Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Ами то отдавна се разбра. Италиански депутат скочи против всичко това.Холански депутати също. Хората нямат само промити мозъци, слуги на отделни правителства. България и светът явно е пълна и със "специалисти" - хвани единия удари другия, които действат под диктовка на някой! Само се пита в задачата до кога ще търпим всичко това? 

Не знам дали някой вярва(и колко са) във всичко това което говорят нашите "специалисти" начело с гл. счетоводител!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2567

• Реджеп Иведик

2723

• Радул

2926

преди 49 минути, barbuncela написа:

Само се пита в задачата до кога ще търпим всичко това? 

До Видовден.

На Видовден всички въпроси имат един отговор. 

"Напред на нож !"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

някакво дежавю... ми се появи... Друго си е да се появят нужните кори-феи и да снесат нужната днешна доза сред темата. Просто се чудя защо чак в следобедните часове и как изтърпяха толкова да им се събере отвътре... За разочарование на очакващите чудеса - новият ден в темата донесе стандартните повторителни Емо-мантри. Язък за пуканките с които бях седнал пред монитора след като хапнах...

Тия филм вече го гледахме, че и по няколко пъти на ден. Седмица след седмица, месец след месец. Дори епизодите вече втръснаха, при все че има опити да се сменя сезона. Но работата клони към репликация на "дързост и красота", някъде между 7550 и 9000-ти епизод. Още не съм сигурен кой ще изрече репликата 'ти си бременна от мен, но още не го знаеш" и отговора - "какво... но ти си ми татко"... "не - всъщност съм ти вуйчо и стринка едновременно"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, barbuncela написа:

Не знам дали някой вярва(и колко са) във всичко това което говорят нашите "специалисти" начело с гл. счетоводител!

Не вярваха и 4 400 в Швеция, 30 хил. бразилци , 100 хил американци и т.н.

преди 1 час, barbuncela написа:

Ами то отдавна се разбра. Италиански депутат скочи против всичко това.Холански депутати също. Хората нямат само промити мозъци, слуги на отделни правителства.

Всъщност , точно обратното - видя се че промити мозъци и "специалисти по неизвестни вируси" има сред всякакви парламенти и политици.

Я да питам и по знаещите и компетентни фенове на Мангъров / то само да си му фен и ти качва ай-кюто както на голф2-ка с 10 коня от затъмнени джамове/ за това мнение :

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, miro20 написа:

Както казват тарикатите: "Дообре! Че му кажем!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, miro20 написа:

има сред всякакви парламенти и политици.

особено когато се гони да се заработва рейтинг сред популистите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, _ramus_ написа:

особено когато се гони да се заработва рейтинг сред популистите.

Няма спор... определено стават фокус на внимание и дори в малка България някой дето никога не ги е чувал, почва да ги цитира :) :) :)  

То и с Мангъров е така.

Надявам се мангъровците да са прочели по горното където му разбиват глупостите на пух и прах.

преди 7 минути, barbuncela написа:

Както казват тарикатите: "Дообре! Че му кажем!"

Да се обръщаш с "тарикатски изрази"  към 4000, 30000 , 100 000 трупа... е .. малко...

Ама ти си знаеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

4000, 30000 , 100 000 трупа

И къде точно ги видя тука бе господин академик професор или знам ли какво си! Плащат ли ти да разпространяваш неверни новини! Или и те се шегували , като оная кретения дето изтърси за полицая дето се шегувал? :angry: И какъв си ти бе? Та да говориш против Мангъров? Да не да си работил с него, да си ял и пил? Тоя човек, единствен от всички тъпанари преди 8 години оправи синът ми! Ясно ли ти е, че в друга страна за това отиваш на съд! А професоре...да те...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, miro20 написа:

Да се обръщаш с "тарикатски изрази"  към 4000, 30000 , 100 000 трупа... е .. малко...

преди 7 минути, barbuncela написа:

Плащат ли ти да разпространяваш неверни новини!

А, ти чак сега се усети.

Че ний Миро си го знаем откак се е форума заформил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

А, ти чак сега се усети. Че ний Миро си го знаем откак се е форума заформил.

Има късмет, че сме в България...на друго място е заминал директно, за клевета...

Не помня точно годината...някъде около 2000 беше, за подобна "новина" на Берлускони единия канал щяха да затворят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

някакво дежавю... ми се появи... Друго си е да се появят нужните кори-феи и да снесат нужната днешна доза сред темата. Просто се чудя защо чак в следобедните часове и как изтърпяха толкова да им се събере отвътре... За разочарование на очакващите чудеса - новият ден в темата донесе стандартните повторителни Емо-мантри. Язък за пуканките с които бях седнал пред монитора след като хапнах...

Тия филм вече го гледахме, че и по няколко пъти на ден. Седмица след седмица, месец след месец. Дори епизодите вече втръснаха, при все че има опити да се сменя сезона. Но работата клони към репликация на "дързост и красота", някъде между 7550 и 9000-ти епизод. Още не съм сигурен кой ще изрече репликата 'ти си бременна от мен, но още не го знаеш" и отговора - "какво... но ти си ми татко"... "не - всъщност съм ти вуйчо и стринка едновременно"...

Тате , изумена съм от потенциалът ти.   Едновременно да следиш кой кого забременява в "дързост и красота " , да пишеш в същото време

психиатрични клинични картини и между двете действия - да ми пукаш захаросани пуканки !

Уникален си ! :weather2:

За деня на бащата ще си паркирам Еднорога в хола и ще ти подаря Джаро в сребърна клетка !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, barbuncela написа:

Има късмет, че сме в България...на друго място е заминал директно, за клевета...

:offtopic_s:

Мдааа...ама сме си тука...и колко го отнесоха ....вместо да е заминал директно....Тоя е баш майстор....в едната тема плюе по информация,в същото време я пуска в друга тема...същата новина.....

Редактирано от Proshark (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, barbuncela написа:

И къде точно ги видя тука бе господин академик професор или знам ли какво си! Плащат ли ти да разпространяваш неверни новини!

За трети път БЕ да ти цитирам :

Не вярваха и 4 400 в Швеция, 30 хил. бразилци , 100 хил американци и т.н.

Толкова са починалите. Това ли наричаш "неверни новини" ? Да се гавриш с тези трупове не съм  квалифицирал че ще се обидиш... само казах "ти си знаеш".

преди 17 минути, barbuncela написа:

И какъв си ти бе? Та да говориш против Мангъров?

Цитирах опровергаваните му глупости. Ако искаш коментирай по същество, но съмнявам се да си чела каквото и да е.

преди 15 минути, barbuncela написа:

А професоре...да те...

Какво да ме  ? следва псувня ли ?

преди 2 минути, Proshark написа:

:offtopic_s:

Мдааа...ама сме си тука...и колко го отнесоха ....вместо да е заминал директно....

хехе... ами виж кои са фенове на фейк новините и сайтовете. Барбунцела цитираше Умберто Еко, някакъв англичанин дето плюеше българите.. и какво ли още не съм виждал тук.

А какви клевети съм слушал тук, то няма нужда да споменавам...

Ако наистина имаше закон за фалшивите новини и за клевети, щеше да ви се стъжни съвсем животеца.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна за специалиста инж. за който соц.мрежите са единствен и неопровержим източник на информация  :

Цитат

Тук обаче ще направим едно уточнение, че доцент Мангъров се занимава с инфекциозни и вирусни заболявания от 1982 г., има много богат клиничен опит и експертиза, заради което не може информацията, която той изнася да бъде линчувана от хора, които ползват думата вирус в речника си за първи път в живота. Според него много от хората в страната не са разбрали, че са изкарали вируса и е много вероятно това да е така отколкото да дойдат тировете за товарене на трупове (по прогноза на нашия премиер).

......

И когато ви нарекат диванна армия, тулупи, мисирки следващия път, без дори да се извинят, се замислете дали не ви възприемат като послушно стадо, което блее без да мигне пред екрана, мълчи, не пита и изпълнява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Inana.. написа:

Запознайте с чудовищата ! И защо Путин и Тръмп за 1 път гледат в обща посока.

Позволявам си още малко инфо ,свързано с твоя коментар и най-вече за тези , които мислят "по-бавно"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Proshark написа:

Тоя е баш майстор....в едната тема плюе по информация,в същото време я пуска в друга тема...същата новина.....

Ще ми припомниш ли  за коя точно новина става въпрос ?

преди 12 минути, Proshark написа:

за който соц.мрежите са единствен и неопровержим източник на информация

Не съм казал единствен и неопровержим, а коректно посочих източника кой го е писал, и очаквах някой мангъровец да коментира по същество.

Да цитирам пасаж от горното :

Цитат

И какво казват статистиките?
В България хората над 80 години са 4,8 % от общото население.
В Австрия и Великобритания е същият процент - 4.9% от населението.
В Нидерландия те са по-малко - 4, 5 %.
(Това е по данни от 2018, а тенденцията е възходяща, не низходяща.)
Та. Според тази теория (мангъровата) би трябвало броят на жертвите в България да е по-висок на глава от населението от тези в Нидерландия и да е същият като във Великобритания и Австрия.
Да, ама не.
В Нидерландия жертвите на коронавируса са 5 922.
Това прави 34.3 на 100 хиляди души.
В България - 134.
Това прави 1.9 на 100 хиляди души.
В Австрия са 668.
Това прави 7.6 на 100 хиляди души.
Във Великобритания са 37 919.
Това прави 56.9 на 100 хиляди души.
Да обобщим: процентът хора над 80 години е горе-долу еднакъв у нас, в Нидерландия, Австрия и Великобритания, но жертвите у нас са 1.9 на 100 хиляди,
а в останалите три държави са:
7.6 на 100 хиляди (Австрия),
34.3 на 100 хиляди (Нидерландия)
и
56.9 на 100 хиляди (Великобритания).
Погледнете и броя на жертвите в Ирландия, която е с най-малко процент възрастни хора.
*
Да видим случая с Италия, която наистина има най-висок процент възрастни хора - цели 7% от общото население. Обаче и Гърция има пак толкова - 6.9 %.
В Италия имаме 33 хиляди жертви. 33 142 жертви.
Това прави 54.8 на 100 хиляди души.
В Гърция имаме 175 починали.
Това прави 1.6 на 100 хиляди души.
По-малко и от България.
Но Гърция взе свирепи мерки още в началото на март, много по-свирепи и доста диктаторски в сравнение с България - там никой нямаше право да излиза от вкъщи, дори до магазина (!), без да изпрати sms на полицията и тя да му разреши.
Освен това имаше ограничен брой ходене до магазина на седмица за дадено домакинство.
И жертвите в Гърция са 175 души. Едва 175.

Но говорене по същество  не ви е силна страна. До сега само плямпаници  :)  Колко сте ми стандартни хейтърчета.. Миро това Миро онова ... :)  

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, miro20 написа:

Миро това Миро онова

Това някъде на копи пейс ли го имаш? Че го виждам почти в всеки твой пост? :lol6:

Предлагам ти да пуснеш анкета: "Хейтър ли е миро20 или другите са хейтъри?" :lol6::lol6::lol6:

Както се казва да решава суверена! :lol6: Е...знам, че нямаш кураж, и, че ще измислиш тъпо извинение да не го направиш! :lol6:

Но твоите профили ще те подкрепят де, бъди сигурен! :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, barbuncela написа:

Това някъде на копи пейс ли го имаш? Че го виждам почти в всеки твой пост? :lol6:

Предлагам ти да пуснеш анкета: "Хейтър ли е миро20 или другите са хейтъри?" :lol6::lol6::lol6:

Както се казва да решава суверена! :lol6: Е...знам, че нямаш кураж, и, че ще измислиш тъпо извинение да не го направиш! :lol6:

Но твоите профили ще те подкрепят де, бъди сигурен! :lol6:

Ами вижте се сами с какво ми 'опонирате" . С офтопици и нападки.

Нещо за числото трупове от официалните статистики  имаш ли какво да кажеш или пак ще се ме коментираш с насмешки  ?

"неверни новини" ли съм цитирал ? плащат ми а ?

Едно "извинявай Миро, прав си за цитираните числа "  би било достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не показва един ,който е починал от корона вирус без съпътстващи заболявания?Тази "статистика" е абсолютна глупост без извадки за усложненията със съпътстващите проблеми...Дали си дава сметка писателката,че един болен вече организъм,на практика е почти без имунна система!?А нашия папагал пак повтаря без да мисли....

Интересно ми е какво очакват да се случи на онкоболен,със сърдечни проблеми и диабет след като хване пневмония-да умре ,след като го е ритнал кон ли!?

Редактирано от Proshark (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, miro20 написа:

Нищо не каза за предложението? За анкетата? Нали твърдиш, че си прав! :lol6:Докажи го хайде?

преди 8 минути, Proshark написа:

А нашия папагал пак повтаря без да мисли....

Друго не му понася, а и трябва да цитира винаги медии удобни на властта.Той собствено мнение няма. Винаги цитати! Всичко друго е невярно, преувеличено, създадено нарочно и т.н. Както в България всеки набеден или хванат е винаги политическа поръчка с цел очерняне на човека и бля, бля, бля , бля! Той не е нещо по различно, един слуга наведен ниско напред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Я да питам и по знаещите и компетентни фенове на Мангъров / то само да си му фен и ти качва ай-кюто както на голф2-ка с 10 коня от затъмнени джамове/ за това мнение...

Цитат

Да обобщим: процентът хора над 80 години е горе-долу еднакъв у нас, в Нидерландия, Австрия и Великобритания,

Еднакъв кога цъфнат налъмите!!!  Мнението, както можеше да се очаква,  е нормално мнение на голяма бяла птица, започваща с "пат" и завършваща на "ица".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване