Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

фтасахме

чак сега ли - при толкова мрънкане би трябвало отдавна да сте... "втасали", щото е кисело отвсякъде. :) Това са нещо като "психични дрожди" и те виреят сред всеки климат и условия - само човек да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, M.Николов написа:

И решението е?

Да пуснат хората от домашен арест, да ги оставят да работят и да вадят кинти.

И да се извинят за наглата лъжа, с която насадиха истерия и паника в обществото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Реджеп Иведик написа:

също така - понички за закуска, с кисело мляко по БДС, поклон на всеки от папата и далай-лама. Помощите да се увеличат до 5000 евро на човек, за месец. За най-недоволните - на седмица.

Не знам за гладните, но по някакъв магичен начин затлъстяването е доста разпространено явление. Може би е от мръсния въздух. Но и гледам че "сред кризата да си стоиш вкъщи" доста се оплакват главно от качване на килограми, а не от глад.

Цигарите, алкохола, кафенцата... са навсякъде. Автомобилите са вече над всеки възможен праг за да се движат по непрекъснато разширяващите се булеварди. Пък колата не е ефтина играчка, отгоре на всичко - вече е нещо като потребност, макар че и без кола, и с кола - все я карах и имах възможности да виждам свят.

Та щях да питам - "гладни" но за какво точно?

Имах моменти в живота, в които за ден имах отделени 2 (два) лева в джоба. А съм оставал и без тия 2 лева... и сметките стигаха за боза с парче хляб. Пак намирах начина, намирах възможности и съм ги преживял. Да, трудности винаги има, но са преходни... Кризите (за мен, през моите очи) са нещо чудесно, защото чрез тях се променя всичко - като дъжд, който измива старото и служи за възраждане на новото.

Всичко и всички сме преходни. Някои предпочитат да живеят сред драма, сред черни фантазии, чрез обяснения колко е гаден живота, като че не става въпрос за "ЖИВОТА ИМ". Тяхна работа и техен избор... и отговорността - която съпровожда всеки избор, дори и когато е само "игра че избираш нещо си".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Е, в магазина има всичко... :)

Не се знае докога, а и в магазина всичко е с пари (засега).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

А ако тогава се сбъднат прогнозите от разиграните модели и се заразят 70% от населението тоест в България около 4.9 млн. човека, от които 20%  ще имат нужда от лечение средно над 14 дена това са 980 000 човека, от тях около 5% ще имат нужда от респиратори, това са почти 50 000 човека, а до колкото знам в България има доста по-малко такива уреди да не говорим, че освен апарати трябва да има изолирани помещения, медицински екипи, материали и лекарства.

Как ти се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Как ти се вижда?

който както избере - "да му се вижда". Че и статистики се разиграват - сред всички вариации.

Това е психична магия - несъзнателно първо имаш "виждане" - после идват задължителните към него "защитавания" и "валидации", в копане на "обяснения",  "доказателства" и "аргументи". Това не се разбира, но и не е лесно защото всеки би открил че преди всичко театъра се разиграва вътре в него. Уж - със защитни цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _ramus_ написа:

Кризите за нещо чудесно, защото чрез тях се променя всичко - като дъжд, който измива старото и служи за възраждане на новото.

Ама ти сериозно ли мислиш така?Няма ли да се засрамиш накрая и да се спреш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, M.Николов написа:

А ако тогава се сбъднат прогнозите от разиграните модели и се заразят 70% от населението тоест в България около 4.9 млн. човека, от които 20%  ще имат нужда от лечение средно над 14 дена това са 980 000 човека, от тях около 5% ще имат нужда от респиратори, това са почти 50 000 човека, а до колкото знам в България има доста по-малко такива уреди да не говорим, че освен апарати трябва да има изолирани помещения, медицински екипи, материали и лекарства.

Как ти се вижда?

Вижда ми се, че Бостанското Плашило те води за носа

Намери си гадже, спри телевизора и не си купувай 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Велена написа:

Сега има само болни, бедни и самотни селяни, които не могат и семена и разсад да си купят даже.

Единия ми братовчед има проблеми със сърцето и негов е лафа: Аз съм беден, болен и нещастен. Сега се е "окопал" в стаята си и не излиза, защото го е страх да не умре.

Та, да, има такива селяни, но когато са яли кюфтета и са правили чака-рака на маси и на пиана ... со ръцете горе - не помнят ...

Иначе - хвала на него .... умее да върти и кирка и лопата и прочие ... но е по-директор от вси де се пишат шефове ...

Проблема му е, че като се събужда някъде към пладне, то Слънцето му изгрява от запад ...

Не знам до колко е урожай ще има на есен, но все тези четири реда картофи де съм посял ще ми стигнат до другата коприва ... а иначе агнета бол ... та ... да му мислят тревоядните ... ил тиквоядните ...

Всяка болест е до време, някоя обаче завършва със смърт....

Та, всеки избира кога да умре и по какъв начин ... а знай, смъртта не е нищо особено .... просто сън ...

До колко си жив и до колко правиш в момента нещо е по-важно отколкото от това дали те е страх или не. Ти избираш!!!

За разлика от страха, то болката, на "загубен" близък човек е по-силна. Циганска му работа да знаеш ...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, _ramus_ написа:

струва ти се... :) Да изреждам ли - в младостта ми гледахме и обработвахме какво ли не - от тютюн, през корнишони, до мента и фъстъци. Двора дори не беше голям - малко под декар, но родителите ми гледаха всичко на него. Разбира се - аз само помагах, не твърдя че всичко съм правил сам. А по-мащабните неща - се взимаха под аренда на нивите... Тютюна, например.

Това е тежък труд - неблагодарен. Тютюна се бере само рано сутринта, ръцете цял ден смърдят на катран, защото растението го изпуска. Берат се само "долните листа", защото са най-големи, наведен си до земята почти през цялото време. Като стане заник - айде обратно, и се почва реденето, низането... После сушенето и навесите за това...

Ментата - да ти обяснявам ли - в голяма нива мента по обяд ако влезеш, толкова са изпаренията, че можеш да загубиш съзнание от етеричното масло. В лавандуловите ниви - същото. Много ми е весело като се загледам в разни снимки по нета - за някакви фръцли с народни носии, с токчета и гиздави премени... насред нива с цъфнала лавандула. :)

Редовете на нивата с фъстъци, са няколко километра. ... И... няма никаква романтика в копаенето им :) Няма и как да мрънкаш, често няма дървета за да се скриеш на сянка... Бачкаш и това е. При все че това не означава че ще прибереш читава реколта и времето няма да ти изиграе вечните си шеги.

Съгласих се. При нас земята е високопланинска, за мента, фъстъци, лавандула и подобни не може въобще да става на въпрос. Но и ти не си бил на полето от години, нали?! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Реджеп Иведик написа:

Вижда ми се, че Бостанското Плашило теводи за носа

Тези сметки не ги е направил той, други специалисти ги обявиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

Тези сметки не ги направил той, други специалисти ги обявиха.

Те тези специалисти, логиката им, като на наш Миро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойдоха и помощници от Румъния, за да работят на полето. До 27 май ще има извънредни полети. Защото няма кой да обере немската реколта, зареди Корона.

80000 помощници се очаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Те тези специалисти, логиката им, като на наш Миро

След време ще се разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време като се разбра че борисов е пазил колите на сик-аджиите  как това се отрази и промени нещата? То е хубаво като нещо се разбира и има обществено значение за цялата ни 'нация' да има промени след него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Италия и Испания берат реколтата им нелегалните бежанци, които спят в пластмасови коптори извън града и пръскат цял ден с пестициди без защитни облекла. На производителите им дават изкупителна цена 4 цента на килограм. Пък продават големите магазини на цена 2 евро за килограм и то БИО. <<^^ БИО^^>>.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

да светна пишещите тук за този казус - защо безработните стават толкова. Аз самият съм в това положение, сред фирмата в която работя. 

Да видим сега , как е Еволюирал в Съзнанието си обекта Рамус , през погледът на собствените му очи във "факти ".

......................

Кристално Съзнание

Потребител

6327

5652 мнения

публикувано 7 март

на 6.09.2017 г. в 9:26, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кое кара хората да изкукват и да стават агресивни?!

Най-общо казано Неудовлетвореността от всякакво естество. Неудовлетвореният човек обичайно се паркира в състояние на Депресия.

Отражателните му образи заемат негативен израз и предизвикват агресивна посока на отношение.

Хармонията и стабилитета са коректив за Пълноценност . Затова и удовлетворените индивиди не са агресивни.

Не са им нужни внимание , съревнование , признание ,  борби на щекотливото Его.

Има една проста Истина и е :

Всеки е крал в собствената си глава !

Ето тази сентенция , ако може да намери Приемственост у хората 

ще могат много по-удобно да сърфират в приключението "Живот" .

Другото е натоварващо и Безсмислено най-вече.

Всеки е Режисьор на Собственият си Филм и от изборът му за филмът , който ще създаде , зависи и Състоянието , в което ще Преобладава.

Така , чее Създавайте очарователни и красиви филми , живейте в себе си и раздавайте от тази наслада и на другите .

Вашето Въображение Обработва "външните данни" ! 

Ако се научите да ги обработвате приятно и със светли цветове и Светът ще изглежда Различен , в съответствие със вашите настроения.

Поради тази причина е и това клише за "позитивното мислене".

Мислите са панацея и отрова.   Зависи от изборът на "мислителят".

..................................

Реакцията на обектът към този пост преди да изпадне от "борда на работещите " :

• kaldata пристрастен
  • pip_7.png.f942e65870a028a9449e9bfbd4bc70
  • Лига на легендите
  • legenda.png.97d39fdbb13a5c28d77d1e35bd94
  •  1655
  • 4497 мнения
  • 3.jpg.2d186fac14de1fdb035e0cba4f44c79c.j
  на 7.03.2020 г. в 20:04, _sirena_ написа:

Мислите са панацея и отрова. 

извинете, но вие се изхвърляте за пореден път, без дори да имате представа какво означава думичката "МИСЛИ" и "МИСЛЕНЕ". Жаргонния стил с битовото значение на тая думичка, чудесно съответства и на опитите за "обръщение към човечеството" от името на вселенския глас на мъдростта, идващ от вашето ДНК... за което най-подходящото разбиране ще го получите в кабинета на психиатъра.

............................

Продължаваме с фактите ! До тук става ясна поговорката : ' На чужд гръб и 100 тояги са малко" !

Малко след като влиза , обаче в редиците на безработните , Съзнанието на обектът се променя драстично и започва да повтаря точно онова , заради което праща Сирена при психиатър

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Аз съм отговорен за живота си. Не кризите - така са при мен нещата. От мен зависи как ще ги възприема и отразя. От мен зависи какъв ще ми е вътрешния живот и пространството отвътре. Не държавата, не ББ, не генерали, форум, не заговори и фантастични приказки от всякакъв вид - от мен зависи. От мен зависи дали ще погледна на чашата дали е пълна или празна... или пък ще я взема в цялост, заедно с чашата...

преди 2 часа, _ramus_ написа:

ЖИвота ми - това съм аз. Не света, не това или онова, не оня или тоя. Свързаността не е причина, нито е присъда. Когато си съзрял - значи че си в някакво ниво на самостоятелност. Не друг е отговорен за разградения двор, за неуспехите, за проблемите и конфликтите. Ето така са при мен нещата.

Последният цитат извира също от Библията на Сирена , естествено

_sirena_

• Кристално Съзнание
  • pip_8.png.2aa23bf3623361631dca93f58f11d6
  • _sirena_
  • Потребител
  •  6327
  • 5652 мнения
  • 4.jpg.7131afed8c5ecf4e96ba70e6053d6a82.j

Аз Създавам Моят Свят ! 

И какъвто го Проектирам такъв ще го гледам.

Аз съм Режисьорът ! 

Аз Избирам и "актьорският състав" , който да обитава филмът ми.

Из 
Приказки за Лека Нощ   

раздел Празни приказки 

.................................

Стигаме до един много Важен Извод ! 

'Ситият на гладният не вярва "  

"На чужд гръб и 100 тояги са малко" 

Всяка Криза провокира Еволюция в Съзнанието и играе ролята на Катализатор за Промяната !

Така , че Рамусе , не е далеч времето да се убедиш за всяко едно Послание  , което съм оставила в това пространство !

И да , тази Трансформация ти я Акцентирам , за да покажа колко Повърхностно Отразяваш и правиш нелепите си "анализчета " , които в последствие опровергаваш , при едни други Застигнали те Условности !!!

Хората , Рамусе , се делят общо взето на 2 групи в тази Арогантно Измислена Манифестация на Мародерство спрямо Света ! 

Това са Групата на Засегнатите и Групата на Незасегнатите !

Кои са засегнатите ? 

Онези , които ще се сринат или загубят много в икономически и социален аспект !

Незасегнатите ? 

Онези , които Перманентно са в "губещите " и им е все едно какво се случва с останалите !

на принципа са " а да видят аз как я карам цял живот" .

При незасегнатите влизат и такива , които не губят нищо и си работят и при тях загуби няма , животът е същият , че даже и по-добре !

Няма трафици , по-уютно им е , по-сигурно .. ако иска да продължава и 3 год. така !

Това се Наричат ИНТЕРЕСИ , Рамусе !  

Та всеки си изписа и Интереса всред тази тема и в коя група се намира де факто.

Мен лично тази Гротеска не ме засяга !  Не ми бърка във финансите и не ми отнема социалният и работен статус !

Но не мога да не бъда солидарна със мъките на онези хора , които ще бъдат най-ощетени и заробени да живеят в мизерия със семействата си !

ДЕЦАТА НЕ СА ВИНОВНИ ЗА НИЩО !!!

Това е Мотото , което Защитавам !

Твоите може да са пораснали и да са поели своят път , но десетки хиляди не са !  

Най-малкото заради тях трябваше да се вземат адекватни компенсации и да се преразгледат условията на карантината !

Нека ти дам и нещо друго - Полезно !  

Да разгледаш и Осъзнаеш как се движи "света " и Каква игра е "Приключението Живот" !

И естествено къде се намираш Ти , а и останалите в този форум в "пирамидката " .

Защото , ако дъската , поставена върху Гърбата на хората се вдигне - Играта Свършва !

Изправят ли си гърбовете - дъската пада и няма на какво да Играят тези най-отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

Не садят, но на други места по европа и света - садят. Те пък не садят онова, което тук се сади. Живота сега не се мери само по "околността на града".

Не знам ти какво точно четеш и какво коментираш. Ако се спре вноса, кво ме бригат цейлонските доматопроизводители ,а? Аз това съм коментирал, като искаш да правиш дискусия с мен, не си измисляй неща които нямат значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, _sirena_ написа:

Последният цитат извира също от Библията на Сирена , естествено

Преписва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Реджеп Иведик написа:

Преписва ли ?

Непрекъснато ! По-лошото е , че не си Признава ! 

Първо ме апострофира , после ме праща на психиатър , обвинява ме във "фантазьор" и НАКРАЯ  започва да Преписва моята Библия ! 

И тоа театър го играе , откак ме познава и откак ме чете като поп библията :speak:

Ама аз не му се сърдя , ама от време на време идвам да му Регистрирам Трансформацията.

Ако знаеш колко шаблончета е Създал със моите Послания и Мисъл ..

Нека ... да се учи ..за това съм ги дала ..

Утре може и книга да издаде от негово име ..И това - нека ..

Еволюция да има .. Признание не искам , нито аплаузи , нито респекти ...

Пътувам из Измеренията и сея Мъдрите семена , полезните цветя ..

Който разбрал - разбрал ... :weather2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са вашите мерки. Но мога да ви кажа моите. Въоръжен съм съм два ножа и газов пистолет. Милицайки, цинцифайки...Не ме интересува нищо. Предварително се извинявам на семействата им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Ама ти сериозно ли мислиш така?Няма ли да се засрамиш накрая

Това беше един весел проблясък... След 'съмненията', след каквото още се сети... Накрая - цвък, таман да се засрамя... :) Точно пък аз - срамът ми падна някъде през Чернобилския взрив. Мутирах и ми падна някъде, така и не разбрах кога и къде. :) 

преди 17 минути, _sirena_ написа:

НАКРАЯ  започва да Преписва моята Библия ! 

О, милата... Мъка, мъкааа. Ма тя цялата вселена ти копира библията, само да е посмяла да не го направи... и ще я смъмриш с твоята ДНК.

А после се смеем че мармотите увивали шоколада. :) Не трябва - има си къде-къде по-смешни фантазии.

преди 12 минути, ncl написа:

Въоръжен съм съм два ножа и газов пистолет.

Малиииии - шубето е голем страх, ей! Стой си вкъщи, барикадирай се със стоманени пръти, че дървените могат да се пречупят. Най-добре е да направиш отвътре бенонен бункер ... Или - знам ли... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

И не - тогава са се събирали и живели така именно защото гладът е надничал отвсякъде. И при срив на реколта по някоя от многото възможни причини - глад и при "десетимата", до всякакви видове болести и смърти.

Не знам къде точно живеете - в Тракийската низина домати виреят навсякъде - съвсем ранните са в парник, от лятото навън  - си карат чудесно. Искат се само стандартните грижи и пръскане тук-там - защото и това зависи от времето (когато са на открито). И досега никой не е внесъл отникъде "биволското сърце", а е невероятен домата... :) Може би най-доброто от всички вариации на този зеленчук.

Домати много хора гледат и в саксии на тераса, сред града....

Моабета сред темата непрекъснато тегли към руслото на оплаквачите от всичко... Това и извън виртуала си е пак така - събират се и почват да се оплакват, най-вече защото това е разтоварващо емоционално.

Мислех да помоля, да не започвате да ми обяснявате къде виреят домати. Не го направих, защото реших че не е нужно, защото темата е друга, но явно съм сгрешила. Що се онтася до живеещите по 10 човека в едно домакинство засяга мнооого близкото минало. Когато в едно домакинство живееха до три поколения. Тогава в същото това домакинство са влизали минимум 6 заплати или пенсии и наред с градината и частното ползване хората са преживявали прекрасно. За съжаление сега има много самотни, бедни и болни стари хора, които нямат на кого и какво да разчитат.

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Единия ми братовчед има проблеми със сърцето и негов е лафа: Аз съм беден, болен и нещастен. Сега се е "окопал" в стаята си и не излиза, защото го е страх да не умре.

Та, да, има такива селяни, но когато са яли кюфтета и са правили чака-рака на маси и на пиана ... со ръцете горе - не помнят ...

Иначе - хвала на него .... умее да върти и кирка и лопата и прочие ... но е по-директор от вси де се пишат шефове ...

Проблема му е, че като се събужда някъде към пладне, то Слънцето му изгрява от запад ...

Не знам до колко е урожай ще има на есен, но все тези четири реда картофи де съм посял ще ми стигнат до другата коприва ... а иначе агнета бол ... та ... да му мислят тревоядните ... ил тиквоядните ...

Всяка болест е до време, някоя обаче завършва със смърт....

Та, всеки избира кога да умре и по какъв начин ... а знай, смъртта не е нищо особено .... просто сън ...

До колко си жив и до колко правиш в момента нещо е по-важно отколкото от това дали те е страх или не. Ти избираш!!!

За разлика от страха, то болката, на "загубен" близък човек е по-силна. Циганска му работа да знаеш ...  

Виж, няма да ти позволя да се правиш на философ на гърба ми. Най малкото не правиш разлика между селянин и откровен алкохолик, паразит и т.н.Говоря за онези пенсионери, които построиха същите тия болници, а не получават адекватни грижи. Изградиха цялата електропреносна и водопреносна мрежа, а не могат да си платят тока и водата. Построиха всички фабрики включително фармацевтичните, а избират кои свои заболявания да лекуват и кои не. И всичко това преди коронавируса. Боже опази за след него.

Та да си дойдем на думата за коронавируса. Със сигурност го има, но че истерията покрай него ще погуби повече хора от самия вирус - съм убедена. Дали може да стане по друг начин, че и вълка да е сит и агнето цяло?! За мен изглежда лесно и логично всичко и всички да спрат за две, три седмици, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...