Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 18 минути, Myanmar написа:

И к`во, пропуши ли?

Не. Изсипвам едно шише белина в една тенджера и си правя инхалации(с кърпа на главата за по-голям ефект), за да си дезинфекцирам белите дробове. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Мальчик Бананан написа:

Затова са все пак и препоръките да си мием ръцете. А към пушачите конкретно, помислете внимателно кога да пушите, защото неволно си пипаме устните. Това също може би е опасно. Първо си измиваш ръцете, после палиш цигара. Звучи смешно и параноично, ма по-добре така.

Много ми хареса отговора на Нийл де Грай Тайсън относно поуките от вируса, които ще си извадим - в някакво шоу го каза: "Човек най-после ще се вслуша в науката и ще почне да си мие ръцете". В 21-ви век да напомняш на хората да си мият ръцете и това да е наложително.

Така е, да. Аз по принцип съм от хората, които си мият ръцете по 20 пъти на ден,  и сега не ми прави впечатление,  че ги мия по 30.  Някои учени твърдят, че повечето хора се заразяват  чрез неволно докосване на лицето с мръсни ръце,  отколкото чрез директно попадение от реещ се вирус.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Без умствен капацитет написа:

и на мен ми е чудно защо в уикипеедиа пише че се разпространява от бозайници, а не казват нищо по новините за кучета и котки

Пише го в други сайтове, а защо не го казват, не знам. Аз като собственик... слуга на котка проверих специално - не могат да го предават на човек.

https://www.marica.bg/tema-v-razvitie/covid-19/szo-kucheta-i-kotki-covid-19-ne-gi-lovi

http://kanal3.bg/news/world/117175-Ekspert%3A-kotkite-i-kuchetata-ne-mogat-da-vi-zarazyat-s-Covid-19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Мальчик Бананан написа:

Аз като собственик... слуга на котка проверих специално - не могат да го предават на човек.

За всеки случай не я яж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трети ден ме дращи леко гърлото. Не ме боли. Мисля, че не си внушавам. Ще чакам до петия ден, да видя какво ще стане.   :shock11:.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Myanmar написа:

За всеки случай не я яж.

Казват.. да не се яде сурово... :) 

преди 4 часа, Мальчик Бананан написа:

проверих специално - не могат да го предават на човек.

И аз погледнах : http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/informaciya-ot-evropejskiya-centr-za-prevenciya-i-/

Все пак трябва да се има едно наум и с животните. По скоро заради хигиената.

преди 5 часа, darkterminal написа:

Не е твоя работа да обясняваш какво трябва да се толерира във форума и какво не. Има си закони, има си правила, има си и кой да ги прилага.

Моята позиция е ясна. Всеки има право да си каже приказката, ако не противоречи на законите и правилата. Ако противоречи, има кой да вземе мерки.

И още нещо, на новините дори да им направя забележка, няма да има ефект. Новините нямат уши да ме чуят!

Нямам никакви намерения да доказвам каквото и да е било. Който има очи да прочете, да чете, който има акъл да разбере, да разбира.

Говоря принципно. Не съм казвал - правете във форума това , правете във форума онова. Пак ти казвам, не ми приписвай свои измишльотини.

Това е не харесвам лъжи, това че опровергавам фейкомети , си е мое мнение и позиция.

Особенно пък по тази тема тук трябва не да се заяждаш с мен, а да сме по единни в опровергаването на такива.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Мальчик Бананан написа:

... проверих специално - не могат да го предават на човек.

...

Имай си едно наум... Той преди това по хора не е ходел... В смисъл, вирусите мутират... Днес не ходят по домашните любимци, а утре ходят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, вярно, че тея ни стопиха лагерите, ама, може ли целия шум да е заради това (conspiracy theory):

https://www.eur.army.mil/Portals/19/images/Defender%20Europe/DEFENDEREurope20Poster200210.jpg

преди 12 минути, darkterminal написа:

Имай си едно наум... Той преди това по хора не е ходел... В смисъл, вирусите мутират... Днес не ходят по домашните любимци, а утре ходят...

Аз съм от тези, които не вярват въобще някъде да е ходел преди това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, _ramus_ написа:

...

Ха-ха г-н всезнайко , бегъл опит да се опиташ отново да изпъкнеш показвайки колко ги разбираш нещата,но уви!

Вземи прочети някоя и друга книжка , па може и да ти влезне нещо в празната главица и тогава може и да продължим да си поговорим!

преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

...

Уики е за такива като теб!

преди 8 часа, A.com написа:

...

Тук не говорим за 750 терахерца , а за 60 гигахерца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво представлява технологията WiGig?

Вероятно сте чували за WiGig? Технологията се спряга за ново поколение алтернатива на Wi-Fi. Безжичният стандарт, обаче, никога не е бил замислян като такъв. WiGig всъщност е името на организацията, която промотира използването на стандарта IEEE 802.11ad, но от доста време наименованието се използва и за самия стандарт.

Стандартът WiGig е представен за първи път през март 2013 година. Поддържащата скорости до няколко гигабита в секунда безжична технология използва все още нелицензираната 60GHz-ова честотна лента. Благодарение на нея различни устройства ще могат да комуникират едно с друго със супер висока скорост позволяваща обмена на големи количества данни, звук или видео. Технологията ще бъде съвместима с Wi-Fi, но много по-бърза от нея. Едно WiGig устройство с три антени, например, ще развива скорост от 7 гигабита в секунда, която едно съвременно 802.11ac устройство може да постигне с поне 8 антени.

За разлика от Wi-Fi, WiGig сигналът не може да преминава през стени, макар че може да бъде отразен и препратен от стените, както и от таваните и подовете благодарение на метод наречен „биймформинг” (от английски: формиране на лъчи). Този метод би позволил използването на стабилна и бърза интернет връзка на разстояния по-големи от десет метра. С отдалечаване на приемащото сигнала устройство от основния източник (рутера), протоколът може автоматично да превключи към други по-ниски честотни ленти, за да не бъде прекъсната връзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

...

Аз съм от тези, които не вярват въобще някъде да е ходел преди това.

Ако този вирус не е ходил, то други са ходили... Примерно инфлуенцата (испанският вирус) ходи по пилета, коне, кучета и прасета!

Лично аз се съмнявам да е бил изкуствено създаден/модифициран...

преди 1 час, Eternal Life написа:

...

Тук не говорим за 750 терахерца , а за 60 гигахерца!

Така де... 60GHz излъчване не е притежава йонизиращо въздействие... Ще рече не минава за радиация... Ще рече, че такова лъчение не притежава енергията да влияе на химичните връзки... Това са отдавна изучени явления...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, darkterminal написа:

Така де... 60GHz излъчване не е притежава йонизиращо въздействие... Ще рече не минава за радиация... Ще рече, че такова лъчение не притежава енергията да влияе на химичните връзки... Това са отдавна изучени явления...

Напротив,тези честоти са не само смъртоносни, но се използват и за наблюдение,защото те ще създават 3D образи за всичко, веднага щом 5G мрежата е активирана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, darkterminal написа:

Ако този вирус не е ходил, то други са ходили... Примерно инфлуенцата (испанският вирус) ходи по пилета, коне, кучета и прасета!

Лично аз се съмнявам да е бил изкуствено създаден/модифициран...

Аз пък съм поначало доста скептичен към "съвпадение", "случайност", "съдба". Просто не вярвам в тези неща, и както преди писах от всички wet пазари в Китай, тая мизерия се случва баш в града с единствената вирусна лаборатория в Китай, където работят с патогени с най-висок риск - ако не бях видял статията в "Нейчър", нямаше да имам никаква представа. Друг е въпроса, дали някой нарочно не е искал да си каже: "Ааа, ясна работата...", свързвайки двете неща - имам предвид чужда държава. Или просто е прикриване от страна на китайската комунистическа партия на инцидент, свързан с лабораторията. Не можеш ме обвини - все пак знаем как у нас са прикривали Чернобил, което на пръв поглед е много по-голяма мизерия... Лично мен, този въпрос - за генезиса, не ме занимава, а и надали ще се разбере. Това, което ме плаши е това, което се случва в момента и конкретно у нас. Над 40 000 тестове са направили италианците. Ние за толкова просто нямаме ресурси, а и едва ли има желание. Какво би показало едно тестване от такъв мащаб у нас? Че те за 20 100 случая спряха тока на цялата държава тези некадърници. За 1000 сигурно ще ни разстрелват. Боклуци. Не знам защо си мисля, че у нас са хиляди - усещане. Приносителите имам предвид. Може би това е нещо съвсем различно от това, което ни го представят - нещо нетолкова смъртоносно, но супер лесно разпространимо. Просто не е целта да убива. Спекулации - мои си.  Мнението ми не се гради на факти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да имаш адекватно мнение, когато информацията е толкова целенасочена към създаване на паника? За самия вирус не се говори изобщо. Говори се само колко е опасен и смъртоносен, и колко е важно да се крием за да не се заразим. Хубаво, ама той се предава и от животни на хора! Животните как ще ги убедите да се крият? И при това положение, мерките които се взимат, не стават ли смешни? Този началник на кризисния щаб, с изказванията си във времето, само показва че не знае нищо за този вирус. В България със сигурност има хора които знаят много повече. Защо тогава продължава, некомпетентен човек да ръководи "спасението на нацията"?  Защо изобщо някой смята че мерките са адекватни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Мальчик Бананан написа:

Аз пък съм поначало доста скептичен към "съвпадение", "случайност", "съдба". Просто не вярвам в тези неща, и както преди писах от всички wet пазари в Китай, тая мизерия се случва баш в града с единствената вирусна лаборатория в Китай, където работят с патогени с най-висок риск - ако не бях видял статията в "Нейчър", нямаше да имам никаква представа. Друг е въпроса, дали някой нарочно не е искал да си каже: "Ааа, ясна работата...", свързвайки двете неща - имам предвид чужда държава. Или просто е прикриване от страна на китайската комунистическа партия на инцидент, свързан с лабораторията. Не можеш ме обвини - все пак знаем как у нас са прикривали Чернобил, което на пръв поглед е много по-голяма мизерия... Лично мен, този въпрос - за генезиса, не ме занимава, а и надали ще се разбере. Това, което ме плаши е това, което се случва в момента и конкретно у нас. Над 40 000 тестове са направили италианците. Ние за толкова просто нямаме ресурси, а и едва ли има желание. Какво би показало едно тестване от такъв мащаб у нас? Че те за 20 100 случая спряха тока на цялата държава тези некадърници. За 1000 сигурно ще ни разстрелват. Боклуци. Не знам защо си мисля, че у нас са хиляди - усещане. Приносителите имам предвид. Може би това е нещо съвсем различно от това, което ни го представят - нещо нетолкова смъртоносно, но супер лесно разпространимо. Просто не е целта да убива. Спекулации - мои си.  Мнението ми не се гради на факти.

Въобще не му се втелявам... Маска не нося... Ръцете си мия само на ставане, преди ядене, след тоалетна и разбира се ако съм се изцапал нещо... Живея със съзнанието, че задължително ще го преболедувам този вирус... Успешно или не, е без значение... При такава разстановка и произхода му си губи значение...

Това, което се опитвах да подскажа в контекста на домашните любимци беше, че вирусите си мутират... И че това, че вчера домашните любимци не са го пренасяли/боледували, съвсем не означава, че някоя мутация няма да промени този модел днес.

Попаднах на интересен ресурс, в който се твърди, че инфлуенцата от 1918 година има птичи произход. Цитирам:

Цитат

The 1918 influenza pandemic was the most severe pandemic in recent history. It was caused by an H1N1 virus with genes of avian origin.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама то не само никой в България не знае. Никой в Европа не знае. Или поне такъв вид си дават. Британци и германци се държаха все едно "Абе, споко, ве", сега е друго. Италианската опозиция е имала работещо решение, техния премиер им е казал: "Луди ли сте?".

току-що, darkterminal написа:

Въобще не му се втелявам... Маска не нося... Ръцете си мия само на ставане, преди ядене, след тоалетна и разбира се ако съм се изцапал нещо... Живея със съзнанието, че задължително ще го преболедувам този вирус... Успешно или не, е без значение... При такава разстановка и произхода му си губи значение...

Това, което се опитвах да подскажа в контекста на домашните любимци беше, че вирусите си мутират... И че това, че вчера домашните любимци не са го пренасяли/боледували, съвсем не означава, че някоя мутация няма да промени този модел днес.

Попаднах на интересен ресурс, в който се твърди, че инфлуенцата от 1918 година има птичи произход. Цитирам:

Сакън, да не те прочете Мутафчиев, че ще почне да трепе животинките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Eternal Life написа:

Напротив,тези честоти са не само смъртоносни, но се използват и за наблюдение,защото те ще създават 3D образи за всичко, веднага щом 5G мрежата е активирана.

Може ли линкче към рисърч от някоя организация с репутация, която потвърждава, че микровълновите радиолъчения са смъртоносни. Само, ще помоля да не ми даваш линкове към разни шамански, религиозни или други жълти ресурси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, nikssi написа:

Нищо ново не чух

така де - в това е въпроса. :) Цялата работа е сценка, при това смотана.

Очакваме Радио Ереван - в кухнята над кебабчета с лютеница? :) и вита баница. Арменците поне по-добре се справят с езика ни.

преди 49 минути, Eternal Life написа:

аааа, да, смъртоносни са. Даже не само за наблюдение, ами и за космическите телескопи като с тях ще правят 5Д изображения, ще се наблюдава през стени, даже в зимници и пещери.

Как е възможно да си толкова неграмотен и да си поел толкова от тая кисела каша, не знам. Дори и да си неграмотен, по-горе ти написаха толкова пъти поне основни неща, ти си повтаряш едно и също, с настояването ще "тва е, вие си говорете ама не ги разбирате нещата колкото мен и дайте да ви светна".

Написаха ти че честотата не е смъртоносна, нито дори вредна. Цял живот и без тия, живеем сред честоти - от звездите, слънцето. Земята има естествен радиоактивен фон, който е неравномерен...

написаха ти че освен честотата има значение и интензитета, разстоянието. Точно микровълните с честотата дето спрягаш имат свойството че не минават през твърди прегради и рязко спада интензитета. Заради това в мрежите 5джи се налагат да се поставят много базови станции. Това я прави толкова скъпа система...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, darkterminal написа:

че вчера домашните любимци не са го пренасяли/боледували

Не е задължително да боледуват, за да го пренасят. Честно казано тия проучвания дали се пренася, или не се пренася от домашните любимци са пълна скръб. Ей на, извел си си песа и той на улицата оближе някоя храчка, после оближе теб. Или пък някой болен кихне в близост до кучето-котката(ти не си видял) и секрети от кихавицата попаднат на козината, ти го погалваш и по някое време се пипваш по очите, нещо ти е влязло в едното, може би прашинка и го разтъркваш с ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Eternal Life написа:

която едно съвременно 802.11ac устройство може да постигне с поне 8 антени.

това е невярно. Такова устройство не може да постигне такива скорости на обмен, ако ще и с 100 антени. Броят на антените не определя честотата на излъчване, а само уплътнението на заложената честотна лента.

Освен това - технологията за формиране на радиолъчи има слабости и засега не е разработена за условия отвъд лабораториите. Дори елементарно съобразяване показва, че за да се формира и за да се насочи към приемната антена, "лъчите" трябва да се формират при точно определени условия, примерно в стаята, да се отразят по точно определен начин, спрямо конкретните прегради. И това ще е различно за всеки отделен случай. Формирането на насоченост в излъчването, го има още от първите антени и тях ги наричат "параболични". В случая, обаче тук става въпрос за друг тип формиране на насочване.

И най-вече - високата честота няма висок интензитет, в случая, минава през твърди материали с големи загуби и се налагат други усложнения, за да се реализира пренос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че се пише много за 5G и за връзката на тази технология с Корона.

Ето къде има 5G, според Deutsche Telekom

https://www.telekom.de/start/netzausbau

В Берлин има най-много именно там случаи на Корона

https://www.bz-berlin.de/berlin/zahl-der-corona-infektionen-waechst-in-berlin-auf-519

В Charlottenburg, в Mitte, в Friedrichshain-Kreuzberg и в Pankow.

Според вестника и данните.

silxgaa2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dkt написа:

Защо всеки ден заливат с помия? И защо не разследват кой го създаде, и кой го пусна в Китай този вирус? 

Защото всичко това е умишлено, направено с някаква цел. Разиграва се сценарий, чрез който определени гора искат да постигнат нещо. Какво е то - ще се разбере след време (евентуално). И целият свят им играе по свирката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, acnekt написа:

В Берлин има най-много именно там случаи на Корона

Стига глупости... Вируси има още преди въобще да е измислен телефона. В Иран като няма 5Г защо са толкова зле нещата? И не само там. новите мрежи са много ограничени, все още. Тепърва изграждат структури, налице са само тестови системи и са крайно ограничени. Все още в Европа се говори за мрежите и кой да ги строи, след скандала и войната между САЩ и Хуавей... Къде ги фантазирате тия неща... и всеки гледа какво да докопа, за да си докаже параноята. Всеки пише каквото му скимва. И тук вестниците пишат какво ли не измишльотини.

Оплаквате се че 'било нарочно създавана истерията". Няма как - истеричния човек носи това в себе си като го подтиска в различна степен. Нужно е само спусък, за да го отключи и изпусне контрола . Това е природен механизъм, много преди пещерите и племето. На тия дето нямат истерията в себе си защо не се задействат, като всички имат една и съща информационна среда. Но вие преднамерено си подбирате именно онова, което да е в тон с вътрешните нагласи и тревожност. После го привиждате че "ми това се пише, манипулират ни нарочно, ние какво можем да направим - те са виновни". Много добре се пише всеки сам , сред коментарите си, защото за разлика от вируси, за параноята няма лекарства нито ваксини...

Излезнаха изследвания за анализ на вирусното ядро - учени от цял свят представят че няма как това да е изкуствено създаден щам. Има си следи, които биха били останали след намесата, има си логика, и ограничение на днешната технология за комбиниране.

например, ето:

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, _ramus_ написа:

Стига глупости... Вируси има още преди въобще да е измислен телефона. В Иран като няма 5Г защо са толкова зле нещата? И не само там.

Излезнаха изследвания за анализ на вирусното ядро - учени от цял свят представят че няма как това да е изкуствено създаден щам. Има си следи, които биха били останали след намесата, има си логика, и ограничение на днешната технология за комбиниране.

например, ето:

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9?fbclid=IwAR1fAwCfPgetE09z2aRCkgOLpC39acMVgHwwsqsTAAPB5zw2lmGEzQqtCsM

Доста странно.

И защо именно в тези райони в Берлин.  Защо не е в Spandau, в Lichtenberg примерно. В Lichtenberg и в Marzahn живеят много от хора от Азия. 

Има още 8 поне райони. Точно, където се провежда Berlinale и има 5G. В тези 4 района пък има и най-много чужденци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване