Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, valkiria1 написа:

хайде сега да видим и подготовката на австрийците-едно сравнение само

http://www.bgmedia.at/временният-лазарет-с-880-легла-във-виена/

без думи, Вал

FB_IMG_1584459357194-777x437.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1857

• miro20

1724

• Myanmar

1262

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 3 часа, Sleda написа:

Стига глупости!
Ден пети: кашлицата ми слезе в трахеята или в белия дроб. Раздираща! Температура, за сега, нямам. Да видим дали ще ме хване пневмонията. Друг път гриповете съм ги карала с хрема, сега хрема нямам. Друг път гърлото ме е боляло, сега не ме боли дори като преглъщам. Имам малко аналгин съм си донесла от БГ, вчера вечерта сдъвках един за да мога да заспя, иначе от кашлица не може да се спи. Кръвна група А съм.

Пазете се!

Защо още не си отишла при личния лекар да ти назначи лечение , или да те препрати към друг доктор.....вземи се в ръце , мила:*, ти си интелигентен човек, не мога да допусна ,че седиш и чакаш да видиш дали ще те удари двустранна пневмония

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Защо още не си отишла при личния лекар да ти назначи лечение , или да те препрати към друг доктор.....вземи се в ръце , мила:*, ти си интелигентен човек, не мога да допусна ,че седиш и чакаш да видиш дали ще те удари двустранна пневмония

Аз от тази тема разбрах че не е добре, ама тя шега си мисли, мисли да го цака короната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

без думи, Вал

FB_IMG_1584459357194-777x437.jpg

ами хората се държат с болните като с хора, а не като с добитък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Мальчик Бананан написа:

Дано да е така. Мислиш ли наистина, че военния контрол беше най-правилното в случая на България? Колко "излекувани" има в Италия след налагането на военно положение? Има ли статистики за нивото на страхови неврози, ракови състояния, депресии или и те са към КОВИД? А какво ще стане с хората, които са фалирали? Хората, загубили всичко друго, освен живота си?

П.С. Военният контрол има наистина смисъл, ако това е атака. Или се очаква такава. И ако има нещо, което ТЕ знаят, но ние не. Коментирам към това, което се представя като статистика и обяснение от властта.

Какъв военен контрол? То няма армия, ти за военен контрол говориш... Според мен са сложили генерала там за да придатат сериозност на ситуацията. Освен това, навсякъде по света, традиционно, народът има повече доверие на армията като институция, отколкото на полицията... А защо е целия този шум, не ми е ясно... Само знам, че е навсякъде...

преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

цените ще се нормализират, бизнеса се възтановява за 1-2 месеца след спиране

А дано, ама надали... Моят опит с тези неща е, че цените бързо, много бързо скачат, а след това заплатите, бавано, ама много бавно ги следват...  И никога не ги догонват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

ами хората се държат с болните като с хора, а не като с добитък.

е то нас за такова ни имат - пак цяла зала дали аууууу

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

Аз от тази тема разбрах че не е добре, ама тя шега си мисли, мисли да го цака короната.

За сведение на незнаещите, но даващи винаги акъл. В САЩ не можеш да си купиш свободно лекарство от аптеката. Трябва да е изписано от лекар. Преди това се прави преглед/ той е със записване ,чака се не малко време / преглед, изследвания и едва след това се назначава лечение. Следва контролен преглед и ако лечението не е повлияло се препраща към друг доктор и така....Следа се държи безотговорно към своето здраве и се чудя защо е така. Тя и мъжът и са интелигентни хора и точно от тях не би трябвало да се очаква такова нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е просто прословутото българско престараване от рода на "Да не се изложим пред чужденците". В това ми е утехата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

За сведение на незнаещите, но даващи винаги акъл. В САЩ не можеш да си купиш свободно лекарство от аптеката. Трябва да е изписано от лекар. Преди това се прави преглед/ той е със записване ,чака се не малко време / преглед, изследвания и едва след това се назначава лечение. Следва контролен преглед и ако лечението не е повлияло се препраща към друг доктор и така....Следа се държи безотговорно към своето здраве и се чудя защо е така. Тя и мъжът и са интелигентни хора и точно от тях не би трябвало да се очаква такова нещо.

Благодаря на всички!

Валка, не виждам смисъл и полза да говоря с лч. Доктор. Единственото което може да се направи е рентгенова Снимка на белия дроб и тест за коронавирус. На този етап съм решила, че не искам тези неща, пък дори и само за да не ходя в болница - зарази. 

Пък и нямам много доверие на докторите. Докторът никога няма да ти влезе в положението, защото ако влезе в положението на всички които минават през ръцете му ще се побърка. Загрижени истински за теб са само: ти самия и майка ти, евентуално баща ти. Това по принцип.

Пиша тук само защото, може би, ще ви е любопитно да чуете от първа ръка как протича респираторно заболяване в това смутно време на корона-висен апокалипсис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

годжи на 29.02.2020:

"Кoрoнaвируc e инфeкция, кoятo пo нищo нe ce рaзличaвa oт ocтaнaлитe ocтри рecпирaтoрни зaбoлявaния и дaлeч пo-oпaceн e грип тип Б, кoйтo в мoмeнтa идвa, oткoлкoтo кoрoнaвируca"

Годжи на 14.03.2020:

"Към нас се задава една епидемия, която е с невиждана ярост в човешката история."

E, generale.... толкоз зи генерал колкото и лекар. Що така се извъртя бе?

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/prof-mutafchijski-novata-valna-ot-grip-tip-b-e-po-opasna-ot-koronavirusa.html

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/14/4041153_mutafchiiski_kum_nas_idva_epidemiia_s_nevijdana_iarost/

Очаквам скоро първото изявление да изчезне :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Генералът се извъртя, защото не е лекар. Е, лекар е, но военен, а не епидемиолог, нито разбира от инфекциозни болести.

Аз няма доверие на хора с мутро вид и  променящи мнението си от ден до пладне. И не вярвам по принцип на военните. Нито на политиците, дори не и н учените. Животът ме е научил да мисля винаги критично, да не приемам всичко, което се каже по телевизора или от хора с какви да е титли, за чиста монета. Търся информация, чета, информирам се, търся други мнения. Откакто го познавам медийно тоя клоун Бойко, откакто разбрах, че е комплексиран и има визитки със сума ти титли, моментално хората с титли ми паднаха в очите.

Аз съм шокирана и възмутена колко много хора сляпо вярват на тази власт в момента, при положение, че говорим за политици, които реално нито имат нужното образование, нито квалификация, хора,които не могат правилно да говорят, четат и пишат, хора, които от сутрин до вечер си сменят мнението по няколко пъти и обвиняват медиите, че ги били интерпретирали грешно, нямам доверие на хора, които нямат юридическо образование и не знаят как да формулират нормално една наредба.............

Също така ми е неприятно как паниката взема връх над човешкият разум. Маски да се носят - хубаво, но нали очите са незащитени, а се твърди, че вирусът влиза и през очите, а също и по ръцете, а хората вече свалиха ръкавиците.......... Извинявайте, но ако вирусът е толкова заразен, маските няма да спасят положението, хората пак ще се заразят - през очите, ръцете, дрехите..........Нали блузите например ги събличаме през раменете, те неизбежно доковат лицето ни............

И предвид, кои са най - тежко пострадалите държави - Китай и Иран, няма как да вярвам, че това е истинска болест. А сега, благодарение на този вирус, маса хора намразиха китайците, някои хора започнаха да обиждат китайците - жълти били, прости били, ядели всичко, необразовани и прости били, вредяли на света........... И, разбира се, това не било език на омразата........... Нула съчувствие за Китай и Иран, обаче всички реват за Италия............. Извинете, но Италия е един вид обречена, като изригне Кампи Флегрей, няма да има Италия вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, dkt написа:

годжи на 29.02.2020:

"Кoрoнaвируc e инфeкция, кoятo пo нищo нe ce рaзличaвa oт ocтaнaлитe ocтри рecпирaтoрни зaбoлявaния и дaлeч пo-oпaceн e грип тип Б, кoйтo в мoмeнтa идвa, oткoлкoтo кoрoнaвируca"

Годжи на 14.03.2020:

"Към нас се задава една епидемия, която е с невиждана ярост в човешката история."

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/prof-mutafchijski-novata-valna-ot-grip-tip-b-e-po-opasna-ot-koronavirusa.html

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/14/4041153_mutafchiiski_kum_nas_idva_epidemiia_s_nevijdana_iarost/

Очаквам скоро първото изявление да изчезне :)

Сигурно вече има някакви мотиви, за да промени изцяло мнението си 😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Sleda написа:

Благодаря на всички!

Валка, не виждам смисъл и полза да говоря с лч. Доктор. Единственото което може да се направи е рентгенова Снимка на белия дроб и тест за коронавирус. На този етап съм решила, че не искам тези неща, пък дори и само за да не ходя в болница - зарази. 

Пък и нямам много доверие на докторите. Докторът никога няма да ти влезе в положението, защото ако влезе в положението на всички които минават през ръцете му ще се побърка. Загрижени истински за теб са само: ти самия и майка ти, евентуално баща ти. Това по принцип.

Пиша тук само защото, може би, ще ви е любопитно да чуете от първа ръка как протича респираторно заболяване в това смутно време на корона-висен апокалипсис.

Като се знам какъв съм инженер, как да отида на доктор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dkt написа:

Влезе в схемата. Такъв комунизъм ще ни натресат без да се усетим. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dkt написа:

Годжи на 14.03.2020:

С невиждана ярост! :D  Почувствах се като опълченец на Шипка деа. Епично.

Хората обаче трябва да се събудят и да спрат да слушат подобни глупости. Вирусите и бактериите не изпитват никакви чувства към нас. За тях ние сме просто храна. Хубаво е и ние да подхождаме към тях без чувства. Не ни е работа да ги мразим или да се страхуваме от тях, нашата работа е да се предпазваме от тях, защото те са много по- многобройни, невидими и се размножават изключително бързо! Да се заиграваме с тях, за нас може да бъде пагубно- вкарваме се в игра, която не можем да спечелим. Затова думите "биологично оръжие", "биологична война" и сродни на тях трябва да бъдат изтрити от речниците ни и всякакви опити в такава посока, да бъдат третирани като престъпление срещу човечеството! Всякакви тайни лаборатории да се обявят за незаконни и да се ликвидират. А дейността на останалите, да бъде на светло и видима за всички. За да не се налага да се крием като мишки по дупките си и да се надяваме "яростния" вирус да ни пропусне в суматохата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, darkterminal написа:

Съгласен съм, че покоряването на космоса все още не ни е по силите... Но и не смятам, че сме дорасли до там, че да превърнем пустините в място за обитаване...

ПИсатлите са голяма работа. Ако имаме техническите познания и възможности да тераформираме Марс(примерно), както е в научно-фантастичните романи, значи имаме възможност да тераформираме и Земята. Ама, писателите вес ни пращат на някоя отдалечена планета. Тука е едно бунище.

Малко По света и унас:

Според доктор в бургаска болница, вчера при тях са постъпили 4 пациента с пневмонии. И четиримата са над 70 годишни. А интерсното е, че пневмониите са атипични, т.е. напълно възможно е да са причинени от коронавирус. Обяснението на доктора, защо са атипични - пневмоните си обичат определени части на белите дробове. При тези 4 пациенти пневмониите са зе завряли на майната си.

Според някакво изследване, при някои пациенти коронавируса измества желязото от хемоглобина.

Италия е блокирана по въздух и китайските доставки минават през други дърважи, които пък се опитват да откраднат каквото могат. Първо Германия скрила една пратка с маски и италианците едвам си я взели. Сега чехите конфискували над 100 000 маски. Объркали се били.

Тръмп съобщи, че няма да лекуват нелегалните емигранти, а ще ги връщат там, от където са дошли. В Южна Коеря на болниците е разпоредено да не събират информация кой е емигрант и кой не.

Иран официално е признал, че на 10 минути умира по един от коронавирус.

Външния министър на Китай:

Цитат

... those who say "made in China is toxic" don't need to wear mask made in China, or wear protective suits made in China, or use respirators exported from China

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, _Belial_ написа:

Виж, не съм на това мнение и ще се обоснова. Накратко: 200 000... или дори 500 000 заразени на фона на 7 милиарда, не е дори ембриона на пандемия. Това че една лъжа е официална, не я прави истина. Хората създаващи официалността, която овците приемат безропотно, са същите като мен и теб... смъртни.

Ще се отклоня и от конкретната тема, но ... ако нещо или някой иска свободата ти в замяна- бягай! Не му е чиста работата. И ако си мислиш че Берлускони или Макрон са нещо различно от Боцко... грешиш. Ей го на! И свинчугата стана светец. Намаш си и представа колко мразя да съм прав...

Имаш право в цифрите но това е в случай че има лечение, а за коронавируса няма в момента, предстсвяш ли си на фона на бързото заразяване каквото е с този вирус какво би се случило ако по света не се бяха взели мерки на карантина и ограничаване на скупчването на хора каква щеше да е картината и колко щяха да са починалите от това. На никой не му е приятно да го ограничават, но в случая стсва въпрос за здраето и живота на хората, всичко останало е на заден план по важност. Ето Италия за пореден път ще дам за пример, защото е най ясния такъв  как пренебрегването на мерките и тяхното забавяне за ограничаване на зарязата води до умиране на стотици за ден хора, а в Китай при стриктно спазване на мерките вече нямат болни, справиха се с по малко починали от Италия. На никой няма нищо да му стане ако ограничи контактите си за месец - два, на никой нищо няма да му стане ако спазва правилата които се налагат при извънредно положение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо наложиха карантина в цяла България, сллед като в София има 100 случая, новите случаи са предимо там, а в останалата част от страната - има по 1-4 случая в град?

И, генерала дето мяса на Годжи кой клас е завършил? Кой го е учил как се смята средна възраст? Значи, най-мкадия заразен бил на 4 години, най-възрастния - на 81, средната възраст илизала 42 години :)

Тоя минзухар ми оправи деня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи, цъкам тук и гледам днешната статистика за САЩ по корона вирюса е приблизително такава:

image.png.4ba5c5cce9d035607b20f60e102d3989.png

Заразени: 19774

Починали: 275

Посредством нехитри сметки от бакалски тип засичам 275/19774=‭0.01390715080408617376352786487307‬*100=‭1.390715080408617376352786487307% смъртност

И се питам, защо затворихме бизнесите и сложихме народа под карантина?

Мистика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване