Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 5 минути, acnekt написа:

Та напълно разбирам жените

само "тия жени".

Ама има и други - дето много умеят да се оправят с "мъжете" и няма проблем да си постигнат своето, вместо да мрънкат че не им го дават.

Пепеляшките, спящите красавици и рицарите на коне... вече са стари приказки. Дори на децата вече не са им интересни. Както и "приказките за жените и мъжете".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, acnekt написа:

Ако това е визията ти за мъж. Мъка.

След двама, които бяха за доотглеждане, единия даже и не работеше, понеже не можел да си намери подходяща работа принца...Без жилище и т.н. Другия само търсеше за пиене, ядене и да спи...Айде, взимат си парцалките и да ги няма.

преди 16 минути, acnekt написа:

Бой, пиене и ....

А знаеш ли колко ми е тежък единия тиган? Едва ли ще се съвземе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, barbuncela написа:

А знаеш ли колко ми е тежък единия тиган? Едва ли ще се съвземе...

Представих си нещо такова

tom-y-jerry-45.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата гледам не с оффтопици, ми направо може да й се смени заглавието на: Искрено и лично за жените и мъжете, които не ги заслужават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, _ramus_ написа:

как се наричат тия, дето си играят на гоуеми дракони по форуми и се изживяват чрез театро на каквито им харесва да са...

рамуси

който е съгласен да ми даде лайк

• Харесване 2
  • Еха 1
  • Ха-ха 1
  • Грижа 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мурка А написа:

да бе  идиот

вместо един секс да ти тегли 

Ами той за друго и не мислеше! Само че като си извади ръцете от някъде, и можеше да ги счупи! Такъв, далече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Специално за реджепа и тези с теоритие за леката настинка, ваксинирането и чипирането, пример от Дагестан където сега берат "плодовете" на тази проявена глупост :

https://www.bbc.com/russian/features-52801799?xtor=AL-73-[partner]-[bbc.news.twitter]-[headline]-[russian]-[bizdev]-[isapi]&at_medium=custom7&at_campaign=64&at_custom4=314F018C-A010-11EA-8BD8-53F54744363C&at_custom2=facebook_page&at_custom1=link&at_custom3=BBC+News+Russian&fbclid=IwAR3w6ISI68yAdk6HbWliBba2er8KGn8xkrPtjPWYExNfXyi-WB_k48clTiE

Тия имат ли болници изобщо? Та чак вадят некви статистики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 часа, barbuncela написа:

п.п. Мога да пиша до утре.

@herkules2 също :

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

@herkules2 също :

И после пак излъжи, че нямаш пръст в моето остракиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, herkules2 написа:

И после пак излъжи, че нямаш пръст в моето остракиране!

Не. Просто коректно бих искал тази дискусия за женското безобразие и нахалитет с което си нвличат мъжкия сптраведлив гняв стигащ до предизвикано убийство , да не се омесва с тукашната.

Пишете си на воля в съответната тема.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Не. Просто коректно бих искал тази дискусия за женското безобразие и нахалитет с което си нвличат мъжкия сптраведлив гняв стигащ до предизвикано убийство , да не се омесва с тукашната.

1. Създаваш интрига с цел да се продължи с офтопиците

2. Правиш се на загрижен, че уж ти настояваш да няма офтопици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

отдавна е време да спретнат клопки на такива като теб...

Да стават невидими и да изскачат в гръб на КПП- то а? :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, miro20 написа:

Абе друго искаш ти и то доста некоректно. Защо пренасяш спора в тази тема? Онази другата е точно за безобразието и справедливия мъжки гняв. Ти си този, който пренася офтопиците в тази тема, и то с ясната цел, да ми затворят устата власт имащите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Пишете си едно и също в две /или повече/ теми. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Добре. Пишете си едно и също в две /или повече/ теми. :) 

Не, в тази тема няма повече да пиша. Ти ме предизвика тук с ясната цел да ме спрат отново. В другата тема мнението си е мое и не е извън темата, колкото и до изопъчаваш нещата. Майстор си на лъжите и манипулациите, признавам ти го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, FusE написа:

По- умен е отколкото си мислех даже...

"Има само една нормалност."  "Би било добре да имаше по- малко страхове и повече разум".

Това ми напомни финала на един грандиозен концерт в Рио. Този на Айрън Мейдън. Там Брус Дикънсън завърши с: "... и не позволявайте на никой, да ви накара да се страхувте."     Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Радул написа:

Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Нали  ? https://www.dw.com/bg/коронавирус-бразилия-е-пред-катастрофа/a-53513257

Не "сбъркаха" към момента....  25 хил починали бразилци от коронавируса официално / може би много повече/

"Не сбърка" и Швеция с ... 4 200 починали.

преди 49 минути, FusE написа:

хм.. последната му реплика пак кърти мивки... - "лекарите да не харчат хиляди левове за да изкарат стотина мършави лева"

преди 57 минути, herkules2 написа:

Не, в тази тема няма повече да пиша. Т

тъй де. :)  Благодаря че се съгласи с мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа остава само страхът. Страхът от всякакъв вид - от някакви болести, дето винаги са съществували, страх от тия над нас, страх да не се изложим някъде, неспазвайки безумни предписания, страх да не би случайно нещо да стане и да ни обвинят, че ето виждаш ли, ти говореше едно, а стана друго..Това е.  Но аз виждам и положителното. На бръснар не ходя вече година и си припомних следказармените години, които си мислех, че никога няма да ми дойде силата да повторя :) Е, дойде ми силата - едната слабост се превърна в друга сила и това е добре.  Даже мисля да не се подстригвам дълго време.  И няма да го направя. Ще карам и със зимните гуми вероятно това лято, щото имайх планове да сменям джанти и така нататък, но и това ми забрани правителството. Правителството ми забрани всчико, затова аз съм покорен, карам си със зимните гуми лятото, ходя си рошав с много дълга коса, предполагам цветенясала вече и така :) Да е живи и здрави генералите - Бойко и плешивия :)  Всяко зло за добро, както казва народът.  Е, поне от цялата ситуация ми дойде музата, псувам наред, не ми пука, ще псувам още доста време всичко и всички идиоти. 

преди 4 часа, Радул написа:

По- умен е отколкото си мислех даже...

"Има само една нормалност."  "Би било добре да имаше по- малко страхове и повече разум".

Това ми напомни финала на един грандиозен концерт в Рио. Този на Айрън Мейдън. Там Брус Дикънсън завърши с: "... и не позволявайте на никой, да ви накара да се страхувте."     Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Това е любимата ми песен на Мейдън и винаги с нея са ме поздравявали по металските кръчни :) Благодаря, че  ми припопмни тая песен, която въртях и въртях като студент в общежитието и надувах докрай касетофона :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

Ще карам и със зимните гуми вероятно това лято, щото имайх планове да сменям джанти и така нататък, но и това ми забрани правителството. Правителството ми забрани всчико, затова аз съм покорен, карам си със зимните гуми лятото, ходя си рошав с много дълга коса, предполагам цветенясала вече и така

Всички гумаджии си работят, както и магазини.

Фризьорските салони също.

Но ако сам си си направил избор, никой не може да те накара нито да ходиш, нито да се къпеш :)

Относно страха.. аз не виждам такова нещо. Просто хората станаха по прагматични, по предпазливи. Никой никога не го е било страх да ходи по веригите магазини , повечето от които никога не са спирали, само си изградихме навик да си носим маски .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ъндъртейкър написа:

От цялата работа остава само страхът. Страхът от всякакъв вид - от някакви болести, дето винаги са съществували, страх от тия над нас, страх да не се изложим някъде, неспазвайки безумни предписания, страх да не би случайно нещо да стане и да ни обвинят, че ето виждаш ли, ти говореше едно, а стана друго.

Така е всичко което сме правили през последните 2000-3000 години генетичните ти натрупвания те карат да се страхуваш че няма да има продължение.Освен това висенето в къщи те кара да си задаваш и някои въпроси които при обикновени условия никога не би си ги задал.Знам това те плаши обаче за да ти олекне можеш да си преставиш нещата опростено.Отишал си на ресторант пиеш ядеш висичко е о.к. обаче накрая идва сметката.Е това просто ни се случи сега представиха ни сметката и се оказа че не можем да я платим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един офтопик:

1. не разбрах как и според кого ГНЯВ, можел да бъде "справедлив"? Това от някакъв комедиен сериал ли, или от турско-латиноамерикански битов екшън е?

2. както и описанията на "мъжете" от постовете на колежката - като на прост човек, какъвто съм си по рождение,  ми се струва странно че описанията са сходни, и при "двамата". Айде - с единия да сбърка човек, ок. Но при втори опит да е "същото" и после да си кажеш - егати мъжете, дето са сички на 90% такива...

Като обикновен прост човек ми се струва че аз бих си задал въпроса - в два различни случая, спрямо две различни съжителства, кой е общия елемент в двата? И дали "еднаквия резултат" не е зависим по някакъв начин от "общият елемент" в тях? Все пак - във визираните два примерни случая двамата "смотаняци" са стигнали някак си до нечие легло... че и до дом за съвместно съществуване... Дори и дете е оставил (единия)...

Но...  като образ на простак, заядливец, злобар и надменник имам доста ограничен капацитет и вероятно не се сещам за дълбоките битови драми и житейски пътища на умните, справедливите и възпитани хора с добри и любящи сърца... ( с тигани, разбира се... при това "тежки"! А съм виждал по карикатурите само за "точилката")

край на офтопика. Моля ви, простете на простия човек, със злоблива, надменна и черна душа - нито знае какво пише, нито знае въобще защо е жив за да трови кефа на свестните хорица по форумите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pifi Pedolino написа:

което сме правили през последните 2000-3000 години генетичните ти натрупвания

а някои простаци още наивно вярваме, че освен "генетичните натрупвания" има и някаква форма на "озрелостяване". И учене от "опита".

Много са сполучливи някои оправдателно-обяснителни форми - поне за човека, дето си ги е нагласил да си ги ползва за лична употреба.

Страх... е просто обобщение на сложни (или прости) защитни сработвания, които  да доведат до защитно поведение и оцеляване. Природата е вградила това сред всеки жив организъм - защитните програми.

Страхуването - това е вече конкретно изживяване в даден субект, което се предизвиква от сложните защитни сработвания. Докато се стигне до проявлението - много други процеси са задействани в психичното поле.

СТрахуването се проявява до съзнанието само през някакъв "обект" - през който да се привиди, като "причина" или "конкретен дразнител". Поведението се фокусира върху стратегия за справяне с дразнителя, за да се спре сигнала за страхуване. Но това е съвсем първосигнален рефлекс, защото когато страхуването премине трайно в психичното поле, то става част от психичната система и тя започва трайно да го поддържа заради грешното приемане че това е част от "баланса й".

В резултат от това - самото изживяване на страхуване се поддържа трайно и ако даден обект на страхуване отпадне в ролята си на такъв, се търси друг такъв обект, за да се запази изживяването. Така обектите на страхуване се сменят, за да остане страхуването като константа.

Така се стига до явленията при които - вътрешно силно усещане за опасност и тревожност, непрекъснато се нуждае от подбирането, сортирането и намирането на "обекти" чрез които да се "регламентират" като обективни причини и дразнители, като свързани с живота на Страхуващия се...  В тази роля се пускат дори и по-сложните когнитивни заучени умения, които вместо да се развиват за да поемат ролята на "кормило на индивида", стават заложници и "прислужници" да се търсят, привиждат и съставят схеми за "обективни и обосновани" причини и обекти за страхуване...

----------------

Заради универсалната човешка роля на страхуването и нейната дълбока първосигнална същност, то се ползва навсякъде в социума за регулация на поведението, за опитомяване, за избор на посока, цели, значения. Като универсално основание, дори оправдание и обяснения....

Всеки родител продължава да го ползва спрямо децата си. Всеки социум го ползва за да реализира чрез него груповите си регулаторни функции - на всички нива, сред всякакви форми на отношения, сред всички мащаби.

Така социума го залага от групата, към всеки един негов член, така се оформя идентичността, така страхуването навлиза в ценностната система, както и в мотивационната такава. А това са двете базови психични "формирования" от които зависи цялата екзистенция на всеки човешки субект.

Това е просто част от цената да сме социални същества. На такъв етап, това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...