Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 29 минути, Радул написа:

Ауууууу, каква брутално нагла лъжа!!!

То да беше само тази.Една по една цъфнаха толкова много,а мерките си стоят и краят не им се вижда.Никой още не иска да каже точно,кога ще бъде краят.Отхлабват частично по нещо,разрешават отваряне на барове,магазини,разходки и тем подобни,но ограничения пак има. Започна да се говори,че след лятото графиката щяла да тръгне пак нагоре.Значи напълно връщане към стария начин на живот не мислят скоро да правят.Наглостта стига до там,че за да може човек да бъде свободен трябвало да има ваксина.Под свободен имат в предвид да има право на пътуване,социален живот,право на работа,на училище,посещение на мероприятия и всякакви дейности,свързани с удостоверяване на личността.Т.Е. без ваксина ще бъдеш все едно нелегален и без никакви права в обществото.А ваксината не се очаква скоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1857

• miro20

1722

• Myanmar

1262

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 6 минути, Димитър 59 написа:

То да беше само тази.Една по една цъфнаха толкова много,а мерките си стоят и краят не им се вижда.Никой още не иска да каже точно,кога ще бъде краят.Отхлабват частично по нещо,разрешават отваряне на барове,магазини,разходки и тем подобни,но ограничения пак има. Започна да се говори,че след лятото графиката щяла да тръгне пак нагоре.Значи напълно връщане към стария начин на живот не мислят скоро да правят.Наглостта стига до там,че за да може човек да бъде свободен трябвало да има ваксина.Под свободен имат в предвид да има право на пътуване,социален живот,право на работа,на училище,посещение на мероприятия и всякакви дейности,свързани с удостоверяване на личността.Т.Е. без ваксина ще бъдеш все едно нелегален и без никакви права в обществото.А ваксината не се очаква скоро.

Не знам дали наистина си даваме сметка, че всичко което се прави е незаконно. КОето ще рече, че ако се върне нормалното положение, тези които са наложили Извънредно положение ще бъдат съдени. И осъдени разбира се. Те също го знаят и можем да се сетим, дали имат изобщо намерение да се връща нормалното положение. И дали няма да направят всичко, за да отърват кожите си. А всичко включва ВСИЧКО!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.05.2020 г. в 18:16, Inana.. написа:

Теб не те интересува не само това.

не се занимавам с хора , в които са налице личностни и психични дефицити. И с други типове хора - също не се занимавам. Просто не е моя работа , без оглед на това как и какво те намират сред образа ми в отражението им. 

Не се занимавам и с хора които не се занимават със себе си и които са вкопчени сред черупката на фантазния си свят.

Шизофренните състояния са леки или тежки. Леките имат възможност за овладяване - не само медикаментозно, но и чрез системна психична дисциплина. Тежките форми - вече е друга работа и въобще няма какво да се коментират тук, защото случаят не е от тия.

Не е възможно личност с увредена  идентичност заради фантазна вкопченост, да получи близост, освен фантазно. При същата личност цялото й битие се структурира сред фантазния й свят. Показните ти писания са с ясно изразен такъв момент и така са твърде много хора сред примерите в психиатриите. Това са форми на психични проблеми, които не носят такива за останалите, а само на личността, която е засегната. Така, че няма проблем същите личности да имат социален статус, роли и значение в общия социален живот.

В опита си личността да запази вътрешния си психичен баланс се постановява сред ясно изнесена вътрешна психична форма на реалност. Това е елементарен защитен похват, просто при някои личности потопяването в такава форма на лична реалност не е временно , а твърде дълготрайно, от което настъпват изменения в психичен план... Съвсем ясно е защо психично някои хора остават в такъв тип 'психична черупка'.

Въобще като цяло това не е сложен казус и може да се намери доста литература, доста компетентни хора, които да спомогнат за "излизане"... до отпадане на черупката. АЗ НЕ СЪМ ОТ ТИЯ ХОРА, така, че настояването и "пробите" вече няколко години, по различни начини, няма да доведат до нищо повече от повторения и нови фантазии... и нови повторения... И така зацикляне от повторяемо поведение, заради 'въртенето на една и съща схема'.

Проявавам елементарно уважение като пиша всичко това - правих го вече по различни начини, на предишни опити за някакво общуване. такова не е възможно, не и в този план, не и при такива съществени "разлики'. Виждам че отново се налага, ... и нищо не се променя и 'отговорите' са отново иронични и отново фантазно-защитни.

Нямам претенции, не е моя работа кой какво прави сред живота, защото това не е моя отговорност. Ако личността  настоява фантазно че е "голяма", активна, извънземна... с още хиляди нюанси на фантастични идеални качества, това няма нищо общо с който и да е друг някъде сред вселената. И няма какво да се направи за нея.

Заради това пиша че това е самообричане на "вечна самота', защото фантазносъставената реалност е с чистоличностни характеристики и потъването в нея лишава личността от "жива" комуникация с останалите личности сред социума. ЖИВА - в случая е относително, и в смисъл че не е възможна комуникация извън фантазното поле на дадена личност. Това я обрича на фактическа самота, без значение от различни разигравания и ролеви похвати, привиждане и проекции че "другите" я считат за важна, особена, значима, силна... Разиграванията могат да са безкрайни и се контролират от несъзнаваното.

Няма изход от една фантазия, сред нови фантазии. Или се излиза, или се остава. Това е - просто е. Всичко останало са глупости и нямат нищо общо с който и да е друг - най-малкото с рамус.

=============

С това отново, за пореден път казвам "сбогом".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Радул написа:

Не знам дали наистина си даваме сметка, че всичко което се прави е незаконно. КОето ще рече, че ако се върне нормалното положение, тези които са наложили Извънредно положение ще бъдат съдени. И осъдени разбира се.

виж, няколко човека настоявате да поддържате сходните си делюзии. Това е чудесно, но не ги прави да са друго, освен делюзии. Подбирате си сходни " медийни стимуланти", но нищо от това не може да излезе от делюзията и само се навлиза отново и отново сред нея. 

Не че пречите на някого, а и вече всички са свикнали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _ramus_ написа:

виж, няколко човека настоявате да поддържате сходните си делюзии. Това е чудесно, но не ги прави да са друго, освен делюзии. Подбирате си сходни " медийни стимуланти", но нищо от това не може да излезе от делюзията и само се навлиза отново и отново сред нея. 

Не че пречите на някого, а и вече всички са свикнали...

Подбрах си Конституцията и ако тя за теб е "медиен стимулант", значи нямаш какво да ми кажеш! Занимавай се със системната си психическа дисциплина. Тва е най- фелдфебелската глупост която съм чел напоследък- "системна, психическа дисциплина"... Дори не е смешно. Жалко е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радул написа:

Тва е най- фелдфебелската глупост която съм чел напоследък- "системна, психическа дисциплина"...

Кажи честно, ти наистина ли го чете това горе? :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.05.2020 г. в 16:18, FusE написа:

Абсолютни глупости, ваксината е за да не се разболееш и развиеш усложнения при тези които са най уязвими в обществото ни. 

Защо те притесявна ваксинирането, мислиш че с ваксината ще ти инжектират нано чип с който след това да ти натрапват мисли :D

Не ме притеснява ваксината. Аз ти казвам, как ще стане със закон - задължителна ваксина с аргумента, че ти може да си искаш каквото искаш, но не бива да застрашаваш другите.  Но такава ваксина няма и да има, както и няма ваксина срещу СПИН. Това трябва да се разбере много ясно. 
Казаха ни го още в началото на тая епидемия, ако може да се нарече епидемия. За пандемия изобщо и не става на въпрос. Та там ни го казаха, че е свързана и със спина. А и най-малоумния знае, че СПИН-а не се лекува. Знае, че се опитаха преди 35-40 години да ни изплашат с него, но не успяха.  Няма ваксина срещу спин, няма и лечение. Но човечеството се размножава много яко дори и след 40 години.  Но сега ни напомниха, че всъщност СПИН не се лекува, няма и ваксина и че тоя вирус има частичка от СПИН.  И вече като ни намекнаха това, станаха ясни две неща - всичко е пародия и всичко ще продължи до безкрайност, като продължава СПИН, ама на никой не му и пука за него. Даже и презервативите си не успяха да продават, колкто и да ни ги рекламират в 19 часа, когато сме седнали да вечеряме. Сега замениха презерватива с маска. Което ме разсмя много. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, halek написа:

Кажи честно, ти наистина ли го чете това горе? :ohmy:

Понякога правя нелогични неща.  :)   Ама щом искаш честно- бях сигурен че ще има някакъв бисер и като стигнах до въпросния, нататък не продължих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.05.2020 г. в 17:37, Pifi Pedolino написа:

Просто трябва да четеш както Дявола чете Евангелието и тогава всичко ще ти стане ясно.

Не мисля, че имаМ нещо общо с дявола. Тия, дето могат да мислят им стана ясно какво казвам. Тия, дето четат пропаганди, няма как никога да им стане ясно. Истината е, че в нашия свят всичко може да се апроксимира. Неслучайно се правят проучвания между 1000 произволно избрани индивиди и се прави заключение за общата нагласа. Така е и при тоя вуирус. Ако имаш 1800 заразени от 20 000 тествани, то ще имаш и 18 000 заразени от 200 000 тествани. Така ли е или не? Ако не е така, пак питам, защо не е така? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, darkterminal написа:

Няма друг начин да почнат да решават ефективно бъдещето на ядрената енергетика, освен да бъдат научени... Лошото е, че ти искаш, наместо да бъдат научени, да бъдат лишени от право на глас. Нещо повече, ти използваш тази група, като пример за взимане на необосновано решение и искаш да лишиш останалата част от народа от право на гласуване.

Лошото е друго . И ти си го знаеш . Че спекулираш и  тролиш на база "тока" :)

Я ми кажи .. като ти кажат "върви си плати тока" ,  ти какво отговаряш ? "Имате впредвид да си плата амперите , или силата на тока в ампери умножено на напрежението за еденица време " ??

Сега пак преекспонираш на тема "малцинства и лишаване от право на гласуване."

Трол.  Класически та дрънкаш.

:) 

преди 3 часа, darkterminal написа:

Май ти си този, дето гледа в обувките си и не виджа по-далеч от лишаването от глас на хората... Интеграцията и обучението е по-далновидната политика според мен...

Кой си измисля тук "лишаване от право на глас" ???  Посочих как пропагандата лови шарани и насочва и промива мозъци как да гласуват. Не и за ограничаване на правото на глас.

Давай, почвай да обучаваш малцинствата , в частност циганите.

Пак си тролиш . Вкарваш ме в спор и привидни алтернативи,  които не съм имал впредвид и не искам да споря кое обучение или не е правилното.

Нито съм казвал "ограничете ги от право на глас" .

Трол. Класически та дрънкаш.

преди 32 минути, Мойра написа:

Тогава всичко трябва да се преразгледа, включително и от животинския пазар в Ухан и  / или / лабораторията там.

преди 1 час, Мойра написа:

Днес попаднах на нещо, което доказва това, което част от пишещите в темата подозираме, че се случва.

И това много лесно може да се установи . Пуска се жалба или  просто паралелно изследване .

И се вижда кой  лъже.

За мен тази психоза и спекулации / колебая се да нарека лъжи/ че умишлено се пишат диагнози , включително и срещу заплащане, са спекулации и партенки .

ако бяха вярни  щяхме д аимаме хиляди починали и много повече зарзени . А със заразените се процедира вече съвсем насериозно и по други процедури.

Ако са починали, пак не ми се връзва с малката бройка... Ако е системно и с инструкции към спешна помощ , би трябвало да имаме не някакви 80 починали а хиляди писани като от к19

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Лошото е друго . И ти си го знаеш . Че спекулираш и  тролиш на база "тока" :)

Я ми кажи .. като ти кажат "върви си плати тока" ,  ти какво отговаряш ? "Имате впредвид да си плата амперите , или силата на тока в ампери умножено на напрежението за еденица време " ??

...

Никой не ми казва така... Пристига ми на имейла известие от енергийната компания, че им дължа ХХХ пари за използвани ХХХ KW електрическа енергия и ХХХ терма газ. Отварям си сметката на уеб сайта на енергийната компания и си плащам...

...

Сега пак преекспонираш на тема "малцинства и лишаване от право на гласуване."

Трол.  Класически та дрънкаш.

:)

...

Ти се опита да профанизираш нечие решение, като предложи тъпа мотивировка, позовавайки се на стереотипа за ниския образователен ценз на тези малцинства, пък после друг ти е виновен...

...

Кой си измисля тук "лишаване от право на глас" ???  Посочих как пропагандата лови шарани и насочва и промива мозъци как да гласуват. Не и за ограничаване на правото на глас.

Давай, почвай да обучаваш малцинствата , в частност циганите.

Пак си тролиш . Вкарваш ме в спор и привидни алтернативи,  които не съм имал впредвид и не искам да споря кое обучение или не е правилното.

Нито съм казвал "ограничете ги от право на глас" .

Трол. Класически та дрънкаш.

...

А всъщност, това е до което се опитваш добиеш. Решенията да не се взимат от народа, а от "експерти"... Да, ама после народа трябва да живее с решението на тези "експерти", а те колко са експерти и в чия полза ще са взели решението не е никак ясно...

...

Тогава всичко трябва да се преразгледа, включително и от животинския пазар в Ухан и  / или / лабораторията там.

...

Ей го ся... Ся пък ще преразглежда пазара в Wuhan... Тоя пазар съществува там с традициите си и стоките си от няколко хиляди години и изведнъж експерт мирко решава, че трябва да го преразгледа... Нямам думи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото пъти вляза в тая тема, никой не говори за коронавируса.  Защо? Опитвам се да чета коментари и само някакви опити за остроумие в отговор на други остроумия! Заприлича ми на десетте теми за Сирия, дето никой не чете заглавието на темата и си пляска отговорите, каквито са му на душа.  Мислех си, че поне за коронавируса ще сме актуални, но неби. Същата простотия като в останалите теми и нямаа кой да даде банове, предупреждения и последни предупреждения!!!! Това към Калин и другия ербап модератор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се и очакваше, рано или късно истината излиза наяве!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - лошото е, че всеки ще чака другият да се осъзнае, за да направи нещо и така 100 години.

Както и на всички пишещи тук. Драскаме яко, но като опре шило до гъзило... няма никой.

Просто ще си почакаме стотина години самоосъзнаването на някой.

Ама пък, не са петстотин. За къде да бързаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Велена написа:

Най - лошото е,

Все за въпросното се говори, но той/тя да не е първия/та. ;) 

Проблема не е в българина, а в българката.

Тя все за това което пишеш говори и изобщо се е възгордяла, че е най-умната, но само и единствено мисли за най- ....

Докато българката мисли за най-.... ще е така!

Та, да, драги ми българки!!! Не уважавате българина!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Все за въпросното се говори, но той/тя да не е първия/та. ;) 

Проблема не е в българина, а в българката.

Тя все за това което пишеш говори и изобщо се е възгордяла, че е най-умната, но само и единствено мисли за най- ....

Докато българката мисли за най-.... ще е така!

Та, да драги ми българки!!! Не уважавате българина!!!

Да ми кажеш на какво си. Да мина на същото, че в това измерение нещо...  не схващам. 

Или правилно съм разбрала, че България е в това положение, защото българката още не е хванала дървото и не е излязла на улицата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, darkterminal написа:

Никой не ми казва така... Пристига ми на имейла известие от енергийната компания, че им дължа ХХХ пари за използвани ХХХ KW електрическа енергия и ХХХ терма газ. Отварям си сметката на уеб сайта на енергийната компания и си плащам...

Айде бе никой не ти казва така ??

https://www.pariteni.bg/novini/bitovi-smetki/s-kolko-poskypva-tokyt-ot-iuli-234054

https://nova.bg/news/view/2019/06/04/252651/токът-и-парното-поскъпват-от-1-юли

https://www.dnes.bg/stranata/2020/01/06/shte-ima-li-poskypvane-na-toka-za-bitovite-potrebiteli.434950

https://business.dir.bg/ikonomika/chez-iska-70-poskapvane-na-noshtniya-tok-ot-yuli

Всички заглавия са ..тока това тока онова. И на всички е ясно какво се има впредвид. Демек доказахме какво ?

Че си тролиш и се заяждаш напълно елементарно и глупаво :)

ОСтаналите ти поредни глупости не заслужават коментар.

преди 5 часа, darkterminal написа:

Ей го ся... Ся пък ще преразглежда пазара в Wuhan... Тоя пазар съществува там с традициите си и стоките си от няколко хиляди години и изведнъж експерт мирко решава, че трябва да го преразгледа... Нямам думи...

Пак се заяждаш буквално . Имах впредвид версиите за пазара, за лабораториите , кога и откъде е тръгнал вируса и т.н.

Що се правиш на ударен с мокър парцал, идея си нямам. Постоянни дребнави нищонезначещи заяжданици и тролене.

После се обижда като го квалифицирам в "отбор Черешка" на троловете и спамаджиите и реве ама аз не съм такъв не съм онакъв , не съм в никой отбор и съм най обективен и безпристрастен. :)

Смях.

преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

Колкото пъти вляза в тая тема, никой не говори за коронавируса.  Защо? Опитвам се да чета коментари и само някакви опити за остроумие в отговор на други остроумия!

Ами ей такива дребнави заядливци като тоя по горе дето генерират спам и офтопици са показателен пример.

И никой не взема мерки, да

преди 2 часа, Джугашвили написа:

Както се и очакваше, рано или късно истината излиза наяве!!!

Judy Anne Mikovits (c. 1958) is a discredited American ex-research scientist[2][3][10][11][12] who is known for her anti-vaccination activism,[12][13] promotion of conspiracy theories, and scientific misconduct.[6][7][8][9] She has made several false claims about vaccines, coronavirus, and chronic fatigue syndrome (CFS).[10][11][14]

Ако тая казваш говори "истината" ... нещо има много сбъркано .... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Велена написа:

Или правилно съм разбрала, че България е в това положение, защото българката още не е хванала дървото и не е излязла на улицата?

Когато се говори за най-лошото, то какво?! Само се говори за същото.

Правете добро и не говорете за лошото.

Попадаш в статистиката, която обаче ти е нагласена да изглежда за вид загриженост, а де факто не е така.

Та, на кафе съм, но това не означава, че когато съм на друго не виждам до колко сте с промити мозъци.

И ето ... ако погледнеш , то май само българките ги тикат към протест, защото мъжете са по кръчмите.

Какво говори това, а?! Трети пол е победил!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Когато се говори за най-лошото, то какво?! Само се говори за същото.

Правете добро и не говорете за лошото.

Попадаш в статистиката, която обаче ти е нагласена да изглежда за вид загриженост, а де факто не е така.

Та, на кафе съм, но това не означава, че когато съм на друго не виждам до колко сте с промити мозъци.

И ето ... ако погледнеш , то май само българките ги тикат към протест, защото мъжете са по кръчмите.

Какво говори това, а?! Трети пол е победил!!!

Не е от кафето. Пробвах. Трето пия вече. Вътре, какво слагаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Judy Anne Mikovits (c. 1958) is a discredited American ex-research scientist[2][3][10][11][12] who is known for her anti-vaccination activism,[12][13] promotion of conspiracy theories, and scientific misconduct.[6][7][8][9] She has made several false claims about vaccines, coronavirus, and chronic fatigue syndrome (CFS).[10][11][14]

Ако тая казваш говори "истината" ... нещо има много сбъркано .... :) 

Aми тя не е скрила, че е отстранена от работата си- напротив! Още в началото на видеото разказва за това, разказва и как е тикната в затвора за дейността си, как е лежала не само без присъда ами и без обвинение дори. Как човек с перфектна кредитна история бива фалиран, омаскарен и му е запушена устата за 10 години. Не крие и това, че е против ваксините.

Кой говори истината? Боцко дето твърдеше че няма къща в Барселона, докато испанските криминалисти не го спипаха?  И ти говориш за тролове, заливайки форума с укропски простотии и бойков слугинаж!!! Има нещо много сбъркано, ама в теб! Като всичко например. И всичко е лъжа при теб. Кой си мислиш ще се излъже че си инженер, че и програмист, когато нямаш и един пост по тия науки, и не само това ами и прости сметки за четвъртокласник ти се опират! Кой е трола тука, дето лъже, маже и дезинформира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Кой говори истината? Боцко дето твърдеше че няма къща в Барселона, докато испанските криминалисти не го спипаха? 

Тя е на приятелката му не е негова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pifi Pedolino написа:

Тя е на приятелката му не е негова.

Мхм. А Свети Дебелян е най- големия филантроп в историята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радул написа:

Мхм. А Свети Дебелян е най- големия филантроп в историята.

Това е всеизвестна практика не виждам какво се учудваш и ти да имаше възможност щеше също да я използваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване