Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

:offtopic_s:

Мен ми харесва техническия парламент който се заформи в тоя форум.

Не знам. Просто споделям. :) 

Знам, че инженерната мисъл е по-добрия вариант от правната, но .... да ги видим правистите дали поне малко ще чуят нашия глас. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Радул написа:

Кажи ми ти една адекватна мярка за спиране на вируса до момента!

Опитаха се да изкарат танковете, да го газят с тях, ама народа недисциплиниран, разпищя се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, FusE написа:

Държавата е на всички, но не всички можем да управляване, за това избираме някой който да ни представлява и никога няма как да бъде искането на всички удоволетворено.  

Да ни представлява някой и да управлява от наше име е добре. Авторитарното управление не е управление от наше име, следователно е вредно за нас!

преди 9 минути, Реджеп Иведик написа:

Не му подсказвай. Ще се научи и ще почне да те учи после.

Халал да му е... Един научен човек е стъпка към по-добър свят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, FusE написа:

Ограничения човешки поток в молове, кръчми, кафета, паркове и др. например 

И каква е файдата от туй, без да броим, че затриха съответните бизнеси и оставиха сума ти народ без препитание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, darkterminal написа:

Халал да му е... Един научен човек е стъпка към по-добър свят...

Нямам нищо против да се обсъжда в раздел история примерно.

Говорех принципно за някои неща когато нацията е обединена, а не мрънкаща и разделена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darkterminal написа:

Да ни представлява някой и да управлява от наше име е добре. Авторитарното управление не е управление от наше име, следователно е вредно за нас!

Да, от край време по нашите земи е бил този принципа - Не на база авторитет, а на взаимно споделяне на всичко, а разпределението на благата все пак трябва да е от някой, а не някои, и той да е титул, т.е. с определено статукво, което е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Опитаха се да изкарат танковете

Кои танкове, няма танкове, отидоха за скрап? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

за някои неща когато нацията е обединена

И по история ли си специалист ? 50 % история

Значи, след блестящите победи на добруджанския фронт, когато българската армия получила нареждане да нападне Букурещ, шопите казали

"Нечем да я газим тази бара".  Не искали да минат Дунава

Това е неподчинение. Народът решава що е консенсус. Ма ти и от политика толкоз разбираш и казарма не си ходил и история не знаеш.

"Нечеме да я газите короната с танкуви"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Реджеп Иведик написа:

"Нечеме да га газите короната с танкуви"

Ага ... в кой век си бе човек .... ще имаме самолети бе ... :) 

И историята показва, че българинът може да ползва същите по предназначение .... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Радул написа:

Знаеш ли како е неврохирург? Там не се ползва скалпел.

Цитат

От Уикипедия.

Скалпелите са доста видове. Може би неврохирурзите вече по-рядко от преди използуват стоманен скалпел за резекциите,това не значи че не оперират с режещи инструменти. Може би си имал предвид, че невролозите и психолозите не ползуват скалпел. Може да идеш на психолог, ей така да провериш. Да не би да се лъжа. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, sliderum написа:

режещи инструменти

Механични ... прощавай ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, sliderum написа:

От Уикипедия.

Скалпелите са доста видове. Може би неврохирурзите вече по-рядко от преди използуват стоманен скалпел за резекциите,това не значи че не оперират с режещи инструменти. Може би си имал предвид, че невролозите и психолозите не ползуват скалпел. Може да идеш на психолог, ей така да провериш. Да не би да се лъжа. :D

Лазера също е режещ инструмент. Той е и най- използвания в неврохирургията. А във всичката хирургия вече скалпела се изплзва само като краен вариант. Там където е невъзможно да се направи безкръвна операция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Радул написа:

Лазера също е режещ инструмент.

Вибриращ .... прощавай ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, darkterminal написа:

Хората какво ли не измислят за да направят невъзможно авторитарното управление. Макар да има случаи и на добро авторитарно управление, щетите които нанася такова управление на населението се виждат. Проблема е че на много места, без твърда ръка би имало единствено анархия.

Аз харесвам как са решили въпроса британците- с два противостоящи си вида власт. Аристокрацията и демокрацията. И на двете се дава поравно власт и те се контролират взаимно, без да има нужда някой да прави нещо. Великобритания е една от страните, в които не виждам как някой би могъл да получи всичката власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радул написа:

Аз харесвам как са решили въпроса британците- с два противостоящи си вида власт.

Това в 21-ви век е остаряло ...  прощавай ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе остаряло, остаряло,  ама и днес Великобритания е от страните, които водят хорото.  В бъдеще пак ще е така. 

Освен това да не забравяме и кралицата, която привидно нищо не прави,но ако се наложи няма да е проблем да вземе нещата в свои ръце. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това в 21-ви век е остаряло ...  прощавай ...

То ако това е остаряло в 21- ви век, какво да кажем за авторитарните управления, които са остарели дори за 19- ти век.

преди 4 минути, Michigan111 написа:

Абе остаряло, остаряло,  ама и днес Великобритания е от страните, които водят хорото.  В бъдеще пак ще е така. 

Освен това да не забравяме и кралицата, която привидно нищо не прави,но ако се наложи няма да е проблем да вземе нещата в свои ръце. 

И това да, че дори и избраните във властта, а не само тези които я получават по наследство, се заклеват във вярност на монарха. :)  Факт е че във Великобритания дори Желязната лейди, не събра във себе си всичката власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

То ако това е остаряло в 21- ви век, какво да кажем за авторитарните управления, които са остарели дори за 19- ти век.

Радуле, сега имаме такова, но в бъдеще - не! ;) 

Просто и нашите политици и световните трябва да разберат, че не всичко е фамилия, т.е. мафия, род, коляно и ред други неща ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Радуле, сега имаме такова, но в бъдеще - не! ;) 

Просто и нашите политици и световните трябва да разберат, че не всичко е фамилия, т.е. мафия, род, коляно и ред други неща ....

Политиците никога няма да разберат неща които не са им угодни, а не може народа да въстава за всеки акт на корупция примерно. Трябва да се измисли системата така, че да НЕ позволява корупция. Нужно е противопоставяне на властите, за да се случи това. Тоест, властта да се контролира от народа на принципа разделяй и владей, а не както е сега народа се контролира на този принцип. Как да стане? Мислил съм го доста и има разни варианти. Единия от тях е примерно да се разделят местната от централната власт, както е в САЩ, в Германия... Какво точно имам предвид? Ами когато една партия спечели парламентарните избори, тя да не се допуска до местни избори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радул написа:

Политиците

Политици и политика са две различни неща. В парламента е така. Докато го има този парламент, ще е по воля на министър председателя. Ако президента има против, то не е момента за парламентарна криза.

Така мисля аз, но аз съм глупав човек, затова и само наблюдавам процеса, а не анализирам ситуацията, за да спечеля.

Каквото съм "спечелил" то е в миналото, а какво ще спечелят моите млади от тях зависи, а не от мен.

НО, съм ги научил печалбата да споделят с други и/или реинвестират в бъдещето за по-общото благо. От тях зависи, а не от мен. Ако те сгрешат, то това не означава, че аз съм сгрешил. Аз съм направил да е по-добре за тях, а те вече имат глави и ще видим дали могат да мислят с тях или ще си гледат оная ми ти работа на къде сочи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Политици и политика са две различни неща. В парламента е така. Докато го има този парламент, ще е по воля на министър председателя. Ако президента има против, то не е момента за парламентарна криза.

Така мисля аз, но аз съм глупав човек, затова и само наблюдавам процеса, а не анализирам ситуацията, за да спечеля.

Каквото съм "спечелил" то е в миналото, а какво ще спечелят моите млади от тях зависи, а не от мен.

НО, съм ги научил печалбата да споделят с други и/или реинвестират в бъдещето за по-общото благо. От тях зависи, а не от мен. Ако те сгрешат, то това не означава, че аз съм сгрешил. Аз съм направил да е по-добре за тях, а те вече имат глави и ще видим дали могат да мислят с тях или ще си гледат оная ми ти работа на къде сочи.

Браво на теб, ама в случая няма значение. Азът не ме вълнува изобщо, за него с рамусчето мое си говорите до второ пришествие. Говорим си за действащи механизми в момента.  Парламентарна криза има когато стане парламентарна криза, а не когато е удобен момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Говорим си за действащи механизми в момента. А парламентарна криза има когато стане парламентарна криза, а не когато е удобен момента.

Да, де ... :) Някой трябва да има смелост, но не забравяй ... множеството в момента е в повече и при липса на такова, то ускоряването към момента не е необходимо, т.е. намалявай  преди завоя, а с какво е без значение.

Явно не си бил водач на МПС и/или не си се научил да шофираш .... ;) 

п.п. В момента сме в завоя, да ти кажа ли как звучи по италиански, Ъ?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, де ... :) Някой трябва да има смелост, но не забравяй ... множеството в момента е в повече и при липса на такова, то ускоряването към момента не е необходимо, т.е. намалявай  преди завоя, а с какво е без значение.

Явно не си бил водач на МПС и/или не си се научил да шофираш .... ;) 

п.п. В момента сме в завоя, да ти кажа ли как звучи по италиански, Ъ?! :) 

Не знам дори какво е МПС! Идея си нямам. Сигурно е неква голяма сложнотия. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Не знам дори какво е МПС! Идея си нямам. Сигурно е неква голяма сложнотия. :D

Радуле, харесва ми младежкото в теб. :) 

Аз лично вярвам в теб. Просто разбери, че някои хора не са като Рамус ил бля ... :) 

Аз не обещавам, не правя анализ на миналото, не градя същото, а просто споделям личен опит. ;) 

За МПС ... хм ... Мобилно Психично Състояние ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...