Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 23 минути, valkiria1 написа:

Въпроса е народа, докога ще издържи-  и някоя Райна пак да ушие знаме, а не маски..

А аз си мислех,че след маските ще следват каски.:D Въпросът който си задавам аз лично е: дали е останъл вече ''народ"?

пп Привет Валки. Не мислих,че ще те засека в ''кралската'' тема. Не знам защо реших да погледна и тук,как са настроенията.:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, M.Николов написа:

Та, на кой да вярваме?

Това е основния въпрос-трепач. А после се спряга че вярващите били само в храмовете... :)

Нали медиите се спрягат като микс от различни мнения? защо ще се вярва - като просто са различни?  Защо въобще трябва да се вярва на едно или друго мнение? Просто мнение - някои мнения... не са точно мнения. Други - са... "просто мнения", понякога дори и не са сериозни. Повечето... "мнения" са просто микс от мненията на други Мнители.

Мненията са просто израз на авторите си - няма как някой да има мнение, което да го надскочи него самия като ниво. Но голяма част от "мненията" в медиите... са личните журналистически интерпретации на нечие мнение на интервюирания... Казвам го и от личен опит - от преди години - след интервюто много от хората не могат да познаят по разликите между самото интервю и статията на самия журналист.

От друга страна - когато човек си има лична падалка, си подбира спрямо нея "на какво да вярва". Но той вече си е избрал предварително "вярването", така че останалото е само за маскировка. Целия форум е изпълнен с примерите за това.

преди 16 часа, _Belial_ написа:

Нито едно от тези имена няма шумерски или вавилонски "оригинали". Белиал и Левиатан са еврейски, Луцифер- латински, а Сатана- славянски.

нали бяха "четирите посоки на света"?  :) С тоя микс - за кой "свят" точно са тия... "посоки"? :) Освен че - задължително е плосък, щото не спомена за 'нагоре' и "надолу"... 

Скица! Гоуем си, гоуем... !!! Нямаш си на идея какви смешни глупости пишеш, но поне са на порции - така постепенно разкриваш богатата си вътрешна култура и задълбочените си разбирания. Да не става шоково... че някой може да се стресира. Браво! 

Най-веселото е сред теми като тия, със списвачи като основните, е театрото с някакъв си бунт, с приказки за знамена и каски... Особено някои доста се вживяват в пиесата си. Но умереното групово шушукане, с недомлъвки и недоразбранки - е игривата част от конспиративното шоу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _ramus_ написа:

нали бяха "четирите посоки на света"?  :) С тоя микс - за кой "свят" точно са тия... "посоки"? :)

Скица! Гоуем си, гоуем... !!! Нямаш си на идея какви смешни глупости пишеш, но поне са порции - така постепенно разкриваш богатата си вътрешна култура и задълбочените си разбирания. Браво! 

Хехе. Когато някой не разбира какво казваш, той смята теб за тъп, а не себе си. :)   Ти си една чудесна илюстрация на психологията на мишока. Засилваш се срещу "непобедимия" и го засипваш с глупостта си, и ако той просто спре да ти обръща внимание защото си идиот и няма смисъл, се смяташ за победител. Дълбоко в себе си и ти си бунтар, но си прекалено голям параноик, за да си позволиш възможност да се срещнеш лице в лице с предмета на бунта си. Ако си близо до мен физически, всяка твоя изява щеше да започва с думите: Може ли да кажа нещо? Без да има никакви условия относно изказванията Рамусе...

Ще ти сложа и картинка, па дано схванеш...

listen-im-a-nice-person-so-if-im-an-asshole-to-you-you-need-to-ask-yourself-why-robert-deniro.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@_ramus_, @_Belial_, ако имате някакви лични проблеми, изяснете се на лични съобщения. 😉 

Кой глупав, кой умен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Ти си една чудесна илюстрация на психологията на мишока. Засилваш се срещу "непобедимия" и го засипваш с глупостта си, и ако той просто спре да ти обръща внимание защото си идиот и няма смисъл, се смяташ за победител. Дълбоко в себе си и ти си бунтар, но си прекалено голям параноик, за да си позволиш възможност да се срещнеш лице в лице с предмета на бунта си. Ако си близо до мен физически, всяка твоя изява щеше да започва с думите: Може ли да кажа нещо? Без да има никакви условия относно изказванията Рамусе...

Психологията на мишока - скицааа! :) Това е поредната "посока на света" - в "оригинал"...

Ма страхотна илюстрация си направи с поредните си глупости. В поредната порция. Всеки форумен гуру вече е с претенциите че е психолог, аналитик... и реди парцали с боички, в опит да събере картинка. Не си забравил да се цаниш хитро и за 'победител' , за важен, за велик... и сценката как някой се промъква до хартиения дракон, в опит да се домогне до висотите му...

Ако съм до теб... и близо да съм, живеем в толкова различни вселени, и така ще си останем. Това няма как да се промени - по субективни и обективни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

@_ramus_, @_Belial_, ако имате някакви лични проблеми, изяснете се на лични съобщения. 😉 

Кой глупав, кой умен...

ок. ма тоа мишок дори на лични не смее. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ostavime написа:

ако имате някакви лични проблеми,

не, няма никакви проблеми.

Просто вървят повторения. Така или иначе доста хора играят играта да са интересни... някому, ако не на себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ostavime написа:

няма се излагаме са тука

ми правя му знаци че се излага... Айде ти опитай да го спреш в театъра му. Това ще бъде най-епичният епизод сред целия форум... със скептичен за мен резултат. Ако дори малко успееш - черпя бира по случая, при това от сърце. :)

Няколко човека упорито се излагат не само сред темата. Да - това е и тяхно право, сред всички форуми. Обаче - това означава ли че променя с нещо излагацията? Тукк дори не става въпрос за правила и спазването им... Както и да е.

Какъв коронавирус - като се питат "на кого да вярвали"? И се люшкат ту на едно, ту на друго. Даже и при един и същ цитат с информация - има различни интерпретации и се дрънкат чия била вярната. А политическото тролене - това няма нищо общо нито с темата, нито с проблема й, който е сериозен и важен за всички ни. Но не - рецитацията е важна и прави впечатление че е на приливи и спадове, при всеки един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ostavime написа:

@_ramus_, @_Belial_, пичове, стегнете се, няма се излагаме са тука пред целокуната младеж 😁

Няма ненаказано добро. Ти го вадиш от кенефа, то ти се прай на мъж. Забелязал ли си, че никой не иска да вижда мненията на Рамус? Благотворителност му се вика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, _Belial_ написа:

Ти го вадиш от кенефа, ти ти се прай на мъж.

На веселяк се прайш, брей. Освен на бунтар и революционер имаш и други форми на "натюрели" :) Понеже никой не иска да вижда мненията на рамус... ти реши да си благотворител? :)

Давай смело по наклона, поне на слалом се спускаш. Пистата не е стръмна много, но пък е безкрайна.

Опитваш "огледален вариант". Детски е - всяко дете го опитва, защото е по-лесно, а и взимаш наготово отражението си и само го "обръщаш". Ползваш думички, ползваш понятия... Ти го докарваш, но е слабо като тактика... и реализация. Реториката ти е замръзнала някъде по времето на Рамзес. Общата култура и познания от синтез - са ти на много ниско ниво. Това не е критика, но ако избираш тактики, не избирай губещите, защото водят само до един резултат и той е напълно предвидим. Хумора и майтапа не могат да скрият тоя ..."резултат"... Поне разкриват че имаш усета за майтап (което е чудесно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия рестрикции май ще поставя рекорд - една седмица без да посетя ни един магазин, дори за бира и ракия. Обаче и антирекорд - тия от Теленор, въпреки че смених плана си на 8 март, ми сложили сметка 46 лева, без да зачетат безплатните минути. Е как да им платя сега в тая криза :P То даже не мога да ходя и да се разправям, че не съм много сигурен, дали работят. Писна ми да се разправям с тия мобилни оператори. Миналия месец с Виваком, сега с Теленор. Кой дявол ме накара да подменям плановете си. Хубаво си бях на старите планове отпреди 12 години за по 5 лева. М-Тел още ми стои на тях и за нищо на света няма да подновявам договор. То дет човек се притеснява заради Боко тиквата, сега да се притеснява и заради мобилните оператори, дето уж давали безплатно нещо си. Ако 46 лева е безплатно таксуване при план с неограничени разговори към всички оператори в БГ, аз трябва да съм тиквата, не Боко :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

ми сложили сметка 46 лева

Още при договора би трябвало да са те предупредили че има нещо като изравняване - старата сметка, новата... При всяко преподписване е така. Би трябвало само първата сметка от новия договор да е такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _ramus_ написа:

Още при договора би трябвало да са те предупредили че има нещо като изравняване - старата сметка, новата... При всяко преподписване е така. Би трябвало само първата сметка от новия договор да е такава.

Ще видим тая работа, да не разводняваме темата. Ама егати изравняването в криза. А през цялото време пише 0 лева сметка.  Всъщност, има някакви минути до 8 март от стария план, след това новите минути си ги плащам директно едно към едно, все едно нямам никакъв план. Това е притеснително и нямам намерение да изговоря още 1500 минути и другия месец да платя не 46, а 60 лева.  И да, прочетох договора си и там ясно е написано, че се ползват минути пропорционално от двата плана. И понеже при първия план имах 1000 минути или за 8 дена около 250, то при новия план имам неограничени минути и така както чета договора, трябва пропорционално да платя и тях. Тоест, нищо да не плащам.

Ама то в тия времена, мога само на арменския поп да се оплача и на вас :P Държавата тотално изтрещя.

Не знам дали има тема за това, какви ползи ще имаме от тоя вирус, макар днес да си мислех да пусна подобна, ако няма такава, но да си кажа някои от ползите - много от хората най-сетне разбраха, че и да не ходят всяка седмица на доктор, пак са живи и здрави. Това е нещо положително, защото когато човек разбере, че няма толкова нужда от лекарства и доктори, пред лекарските кабинети опашките ще намалеят. Аз при личния не съм ходил може би вече две години, но когато съм ходил заради наистина недобро здравословно състояние, съм чакал минимум половин час.  Дори последния път като ходих разбрах, че час трябвало да си взема по телефона. Разбрах също така, че моя личен лекар е забегнал в Норвегия и аз нямам личен лекар, та се записах при наследниците.  Изобщо, чувствам се като престъпник в чакалнята на доктора - дали случайно ще има време да ме приеме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен джипито, първия въпрос, който я интересува е как съм с осигуровките. Оттам нататък вече всичко друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Myanmar написа:

Това не е създаден вирус, няма доказателства нито причина да е такъв.

Професор Дмитрий Еделев каза друго, затова попитах.

Цитат:

- Синтетично измислен вирус ли е? Има ли намеса човешката ръка и ум в създаването му?

-  Редица учени в световен мащаб и водещи вирусолози на Великобритания, както и на Русия, официално заявяват, че това е изкуствено създаден вирус. Той има всичките признаци на абсолютно биологическо оръжие, при това изключително добро качество биологическо оръжие. Това са: дългият скрит период, бързото предаване, тежкото протичане, огромното количество усложнения, които остават дори след излекуване, и накрая леталния край - висок процент на смъртност. Тук бих искал да напомня, че смъртността е 3,6 процента в стационарите, а колко хора измират и ще умрат в апартаментите и къщите си ние все още не знаем. Статистическите 3,6 процента е смъртността в болниците. Реалната смъртност от този вирус ще установим на по-късен етап. Ние все още не знаем колко точно хора са под карантина в апартаментите и колко от тях ще се отърват или пък не.

Британските учени уверяват, че в природата не може да има наведнъж четири белтъка от HIV1. Хайде един белтък би могъл да попадне в новия вирус, но наведнъж да са толкова грамотно и правилно съединени, монтирани и "зашити" наведнъж четири белтъка от HIV1 - това е невъзможно!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Та затова попитах тука, аз не разбирам от вируси. Искам да хванем виновника, ако има такъв и да го натикаме в кауша.

Разбрахме, че Валкирия не е. Тя отпада от заподозрените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...