Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 15 минути, sliderum написа:

Какво точно възприемаш като свободна воля. Като идеш в магазина да избереш, която си искаш марка перилен препарат ли?

Твоята свободна воля , само когато пазаруваш ли я използваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2759

• Радул

2926

преди 20 минути, _Belial_ написа:

Мангъров: Вече ме сплашват

В Германия всичко ще е до 19 ти април. В Испания и Италия обмислят облекчаване на мерките. Боцко пак подскочи неправилно, придружаван от великите си "експерти", и тука всички имаха възможност да видят, кои са баш овцете във форума. Дето бляха- стойте си в къщи! Ще умрем всички! Ето на това се крепят такива като него. На вашата овчост господа.

Той и Борката Джонсън се репчи, ама се оказа, че не е точно така.

https://fakti.bg/world/462848-sastoanieto-na-boris-djonsan-se-vloshi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, sliderum написа:

Ще действам по прийома на колегите в секцията за религиите. Ами докажи, че човек може да бъде свободен.  Какво ще се случи на човек, който бъде някак си пренесен на друга планета, чудесен идеален двойник на Земята, с това изключение че няма никакви други хора, никакви други разумни същества, нито каквато и да е връзка с хората, демек без телевизия, без радио, без интернет. Само той, сам сами, напълно свободен и...напълно луд в краткосрочен план, ако не се самоубие преди да полудее.  Докато човек не си стане някак си самодостатъчен, той няма да бъде свободен, а това е невъзможно.

Човек Е свободен! По дифолт. Той сам се огражда в забрани, предразсъдъци, страхове, суеверия и какво ли не още. Свободата е вътре в теб и ако я няма там, няма кой да ти я даде. Император да те направят, пак ще търсиш къде да робуваш. Смъртта е неизбежна. И да лазиш, и да не лазиш си е все така неизбежна. Тъпо е да се спекулира със самодостатъчността. Самодостатъчен и свободен не е едно и също- нека не слизаме на толкова ниско еволюционно ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, darkterminal написа:

природни закони

божи закони и божи закони не е едно и също

Подлежат на демонстриране, само ако се обуслови контекст на валидност.

Доколко обусловен закон би могъл да бъде божи закон нямаме критерий, по който да установим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Родина написа:

Твоята свободна воля , само когато пазаруваш ли я използваш. 

Ами аз те приканих да ми дадеш пример ти кога и как избираш независимо. Ама пример не получих, а само насрещен въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, _Belial_ написа:

Мангъров: Вече ме сплашват

В Германия всичко ще е до 19 ти април. В Испания и Италия обмислят облекчаване на мерките. Боцко пак подскочи неправилно, придружаван от великите си "експерти", и тука всички имаха възможност да видят, кои са баш овцете във форума. Дето бляха- стойте си в къщи! Ще умрем всички! Ето на това се крепят такива като него. На вашата овчост господа.

Фейкомет

Цитат

Никой не ме е заплашвал, изкривяват се думите ми, за да бъда вкаран в конфликт, който не съществува

https://frognews.bg/inteviu/dots-mangarov-pred-frog-nikoi-zaplashval-izkriviavat-dumite-bada-vkaran-konflikt-koito-sashtestvuva.html

преди 3 часа, nikssi написа:

Остави го миродвайсе. Прелистил бил .... ама грам не разбрал и в типичния му стил си измисля какво щяло да стане 2006 та година. Да ама документа е от тогава и хората питат защо аджеба не изпълняват предписаните мерки ами измислят други или преписват. 

За трети път ти отговарям на простотията. В документа от 2006 г. пише мерките които са ВЗЕТИ и сега. Нали за ограниченията питахте... еми писани са още тогава.

И се помайтапих в стил... Аууу те са знаели още тогава какво трябва да се предприеме при подобни пандемии/епидемии :)   Заради оня другия документ на Рокфелерския доклад, където се описват няколко сценария

И по същия начин се спекулира - Аууу ... говорят за вирусна , биологична пандемия, и са предвидили още тогава въвеждането на ограничения и носенето на маски.

преди 1 час, sliderum написа:

Ох, троловете покрай мирко, пак ли ви завлякоха към праисторията и плюенето по Русия и то тук в тази тема. Аз поне съм ги сложил в игнорираните, ама се виждат, по дяволите, в цитатите.

И кой го интересува как си се самокастрирал от света ? :) 

преди 3 часа, ncl написа:

Проф. Иво Петров с още ведри новини за епидемията у нас и защо не ни лови заразата

Междувременно удължихме извънредното положение чак до 13-ти май за разлика от страни с доста по-тежко положение от нас, които планират облекчение на мерките от 14-19 април.

Япония пък предвижда въвеждането за месец https://www.bnr.bg/post/101253587/aponia-planira-izvanredno-polojenie-v-tokio-i-oshte-6-prefekturi

Ах колко са прости тия японци а ?

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Сега като се разбра, че пандемията е блъф, да разводнявате ли получихте опорки ?

КАкво се разбрало ? :)  Ако за теб хилядите спекулации бълвани от фейкомети е ... "Разбрал истината" ... няма какво да се  дискутира .

пп

От по важните новини по темата.. оказва се че домашните любимци  могат да се заразяват с вируса.

И да са преносители.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, sliderum написа:

Ами аз те приканих да ми дадеш пример ти кога и как избираш независимо. Ама пример не получих, а само насрещен въпрос.

Животът винаги те изправя пред избор , всекидневно . И именно затова е свободна воля . Има неща които можем да избираме и такива които не можем. По природа човек има 80 процента свободна воля . Другото е от всевишния. Може да приемеш вируса като конспирация , а може да не го приемеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Родина написа:

Природен закон е твоята свободна воля. Правото на избор те прави свободен.

Да де, ама ако отида да седна в парка утре на слънцето ще стана "несвободен" с едни 300 лева. Искам да направя отдавна отлагано пътуване при възрастен роднина, не мога. На мен даже регистрацията ми не е тукашна, където съм. Един приятел ми разправя "Излъжи ги, че е болна". Само това оставаше. То не е и смешно. Ако гледах телевизия (отдавна не го правя, даже и мачовете си ги гледам в Интернет) пък нямаше да имам никакъв избор освен да съм подложен на агресивното облъчване. Ако не са новините и предаванията ще е някоя апокалиптика. Интересно защо не дават антиутопии. По-подходящо ще е. Та природния закон си е природен, ако живееш сред природата. В човешката джунгла действат други закони. Не им ли се подчиняваш - гориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Родина написа:

Животът винаги те изправя пред избор , всекидневно . И именно затова е свободна воля . Има неща които можем да избираме и такива които не можем. По природа човек има 80 процента свободна воля . Другото е от всевишния. Може да приемеш вируса като конспирация , а може да не го приемеш.

Можеш да избираш само защото други хора са се погрижили да ти осигурят измежду какво да избираш. Волята не е свободна, защото осигурявайки ти вариантите за избор, всъщност те принуждават да избереш. Свободна  воля е, да можеш да се откажеш от избор, а не да направиш избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Мальчик Бананан написа:

Да де, ама ако отида да седна в парка утре на слънцето ще стана "несвободен" с едни 300 лева. Искам да направя отдавна отлагано пътуване при възрастен роднина, не мога. На мен даже регистрацията ми не е тукашна, където съм. Един приятел ми разправя "Излъжи ги, че е болна". Само това оставаше. То не е и смешно. Ако гледах телевизия (отдавна не го правя, даже и мачовете си ги гледам в Интернет) пък нямаше да имам никакъв избор освен да съм подложен на агресивното облъчване. Ако не са новините и предаванията ще е някоя апокалиптика. Интересно защо не дават антиутопии. По-подходящо ще е. Та природния закон си е природен, ако живееш сред природата. В човешката джунгла действат други закони. Не им ли се подчиняваш - гориш.

Първо ,ти не можеш да избираш къде да се родиш. След атентатите на кулите близнаци, света избра сигурността пред свободата. Но , сигурността излезе една диктатура. Особено в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, andreygg написа:

Той и Борката Джонсън се репчи, ама се оказа, че не е точно така.

https://fakti.bg/world/462848-sastoanieto-na-boris-djonsan-se-vloshi

Борката ми се вижда дърт алкохолик.  МОже и да греша...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Млада ботевградчанка се обърна с писмо до ген. Мутафчийски и правителството, с което изразява несъгласието си с редица обстоятелства, породени от извънредното положение в страната. Жената пожела анонимност, но нейното писмо би могло да даде повод да се замислим за нейните предложения и доколко биха били осъществими. А може би нейното писмо описва реалната картина за пандемичната обстановка, за която нито една държава от ЕС не бе подготвена?!

Публикуваме текста на писмото без редакторска намеса:

„Ген. Мутафчийски! Пиша Ви във връзка с извънредните мерки въведени в държавата. Бих искала да попитам – защо вместо да се глобяват и без това бедните и изнемощели българи, и да се отнема работата им, съответно и имущество, не се направят изолирани пунктове във всеки общински град, където да се преглеждат безплатно хора със съмнения за коронавирус? Защо не се освободят няколко хотела, където да се изолират заразените с леки и средно тежки симптоми? И без това туристическия бранш и хотелиерите не работят. Защо ни карате да плащаме безумни суми за маски… защото, моля Ви, допуснете, че на средностатистическия българин, който работи за минимална заплата 610 лв, след всички удръжки му остават около 440 лв. Не може да си позволи 7 лв за две маски? Та това са 6 хляба! Разбирате ли? Защо държавата изисква, но не дава? Защо тези така необходими и животоспасяващи маски освен, че не са налични навсякъде, не са дарени от държавата на гражданите? Надявам се всички, които сте в Щаба да осъзнавате реалната опасност от озверяването на етническите малцинства, които вече говорят, как щели да разбиват хранителни магазини, ако са гладни. Защо полицаите глобяват всичко, което мърда по центъра на София, но никой в Ромските махали? Това г-н грнерале геноцид ли е? Защо за Бога си изтрихте очилата с маската? Нали разбирате, че хората се страхуват повече от глада, отколкото от вируса и все повече хора започват да виждат цялата картина? Защо няма маски, ръкавици и защитни облекла за всички лични доктори или и те да си купят? Вие подигравате ли се с тях? Защитно облекло на 35 години?!

Това не е гневно писмо и не е насочено само и лично към Вас, а към цялото правителство. Давам Ви идея – нека полицаите вместо да глобяват хората да им измерват температурата с термометри от разстояние и да ги придружават при необходимост до изградените извънболнични пунктове за изследване, ако има нужда. Нека полицията бъде наистина в помощ на населението – температура може да се мери и пред хранителни магазини и аптеки. Не са ли това по-адекватни мерки? Отколкото да си зарежем възрасните роднини, които са на 150 – 200 км от нашето населено място, нямат автомобил и не могат да отидат дори пенсията да си вземат в близкия общински град. Защото как да намерят декларация след като нямат нито компютър, нито модерен телефон. Нали разбирате колко е безумно да ги оставим да умрат от глад, за да ги предпазим от коронавирус?
А тези чиято пенсия е минимална как да си купят маска?
Някой от щаба и управляващите има ли родители и сърце или сте спокойни, защото за Вас всичко е позволено?

Обичате ли народа си господа? Има ли начин мерките да са наистина в полза на българите и консумативите да бъдат безплатни? Защото нали се учим от големите – Австрия, Германия и т.н, нека наистина се научим от тях да обичаме народа си и да му помагаме. Все пак затова сте там!

И защо продължава да се вкарва този боклук в България? Той не е ли заразен или не се вкарват медицински отпадъци?
Много въпроси защо имам да задам, но едва ли ще получа отговор…
За мен това започва да се превръща в безумие. Наистина нека бъдете в помощ на хората. Много е неадекватно да се сложи човек под карантина с цялото си семейство и вместо един да имате 3- 4 нови случая или това е целта?
Моите уважения, нямам нищо против Вас, просто помислете за наистина адекватни мерки, които да бъдат в помощ на медици и граждани.
Повярвайте ми, хората се страхуват от глада повече и знам, че го знаете, и сигурно сте подготвени за бунтовете, които предстоят.
Направете нещо добро за народа си, обичайте го този народ!!!И моля Ви, бъдете пример за него!!!

източник

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, sliderum написа:

Можеш да избираш само защото други хора са се погрижили да ти осигурят измежду какво да избираш. Волята не е свободна, защото осигурявайки ти вариантите за избор, всъщност те принуждават да избереш. Свободна  воля е, да можеш да се откажеш от избор, а не да направиш избор.

Бушмените , да не би други да са се погрижили за тях. Но , правят избор , вземат правилните решения. А , защо да не можеш да се откажеш. Ти сам ли вземаш решения за своят живот ? Сам ли правиш избор ? Не си ли , ти сам творец на съдбата си? Всичко от което има нужда човек , Бог му го е дал. Всичко друго зависи от самият , теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Родина написа:

Бушмените , да не би други да са се погрижили за тях. Но , правят избор , вземат правилните решения. А , защо да не можеш да се откажеш. Ти сам ли вземаш решения за своят живот ? Сам ли правиш избор ? Не си ли , ти сам творец на съдбата си? Всичко от което има нужда човек , Бог му го е дал. Всичко друго зависи от самият , теб.

Бушмените. Множествено число. Не, не биха били свободни, дори да нямаше други хора освен тях на планетата. Само ако се разделят, ама не по двойки а по единично и никога повече не се срещат, тогава ще могат да имат свободна воля, е поне свободна от намесата на другите хора, макар че на лъва в храсталака не му пука, ама никак не му пука,  от волята на бушмена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен , свободата е едно , свободна воля друго. И свободната воля не е неограничена. Да вземем човек роден на 2 число и човек на 5 . Този на 2 число е емоционален , мнителен, колеблив .Той не може да прояви воля , не може да вземе самостоятелно решение когато е изправен пред избор. Виж 5 - та е свободолюбива , тя веднага ще вземе решение , без да и пука да ли е правилно или грешно. Свободни сме , но и ограничени от матрицата в която живеем. Мисля , че сме спорили имаше и такава тема. Така, че да не разваляме тази заразна с вируси  и мистерия , тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен едно нещо не ми дава мира. Китай само от Ухан ли се състои? Затвориха една махала и толкова? Какво става с останалата част. Как милионни държави разминаха милиардни по смъртност. А Индия? 

Редактирано от Велена
препинателен знак (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Велена написа:

На мен едно нещо не ми дава мира. Китай само от Ухан ли се състои? Затвориха една махала и толкова? Какво става с останалата част. Как милионни държави разминаха милиардни по смъртност. А Индия? 

Китайците успешно използваха електрожена за борбата срещу вируса.

https://edition.cnn.com/2020/03/23/asia/coronavirus-covid-19-update-india-intl-hnk/index.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябваше да пробие и на други места. Китай, както и Индия са изключително посещавани от туристи и бизнес партньори страни. До сега - трябваше да са се подпалили от четирите края. Трябваше да са по засегнати от Италия и особено от САЩ. Или поне Индия. До момента имат 109 жертви. Остава груповият имунитет, ваксини... нещо е виновно за това ниско ниво. Милиард и половина - 100 жертви, шест милиона - 20 жертви. Че то по тая математика първият починал от корона вирус у нас трябваше да е след 500 години.

Тия 500 години са като твоят електрожен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Велена написа:

Все пак трябваше да пробие и на други места.

Наблюденията са ми,че вируса пробива и вирее там дето глупостта и безхаберието са на власт,а спазването на мерките за мнозинството е отнемане на свобода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://m.bild.de/regional/saarland/saarland-news/saarbruecken-saar-student-klagt-ueber-fehlende-flughafen-kontrollen-69887280.bildMobile.html

Студентът Christian Kästel на 26 години пристигна в летището Германия, Франкфурт от Ню ЙОРК САЩ без някой да го е питал за здравословното му състояние, без да измерят даже температурата. Никаква проверка. Даже той се е учудил как така никой не го е питал за здравословното му състояние, все пак идва от рисков регион.

Университетът, където учи в САЩ е затворен и са преустановили учебните часове онлайн.

От летището се оправдаха, че не им бе наредено да проверяват здравословното състояние на пътниците. Има само информация за случващото се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Миро Асенов написа:

Пак нещата не са точно така както ги представя  антибългарската ТВ Алф  :

Цитат

Американской корпорации 3M, которая производит эти маски, было запрещено экспортировать свою продукцию медицинского назначения в другие страны по закону времен войны в Корее, который применил президент Дональд Трамп.

В пятницу Трамп заявил, что по закону о производстве оборонной продукции он требует от американских компаний увеличения поставок медицинских товаров для удовлетворения нужд страны.

"Эти товары срочно необходимы нам для внутреннего потребления. И мы должны их получить", - заявил Трамп.

https://www.bbc.com/russian/news-52156200

Открили са и лекарство против паразити което бори коронавируса :

https://www.kaldata.com/it-новини/австралийски-учени-една-доза-от-препа-333396.html?fbclid=IwAR32zs20-JrgJqdmwQEBWi7xe4m3L4U-VFZA7P1A3cunx_A2059wuCvTAeA

Ха дано ! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, miro20 написа:

Ха дано !

Какво лекарство бре. Колко страници ти наливаме в главата, че няма лекарства срещу корона вирус, нито срещу грипен вирус.

Кажи там на началниците си да отменят домашния арест и да кажат на хората, че са ги лъгали досега и да им се извинят за причинените неудобства

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

Какво лекарство бре. Колко страници ти наливаме в главата, че няма лекарства срещу корона вирус, нито срещу грипен вирус.

Кажи там на началниците си да отменят домашния арест и да кажат на хората, че са ги лъгали досега и да им се извинят за причинените неудобства

Лекарство е. Противопаразитно, създадено много отдавна и утвърдено от лекарски всякакви институции.

В случая казах "бори коронавируса".  Имало положителен ефект.

Уважавам  изцяло мнението ти ,  и желанието ти постоянно да се излагаш :) 

пп

Коментар и за отношението на Църквата :

Цитат

„Похвала от високо място за Гавриил, Даниил и Йоан... Русия затвори църквите си - разумно, за да спаси хора от заразяване с вируса. На братушките тук се дават други съвети - да се събират и заразяват на воля... Тогава ще излезе льотчикът на Решетников - да ни спасява. Няма да се откажат - докато не ни довършат... Като ни е толкова акълът...” Така политологът Огнян Минчев коментира на страницата си във фейсбук данайските възхвали на генерала от КГБ Леонид Решетников. Вчера в свой коментар той похвали БПЦ, че единствена не е затворила храмовете и отстоява православието, независимо от смъртоносната епидемия от коронавирус. Вярващи не трябва безкритично да приемат думите му, защото по-скоро са част от руската хибридна пропаганда, отколкото някакво признание за нашия Синод, който единствен отказва да затвори църквите.

„И днес най-много се пънът да свалят властта тези, които на всичкото отгоре не могат и да я вземат - поради хронична некадърност. Е, нищо, ако се наложи - Решетников ще я вземе. Неговият човек вчера също се размърда...”, казва с ирония Минчев, намеквайки, за скандалното слово на Румен Радев, с което призова да се прекрати извънредното положение и да се даде възможност за свободно движение на хора и стоки.

https://faktor.bg/bg/articles/novini-balgariya-ognyan-minchev-kato-ni-e-tolkova-akalat-nyama-da-se-otkazhat-dokato-ne-ni-dovarshat

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване