Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Мурка А написа:

да знаеш кой е там 

Ти искаш да знаеш само ли?

Мислех, че да се заразиш искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мурка А написа:

и какво

ще кажат нямаш право

болните са  под карантина и нямаш право 

поради евро гейски ценности 

да знаеш кой е там 

и кой е заразен 

Серж, отиди да ти сменят чипа ако обичаш. Сложили са ти некво амнайсто качество. Кажи им че те сърби и да ти сложат читав другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, [email protected] написа:

Ти искаш да знаеш само ли?

Мислех, че да се заразиш искаш.

няма как да се заразиш без  да знаеш

заразяването става от човек на човек 

преди 3 минути, Радул написа:

Серж, отиди да ти сменят чипа ако обичаш. Сложили са ти некво амнайсто качество. Кажи им че те сърби и да ти сложат читав другаде.

не съм серж

ако искаш  да се заразиш с корона вирос трябва да дебнеш някой с корана вирос  на врата на болницата и да облизваш дръжките на вратите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж сериозна тема, а само лиготии... Чакаме пика. Дано не умрем от старост до тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мурка А написа:

ако искаш  да се заразиш с корона вирос трябва да дебнеш някой с корана вирос  на врата на болницата и да облизваш дръжките на вратите

Дрога ли взимаш? Не знаех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мурка А написа:

няма как да се заразиш без  да знаеш

заразяването става от човек на човек 

Изплесваш се пак като мокра връв!

Искал си само да знаеш и да снимаш и нямало да те пуснат. 

Иди гушни някой интубиран ще се намери кой да те снима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пика премина

сега тези по 20-30  заразени са от инкубационния преиод 2 седмица пика е бил преди месец 

преди 1 минута, barbuncela написа:

Дрога ли взимаш? Не знаех! 

моята дрога е знанието :beat:

преди 2 минути, [email protected] написа:

Изплесваш се пак като мокра връв!

Искал си само да знаеш и да снимаш и нямало да те пуснат. 

Иди гушни някой интубиран ще се намери кой да те снима.

няма как да ме пуснат до интубиран

нямам право да съм там .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мурка А написа:

моята дрога е знанието

Съвсем си упущен Иване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък деца, нямате право да сте на доста места, без да се иска вашето мнение. Наистина ли не виждате проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Мурка А написа:

нямам право да съм там .

Като облизваш дръжките на вратите, къде ще си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхте ли абитуриентите в София? Браво на децата! Направиха си празника напук на диктатора Борисов!:yanim: Да го видим сега. Няма как да арестува и вкара в затвора всички младежи, така съвсем ще се закопае!

Хора, помислете за предстоящия първи юни и как да направите празника на детето си. Не си лишавайте децата от празника!

Страшният вирус, дето трябваше всички ни да е избил, нещо не се оказа толкова страшен, чудно защо ли.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, [email protected] написа:

Абе пак ще е в болнично заведение, ама няма да е интубиран, и няма да е инфекциозно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

Видяхте ли абитуриентите в София? Браво на децата! Направиха си празника напук на диктатора Борисов!:yanim: Да го видим сега. Няма как да арестува и вкара в затвора всички младежи, така съвсем ще се закопае!

Хора, помислете за предстоящия първи юни и как да направите празника на детето си. Не си лишавайте децата от празника!

Страшният вирус, дето трябваше всички ни да е избил, нещо не се оказа толкова страшен, чудно защо ли.............

Бе мен на 50 ми дреме за вируси, та чакай на децата да им пука! Дреме им на тия дето ще направят некви пачки. И ще си ги носят в гроба, щото те са над 60 пачкаджиите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, barbuncela написа:

Съвсем си упущен Иване...

няма да ви обяснявам

не съм иван

преди 23 минути, [email protected] написа:

няма да ви обяснявам

учете си уроците 

за да не питате 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не схванах, как във фекалните води има коронавирус, но когато хапна коронавирус ще се разгради от солната киселина в стомаха ми. Тогава как е стигнал вируса до фекалните води? Някои го носи ли и после го пуска направо, директно във фекалната вода ли?  

Защото ще пускат и скоро, и баните. Казват същото във водата не може да се разпространи корона, но пък във фекалните води - да. Там е намерен вируса.

Пък и плажовете са затворени, а баните с басейни ще пускат. 

Нещо много странно. Явно съм тъп и не схващам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялото интервю с генерал-майор Мутафчийски https://youtu.be/fydepD8mAUo

Пропускам ли нещо? 

В момента се борят, борим се с вирус, който е познат още през 1960 година, но е спрян за разглеждане, защото не е бил опасен тогава,  също толкова не опасен, а и вече изчезна изведнъж и SARS 1, MERS. Но пък е 80 процента е сходен на новия коронавирус. Спряха да правят ваксина за MERS, SARS, защото бил изведнъж изчезнал. Щом прилича на 80 процента вируса на MERS, SARS тогава не е ли добра база за започване на ваксина? Така и така са започнали да правят ваксина. Просто да го доработят. Или може би не може. Не знам. Сигурно не става. 

Този новият вирус първоначално твърдяха, че не стои на повърности, но сега твърдят, че стои. Но пък повърхност, на която се намира в магазина като храна, вода, плодове, зеленчуци и всякакви кутии, опаковки в магазините няма опасност, затова са все още отворени. 

Трябва да се спазва дистанция и да се избягва тълпите, но пък публичния транспорт не беше спрян, където се сгъчват тълпи от хора на затворено място. И то без маски. 
Където официално и казаха, че вируса е лек и часове лети преди да падне на земята. Аерозоли. Там в публичния транспорт и до днес не съм виждал прозорец да е отворен. Не че има значение. Сигурно пускат климатик в публичния транспорт. 

Както твърдят, че самолета имало филтри и климатици и няма опасност. Тогава, защо е прекратен самолетния транспорт. По какво се различава от публичния транспорт? Поне само в Европа да работи. Някак е по-логично. Нали все пак е ЕС. Нещо като една държава.

Затвориха и барикадираха градове, селца, квартали след 5 месеца от първия познат случай на този нов вид  мистериозен вирус. Мистериозен случай на пневмония.  5 месеца, точно когато грипната вълна започна. Мутирал грипен вирус тип Б. 

3 месеца ни убеждаваха че трябва да ходим без маски, нямало за лекарите, персонала, който се грижи за болните, а и не предпазвали. После решиха,  че ни трябва маски.  Сега изведнъж навсякъде има маски, тогава нямаше. Тогава 3 месеца без маски, как не бе толкова фатално, когато имаше и върлуваше грипна вълна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

ози новият вирус първоначално твърдяха, че не стои на повърности, но сега твърдят, че стои. Но пък повърхност, на която се намира в магазина като храна, вода, плодове, зеленчуци и всякакви кутии, опаковки в магазините няма опасност, затова са все още отворени. 

http://epicenter.bg/article/Dots--Andrey-Chorbanov--COVID-19-se-predava-samo-ot-chovek-na-chovek-pri-intimen-kontakt/217764/2/0

Цитат

По думите му коронавирусът не се предава чрез дрехи, повърхности, седалки на градския транспорт и т.н., а чрез близък контакт в смейството. Дезинфекцията помага да се убият хлебарки и бактерии, но не и коронавируса, той не се крие в ъгъла на стаята, обяви доц. Чорбанов. 

По думите му много се е спекулирало с това колко дълго живее вирусът извън нашия организъм, а накрая се е оказало, че той не се задържа и разпространява чрез повърхности.

преди 3 часа, acnekt написа:

Само не схванах, как във фекалните води има коронавирус, но когато хапна коронавирус ще се разгради от солната киселина в стомаха ми. Тогава как е стигнал вируса до фекалните води? Някои го носи ли и после го пуска направо, директно във фекалната вода ли?  

Измишльотини. Мисирки сър, мисирки 

KRfJ8F6f80h9PhCrJ4OyVtAsCNVVluT-0IRU3ejT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой разправяше, че една срината икономика е по-малко страшна от няколко хиляди жертви на вируса... Да ходи и да говори с 1.4 милиона уволнени медицински работника (само за Април)... Ей тъй да си представи колко гладни семейства са това... Щото, това не са само медицинските работници... Ето я и по-пълната картинка (за Април)... И това е само началото... Това са 20 милиона засегнати работника!

106528316-1588942628641-20200508__Where_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мутафчийски гордо ревна,

очаквам да измрете.

План имам да изпълнявам,

яко се гътнете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anne написа:

мдам.. сещам се ти как рева за 24 май че и тема май имаше за "малоумщините" :) 

Този наивен "ентусиазъм" ми прилича като примерно...  антисистемното "геройството" да пушиш цигари в болницата , да се изпикаеш в парка, да пресичаш на червено, и т.н.

Браво на децата ! "Те ще ми кажат кво да правъ... айде бе.."  :) 

А вируса "никак" не е страшен... колко му е.. в Швеция стигнаха почти 4 000 умрели. А оздравелите са към 5 000.

Това все едно в България да имахме реципрочно към 3 500 починали . Това не е геройство, не е "браво на децата".

Това можеше да си ти Ани, аз или  наши роднини. А ние имаме 126 жертви. Браво на Мутафчийски, браво на Щаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8614573?fbclid=IwAR1UQpRFEIWjKHA7-UDII6gslYdRFn29b8xxerrN50MJd4DqNYYH1CUNS-k

преди 18 минути, M.Николов написа:

Защо го мъчат човека с тия интервюта?

Колко го величаха като най репресиран, дето умишлено му заглушавали мнението, че никой не го слуша, че не му се дава думата, не го канят в телевизии...

Пък аз по ходещ по телевизии и повече цитиран от него тук, не знам да е имало :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реджепчо, чу ли доцент Мангъров във второто интервю да каза "Това което се прави в нашата страна е максималното"?

Да не съм те чул повече да обвиняваш щаба!:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...