Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Рецесия не може да се предскаже. 

Иди го кажи на ония дето преди години купуваха долара за 2500лв и то с връзки.Жалко,че баба ти и дядо ти са в същото число,ама тях ги болеше понеже тия левове ги бяха изкарали от "Тютюня". На тебе в момента ти е толкова "вътре",че ти е "през"...е ако има и някъде да се логнеш да изтъръсш нещо преди лягане-добре.

преди 7 минути, _Belial_ написа:

Който иска да се пази, да се пази. Да си сложи скафандър, противогаз... каквото си иска. Никой не му пречи. Следователно и той не бива да пречи на тези, които не искат.

А от такива които не искат как да се пазим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://svobodnoslovo.eu/търпението-ми-свършва/ 

ГАДНИ, ПРОСТИ, НАХАЛНИ И КРАДЛИВИ ДО БЕЗОБРАЗИЕ СЕЛЯНИ-СОФИЯНЦИ, ЕВНУХОИДНИ ГЕНЕРАЛИ, АЛЧНИ ГЕРБАДЖИИ И КОМУНИСТИ, ДОКТОРИ-МИЛИОНЕРИ, АГЕНТИ НА ДС, БАНКЕРИ-ИЗМАМНИЦИ, ГЛУПАВИ КРЯКАЩИ МИСИРКИ И ХЕКИМЯНЧЕТА, ДА ВИ КАЖА:

АЗ СЪМ СТАР, НА 75 ГОДИНИ.
НО АЗ НЕ СЪМ ЖИВОТНО!

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ОТНАСЯТЕ КЪМ НАС, ВЪЗРАСТНИТЕ, КАТО КЪМ БРАКУВАНА ОБЩНОСТ, КАТО КЪМ ДОБИТЪК!

НЕ ИСКАМ ДА МЕ СТИГМИРАТЕ, МАЛТРЕТИРАТЕ И ДИСКРИМИНИРАТЕ!

ЗА ВСИЧКО СЪМ СИ ПЛАТИЛ!
ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ ПЛАЩАЛ НА ДЪРЖАВАТА 60% ОТ ДОХОДИТЕ СИ, КАКТО ВСИЧКИ МОИ ВРЪСТНИЦИ.

НЕ ИСКАМ ДА МИ КАЗВАТЕ, ЧЕ ВИЕ МЕ ИЗДЪРЖАТЕ И ЧЕ СЕ ГРИЖИТЕ ЗА МЕН!

МРАЗЯ ВИ!

ТЪРПЕНИЕТО МИ СВЪРШВА!

Акад Петър Иванов

......................................

Без Коментар !

АПЛАУЗИ единствено !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XEPO-1 написа:

Както се пазиш от вируса душко- крий се дълбоко в дупката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Както се пазиш от вируса душко- крий се дълбоко в дупката!

Там е проблема,че в същата дупка си и ти,душко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, M.Николов написа:

Ето какво мислят германците:

https://news.bg/world/povecheto-germantsi-iskat-udalzhavane-na-merkite-sreshtu-pandemiyata.html

Да, но там извънредното положение не е точно като тук. Парковете им са отворени, ресторантите и кафенетата също. Маски не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kiddo69 написа:

А германци виждаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, XEPO-1 написа:

Там е проблема,че в същата дупка си и ти,душко.

Не съм душко. Само на теб ти се иска и аз да съм. Докато не излезеш от дупката, все това ще ти се иска. Аз обаче в дупката няма да вляза и ти не можеш да ми попречиш, защото те е страх да излезеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, XEPO-1 написа:

Отделете  се в някоя местност всичките , заградете се със високи огради , стойте по стаите с маски , с каски и мирувайте !

И така до 3-то Пришествие !

Да ви сложат във всеки блок и 5 G антенка , да си цъкате бе , да се забавлявате !

Нали не е вредна ?  Вземете и правителството с вас и щаба !

Боко да ходи да си тегли заграбеното и да ви храни и пои !

И там си правете сценките със " към нас се задава зловеща чума ..." 

Защо Нормалните е нужно да страдат заради ненормални , които не им се работи , не им се живее , нямат 2 лева за лимонада в парка и искат 

всички да са като тях ? 

Оградете се ве , кой ви е спрял ?

Хората искат да Дишат , Искат да Живеят , Искат да са Свободни !!!

Който иска да го малтретират като затворник - направете си Лагер ! 

Ей там мутрафчиев да ви лекува с аспирин и хинин и това е .

За другите има достатъчно доктори , които да се погрижат ! 

ВЕНСЕРЕМОС !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kiddo69 написа:

Да, но там извънредното положение не е точно като тук. Парковете им са отворени, ресторантите и кафенетата също. Маски не виждам.

Нека хора, които живеят в Германия да ти кажат как стоят нещата.Във форума пишат няколко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, M.Николов написа:

Нека хора, които живеят в Германия да ти кажат как стоят нещата.Във форума пишат няколко.

Питам ги.

преди 17 минути, XEPO-1 написа:

А германци виждаш ли ?

Не разбрах? Дали араби или Румънци, Българи се разхождат, мерките са си мерки. Имат право- разхождат се. Или Норвегия? Швеция? истината е, че в тяхната здравна каса пари има. Могат да посрещнат някакъв евентуален наплив. При нас треперят, защото ще дойде един момент, в който да признаят, че здравната каса е празна. Къде са парите? Затова всеки един случай е тежест. Нищо, че на другите клонове на Здравната ни система нищо не се случва на този етап. Колко болни от рак и диабетици не са диагностицирани в момента? Колко недиагностицирани ще умрат? Колко планови операции не се извършват в момента? Ами като свърши всичко? Пък те парите свършили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, M.Николов написа:

Какво да ви кажа. Питайте. 

Всичко е по старо му. Няма напрежение. Поне около мен. Учениците учат онлайн. Полицията патрулира по улиците. Има си инструкции, закони и се опитват да ги спазват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Рецесия не може да се предскаже. 

Знае се, че все някога ще има, ама кога ще има и колко ще е, са въпроси за трилиарди, на които никой не знае отговора.

Другаря Сталин не го слушай. Най вероятно играе на демо. Скъсявал бил дакса. Аз пък му повярвах.

Е, те много алармираха в Щатите и за 2008. "Криза", която не е отминавала, между другото. Абе, всичкото им такова. Сега прилепа само да не ги такова всичките тях. Баси, накрая Батман ще се окаже истински и ще дойде и спаси света от идиотите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РЕНЕТА ИНДЖОВА: ЛЕКАРИТЕ ДА СЕ ОСВОБОДЯТ ОТ ПОЛИТИЧЕСКОТО ВЛИЯНИЕ!

Цитат

„Проблемът, който в момента има, е, че върху лекарите има и едно второ ниво на политическо влияние, от което те трябва да се освободят, ако искат да останат в милосърдното съсловие“. Това каза пред БНР Ренета Инджова, служебен премиер в периода октомври 1994 – януари 1995 година.
По думите ѝ психологическото въздействие и психическите репресии върху пациентите са недопустими, защото има правило, че пациентът винаги има право, защото той е страдащото същество:
„Въпросът е дали този режим е и медицински, и социално, и политически обоснован, защото е известно затворените пространства какви проблеми раждат“.
Според нея в света днес се изповядва принципът на взаимно колабориране между пациент и лекар, за да има съгласувано действие, за да може заедно да преодолеят болестта:
„Когато има на 7 милиона души 31 починали и те се наричат жертви, това не е отношение на лекар към пациент, а на лекар към жертва. Ние не сме жертви на никого, освен на политическата класа, която иска да превърне ситуацията в свое поле за действие!“, категорично заяви Инджова.
В предаването „12+3“ тя коментира, че има опасност и в здравеопазването да се получи ефект, който вече е наблюдаван в други инфраструктури:
„Образованието деградира именно от липсата на добро взаимоотношение между ученици и учители. Сега ще стане същото между хора, които са потенциално застрашени от нещо, което не е дошло, и лекарите, между които също започна да се раждат противоречия“.
Инджова смята, че България се намира в ситуация, в която „на една много малка извадка на заболелите чакаме да влезе в системата на здравеопазването, за да бъде третирана. И от нея правим изводи за цялата популация“.
Цялото интервю на Даниела Големинова с Ренета Инджова в предаването „12+3“ можете да чуете от звуковия файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

Какво да ви кажа. Питайте.

Работят ли кафенета и ресторанти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

Работят ли кафенета и ресторанти?

Не, нито казината. Хотелите също са затворени, държавните инстанции също. Мола също е затворен. Там парфюмерии, фризьори, за дрехи магазина също са затворени. Училищата от 15 март са затворени,  но дават домашни по електронната поща. Дюнери, бургери се продават през прозореца. 3,50 до 4 евро струва един дюнер. Има доставки на храна, може да си поръчаш от вкъщи за вкъщи.  Джамиите, синагогите, църквите също са затворени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворени ли са парковете за разходки?

Аз не знам на Пасков ли да вярвам или на това:

https://www.dw.com/bg/германия-удължава-извънредните-мерки-заради-коронавирус/a-52988343

Чете ли се?

"Според тях, събиранията на повече от двама души са забранени. "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, M.Николов написа:

Отворени ли са парковете за разходки?

Аз не знам на Пасков ли да вярвам или на това:

https://www.dw.com/bg/германия-удължава-извънредните-мерки-заради-коронавирус/a-52988343

Чете ли се?

"Според тях, събиранията на повече от двама души са забранени. "

Да, можеш да се разхождаш или да седнеш, да потичаш, но трябва да има дистанция. 1,5 метра или ако си седнал на ливадата радиуса на дистанция е 5 метра от друго семейство, което е седнало. Но е забранено да правиш барбекю или да правиш пикник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Не, нито казината. Хотелите също са затворени, държавните инстанции също. Мола също е затворен. Там парфюмерии, фризьори, за дрехи магазина също са затворени. Училищата от 15 март са затворени,  но дават домашни по електронната поща. Дюнери, бургери се продават през прозореца. 3,50 до 4 евро струва един дюнер. Има доставки на храна, може да си поръчаш от вкъщи за вкъщи.  Джамиите, синагогите, църквите също са затворени.

Колега,много моля,не всявай излишно напрежение с подобни постове.Стой си там в европейските дупки и ни остави ние тука в България да се наслаждаваме на свободата.

Венсеремос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, можеш да се разхождаш или да седнеш, да потичаш, но трябва да има дистанция. 1,5 метра или ако си седнал радиуса на дистанция е 5 метра от друго семейство, което е седнало. Но е забранено да правиш барбекю.

Явно това е разликата с България, но аз си мисля, че забраната при нас е защото ние сме по-малко дисциплинирани от германците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

„Едва 0,37% смъртност при заразените с коронавирус? Обнадеждаващи ли са данните от Хайнсберг?“
Това изследване само разширява знаменателя, като добавя във формулата за смъртността броя на преболедувалите на крак. То не отчита ефекта „Хамбург“, където направиха съдебномедицинска аутопсия на телата на 14 починали в един ден вирусоносители и се оказа, само в 8 случая вирусът има принос към смъртта. Умножени, двете статистики казват 1 починал на 500 заразени. Швеция показва, че сред тях децата са 0 %, а хората до 60 г. – почти 0%.
Кой ще го разясни това на стотиците хиляди зомбирани сънародници, които са си превърнали домовете на бункери за ядрена бомбардировка и ако излизат, излизат увити като араби от ивицата Газа да си попълнят запасите от консерви и белина?

https://svobodnoslovo.eu/подредете-около-парковете-барикади-о/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Преди време някой се разсърди, че употребих думата идиот. Ето ви прясна информация от TG 1 на италианската RAI. Вчера и днес 8875 нарушители и глобени, тръгнали на разходка понеже е великден, от тях 190 нарушили карантината и тръгнали и те да се разхождат!  И Италия иска да се оправи? Кога? А и навсякъде горе - долу е същото по света. Може би немците са по дисциплинирани.Е как бихте нарекли тези човешки индивиди? Ако е само за тебе, върви и умирай като искаш? Ама защо заплашваш и другите? 

На какво се чудиш бе момиче? И българинът е същия, за нас правила няма. Всеки си има мнение, и си го защитава. То за това сме стигнали до тук. Гледаш и във форума какво става! Българинът също е нещо което не се поддава на някакви правила и дисциплина! На него трябва силово да му се налага. То и за това са такива правителствата от 10 ноември 1989 година до сега. Всеки народ си заслужава управниците, особено българина, който в последните години мисли единствено и изключително за себе си!  имаше едно време една приказка. Ако някой мисли да направи нещо което да помагана хората , но ще трябва да работят, 300 вече мислят как да го развалят това неизмисленото още, щото ще ни вгорчи живота, ще трябва да се работи! Ние сме силни дамо когато "нещото" не ни е дошло до главата. Ако ни дойде до главата обаче, ще обвиниме веднага всеки и правителството в това число, във всички земни и неземни грехове! Ербапи сме  преди всичко на чашка. Там сме ненадминати патриоти. Но ако трябва на практика да си покажем патриотизма....боже опази! Сещам се за приказката дето  един баща казал на синовете си, че ще заколя прасето та ги попитал кой ще го яде. Големия син му казал, че ще го изяде. После бащата попитал кой ще отиде на нивата да работи, а големия син отговорил "Е сега да е някой друг" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _Belial_ написа:

Аз пак да си питам, Швеция още колко ше я чакаме да гръмне?

Че те шведите не са и разбрали че трябва да гръмнат...

Да, можеш да се разхождаш или да седнеш, да потичаш, но трябва да има дистанция. 1,5 метра или ако си седнал радиуса на дистанция е 5 метра от друго семейство, което е седнало. Но е забранено да правиш барбекю.

Да обаче милиционерите не ги устройва това. Днес министър л@йн@ниев се изказа от пазара до нас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, mitosandov написа:

Да обаче милиционерите не ги устройва това. Днес министър л@йн@ниев се изказа от пазара до нас...

И тук затварят магазин, ако не се строиш правилно. Не пускат без количка, някои магазини само по един човек от семейството пускат. Има и ограничен брой на стоката. Която се полага на един човек. То и преди го имаше това. Нямаш право да купуваш в промишлени количества. Огромен брой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, mitosandov написа:

Ми щото тука меркаджиите обясняваха, как до седмица две там няма да могат да прескачат труповете по улиците. А ще се окаже, че Шведите даже не знаят че има някакъв проблем... някъде си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...