Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 45,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 8 минути, attj написа:

През 2003 година карах тежка атипична пневмония и едва не умрях тогава.  То не било грип, а било вариант на Ковид.   Затова сега Ковида ме бил пропускал...  Това лекари ми го казват.  Не зная - обаче нито ми се боледува... нито ми се ваксинира...  Майната му на зеления сертификат!

Кво да ти кажа, аз се ваксинирах щото не ми се боледува. Сертификата още не ми се е налагало да го използвам.

На твое място не бих разчитал на преболедуване преди 19 години, ама ти си знаеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Лудар написа:

Щеше да има, ако от грип умираха 4% от заразените.

https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

Някъде е 20 процента, няакъде няма и процент.

В България е 4 процента, в Исландия няма и процент. В Хърватия е 2 процента(1,4).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

Някъде е 20 процента, няакъде няма и процент.

В България е 4 процента, в Исландия няма и процент. В Хърватия е 2 процента(1,4).

Ами ние сме в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Учените първо публикуват в строго определени медии!!! Твоите жълтении ги пускай в бгмама

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Лудар написа:

Ами ние сме в България.

Пак е добре, 4 процента, при тези обстоятелства. 

Тук за 1 процент смъртност от ковид, драконови мерки. 

България свобода и 4 процента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Лудар написа:

Някои отговори на често задавани (тъпи) въпроси.

1) “Стаден имунитет се придобива след минимум 70% ПРЕБОЛЕДУВАЛИ, а не 70% ваксинирани!”
Абсолютно грешно твърдение поне по мнение на световната специалисти по инфекциозни заболявания. Според общоприетата дефиниция стадният имунитет се наблюдава след като определена граница от брой имунизирани бива премината без значение дали имунитетът е придобит след преболедуване или поставяне на биологичен препарат (biologics). Един от най-добрите примери за стаден имунитет е този след въвеждането на конюгатната ваксина против пневмококова и хемофилусна инфекция. Създаденият стаден имунитет е довел до редукция между 1/3 и 2/3 на заболели, които иначе не могат да бъдат ваксинирани (Източник 1).

2) “Ваксинация се прави преди пандемия, а не в пик!”
Ако се разсъждава логично, някой би ли могъл да отговори как да се ваксинираш срещу нещо, което не знаеш, че съществува, не си виждал или чувал? Как да се ваксинираш през 2018 година срещу заболяване, което се е появило през 2019 година, особено ако не съществува ваксина?

Ако погледнем други пандемии и епидемии, можем да видим, че ваксинирането винаги започва по време на протичаща пандемия или епидемия. Очевидно не можеш да се ваксинираш против нещо, което не съществува и няма смисъл да се ваксинираш от нещо, което вече е изчезнало. Единственият подходящ период за ваксинация е по време на пандемия.

Нека погледнем кога са въведени ваксините против едра шарка – именно по време на масово разпространение. След масови усилия, това заболяване вече не съществува.

3) “Вирусът мутира, когато се срещне с ваксиниран.”
Това е едно доста популярно мнение, което най-често се изказва от некомпетентни хора. Вярва се, че вирусите изграждат резистентност, когато върху тях се упражни натиск, подобно при ситуацията при бактериите и антибиотиците. Тук обаче ситуацията е много по-различна. Поради не особено перфектния си апарат на репликация, вирусите са много податливи на промени. Голяма част от грешките завършват с вирусни частици, които не са активни, но тези които останат активни запазват промяната и я предават напред в поколението – еволюция в действие. И така колкото повече вирусни частици се намножават или по-просто казано, колкото повече хора са заразени, толкова повече вирусите мутират. Това за Sars-cov-2 дори е доказано експериментално, защото новите варианти носят идентични мутации помежду си. Научния консенсус твърди, че двигателят на промяната, ускоряващата се честота на мутациите се дължи именно на болните. За нещастие ускорението е толкова голямо, че не е ясно дали ние можем да направим толкова бързо ефективни ваксини, колкото бързо вирусът се променя. Но колкото повече ваксинирани, колкото по-малко болни, толкова по-бавно ще се променя вирусът (Източници 2 и 3).

Има ясни данни, че ваксините против COVID-19 реално намаляват скоростта, с която SARS-COV-2 се променя. За да се установи как ваксините влияят върху еволюцията на вируса, изследвани са 1.8 милиона секвенирани генома на SARS-COV-2 от 183 държави. Данните са сравнени и с геномите на SARS-COV-2, изолирани от инфектирани, но преди това ваксинирани хора. Наблюдава се едно стабилно намаляване на разнообразието в геномно отношение на вирусните частици при страни с повишена дял на ваксинирани хора. Колкото по-голяма част от населението е ваксинирано, толкова по-малко геномни вариации се наблюдават. Дори данните за геномите на вирусни частици, изолирани от инфектирани, но вече ваксинирани хора показват, че при тях геномното разнообразие е значително по-бедно. Въпросното проучване е първото, което в такъв голям мащаб изследва връзката между ваксиниране и геномно разнообразие (Източник 4).

4) “Към днешна дата ваксината остава експериментална течност”
Не, ваксините не са експериментални течности. Те са преминали всички 3 фази на клинични проучвания, които са достатъчни за тяхната регистрация и пускането им на пазара. Към момента са поставени над 6 милиарда дози, масова смърт не е наблюдавана (за нещастие на всички популисти), профилът на безопасност е добър, макар всеки медикамент да носи рискове. Толкова голям масив от данни относно безопасността на друг медицински продукт никога не е имало. Забавното е, че много хора не правят разлика между експериментална фаза и фаза на наблюдение.

Тъжно е когато за политиците истината няма никаква стойност. За тях тя е нещо флуидно и променливо…

Използвани източници:
Източник 1: Paul Fine, Ken Eames, David L. Heymann, “Herd Immunity”: A Rough Guide, Clinical Infectious Diseases, Volume 52, Issue 7, 1 April 2011, Pages 911–916, https://doi.org/10.1093/cid/cir007

Източник 2: Functional evaluation of the P681H mutation on the proteolytic activation the SARS-CoV-2 variant B.1.1.7 (Alpha) spike Bailey Lubinski, Maureen H. V. Fernandes, Laura Frazier, Tiffany Tang, Susan Daniel, Diego G. Diel, Javier A. Jaimes, Gary R. Whittaker bioRxiv 2021.04.06.438731; doi: https://doi.org/10.1101/2021.04.06.438731

Източник 3: Harvey, W.T., Carabelli, A.M., Jackson, B. et al. SARS-CoV-2 variants, spike mutations and immune escape. Nat Rev Microbiol 19, 409–424 (2021). https://doi.org/10.1038/s41579-021-00573-0

Източник 4: COVID-19 vaccines dampen genomic diversity of SARS-CoV-2: Unvaccinated patients exhibit more antigenic mutational variance Michiel J.M. Niesen, Praveen Anand, Eli Silvert, Rohit Suratekar, Colin Pawlowski, Pritha Ghosh, Patrick Lenehan, Travis Hughes, David Zemmour, John C. O’Horo, Joseph D. Yao, Bobbi S. Pritt, Andrew Norgan, Ryan T. Hurt, Andrew D. Badley, AJ Venkatakrishnan, Venky Soundararajan medRxiv 2021.07.01.21259833; doi: https://doi.org/10.1101/2021.07.01.21259833

За пореден път се убеждавам, че този индивид е функционално неграмотен.

Може да чете, но никога не може да разбере прочетеното.

Малко разяснения по тъпи отговори на някои въпроси.

1) “Стаден имунитет се придобива след минимум 70% ПРЕБОЛЕДУВАЛИ, а не 70% ваксинирани!”

Ами то никой не твърди подобно нещо, за да го опровергаваш.

Но така пък лесно се създава манипулация, започва се с достоверно опровергаване на очеизвадна глупост и по нататък можеш да мажеш както си искаш.

2) “Ваксинация се прави преди пандемия, а не в пик!”
Ако се разсъждава логично, някой би ли могъл да отговори как да се ваксинираш срещу нещо, което не знаеш, че съществува, не си виждал или чувал? Как да се ваксинираш през 2018 година срещу заболяване, което се е появило през 2019 година, особено ако не съществува ваксина?

Естествено, че масова ваксинация никога досега не е извършвана по време на епидемия, камо ли на пандемия.

Естествено е, че не може да се създаде ваксина срещу патоген, който още не е известен.

Естествено е, че масови ваксинации винаги са стартирали след приключване на дадена епидемия, за да предпази от нови епидемични вълни в последствие.

Но Ахилесов тези неща не може да ги проумее, затова си и измисля.

Къде е източника за тези му твърдения?

Няма нали?

Не може и да има, защото никога до сега не се е действало по този начин, откакто човечеството се е сдобило с необходимите познания, за да създава ваксини.

Както казва Реджепа, логиката не е сред силните ти страни.

3) “Вирусът мутира, когато се срещне с ваксиниран.”
Това е едно доста популярно мнение, което най-често се изказва от некомпетентни хора. Вярва се, че вирусите изграждат резистентност, когато върху тях се упражни натиск, подобно при ситуацията при бактериите и антибиотиците. Тук обаче ситуацията е много по-различна. Поради не особено перфектния си апарат на репликация, вирусите са много податливи на промени. Голяма част от грешките завършват с вирусни частици, които не са активни, но тези които останат активни запазват промяната и я предават напред в поколението – еволюция в действие. И така колкото повече вирусни частици се намножават или по-просто казано, колкото повече хора са заразени, толкова повече вирусите мутират. Това за Sars-cov-2 дори е доказано експериментално, защото новите варианти носят идентични мутации помежду си. Научния консенсус твърди, че двигателят на промяната, ускоряващата се честота на мутациите се дължи именно на болните. За нещастие ускорението е толкова голямо, че не е ясно дали ние можем да направим толкова бързо ефективни ваксини, колкото бързо вирусът се променя. Но колкото повече ваксинирани, колкото по-малко болни, толкова по-бавно ще се променя вирусът (Източници 2 и 3).

Ахилесов, вирусът мутира при всеки досег с човешка клетка, друг е въпросът кои мутирали варианти ще останат стабилни и устойчиви.

За твое голямо съжаление това не са вариантите, които подобно на кърлеж могат да издържат извън организъм и да чакат "на клонката", за да се вмъкнат в някой.

Устойчиви остават само и единствено тези мутации, които успяват да "излъжат" имунната система и се разпространяват по-бързо и успешно.

Ваксинираните биха били пречка пред мутирането на вируса, само ако ваксинираните не се заразяваха.

Точно с тези ваксини обаче това не е на лице, ваксинираните също се заразяват, което съответно води до мутации.

Проблемът с тези ваксини обаче е, че те са съсредоточени към "шипчестия протеин", а това е най-лесно мутиращата част от вируса, съответно достатъчно е мутация в него, защото така се преодолява реакцията на ИС, понеже ваксината я е "обучила", че това е "врага".

При истинско заболяване ИС пази информация за всички части на вируса, съответно трябва доста по-сериозна мутация, за да може да се преодолее защитата й.

По правило, в такъв случай остават устойчиви тези мутации, които са по-заразни, но по-малко смъртоносни.

Това е естествения подбор.

Който иска нека се опита да го обори.

4) “Към днешна дата ваксината остава експериментална течност”
Не, ваксините не са експериментални течности. Те са преминали всички 3 фази на клинични проучвания, които са достатъчни за тяхната регистрация и пускането им на пазара. Към момента са поставени над 6 милиарда дози, масова смърт не е наблюдавана (за нещастие на всички популисти), профилът на безопасност е добър, макар всеки медикамент да носи рискове. Толкова голям масив от данни относно безопасността на друг медицински продукт никога не е имало. Забавното е, че много хора не правят разлика между експериментална фаза и фаза на наблюдение.

Смешното е, когато някой твърди, че това са регистрирани продукти, но забравя да спомене, че са пуснати на пазара "под условие".

То оставаше да се наблюдава и масова смърт, да ти имам доводите.

Разликата между едно ново лекарство и една нова ваксина е в това, че лекарство се дава на болен човек, а ваксината винаги се бие на здрав човек.

Затова и изискванията за тестване на ваксини са по сериозни.

И да, тези ваксини все още са в експериментален период, все още се събират данни при какви обстоятелства водят до нежелани последствия.

Не знам, колко е голям масива от данни за безопасността им, никой не коментира тези неща, нито какво точно има в този масив от данни.

Другата опашата лъжа е, че това не са нови ваксини, а са преработени стари такива срещу други болести, но сега вече за Ковид.

Да това е така за Астра-Зенека и Спутник, но иРНК ваксините нямат аналог досега, това са първите ваксини по тази технология.

Не казвам, че ваксините са опасни, но не мога да твърдя и че са доказано безопасни за всички хора.

Но виж, относно ефективността им, вече смело мога да твърдя, че са слабо ефективни и не могат да послужат като инструмент за прекратяване на пандемията, колкото и да ни се иска да е така.

Проблема не е във вакините, добре е да ги има и който иска нека се ваксинира.

Проблема е в начина на прилагането им, проблема е в сегрегацията на нежелаещите да се ваксинират с тези ваксини.

Както е казал един от бащите на американската конституция - "Който е готов да замени свободи за сигурност, не заслужава нито свободи, нито сигурност."

Въпросът не е дали имаш право да ходиш на кръчма или в мола, въпроса е принципен.

Но това могат да го осъзнаят само хора, които са свободни по дух, другите са просто биологични единици вторачили се в своето оцеляване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Лудар написа:

Само за 2 години ковид 19 настигна лидерите в причините за смърт- инфаркт и инсулт. И засега все още е третата най- значима причина за смърт в България. Нямало такъв вирус... Гасете телевизора.

Никой не е казал че няма такъв вирус. Стига лъжи с тая глупава опорка. 

Въпроса е че сега починалите от инфаркт и инсулт ги пишат че са от ковид. И естествено така вече се появява и твоята лъжа: "Само за 2 години ковид 19 настигна лидерите в причините за смърт- инфаркт и инсулт."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Лудар написа:

Щеше да има, ако от грип умираха 4% от заразените.

Ако и на грипа приписваха чудодейните свойства да е водеща причина за смъртта при случаи на тежки черепно мозъчни травми и последни стадии на рак, тогава може и да е убивал и повече от "4% от заразените"

преди 45 минути, parmobil написа:

https://www.worldlifeexpectancy.com/country-health-profile/bulgaria

Има. Нивото на грип (+ пневмония) спрямо ковид е смешно. Сега веднага някои ще кажат, че е манипулирана. Както и да е - аз се шокирах от онкологичните заболявания.

Това до колкото виждам е от 2020г насам.

Аз говорех за статистика на новозаразени от грип от преди ерата на ковид. 

Не знам дали си спомняш, но и тогава затваряха училища заради грип. Надали сегашната бройка на новозаразени е рекордна, както ти си мислиш. Сега рекордна е единствено рекламата на новият грип по всички медии.

Ето ти официална информация от Министерството за 5.09.2009.

https://www.mh.government.bg/bg/novini/parlamentaren-kontrol/kakva-e-aktualnata-epidemichna-obstanovka/

Там се вижда, че заразени са 140 на 10 000 (не на 100 000)

Цитат

По своите характеристики настоящата грипна епидемия е сходна с регистрираните в България през 2007 и 2008 г. епидемии от сезонен грип. За сравнение през 2007 г. заболеваемостта е достигнала 322 на 10 000 души

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vpvelev написа:

Никой не е казал че няма такъв вирус. Стига лъжи с тая глупава опорка. 

Въпроса е че сега починалите от инфаркт и инсулт ги пишат че са от ковид. И естествено така вече се появява и твоята лъжа: "Само за 2 години ковид 19 настигна лидерите в причините за смърт- инфаркт и инсулт."

m_jvp210048t1_1620430592.92326.png?Expir

Всяка една година в САЩ умират 600 хиляди души заради сърдечни- съдови болести, 600 хиляди заради рак.

Нещо по-този въпрос?

За 5 години нищо не е направено.  За диабет също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Всяка една година в САЩ умират 600 хиляди души заради сърдечни болести, 600 хиляди заради рак.

Нещо по-този въпрос?

@Лудар ще каже че тая таблица не е вярна и готово - въпросът е решен. Или ще подмине това питане, защото е неудобно за него. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vpvelev написа:

Лудар ще каже че тая таблица не е вярна и готово - въпросът е решен. Или ще подмине това питане, защото е неудобно за него. :)

Бил Гейтс инвестира именно там, затова нищо не правят. Той инвенстира в джънк фууд компании.

СЗО пък е зависима от Бил Гейтс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, АСПЕКТ написа:

Всяка една година в САЩ умират 600 хиляди души заради сърдечни болести, 600 хиляди заради рак.

Нещо по-този въпрос?

За 5 години нищо не е направено. 

Това какво противоречи на пуснатото от мен? През левия крачол ми е за ковид. Онкологичните заболявания ме тревожат. И не в щатите, а тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vpvelev написа:

@Лудар ще каже че тая таблица не е вярна и готово - въпросът е решен. Или ще подмине това питане, защото е неудобно за него. :)

Защо да кажа че не е вярна? В България е почти същото, като на второ място не е рак, а инсулт. В изследването което гледах обаче за България, ракът е раздробен на различните му видове и затова го няма в челото. Не си направих труда да ги събера в едно, но си мисля, че ако се обединят, ракът може да отиде дори на първо място.

Да се твърди обаче, че срещу рак и съдови заболявания нищо не се прави, е пълна идиотщина. Не се вижда така както при ковид, защото това не са заразни болести и какво всъщност се прави го виждат само болните и близкките им. Аз получих инфаркт през 2016 та година и както виждаш съм жив. Ако нищо не се правеше, нямаше да съм.

преди 6 минути, parmobil написа:

Това какво противоречи на пуснатото от мен? През левия крачол ми е за ковид. Онкологичните заболявания ме тревожат. И не в щатите, а тук.

Чудят се какво да си изчоплят от носа философите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Димитър 59

Протягам мишката, виждам кой адрес ще се изпише и спирам. Със сигурност не съм само аз. Тъпотиите са ТЪПОТИИ. Задругата си те "харесва" без да цъкне на глупостите, които постваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Лудар написа:

Защо да кажа че не е вярна? В България е почти същото, като на второ място не е рак, а инсулт. В изследването което гледах обаче за България, ракът е раздробен на различните му видове и затова го няма в челото. Не си направих труда да ги събера в едно, но си мисля, че ако се обединят, ракът може да отиде дори на първо място.

Да се твърди обаче, че срещу рак и съдови заболявания нищо не се прави, е пълна идиотщина. Не се вижда така както при ковид, защото това не са заразни болести и какво всъщност се прави го виждат само болните и близкките им. Аз получих инфаркт през 2016 та година и както виждаш съм жив. Ако нищо не се правеше, нямаше да съм.

Чудят се какво да си изчоплят от носа философите.

И какви мерки се взимат? Добре, кажи какво се прави? Нещо в магазина? Някаква информация?

Този щанд е за хората с такива болести, този щанд здравословни храни. Някаква информация за храната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Пускате клипчета с Ботев дето разправя, че докторите убиват болните от ковид с антибиотици, а после цитирате възхвала на протокола на Зеленко, при който едното лекарство е азитромицин. Вие господа нямате мозъци, а някаква вкисната каша.

Мите, казаха ти го няколко пъти- чети си статиите дето постваш, че стана за смях на мравките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, parmobil написа:

Учените първо публикуват в строго определени медии!!! Твоите жълтении ги пускай в бгмама

Баш учените са цензурирани от глобалния елит.На тях,никой не позволява да публикуват във вашите платени пропагандни медии.А...бгмама е сайт за такива като вас.Там,дори когато пишат са с по две маски,за да не ги прихване ковид лудоста...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

И какви мерки се взимат? Добре, кажи какво се прави? Нещо в магазина? Някаква информация?

Този щанд е за хората с такива болести, този щанд здравословни храни. Някаква информация за храната.

Не можеш ли да четеш?

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Баш учените са цензурирани от глобалния елит.На тях,никой не позволява да публикуват във вашите платени пропагандни медии.А...бгмама е сайт за такива като вас.Там,дори когато пишат са с по две маски,за да не ги прихване ковид лудоста...

Мите, почни да си четеш линковете. Предлагаш лечение на ковид с антибиотик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мите, казаха ти го няколко пъти- чети си статиите дето постваш, че стана за смях на мравките.

Аз ги чета.Ти обаче недей,защото не можеш да разбереш написаното в тях...

Предлагаш лечение на ковид с антибиотик.

Аз не предлагам нищо.Предлагат го компетентни лекари. И все пак,с какво се лекуваше грипа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Аз ги чета.Ти обаче недей,защото не можеш да разбереш написаното в тях...

Аз не предлагам нищо.Предлагат го компетентни лекари.

Вече дори не си наясно какво пише там, толкова си превъртял. Да те светна- протоколът на Зеленко включва антибиотика азитромицин. Пробваха го отначало и резултатите бяха плачевни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...