Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Оракулите по моите ширини предсказаха, че 22май на короната капец. Обяснението е, че Юпитер влязал в Водолей, а Марс застанал зад Венера.
А малко по-надолу BBC Раша напомни за баба Ванга, как видяла някакъв Василий Пупкин, който ще забърка илач от сибирски шишарки и тоже хана на короната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2854

• Радул

2926

https://nova.bg/news/view/2020/04/08/284385/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81-%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B2-%D1%86%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%8F/

Как точно бориш с автомат вирус?

Светът бавно си спретва един голям концлагер.

преди 1 минута, M.Николов написа:

Не се ли притесняват малко с тоя МАРС зад ВЕНЕРА?:D

Да му мисли Венера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Belial_ написа:

! Защото в бедните страни в които недохранването,  лошия начин на живот и липсата на медицински грижи, съсипват организма много по- бързо, отколкото в богатите страни. Та, в бедните страни възраст 45 години, се равнява на възраст 65 години в богатите

недохранването е полезно

българия не е бедна страна

дава минимална пенсия  над 200 лв

като необходимата цифра е  100 лв за нормален начин на живот да не  говорим че някой пенсионери взимат 1000 лв  което е 10 пъти повече от необходимото 

и за това  свидетелство е  градския транспорт пълен с пенсионери

по 2 лв на ден за билети това е 60 лв на месец  излишно плащане на държавата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

А така! Значи д-р Кантарджиев е прав за края на април. Тогава ще е ЕПИКЪТ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Belial_ написа:

Питай социалния министър. Аз не смятам че 60+ годишни хора са "напълно работоспособни".

около 90 % от българското население е тютюно зависимо

от там идват всичките беди

защо аз трябва да си седя в нас

понеже някой е дърпал цял живот фасове 

и сега ако излезна и го заря ще умре 

българската държава дава много привилегии на пушачите и  ги пази  защото плащат акциз  на държавата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Миро Асенов написа:

недохранването е полезно

българия не е бедна страна

Полезно е само за НАДхранените.

България е най- бедната страна в ЕС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Миро Асенов написа:

около 90 % от българското население е тютюно зависимо

Защо да не уточним? Точният процент е 38,4 %

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _Belial_ написа:

Полезно е само за НАДхранените.

България е най- бедната страна в ЕС.

защото хората са  пушачи и алкохолици

и в европа са така но поне са хитри и си печатат евро без покритие

германия щяла да дава 4 трилиона  евро на калпак 

за да няма бунтове 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, M.Николов написа:

Защо ми се струва, че говорите за различни Пикове?:wub:

Не си го чул добре- не пик, а епик ще е в края на април. Как ше стискаме не знам. Прогнозирам изригвания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, M.Николов написа:

Това както вече уточнихме е прогноза, не предсказание.:hush:

Не си наясно. Прогнозата и предсказанието са за събития в бъдещето.

Сутринта, Днескашното нагнетяване на истерия и паника от Геерал Бостанджийски беше сигурно събитие в бъдещето. Сега вече е сигурно събитие в настоящето и в миналото.

Добре, като за тебе. Например твърдението:

-Утре Геерал Бостанджийски пак ще влезе в телевизора за да всява паника и истерия-

се явява предсказание, тъй като е сигурно, че ще се случи, така както е сигурно, че слънцето ще изгрее от изток, като Бостанджия от Телевизор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Защо да не уточним? Точният процент е 38,4 %

като включваш в тия проценти и новородените

и тези които са наркомани щото от наркотици нямат париза цигари и изпадат от процента 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Миро Асенов написа:

като включваш в тия проценти и новородените

и тези които са наркомани щото от наркотици нямат париза цигари и изпадат от процента 

Аз нищо не включвам. Включва го сдружение "България без дим", което е правило проучването. А от твоите твърдения ми напира извода, че се движиш основно в наркомански и алкохолишки среди. Не е хубаво това Серж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Аз нищо не включвам. Включва го сдружение "България без дим", което е правило проучването. А от твоите твърдения ми напира извода, че се движиш основно в наркомански и алкохолишки среди. Не е хубаво това Серж.

да не забравим и хазарта

и в такива среди се движа :(

все пак съм заобиколен от българи 

затова ни мрязят по европа

зависими хора и като нямат пари крадат 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да не забравим и хазарта

Играйш билот на вързану? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Реджеп Иведик написа:

Добре, като за тебе. Например твърдението:

-Утре Геерал Бостанджийски пак ще влезе в телевизора за да всява паника и истерия-

се явява предсказание, тъй като е сигурно, че ще се случи, така както е сигурно, че слънцето ще изгрее от изток, като Бостанджия от Телевизор

Добре, като за теб:

Не, явява се прогноза, защото почива на анализ и преценка на вече известни факти и обстоятелства, които ти дават увереност, че прогнозираното с голяма вероятност ще се случи.

Предсказание е когато се предсказва събитие в бъдеще време, без в момента на предсказване да има някакви индикации и предпоставки това събитие в бъдеще време да се случи.

Айде бегай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, _Belial_ написа:

Не се мъчи да бягаш по тъча. Свидетеля не е виновен за това, но е виновен за друго. И с бездействието си е допринесъл за смъртта ти.

...

Тук определено има нещо предизвикващо моето несъгласие. Бездействието не може да допринесе. То за това е бездействие, защото принципно не принася. Но това е отделен въпрос. Твоето твърдение беше:

преди 18 часа, _Belial_ написа:

Злините се случват, поради  безучастието на тези, които се чувстват незасегнати от тях.

Та, злините не се случват, защото някой седи безучастен, а защото някой ги прави! Без да почне да ги прави, те няма да се случат. Пък незасегнатите, я са били там, я не. Я са могли да участват, я не. Я са имали възможността да направят нещо, я не. Я са успели да предотвратят злината, я самите те в процеса, най-неочаквано се оказват пострадали, без да са се вписвали в първоначалната картинка.  С други думи, незасегнатите са евентуалност в картинката, а правещият ги е факт и първопричина! Така написано, твърдението ти придава по-голяма тежест, на частния случай, отколкото на първопричината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реджепе теб вирус не мое та фане. Ти си толку бъгясал, че с туй бостанджийски, мостанджийски, телевизори, танкове, манкове, чак си психясал.

Язък, че живееш до морето. Досега да го бях изпил туй море, не да кисна цял ден у форума и да повтарям като папагал едно и също.

Инак за вируса ко да кажа. Ни съм го виждал, ни ма е виждал. А и като гледам народа си маа гащи и ич не му е, че някой по цял ден го трепе по форуми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _Belial_ написа:

Играйш билот на вързану? :D

не играя карти 

иначе като малък бях добър

с един приятел си подсказвахме с пръсти 

на коя боя сме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.04.2020 г. в 7:55, acnekt написа:

След като котка, кучета са се заразили с корона. Вече има и тигър.

Тигър в Зоологическата градина на Бронкс е с коронавирус
Тигър в Зоологическата градина на Бронкс в Ню Йорк даде положителна проба за респираторното заболяване, предизвиквано от новия коронавирус. 

https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/591428

Покрай тая новина споменаха, че много други животни са се заразили, ама не знам що точно тая поствате :)  И пак вчера се спомена, че заразата не се пренася от комари и хлебарки...На кого да вярвам не знам. На времето нашите чобани са имали близки отношения с козичките си...не знам...

не играя карти 

иначе като малък бях добър

с един приятел си подсказвахме с пръсти 

на коя боя сме

като студент играех с един колега срещу други двама. Изписахме две тетрадки белот, подсказвахме си, но 50 на 50 биехме. Проблемът не е в подсказването, а в това, какво трябва да нарпавиш като ти подскажат. Ако си същия слаб играч като и без подсказване, резултатът е ясен.  По-истински билот играхме десетина години на работа. Там подсказването си бе според правилата - чистиш пика, значи искаш спатия. Чистиш Купа, значи каро.  И така се бие доста по-често, ако разбоира се знаеш защо чистиш тия карти и си сигурен, че може да продължиш играта. Но и да нямаш нищо, ти пак се стараеш да подскажеш по тоя начин на партньора как да играе. То като нямаш карти, колкото и да си давате знаци, е без значение. Но пък хубавото е, когато те разбере точно как искаш да играе и да продължи така ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, darkterminal написа:

Тук определено има нещо предизвикващо моето несъгласие. Бездействието не може да допринесе. То за това е бездействие, защото принципно не принася. Но това е отделен въпрос. Твоето твърдение беше:

Та, злините не се случват, защото някой седи безучастен, а защото някой ги прави! Без да почне да ги прави, те няма да се случат. Пък незасегнатите, я са били там, я не. Я са могли да участват, я не. Я са имали възможността да направят нещо, я не. Я са успели да предотвратят злината, я самите те в процеса, най-неочаквано се оказват пострадали, без да са се вписвали в първоначалната картинка.  С други думи, незасегнатите са евентуалност в картинката, а правещият ги е факт и първопричина! Така написано, твърдението ти придава по-голяма тежест, на частния случай, отколкото на първопричината.

Бездействието е първопричината. То провокира извършителя да извърши деянието, без да се страхува от съпротива и възмездие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Ъндъртейкър написа:

И пак вчера се спомена, че заразата не се пренася от комари и хлебарки...На кого да вярвам не знам.

пренася се

даже и от мухи

някой киха- мухата каца

после върху храната и ядеш вироса 

докторите са много малумни да не го знаят

имаше едно запитване дали се излъчва вируса докато се диша във въздуха

не не се излъчва

защото вируса е по-тежък от другите вируси

според информацията

рязнася  се по земята с убувките

и от вятъра 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, не съм чел темата предните страници, щото и не съм влзиал два дена, но някой гледа ли вчера или оня ден, че и аз се омотах, предването по БНТ, дото о, чудо, имаше вирусолог? Човека 4-5 пъти спомена, че за последните 15 години е имало 3 корона вируса, които са били ии по-патологични, но никой не подхване подсказката му :) И човека си го каза - добре, че вирусите сами се унищожиха. ваксини няма, освен експериментални. Защо тогава не са ги създали за тия толкова опасни коронавируси, дето днешния бледнее? Не знам. да отговорят политиците, дето им дърпат конците. 

преди 6 минути, Миро Асенов написа:

пренася се

даже и от мухи

някой киха- мухата каца

после върху храната и ядеш вироса 

докторите са много малумни да не го знаят

имаше едно запитване дали се излъчва вируса докато се диша във въздуха

не не се излъчва

защото вируса е по-тежък от другите вируси

според информацията

рязнася  се по земята с убувките

и от вятъра 

По тая логика всеки вирус се пренася, а предполагам, те в момента са хиляди. Даже и като си оближа пръстите на ръцете, предполагам хващам 100 вероятни болести, но се справям по някакъв начин :) 

Честно казано, за мен по ми е жал за шофьорите, дето загинаха заради тоя коронавирус, без да са заразени. Да, жал ми е за Боко, че имаше шанс да стане Бай Тошо номер 2, но го пропилява с всеки изминал ден.  

Народът винаги ще помни и споменава Бай Тошо, щото той направи най-много за България като цяло в хилядолетната и история.  Говоря за България, не за стомасите на някои. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване