Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

шокирани сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Накратко- в УМБАЛ в Стара Загора не те приемат за лечение, ако не си направиш (и платиш) бърз тест за корона. Изнудване. Колко изненадващо с премиер- бивш рекетьор.

нали не вярвате на лекарите

защо ходите 

преди 1 минута, Inana.. написа:

ти да не ме сваляш бе :lock:

с полигамни не се занимавам>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vankata 34 написа:

Само с JPG, JPEG, PNG и мноого рядко AVI, XVID, MP4...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Скандал! Болници изнудват пациентите да плащат за тест за Covid-19!-документ

102619054_10157630600578920_768558245133

https://otupor.com/скандал-болници-изнудват-пациентите/?fbclid=IwAR1_RbK8d4l0ddfSyG8j58K9m0qcAhrfu8JRQxjH-VoTTm3DzO8AQXvom98

Накратко- в УМБАЛ в Стара Загора не те приемат за лечение, ако не си направиш (и платиш) бърз тест за корона. Изнудване. Колко изненадващо с премиер- бивш рекетьор.

а нормално е всеки гледа да печели от всякъде,те на хората изгърмеха пенсийте от втория стълб ти за некакви 30 лева се косиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Vankata 34 написа:

защо ходите 

https://www.youtube.com/watch?v=3lqtwfyClh8

https://www.youtube.com/watch?v=cEZquil3oBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Pifi Pedolino написа:

а нормално е всеки гледа да печели от всякъде,те на хората изгърмеха пенсийте от втория стълб ти за некакви 30 лева се косиш

Бааа 30 лефа. Не си видял продължението. Бързия тест излязъл положителен и... отиваме на платен PCR- 110 левчета. Крайна цена за приемане в болница- 140 лева!!!

А какъв е проблема всички бързи тестове да са положителни... НИКАКЪВ!!!

п.п. Бизнес майна! Имаме тука едни тестове, които трябва да си платите! Преди два дни тези мърши се поздравяваха, че са ви спасили живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като има роби да им пляскат вместо да скандират вие сте к*рви, така ще е. нека е. робите си искат здраво е*ане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mapuku написа:

като има роби да им пляскат вместо да скандират вие сте к*рви, така ще е. нека е. робите си искат здраво е*ане.

Ето нещо по тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Vankata 34 написа:

защо ходите 

За последно ходих на лекар преди 2 или 3 години и се оказа, че личния ми лекар от година бил забегнал в Норвегия с жена си, та нямах личен лекар и се записах при новия, дето му бе взел кабинета. С лекари вземане-даване нямам отдавна, освен с братовчедките ми, дето са доктори ;) Разбира се, не по лекарски въпроси. Та кой ходи на лекар не знам. Последния път като бях доста болен, едва изтраях в чакалнята на личния, а по едно време както казах се оказа, че не само не ми бил личен, и че се вземало час по телефона...пълна скръб. Аз преди 3 години трудно посещавах личния, представям си как се посещаваа сега при тая истерия. Някой ако е ходил на личен последните години, да казва. 

преди 2 часа, Радул написа:

Ако забеляза, след като се заговори за много малко нови случаи с ковид 19 в България, се появиха много стари, почна се една офанзива по национални телевизии в най-гледаното време. Това какво ти говори?  Аз спрях отдавна да гледам новини по националните телевизии - и по БНТ и по БТВ и по Нова. БТВ след като се раздели със Слави и Чолаков, стана една правителствена телевизия, каквато бе и БНТ, каквато е и Нова открай време. Вече разлика няма между трите. Трявбаа да се признае на тиквата, че не е чак такава тиква и усмири телевизиите. 

преди 2 часа, Pifi Pedolino написа:

Лошото е, че и от първия стълб изгърмяха. Почнаха да гърмят отдавна, но сега направо се взривиха по простата причина, че работодателите и те като болниците гледат да препечелят каквото могат, намалявайки осигуровките на работниците си. Така губят не само работниците, но и държавата като цяло, защото реално за 3 месеца отново сме в сивия сектор. На мен ми дават половината заплата на ръка, това не е тайна. Или почти половината. Държавата губи от мен 600 лева на месец, аз губя от осигуровки много повече, щото все пак ще трябва и пенсия да вземам след години. Никога няма да се примиря с това положение.  Преди 2 седмици чета, че общината ни е загубила 20-30% от приходите си. Ами да, общината като цяло губи, но тия пари са си пак в джобовете на общинарите, щото и те горките да ги оплачеш, си имат фирмички, дето се мъчат да се справят с ковида :)  Живи да ги оплачеш. 

ПП: Чудя се, от колко време пиша за злоупотреби на фирми, защо никой не ме е потърсил :)  Сами си правете сметката защо. Защото ако сега напиша една нецензурна дума, веднага ще ме банат от тоя сайт. Ама като повтарям как фирми лъжат държавата ни, на никой не му пука. Преди време се разтършувах защо така. Оказва се, че за да се оплачеш от работодател или каквото и да било, трябва да си извадиш електронен подпис, да се оплачеш и да чакаш. Ако отидеш обаче на място, там корумпираните институции могатъ и да ти заведат оплакването, но или никога няма да дойдат или ще направят така, че всичко ще мине с една уговорка. Някой от нашите се бе оплакал преди година, че работим незаконно в събота. Влизаме в завода и още на портала ни кара охраната да се разписваме, че сме съгласни да работим. После идва един от шефовете му и го питам - как ще се плаща тоя ден? Казва, няма  проблеми, щше се плати ( иначе от години не се плащат извънредни, най-много да се ползва един ден някога). Всички на тръни, но проверка така и не мина. В началото на следващата седмица същия тоя идиот ми вика - шефа каза, че няма да се плаща, а ще се ползва деня :)  Давам само пример, какви неща пиша и как на никой от проверяващите не му пука какво става в държавата ни :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много поучително четиво!

https://www.cebm.net/covid-19/global-covid-19-case-fatality-rates/

България и САЩ - ръка за ръка - 5.70% срещу 5.74% Case Fatality Rate (Процент Умрели от КОВИД от Разболели се от КОВИД)...

Скритата лимонка се оказва Франция с 19.12%

А Русия е нейде към дъното на ранг-листата със скромните 1.21% CFR...

Данните са от 26 Май (не пише обаче, коя година)...

Очакваме опресняване на ранглистата (не е уточнено кога)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Inana.. написа:

от знаците на парите не се интересувам

единствената връзка с парите ми е 

когато ги харча.

преди 6 часа, Радул написа:

особено ако  ви тестуват в пловдив и хасково

чувал съм че хигиената там не била добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, darkterminal написа:

Много поучително четиво!

https://www.cebm.net/covid-19/global-covid-19-case-fatality-rates/

България и САЩ - ръка за ръка - 5.70% срещу 5.74% Case Fatality Rate (Процент Умрели от КОВИД от Разболели се от КОВИД)...

Скритата лимонка се оказва Франция с 19.12%

А Русия е нейде към дъното на ранг-листата със скромните 1.21% CFR...

Данните са от 26 Май (не пише обаче, коя година)...

Очакваме опресняване на ранглистата (не е уточнено кога)...

Което преведено на човешки език означава 0.03 % от срещналите вируса, с целите им натъкмявания с по три инфаркта, четири рака и пет инсулта и други придружаващи заболявания несъвместими със живота.

По лека настинка от най леките настинки !

Значи мерките бяха безполезни и трябва да отпаднат вчера.

Те в България така или иначе ще отпаднат.

Идва Видовден !

А Скилидките Чесън може да си сложи маска каска противогаз и плащчорапинаметало и още скилидки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, палав_ник написа:

Вирусът си е SARS - CoV -2 , писали сме назад откога се знае за него . Нормална мутация с времето , нищо ново .

Разбира се че са братовчеди тези вируси. Но сегашния е нов и срвнително малко изследван. ОСвен че няма нито лекарство, нито ваксина.

Но да кажеш "това е нищо ново" за този нов вирус, е ... несериозно.

И да, има доказани мутации на този нов вирус, което прави поведението му още по непредвидимо.

преди 9 часа, палав_ник написа:

Иначе съм съгласен , че на такива тролове не трябва да се обръща внимание.

И ти вземи си разясни какво е "трол" . Тролвое са тези които изместват дискусиите било то с лични простотии било то с несериозни аргументи като фейкове и конспирации,  и т.н. и т.н.

преди 10 часа, barbuncela написа:

Остави го бе човек! Като го няма толкова хубаво си върви темата, спориме си, смееме се. Появили се тоя веднага почва да цитира всеки и да му обяснява, че не мисли правилно, и той ще му каже светата истина! Той Рамус и Смърфа, май са от едно котило!

Аз не казвам на никого кой как д амисли, а се аргументирам.

И да, много хубаво си върви темата ако седят само вашите  неглижирания на коронавируса и насмешки към другите . :) 

Само че тогава трябва да се премести в раздел "вицове".

В случая с тази 108 годишна жена какво толквоа ви изненадва ? Никой не е казал че 100% от възрастните умират.

Както обаче има и много млади хора които са починали дори без "придружаващи заболявания".

Нали и у нас имахме един излекувал се спортист планинар ли беше... здрав като канара.

който подробно описа случилото се.

Иначе всички са в еуфория от още по разхлабените мерки , но  статистиката си върви . Последно 43-ма заразени, общо 160 починали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Никой не е казал че 100% от възрастните умират.

Ти каза, че 50 % от всички умират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Ти каза, че 50 % от всички умират

Трябва ли да казвам че нищо подобно не съм казвал ?  :) 

Ето как описваш поведението на един истински трол. Личностни нападки и измишльотини , целящи съсипването на темите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Трябва ли да казвам че нищо подобно не съм казвал ?

Are you talking to me ?

преди 14 минути, miro20 написа:

Ето как описваш поведението на един истински трол. Личностни нападки и измишльотини , целящи съсипването на темите.

Аз всъщност описвам твоето поведение. Ако на туй му викаш "истински трол", кой съм аз, че да ти противореча ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Реджеп Иведик написа:

Аз всъщност описвам твоето поведение. Ако на туй му викаш "истински трол", кой съм аз, че да ти противореча ?

Не. Ти говориш за мен лъжи и твърдения които никога не съм казвал. Ти си го знаеш де, щото съм ти цитирал 1001 пъти моите точни думи, но продължаваш на принципа " 100 пъти повторена лъжа може да стане истина"

Именно това е твое тролско поведение.

Къде е чувствителната барбунцела да се самосезира за тези твои лъжи и тролене, не знам :)  Ама щом някой "плюе Миро" , него не го пипаме :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Къде е чувствителната барбунцела да се самосезира за тези твои лъжи и тролене

Има бутон докладвай.

Верно си нямаш хабер от света

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз може и да нямам "хабер за света" , но не говоря лъжи като теб за хората и да си измислям  неща които никога не са твърдели. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

аз може и да нямам "хабер за света"

Ами то си личи.

Тук сме се събрали сериозни хора, които си имаме хабер от света. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Актуализация! То системата виновна, никога хората!

Така де...хората не лъжат! Просто се актуализират! Как не го разбирате това?

Цитат

През кожата на ръцете вирусът не прониква, за 10 минути умира, заяви директорът на Националния център по заразни и паразитни болести София, България Информационната система просто откри грешка на старата система, даже развенчахме един мит, оказа се, че 12 сме изпуснали, че са умрели. Нито плашим, нито лъжем, просто цифрите се актуализираха.

Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/prof-kantardzhiev-s-kultov-komentar-za-klimatologa-rachev-i-opitniya-politik-borisov_news750479.html

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да цитирам един отговор от форума на мамите, защото потребителя си е направил труда да преведе оригинала, който е на английски:

"Списък на многото неща, които държавния шведски епидемиолог Андерс Тегнел е сгрешил

Коронавирусната "стратегия" на Швеция е провал, човешка трагедия, хазартна игра с лошо разпределение на риска и печалбата и потискаща проява на нефункционален публичен дискурс.
Отговорно за избрания път е правителството при министър-председателя Стефан Льофвен. Въпреки това той и неговите министри разчитат най-вече на препоръките и прозренията на държавния епидемиолог Андерс Тегнел и неговата Агенция за обществено здраве (Folkhälsomyndigheten).

Тегнел е обичан и уважаван от мнозина в Швеция, въпреки че е сгрешил по същество почти за всичко.
Ето вероятно не пълен списък с неща, които Тегнел е сгрешил или не е знаел:

- Не предвиди дори възможността за локално предаване в Европа през ранните етапи на пандемията през февруари, въпреки че в Италия се появиха първи случаи (докато много информирани, заинтересовани обикновени хора разбраха, че това ще се случи с голяма вероятност). На 8 февруари той насърчи пътуванията за почивка до Италия и Южна Европа, като заяви, че „няма абсолютно никакъв риск от местно предаване“. „Изобщо няма причина за притеснение“.

- Не препоръча никакви мерки за предотвратяване на разпространение на вируса в Швеция от хилядите пътници, които се връщаха от Италия, Иран и други страни, за които се знаеше, че имат местно разпространение в началото на март (с изключение на ръчно контактно проследяване, което очевидно е пропуснало много случаи и в крайна сметка беше спряно)

- Твърди, че няма риск от широко разпространение в Швеция (например тук на 29 февруари).

- През март и началото на април той често твърди, че пикът на предаване е достигнат - всеки път неправилно (например 5 март: „Най-лошото е вече зад гърба ни“)

-Отхвърля призива на СЗО за масово тестване, проследяване и изолация от средата на март, вместо това се фокусира само върху групи с висок риск за няколко месеца (14 март: „Вече не е важно да знаем колко са заразените в Швеция“)

-Подценява смъртността, с прекалено оптимистични предположения, че повечето заразени с вируса няма да покажат никакви симптоми. В интервю за Daily Show в началото на май той заяви, че увеличеният брой на смъртните случаи в страната „наистина дойде като изненада“. Странно е, че за информирани хора, които следяха появата на вируса, това изобщо не беше изненада.

- Първо отрича, а след това често омаловажава значението на безсимптомно / пресимптомното предаване (което е иронично, като се има предвид твърдението му, че много от случаите не показват симптоми)

- Не предвиди, че безсимптомното / пресимптомно предаване може да внесе вируса в домовете за възрастни хора (чрез работещи там и посетители).

- Направи множество, твърде оптимистични твърдения за това кога Стокхолм може да достигне стаден имунитет (май, юни) - в действителност е много, много далече.

- Направи предположения относно стадния имунитет, които зависят от наличието на силен и траен имунитет за всички, които са били заразени (независимо от тежестта), въпреки че доказателства за това не са съществували и все още не съществуват.

- Игнорира / отрича потенциала на широко разпространеното използване на маски за намаляване на предаването, въпреки преобладаващия международен консенсус. Вместо това той заклеймява онези, които носят маски в Швеция, като казва: „В Швеция оставаме вкъщи, когато сме болни“ - отново отрича значението на безсимптомното предаване.

- Твърди, че децата не разпространяват вируса по значими начини, въпреки че за това все още няма консенсус."

https://medium.com/@martinweigert/the-many-things-that-swedens-state-epidemiologist-anders-tegnell-has-been-wrong-about-f4bc862e1c98

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва само лилито може да е :lol6:

---------------------------------------------------------------------------

https://bg-mam.ma/p/1198767/40860488

изпуснал съм някоя новина явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, M.Николов написа:

и потискаща проява на нефункционален публичен дискурс.

Ко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...