Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Eternal Life написа:

Какъв човек си бре! Няма ли да се спреш да ръсиш простотии! Хем не си запознат , хем говориш за неща които си мислиш че разбираш! Виждам колко си наясно с критичните дози за човека Смехурко!

Кажи сега , че това пак не е вярно и че са измислици :

5G спира молекулата с кислород да достига до мозъка чрез хемоглобина

Казвам - не е вярно.

Самия факт как си се филмирал/а  с тези абсолютни простотии, как обиждаш яростно другите на които именно са смешни твоите глупости, показва колко ти е промит мозъка.

Ето и други ти го казват и ти се смеят

преди 29 минути, darkterminal написа:

Чеки ся... Този юнак ни обеснява, че 5G-то пречи на окисляването на хемоглобина... Пък ти ни убеждаваш, че го ускорява. Кое от двете е вярно?

И оше нешо. 5G aнтените емитират радиовълни в микровълновия диапазон... Ако интензитетът на електромагнитното поле, което създават беше способно да загрее нешо в човешкия организъм, сметай че немаше да можеш да си хванеш вилицата у дома. А колите щеха да греят като печки по улиците... Все пак, те са доста повече проводник от твоето тяло... Нали!

Ами а де ? :)  То се знае че нивата на излъчване са 1000 пъти по ниски от вредните за човека, оно си пее простотията.

преди 1 час, _ramus_ написа:

А тиражирането на безумията като "доказана е връзката между мрежите 5джи и корона-вирусите.." е направо весело .

Всъщност, тъжно е....

преди 29 минути, darkterminal написа:

В смисъл, да пишат всичко, което не противоречи на законите и правилата на форума.

Наскоро говорехме за "чистота на форума" . Да, всеки може да си плямпа всякакви простотии, но поне да не избесняват когато се опровергаят подобни глупости.

"фейкнюз" са проблем, а като гледам какви ги плещи , че и спори Eternal Life , то направо си е огромен роблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докога ще висите в къщи като се криете мислите че вируса няма да ви набара.Колко и да седите след 1-2 месеца трябва да излезете и да се срещнете с него.Оставени сте на произвола на съдбата няма кой да ви помогне просто ще трябва да разчитате единствено на себе си и възможността да оцелявате.Всичи знаем какво ще стане след продължитело висене в къщи обаче никой нищо не приказва за това седят и се надяват на чудо.Такова чудо просто няма да се случи всичко ще се разпадне някой ще оцелеят други не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

...

Наскоро говорехме за "чистота на форума" . Да, всеки може да си плямпа всякакви простотии, но поне да не избесняват когато се опровергаят подобни глупости.

"фейкнюз" са проблем, а като гледам какви ги плещи , че и спори Eternal Life , то направо си е огромен роблем.

Недей да се опитваш да налагаш свои правила. Ако нещо ти се струва нечисто, имаш демократичното право да го докладваш, а съответният модератор има задължението да вземе марки ако се налага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Eternal Life написа:

не променя фактите!!!

да, да - гледам че "факти" за някои са клипчета сред тубите. Страшни факти са това... направо неоспорими, необорими и абсолютни. Все едно че сме в темата за плоскоземците или с кемтрейла... няма проблем - в други теми има такива дето си говорят с бог, че и бог им говори...

Няма проблем - всякакви има (мнения) - тук какво ли не съм срещал от палитрата на параноици, консерватори, фоби/фони/фили, фанатици... Няма проблем - мегдан за всяка лудост е налична...

Но когато става въпрос за наука - е смешно някой само да я ползва, без дори базови положения за нея и закъсва щом трябва да каже нещо със свои думички... пък те липсват. Липсват и много други положения, дето се побират сред гънки... 

Доколко това е трагично за друг - знам ли, въпрос на нагласа. На мен ми е смешно и весело, личните фантасмагории и фантазии са сякаш безкрайни, но и твърде ограничени и матрични. Не намирам човешката глупост за трагична, макар че резултатите от нея могат да са такива. Но пак е въпрос на интерпретация и подбор - кое да си избере човек. Аз избирам да се забавлявам, докато не ми омръзнат простотиите и не станат простащини. Който - неговото си...

преди 7 минути, Pifi Pedolino написа:

Такова чудо просто няма да се случи всичко ще се разпадне някой ще оцелеят други не.

аууу - умрех... Леле, ми кво ще правим сега? А някъде Васко пееше "чудо ли е станало с теееееб, кажииииии"...

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/psiholog

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

...

Тъжно е ,но е факт ,че точно ти си се филмирал драги ми Смехурко!

Това , което си бърбориш не е истината,колкото и да ти се иска!

А , ако искат и още сто човека да ми се смеят ,защото не го проумяват , не ми дреме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, darkterminal написа:

Недей да се опитваш да налагаш свои правила. Ако нещо ти се струва нечисто, имаш демократичното право да го докладваш, а съответният модератор има задължението да вземе марки ако се налага.

Никакви правила не налагам. Казвам си мнението за такива фейк новини. Сега да виждаш някъде да изисквам или да се обръщам към модерация за такива действия ?

НЕ. Така че не ми вменявай  твои измишльотини.

Знам че вашето е "гузен негонен бяга" заради някои наши спорове заради други фалшиви новини... но ... това не е мой проблем.

преди 8 минути, _ramus_ написа:

Няма проблем - всякакви има (мнения) - тук какво ли не съм срещал от палитрата на параноици, консерватори, фоби/фони/фили, фанатици... Няма проблем - мегдан за всяка лудост е налична...

Но когато става въпрос за наука - е смешно някой само да я ползва, без дори базови положения за нея и закъсва щом трябва да каже нещо със свои думички... пък те липсват. Липсват и много други положения, дето се побират сред гънки... 

Полека че ще те заклеймят както мен дето критикувам такива фалшиви новини :) 

преди 6 минути, Eternal Life написа:

Тъжно е ,но е факт ,че точно ти си се филмирал драги ми Смехурко!

Това , което си бърбориш не е истината,колкото и да ти се иска!

А , ако искат и още сто човека да ми се смеят ,защото не го проумяват , не ми дреме!

Класика :) 

Всъщност, темата е точно и затова. Да парира тиражирането и паниката от всякакви глупости като твоите които се пишат за връзката им с вируса.

пп

А! ето че и това дори става официално противозаконно :

Цитат

В законопроекта са предвидени затвор до три години и глоба от хиляда до 10 хиляди лева за телефонни измами и фалшиви новини за разпространението на заразна болест.

https://eurocom.bg/new/bsp-napusna-plenarnata-zala?fbclid=IwAR0U6LtvPZFTQznsd8JrDNHiFL8tC0koiNaNxH6IcHZrfrc8WrIieduYTLQ

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Pifi Pedolino написа:

Докога ще висите в къщи като се криете мислите че вируса няма да ви набара.Колко и да седите след 1-2 месеца трябва да излезете и да се срещнете с него.Оставени сте на произвола на съдбата няма кой да ви помогне просто ще трябва да разчитате единствено на себе си и възможността да оцелявате.Всичи знаем какво ще стане след продължитело висене в къщи обаче никой нищо не приказва за това седят и се надяват на чудо.Такова чудо просто няма да се случи всичко ще се разпадне някой ще оцелеят други не.

Даже напротив - излизайте. Това, което казва този доц. Мангъров е, че е нужно достигането на общо инфектиране от 60-70%, за да бъде придобит общ имунитет - това, което беше и идеята на британците за развитието на herd immunity и от която май се отказаха. И в тази връзка и думите на Меркел придобиват смисъл. И други епидемиолози го казват - опасността е за част от възрастното население и хронично болните.

Цитат

Това, което трябва да се обясни е, че много хора си мислят, че като се разболеят и ще умрат. Няма да умрат. Децата не умират, хората до 40-50 г. не умират, те се разболяват. Във всяка възраст човек може да се разболее. Тези, които са изложени на опасност да загинат, са тези, които са на възраст от 60, 70 и повече години. Те трябва да се пазят. Абсолютно безсмислено е хората, които не са тежко болни, да бъдат вкарвани в болница просто защото имат доказан коронавирус. Те просто си лежат в болницата и там не се прави нищо по-различно от това, което могат да правят вкъщи. Слагате си пижамата, лежите в леглото, пиете чай, взимате аспирин и чакате да Ви мине. Ако тръгнете да умирате, тогава могат да Ви вкарат в болница.

Цитат

Но тези мерки, които се взимат, ще съсипат икономиката и няма да можем да се възстановим много години напред. Много хора казват, че ще сме живи. Да, ще сме живи, но ще бъдем много гладни. А от това се умира също.

В последните дни четох политици, шашколози и какво ли не, освен епидемиолози. Когато почнах да чета тях и как се обеднияват около няколко общи неща, мнението за ситуацията ми се промени МНОГО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

Никакви правила не налагам. Казвам си мнението за такива фейк новини. Сега да виждаш някъде да изисквам или да се обръщам към модерация за такива действия ?

НЕ. Така че не ми вменявай  твои измишльотини.

Знам че вашето е "гузен негонен бяга" заради някои наши спорове заради други фалшиви новини... но ... това не е мой проблем.

Полека че ще те заклеймят както мен дето критикувам такива фалшиви новини :) 

Опитваш се да налагаш някаква си чистота на форума и кое мнение е вредно и кое не е!

Аз новини не публикувам, така че и аз проблем нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Полека че ще те заклеймят

ааа, това е вече минало свършено време... Но да не спамим излишно.

Все пак ми се струва че това някой да пише че "умираме" и някой щял да оцелее, но други няма... За мен е просто параноя. По линка е чудесно написано, защото все пак всичко се случва ред човешкия свят и най-важното сред него е психиката. След като не разбират от ЕМП, няма как да разбират и от психика, че по нея нито с клипчета, нито уики, нито комикси вървят.

МНого хора още не са излизали от магията на комиксите, електронните игри, детските приказки и филмите или свещените си писания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, darkterminal написа:

Опитваш се да налагаш някаква си чистота на форума и кое мнение е вредно и кое не е!

Аз новини не публикувам, така че и аз проблем нямам.

Не. Нямам нищо против "мненията" на хората, а разпространението на фалшиви новини.

Както допълних по горе поста си , с извънредните мерки това става наказуемо със затвор до 3 години и 10 хил. глоба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, _ramus_ написа:

...

Семпло и не аргументирано - празнословско мнение! С което много ясно показваш своите позания за ЕМИ,браво! Продължавай в същия дух,може и да ти повярват!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

само да допълня - че за първи път вече са налични два ареста за фалшиви новини.

А форумът и правилата му не са ли зависими от законите сред държавата? Все пак - сме в извънредно положение. От най-големите платформи в света се породи вълна от пресичане на фейк-новините за корона вируса, това не важи ли за всяка платформа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, miro20 написа:

Като теб! :) 

преди 2 минути, _ramus_ написа:

Допълвай каквото си искаш! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

Не. Нямам нищо против "мненията" на хората, а разпространението на фалшиви новини.

Както допълних по горе поста си , с извънредните мерки това става наказуемо със затвор до 3 години и 10 хил. глоба.

Има кой да съди, кои новини са фалшиви и кои не. Това е работа на съда, а не на мирко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е истерия... обекта на тази истерия може да е всякакъв и само да отключва истеричното състояние. За мен - истерията е само израз на параноите. И преди корона вируса тук сред форума, както и извън виртуала толкова хора си живеят сред истерии и паранои. Нито започват, нито ще свършат с корони и вируси. Ако не е това - ще е друго и непрекъснато е нужно нещо да се привижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Мальчик Бананан написа:

Прави ми впечатление и това "Стойте си вкъщи". При грипно заболяване принципно свежия въздух и слънцето действат много положително.

И аз така мисля - трябва да се стои на слънце и чист въздух. Някакво безумие. А Пасков им разкатава фамилията:

https://m.youtube.com/watch?v=sg4gyFAAIjg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде го виждат този въздух чист след вируса? От месеци въздуха е мръсен и е пълен с алергени.

В Берлин там, където има най-много случаи там е направи ужасен въздуха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, darkterminal написа:

Има кой да съди, кои новини са фалшиви и кои не. Това е работа на съда, а не на мирко!

Миро, царят на фейка, въобще да не се обажда. И нас могат да ни арестуват за неодобрени мнения.

преди 1 минута, acnekt написа:

Къде го виждат този въздух чист след вируса? От месеци въздуха е мръсен и е пълен с алергени.

При всички положения интериорният въздух е в пъти по-зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lumberman написа:

Миро, царят на фейка, въобще да не се обажда. И нас могат да ни арестуват за неодобрени мнения.

При всички положения интериорният въздух е в пъти по-зле.

https://air-quality.com/place/germany/berlin/6284cff7?lang=en&standard=aqi_us

Не знам вътре, какъв е но навън е ужасен въздуха. Даже ми препоръчват да не си отварям прозорците. Доста странно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, darkterminal написа:

Чеки ся... Този юнак ни обеснява, че 5G-то пречи на окисляването на хемоглобина... Пък ти ни убеждаваш, че го ускорява. Кое от двете е вярно?

начи, мисла че и двете са верни
окисляване на мазнините в кръвоносните съдове, води до образуване на плаки и запушването им, което пък намалява притока на кислород  към мозъка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, _ramus_ написа:

А форумът и правилата му не са ли зависими от законите сред държавата? Все пак - сме в извънредно положение. От най-големите платформи в света се породи вълна от пресичане на фейк-новините за корона вируса, това не важи ли за всяка платформа?

Дайте да го видим обнародван този закон за фалшивите новини...

току-що, дръндю написа:

начи, мисла че и двете са верни
окисляване на мазнините в кръвоносните съдове, води до образуване на плаки и запушването им, което пък намалява притока на кислород  към мозъка

Тоя юнак ни убеждава, не че се образуват плаки, а че хемоглобина не може да се окисли!

А аз си мисля, че това на което се е позовал е научно неиздържана статия... Исках да видя някакъв рисърч или нещо подобно, което да потвърждава написаното в статията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, acnekt написа:

В Берлин там, където има най-много случаи там е направи ужасен въздуха.

Щото е строителна площадка. Колко време ще строят и ще го възстановяват този град след войната?🥺

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _ramus_ написа:

щом е истерия... обекта на тази истерия може да е всякакъв и само да отключва истеричното състояние. За мен - истерията е само израз на параноите. И преди корона вируса тук сред форума, както и извън виртуала толкова хора си живеят сред истерии и паранои. Нито започват, нито ще свършат с корони и вируси. Ако не е това - ще е друго и непрекъснато е нужно нещо да се привижда.

Много хора ИСКАТ да се плашат. За това и филмите на ужасите за мнозина са много привлекателни. И за това е една огромна индустрия. Арт киното защо не е такава индустрия? На мен примерно ми бяха такива, когато бях малък. Изгасям лампата, сам в стаята и гледам филма. Знам много добре, че няма да спя в следващите няколко нощи и ще сънувам кошмари, но си умирах да гледам такива филми. Някои хора са така. На втори план са идеите за апокалипсиса и това как ти като умреш няма само ти да умреш - и всички други - едно такова садистично-егоистично желание, в което не знам има ли нещо грешно. Мисля, че и на мен ми се е искало да е така.

Другото са търговците на страх. Които таргетират тази горната група, продавайки им страх. vsi4ki 6a umrem, буааа! Лошото е обаче, когато в този хор се включат и хората, които трябва да са отговорни пред нас и да демонстрират различно поведение - властта. И нейната компетентност. Изтъкват как няма епидемиолози в щаба или поне не са мнозинството. Видяхме и САЩ и как Тръмп пренебрегна съветите на CDC. ...вероятно. Дали британци и германци са били "закъснели" или просто реакцията им е правилна да не правят от мухата слон. Ако наистина е просто гадно респираторно вирусно заболяване, наистина не звучи толкова кошмарно, колкото ебола, чума и не знам какво.

Това е някакъв грозен експеримент, социален експеримент, беше казал един лекар. И какво: животът по Земята замря, заради това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решихте ли проблема? Не? Е, аз ще почакам. :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване