Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 33 минути, M.Николов написа:

Защо го мъчат човека с тия интервюта?

Клишето: На чужд гръб, сто тояги са малко!

Някои хора това умеят.

Определено и няма да спрат.

"Играят Ва банк". Явно много им е бръкнал не в джоба, а в здравето и е вид отмъщение.

Така умеят. Такава им е културата и ценностната система. Да подлагат другия ма мъчение.

Вид садизъм е това, но то е защото са мазохисти.

Не знаят какво е да си нормален, но претендират, че те са по-над нещата и трябва да мачкат.

Действат на принципа: "Кови желязото докато е горещо."

Ред други клишета мога да изброя, но са бледо подобие какво правят определени "журнал" "листи" в момента.

Шопското: Не е важно аз как съм, а на него Вуте да му е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е.

Мръсните пари обаче са повече. Много повече. Не знам помните ли кой нападна Джамахирията. Франция и Италия. Щото са на един г***ъз място и хората бяха почнали да се питат абе, тез у пясъците си гледат пашалъка без да работят.

И Кадафито даде фира. 

Моите уважения. Младо момче, аз на неговите години и толкоз не знаех. Но мръсните пари са много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ми е отредено да живея, решава Бог, а не  повярвалия си Борисов. Не ми трябват измислени божества като тоя, да ме пазят.

Аз нямам и една ваксина от раждането си,  от дете боледувам от бронхити. Колкото живея - толкова,  но не желая да бъда използвана за гнусна лъжлива пропаганда!

И без друго вече като не чувам и не мога да слушам музика, не ми е до живот. Не мога да живея повече под тази диктатура. Съжалявам, че нацизмът не е бил победен и сега ни тероризират децата и внуците на гнусните фашисти с многото пари, заграбени от народа.

Знаеш ли какво искам аз? Някой скоро да свети маслото на любимия ти вожд диктатор, и на всичката престъпна шайка! Искам си нормалния празник навън, с тържествена програма и речи, с нормалните ни човешки взаимоотношения.

На този ден е починала Гудрун Химлер и това трябва да се чества - един голям враг на славянството си е заминал! Знаеш ли колко гот ми беше, като го научих?  Представям си, ако е знаела в какъв ден ще умре, как би се обесила на мига......................... Или застреляла......................

Гнусен си ми, не искам да общувам с теб. Ти си болен и сбъркан. Такива като теб ще подпалят нова световна война, щото не можахте да преглътнете, че загубихте предишната! Но ще и изгубите и тази! САЩ ще станат радиоактивни пепелища! Но славянството ще съществува, докато го има света!

Ако не бяха гнусните деца и внуци на фашисти и нацисти да съсипят социализма,  ако западът беше унищожен, сега щях да живея в нормален свят, щях да съм здрава, щях да имам лично щастие и да съм истински щастлива и нямаше да познавам една сбъркана психически личност,  нито мъжете щяха да точат лиги по курви!

Вие искате да повлечете целия свят в собствената си лудост! Тази няма да я бъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, M.Николов написа:

Според Радул интервютата били само 4-ри.:)

Бяха. След като падна карантината и апокалипсиса все пак не се случи, Мангъров е като някакъв митичен победител на злото, нещо кат съвременен Свети Георги и го канят навсякъде! Сметай щом Боцко иска да му пусне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Настинката е често срещана инфекция на горните дихателни пътища. Въпреки че много хора смятат, че можете да се простудите, като не се обличате достатъчно топло през зимата и сте изложени на хладно време, това е мит. Истинският виновник е един от повече от 200 вируса.

Обикновената настинка се разпространява, когато вдишвате частици от вируса от кихане, кашлица, говор или отпусната частица от заразяване, когато избършете носа си. Можете също да вземете вируса, като докоснете замърсена повърхност, до която се е докоснал заразен индивид. Общите части включват ключалки, телефони, детски играчки и кърпи. Риновирусите (които причиняват най-много настинки) могат да живеят до три часа върху твърди повърхности и ръце.

Повечето вируси могат да бъдат класифицирани в една от няколко групи. Тези групи включват:

човешки риновируси
    коронавируси
    парагрипни вируси
    аденовируси

Изтъкнати са някои други виновници за обикновена настинка, като например респираторния синцитиален вирус. Други все още не са идентифицирани от съвременната наука.

В САЩ настинките са по-чести през есента и зимата. Това се дължи най-вече на фактори като началото на учебната година и тенденцията хората да остават на закрито. Вътре въздухът е по-сух. Сухият въздух изсушава носните канали, което може да доведе до инфекция. Нивата на влажност също са по-ниски при по-студено време. Студените вируси са по-способни да оцелеят в условия на ниска влажност.

https://www.healthline.com/health/common-cold-causes#treatments

Някои неща без да подбереш за търсене в Гошо като стартова точка преди ноември 2019, няма как да ги намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, darkterminal написа:

Да ходи и да говори с 1.4 милиона уволнени медицински работника (само за Април)... Ей тъй да си представи колко гладни семейства са това...

Нормална картина при положение,че няма работа за тях.Уплашиха си пациентите,че ще се разболеят ако идат на доктор.Резултатът не закъсня- болниците навсякъде по света са почти празни.А има още една причина за уволнението на медицински персонал:Пишеш по често диагноза коронавирус- оставаш,правиш се на честен,отказваш и хоп уволнен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Димитър 59 написа:

Помниш ли преди десетина дни,когато свърдеше че след седмица ще има бум от жертви на короната?Обеща,че ако няма,ще признаеш че си бил заблуден от медиите.Или още ти е рано?

Признавам че съм съм дал грешна преценка в онзи момент, беше прав в спора ни тогава през погледа на времето сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Реджеп Иведик написа:

Моите уважения. Младо момче, аз на неговите години и толкоз не знаех.

Къде ако не без мнението на  "величавания" за бивш служител на ДАНС.  :)   Постоянно му е слаган този етикет, а той , едно че е за съвсем малко такъв, второ че е преди цели 10-на години, и както казват, е бил на доста ниско ниво, с малко документи , с малко разработки,  и никакви изводи не може да прави . :) 

Къде са истинските "служители на ДАНС" , па било то и бивши, но с 20-30 г минимум стаж ? Няма , и няма и да ги видите. Няма толкова прости че да плямпат небивалици по медиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Признавам че съм съм дал грешна преценка в онзи момент, беше прав в спора ни тогава през погледа на времето сега. 

Хубаво е че малко по малко започваш да усещаш истината.Сега остава да те убедим че короната е страшна,но само по медиите.Че последиците от лъжите за този разиграващ се цирк,ще са хиляди пъти по опасни от наложените мерки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Anne написа:

Искам си нормалния празник навън, с тържествена програма и речи, с нормалните ни човешки взаимоотношения.

Че кой не иска ?

преди 41 минути, Anne написа:

Ако не бяха гнусните деца и внуци на фашисти и нацисти да съсипят социализма,  ако западът беше унищожен, сега щях да живея в нормален свят, щях да съм здрава, щях да имам лично щастие и да съм истински щастлива и нямаше да познавам една сбъркана психически личност,  нито мъжете щяха да точат лиги по курви!

Много бъркаш в причинно-следствените връзки и с изводите върху това.

Останалите ти гнусотии и откровенно шовинистични и нацистки изцепки от поста ти не заслужават коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Че кой не иска ?

Много бъркаш в причинно-следствените връзки и с изводите върху това.

Останалите ти гнусотии и откровенно шовинистични и нацистки изцепки от поста ти не заслужават коментар.

Къде видя нацизъм, бе?:beat: И нищо не бъркам, абсолютно нищо!

Ако не беше разлагането на морала и сините простотии, сега имаше шанс да съм с един човек и да бъда щастлива!

Вашите дискриминационни глупости спрямо хората с увреждания развалиха един човек и го превърнаха в нещо, което не е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Димитър 59 написа:

Хубаво е че малко по малко започваш да усещаш истината.Сега остава да те убедим че короната е страшна,но само по медиите.Че последиците от лъжите за този разиграващ се цирк,ще са хиляди пъти по опасни от наложените мерки.

Че вируса не е безобиден, не е, няма какво да се убеждавам, средноинтелигентен съм, мога да чета, не само наши статии и мисля че съм информиран по въпроса достатъчно, цирк, не е цирк, не е нужен цирк, е да за млади хора вероятно е цирк, за тези които не им пука за възрастните също е цирк, за бунтарите които са в постоянна готовност и за тях е цирк, за мен не е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Прав е.

Мръсните пари обаче са повече. Много повече. Не знам помните ли кой нападна Джамахирията. Франция и Италия. Щото са на един г***ъз място и хората бяха почнали да се питат абе, тез у пясъците си гледат пашалъка без да работят.

И Кадафито даде фира. 

Моите уважения. Младо момче, аз на неговите години и толкоз не знаех. Но мръсните пари са много повече.

Уплаши ги Кадафито, защото той направи Саркози президент на Франция. Така ги уплаши, че направо изтръпнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Че вируса не е безобиден, не е, няма какво да се убеждавам, средноинтелигентен съм, мога да чета, не само наши статии и мисля че съм информиран по въпроса достатъчно, цирк, не е цирк, не е нужен цирк, е да за млади хора вероятно е цирк, за тези които не им пука за възрастните също е цирк, за бунтарите които са в постоянна готовност и за тях е цирк, за мен не е. 

Ся... Определено си се уплашил повече отколкото трябва... Има хора, които го преболедуват тежко... Има и такива, които не успяват... В смисъл, умират от него... Но, така е с всеки вирус... И според мен всичките тези рестриктивни мерки, които се взеха, бяха повече от излишни и определено вредни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, darkterminal написа:

И според мен всичките тези рестриктивни мерки, които се взеха, бяха повече от излишни и определено вредни...

Предвид заболелите и смъртни случай у нас с поглед от дистанция на времето показва, че мерките които бяха взети тук са били правилни и на време, не дадохме в жертва по брой хора като в други държави и това няма как да не се признае на щаба и правителството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Предвид заболелите и смъртни случай у нас с поглед от дистанция на времето показва, че мерките които бяха взети тук са били правилни и на време, не дадохме в жертва по брой хора като в други държави и това няма как да не се признае на щаба и правителството. 

Това го обясни на тези дето са останали без работа... Според мен, мерките бяха и са далеч от адекватните... И не само в България...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, darkterminal написа:

Ся... Определено си се уплашил повече отколкото трябва... Има хора, които го преболедуват тежко... Има и такива, които не успяват... В смисъл, умират от него... Но, така е с всеки вирус... И според мен всичките тези рестриктивни мерки, които се взеха, бяха повече от излишни и определено вредни...

Още с въвеждането на тия рестрикции беше кристално ясно, че последствията от тях ще са по- лоши от последствията от вируса. Да не говорим и каква риба се е ловила в мътната вода на карантината, за която тепърва ще научаваме и то постфактум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но заради тези уж за хората мерки,  ни отнеха правото да празнуваме както трябва, ПО ТРАДИЦИЯ Великден и 24 май, забраниха на абитуриентите изпращанията и баловете, на децата забраниха детските площадки.

А аз, както съм зле с очите и здравето, се ядосвам, защото не знам догодина как ще съм, а искам да си отбележа тези празници нормално, като нормален човек! Значи гнусния диктатор можа да се събере със семейството си на Великден, а нашето беше разделено насилствено!

Как да простя това?

А сметищата ни свети маслото на хубавия ни фестивал!

Всичките тези уж грижовни мерки няма как да не подозираме, че водят до новия световен ред - пълна изолация на хората и унищожаване на всичко нормално и човешко!

Е, не искам нов световен ред!

Искам си стария и нормален ред!

Искам да боядисвам яйца с племенниците ми, искам да ходя свободно на църква, искам си градското тържество за 24 май, искам си фестивала "Лачени обувки", искам абитуриентите да празнуват нормално и децата да са по детските площадки!

НЕ ИСКАМ СБЪРКАНИЯ ФАШИСТКИ СВЯТ!

Колко ли доволно потриват ръце в американското посолство, че нямаме празнични шествия.....................

Жалко, че няма кой да им почерни техния 4 юли, ама така да го почерни, че да не смеят повече да се заяждат със славяните! Знаем колко ни мразят! Те са гнусни нацисти и болни чудовища!

Тъпата ни сметица е уредила автокино в центъра на малкия ни град! Автокино, а забрани 254 май и фестивала!

Е, дано да дойде деня, в който да и се върне тъпкано за антибългарщината и!

НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА НИ ЗАБРАНЯВА НАЦИОНАЛНИТЕ И РЕЛИГИОЗНИТЕ ПРАЗНИЦИ! НИКОЙ!;

При следващите протести трябва да има камъни и коктейли "Молотов"!  Да ги видим гробарите тогава какво ще забраняват!

Яд ме хваща, като се сетя, че за именния ми ден малко хора ходят на църква и ще ходя в разна църква да запаля свещичка. ................................. А толкова чаках Връбница и Великден......................Сега трябва да чакам една година, за да мога да си взема осветена върбова клонка и да ида на тържествена Великденска служба, трябва да чакам една година за истински тържествен 24 май.................. Една година.............................

Вече ми иде да убивам, не издържам вече...................... Искам си нормалния живот и нормалните празници!

Моля ви, хора, икам да се съберете много хора за 2 юни къде ли не - на Шипка и къде ли не, и да развеете море от националните знамена.................Нека това фашистко гнусно правителство да види, че ние ще почитаме празниците си с цената на абсолютно всичко!  Моля ви! И си изведете масово децата за 1 юни! Не им отнемайте най - детския ден! Заведете ги по площадките! Ако сте много, полицията няма как да ви изгони, ако ги натиснат, то ще ги принудят да стрелят срещу деца....................Е, тогава ще се види колко е българска тази полиция и на кого служи.................Бързо ще се види, че тия нещастници не са по - различни от копоите, избили ястребинчетата!

ДА СЕ ОПЪЛЧИМ НА ГНУСНОТО ФАШИСТКО ПРАВИТЕЛСТВО!

Той Борисов си го каза, когато го избрахте първия път - отмъщава за дядо си, незаконния богаташ, гнусния местен робовладелец! Разбрахте ли кой ви управлява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, skalata_73 написа:

Много сте изтрещели.

Яко сте изтрещели!

Не са изтрещели а са на границата да се трансформират в нещо ново -това са просто странични ефекти които с времето ще отшумят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, darkterminal написа:

Това го обясни на тези дето са останали без работа... Според мен, мерките бяха и са далеч от адекватните... И не само в България...

И преди коронавируса не се напъваха да работят младите, не знам дали причината е вирус. 

https://www.pariteni.bg/novini/obrazovanie/mladite-ne-rabotiat-zashtoto-iskat-visoki-zaplati-232678

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, FusE написа:

Имахме си чудесен закон за здравето, със перфектни предписания за действия в случай на епидемия! Ако бяха спазени тези предписания, у нас нямаше да има изобщо умрели от корона! Айде да не е баш изобщо, щяха да са десетина- петнайсе. Убеден съм и че всяка друга страна има такъв закон, с предписания за действие в условия на епидемия. Тези закони просто бяха пренебрегнати- това е ужасяващото! Всички власт имащи с охота погазиха законите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

И преди коронавируса не се напъваха да работят младите, не знам дали причината е вирус. 

https://www.pariteni.bg/novini/obrazovanie/mladite-ne-rabotiat-zashtoto-iskat-visoki-zaplati-232678

Тук не става въпрос за тези дето не са искали да работят, а за тези които са искали, работили са и са останали без работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...