“, добави  Луи Абейта . „И също не бързо. Бавна, болезнена, изтощителна смърт. Тя крещеше, че мозъкът й гори, след това започваше да изпитва инконтиненция, което я измъчваше, след това тялото й започваше да става сковано, като смъртно скованост и тя вече не можеше да ходи или да държи нещата. Беше УЖАСНО, демони!!!”

Други потребители, които не споделиха истории за нараняване или загуба, въпреки това изразиха съчувствие към тези, които го направиха. Някои също се чувстваха оправдани в личното си решение да откажат убождането, след като чуха историите на тези, които са пострадали, след като са го направили.

„Мисля, че случайно събудиха много спящи! Живея за тези коментари! Продължавайте да изследвате хората“, каза  Лиз Кили . „Време е за отдръпване!!”

„Тези коментари наистина ми помагат да разбера, че постъпих правилно, като отказах ваксината, пише  Джули Кейси . „Фактът, че толкова много се премълчава и се крие, наистина трябва да е огромна индикация, че нещо не е наред с това „лекарство““.

Други пък се възползваха от възможността да се подиграят на СЗО за това, че неволно е предоставила платформа за хората да споделят своя реален опит с инжекциите, опит, който подкопава посланието на глобалната организация за ваксинация.

„Тази публикация не върви по начина, по който сте планирали, а?“ шути  Лорънс Август .

„ Вашата пропаганда остава глухи уши и ви обратен ефект сега, науката и лъжите, които изнасяте, не се противопоставят на реалността, кажете истината!!!“ пише  Майкъл Уокър.

Авторът и говорител  Джералд Роджърс  се включи, за да изрази надеждата си, че „Световната здравна организация всъщност чете тези коментари и осъзнава, че хората сега ги гледат като идиоти“.

„Никога досега измамата и дневният ред на тези организации не са били толкова прозрачни“, каза Роджърс. „Толкова много манипулации. Толкова много лъжи.”

Анекдотичните истории, споделени от коментаторите във Facebook, са в съответствие с нарастващия обем данни, които предполагат, че експерименталните инжекции не са нито толкова безопасни, нито ефективни, както първоначално обещаха.

Тъй като CDC съобщава за преживяемост при инфекция над  99,95% за тези под 50 години , списъкът с признати от FDA нежелани събития, свързани с експерименталните удари, е нараснал от тежки анафилактични реакции, за да включва фатални тромботични събития, възпалително сърдечно заболяване миокардит , и неврологично инвалидизиращо заболяване като синдрома на Гилен Баре , както и  хиляди регистрирани смъртни случаи и трайни увреждания .

Към 7 януари 2022 г. има  1 033 992 нежелани събития, свързани с инжекциите от COVID-19, съобщени на системата за докладване на нежелани събития от ваксини (VAERS)  на правителството на САЩ  , включително  21 745 смъртни случая115 754 хоспитализации и 37 937 постоянни заболявания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мейнстрийма.

https://www.rki.de/DE/Content/Infekt/Impfen/Materialien/COVID-19-Aufklaerungsbogen-Tab.html

Моля отбележете, че защитата не започва незабавно след ваксинация и не е еднаква за всички ваксинирани хора.

Освен това ваксинирани хора могат да разпространяват вируса (SARS-CoV-2) без да се разболяват, въпреки че рискът е значително намален в сравнение с неваксинирани хора.

Ето защо, моля продължавайте да спазвате правилата за дистанция, хигиена, носене на маски и проветряване на помещения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо..ама доц.Мангъров поне предлагаше супичка...Гледам Кантарджиев минал на лимон със сода..след цяла страница игра със страховете на хората....

Цитат

Важното е да знаят хората – заболи ли те гърло, взимаш лимон със сода. Започне ли кашлицата, инхалация с вряща вода и сода.

Накрая май ще има само студена водица....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Сега по Нова ТВ,дават един,който говори за тези тестове,че не показвали вярно.Той обаче извърта истината към заблудата,като казва че някой си бил болен,пък теста показвал фалшиво отрицателен.Значи „болните“ били повече...смешници...

Това е закон в медицината друже. Тест покаже ли положителен резултат, той е 100% верен. Отрицателния резултат е според зависи и е верен до 50- 60%. Тоест, ако имаш оплаквания, но теста е отрицателен, трябва да го повториш след 4- 5 дни или седмица. Ако и тогава е отрицателен, вече може да се смята за 100% верен и да се търси друго обяснение за оплакванията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, valkiria1 написа:

Джокович се загръща  с цветовете на сръбското знаме

И Крали Марко се е загръщал с цветовете на сръбското знаме, ама по голям българин от него има ли ?

Недей да ровиш, няма. Всъщност вече има.

Новакс Джокович е по Крали Марко от Крали Марко !

Виш ся туй младо холанче. Ама и то е българче ! Размаза Фашиста Рюте като гъсеница със ботуш !!!

https://fb.watch/aDz1d1aUn_/

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Макрон щял да направи живота на НЕваксинираните черен.

Новакс като дойде на френч оупън ще му запали фашизъма !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Лудар написа:

Това е закон в медицината друже. Тест покаже ли положителен резултат, той е 100% верен.

Закон на медицината?Измислен за „ковид“ манипулацията!Прилагащ тест,който не е тясно свързан с отчитане само за този вирус!На такива „закони„ е изградена цялата ви стъкмистика.Милионите без симптоми,здрави прави хора,набедени от този лъжлив тест,ви се смеят...,а ВИЕ ги обвинявате и изкарвате че са болни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Закон на медицината?Измислен за „ковид“ манипулацията!Прилагащ тест,който не е тясно свързан с отчитане само за този вирус!На такива „закони„ е изградена цялата ви стъкмистика.Милионите без симптоми,здрави прави хора,набедени от този лъжлив тест,ви се смеят...,а ВИЕ ги обвинявате и изкарвате че са болни...

Измислен откакто има тестове изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш! Тоалетната БЛИЦ започна да се извърта! 

Мангъров не мирясва: Има случаи на починали ваксинирани млади хора, но се замитат под килима!

Ако го прочетете цялото, ще разберете защо българските лекари ядат бой, и ги наричат боклуци!

Цитат

Като неприятното е, че при нас идват деца от Благоевград, от Сандански, от Петрич, които даже не са прегледани. На мен ми се обаждат посред нощ да ми кажат, че идва много тежко болно дете и аз ги питам: някой видял ли го е, и ми отговарят:

"Не, никой не го е виждал, защото никой не иска да го види, но то е зле''. ...

....Всички лекари трябва да бъдат на своето работно място и да си лекуват болните, но не по телефона. Няма такова нещо като телефонна диагноза, както няма и телефонна любов, изрази безпокойството си доц. Мангъров. ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Полицаите минаха на страната на хората !!!

На фашиста Макарон му се ева ламата !!!

Ами малко известен факт е че сред жълтите жилетки има доста жандарми, някои даже рискуваха уволнение по време на протестите срещу социалната реформа.

Реално Макарон си вкара як автогол с последните си изказвания и този "Passe vaccinal", леля льоПенка и тя още миналата година почти се самоуби с идеите си за рефендум за/против ЕС и еврото, така че очаквам Март месец да спечели Валето, хем е симпатяга, хем не й хлопа дъската като на Земур(Не знам защо в България го пишат ЗемЕР).

преди 7 минути, Hristo52 написа:

Ако го прочетете цялото, ще разберете защо българските лекари ядат бой, и ги наричат боклуци!

Няма какво да чета, щом като аз който съм спокойна личност и през живота си съм посягал точно веднъж да ударя някого и то щото ме беше изкарал от кожата ми, бях на ръба да удуша едино такова животно в СофияМед и то във време когато нямаше медийна пандемия, значи нещата са много страшни, а пък в момента е цяло чудо че още няма някой линчуван белодрешко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мейнстрийма

Бундестагът е приел закон, ако някоя болница има малко легла в интезивното, ще получи пари.

Сиреч имат интерес болниците, ако болницата каже нямаме легла и са кът, така се помпи допълнително паниката в медията и се помпи държавни пари.

Ето има и субтитри български. Ако ви преведе монитор, това е името на медията. Но иначе горе долу е добър превода.

Манипулация с интезивните легла.

Сега въпроса е колко са в интезивното, вярно ли е че са толкова.

Няма значение ваксиниран, неваксиниран. И щом има манипулации затова?

Сигурно има манипулации и при другите неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _nib_ написа:

Не мохаха ли поне да го тестват. Баа.хти и тъпотията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, АСПЕКТ написа:

Тестовете не показват вирус. Как ще покажат вирус? 

Тестовете показват, че си заразен или не.

преди 7 часа, attj написа:

Защо тогава в някои семейства по едно и също време единият съпруг е с Ковид, а  другият е с грип!?  При всички тестове има процент на възможни грешки.

Възможно е от едно семейство единият да е с ковид, другият да е с грип, а третият да не се зарази изобщо.

Но ако някой не е заразен, няма как тестът да покаже, че е положителен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ntm7iv написа:

Странна работа. Преди време, когато нямаше корона зимата имаше грип. Когато имаше грипна епидемия, всеки втори кихаше кашляше. Всичко преминаваше за месец два. И тогава умираха много хора в сезона на грипа но никой не водеше статистики. Сега грип няма. Навсякъде по хипермаркети молове, хората са видимо здрави а на нас ни отчитат всеки ден някакви ужасяващи за тези, които се плашат рекорди. Някак си не се връзват нещата. С такива рекорди би трябвало масово хората да отсъстват от работа и всеки видимо щеше да разбере, че наистина има много болни.

Не, че не си ги знаем измамите със статистиките де.

2011 - https://media.framar.bg/здравни-новини/д-р-а-кунчев-грипната-епидемия-ще-обхване-още-области

2019 - https://www.vesti.bg/bulgaria/gripnata-epidemiia-se-razrastva-6091094

можете и сами да проверите кога са периодите на грипните епидемии ;)

Споменават се почти 300 случая на...10000 души, а не на 100000 :hush:

2022flu.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде минахме досегашните рекорди по заразяване- 11 181 чисто новички с коронка. Починалите са "в норма" засега- 91. Трябва да се има предвид, че починалите за вчера са били новозаразени най- малко преди 2 седмици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Лудар написа:

Айде минахме досегашните рекорди по заразяване- 11 181 чисто новички с коронка. Починалите са "в норма" засега- 91. Трябва да се има предвид, че починалите за вчера са били новозаразени най- малко преди 2 седмици.

Казаха, че реално са пет пъти повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...