Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, acnekt написа:

Корона се пише с о.

Сега това симптом ли е или не за да знам дали да ме хоспитализират!!!????
Плаша се, притеснен съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lightshadowmaker написа:

:shock11:Май съм болен от коронавирус. Отивам да си правя тест!

Като ти го направят,вземи си резултата от изследването.Ще ти го дадат,ама на кукув ден.На никой ,,заразен" не дават резултатите,за да не иде при друг лекар,който ще му каже че няма основания за притеснение.Здрав да си,могат да ти съобщят по телефон,че си болен от короната,ще ти го впишат към досието и бягаш на карантина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/300-detca-v-SASht-s-opasen-sindrom-svarzan-s-COVID-19_731807.html

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/welt/mis-c-neues-syndrom-tritt-wochen-nach-corona-auf-und-ist-große-gefahr-für-kinder/ar-BB16cQ6F?OCID=ansmsnnews11

https://en.wikipedia.org/wiki/Paediatric_multisystem_inflammatory_syndrome

Американци откриха нови сведения за децата и младежта. Предимно касае, само негроидна раса, тъмнокожите, но и при европеидната също се наблюдава.

Този нов синдром при децата е подобен на синдрома на Кавазаки - треска, обриви, подути жлези и в тежки случаи - възпаление на сърцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Димитър 59 написа:

Като ти го направят,вземи си резултата от изследването

Знаеш ли защо РЗИ не вярва на тестовете от трети страни? Влизам в страницата на произволна лаборатория. Тегля резултата като HTML.
Поправям каквото искам в него и го принтирам. Мога да те пиша болен от всичко. Или здрав, ама реално с туберкулоза.
От РЗИ знаят какви тарикати са българите и признават само резултати, които са обменили директно с лабораториите, не хвърчащи листи.
Гледате разпечатка на някого във фейса или в новините как е здрав, пък РЗИ казва че е болен.
Аз пък ти казвам, че ми трябват точно 10 секунди от здрав да се пиша болен или от болен здрав.
Резултат РЗИ дали ще ти даде - Питай ги! Но в болниците пристигат резултатите на взетите от РЗИ проби. Сори, зле си.

преди 6 минути, acnekt написа:

Нихт шпрехен дойч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lightshadowmaker написа:

Нихт шпрехен дойч.

Нали го преведох, даже има и линк към български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, lightshadowmaker написа:

Резултат РЗИ дали ще ти даде - Питай ги!

Защо аз?Питах теб,защо на пациентите не дават резултата от изследванията?Ще ти отговоря направо:Защото друг лекар ако ги види, може да даде друго мнение.А не им отърва това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Защо аз?Питах теб,защо на пациентите не дават резултата от изследванията?

Резултатите от изследванията са бинарни - положителен/отрицателен. Няма как да даде мнение. Лаборантът ги тълкува.
И на произволен лекар да дадат изследването, все тая. Или смяташ, че тоя тест може да се интерпретира като резултати ли?
1586103426-2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lightshadowmaker написа:

Лаборантът ги тълкува.

Казвам че,това,което тълкува лаборантът,пациента няма право да го получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Казвам че,това,което тълкува лаборантът,пациента няма право да го получи.

По-горе съм прикачил един резултат от тест. И какво? Положителен/отрицателен. Това е. Какво има да тълкува пациентът или някой друг лекар?
Нещо в резултата да подлежи на тълкуване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lightshadowmaker написа:

Значи,ако ме изкарат заразен от тяхната измислена корона,резултатът им не подлежал на тълкуване?Аз ще се чувствам здрав,без симптоми и без право на друго мнение.Смешници... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Значи,ако ме изкарат заразен от тяхната измислена корона,резултатът им не подлежал на тълкуване?
Аз ще се чувствам здрав,без симптоми и без право на друго мнение.Смешници... 

Носител. Не болен. Тия тестове са качествени, не количествени. Няма какво да се тълкува.
И да ти го дадат, все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lightshadowmaker написа:

Носител. Не болен. Тия тестове са качествени, не количествени. Няма какво да се тълкува.

Отиде пак на тестовете,които не откриват само корона,а всякакви вируси.Те са само за да оправдават ,,откритията" си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова огромен спектър от синдроми.
То не бе ерекция, петна по кожата, предаване по полов път, треска, кашлица, разстройство, конвулсии,  болки в стомаха, болки в мускулите, болки в кръста, умора, задух, сърдечни проблеми, бъбречна недостатъчност, увреждане на черния дроб, мозъчни увреждания, загуба на мирис, загуба на вкус... и още и още.

С една дума може да се обобщи. Генетично заболяване и зависи от човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, acnekt написа:

Толкова огромен спектър от синдроми. То не бе ерекция, петна по кожата, предаване по полов път, треска, кашлица, разстройство, болки в стомаха, болки в мускулите, болки в кръста, умора, задух, сърдечни проблеми, бъбречна недостатъчност...

И повечето симптоми са булшит. Или евтина медийна сензация. Короната е респираторно заболяване. Основно усложнение - двустранна пневмония. Клинична картина - висока температура, задух, суха кашлица, мускулни болки, отпадналост. И също както и грипа, може да засегне сърцето - кардиомиопатия. Диарията също е симптом, макар и рядко срещан. Същото се отнася за бъбречната недостатъчност. Основната опасност от Короната идва от бързо развиваща се пневмония, която често е трудна за овладяване. Дали сама, дали в комбинация - отслабена имунна система и допълнителна бактериална инфекция.с А когато имаш възпаление на белите дробове слабост, задух са нещо стандартно. Само че в случая с короната имаме бързо развиваща се пневмония, която без хоспитацизация убива.
Накратко, притеснителното е темпът на разпространение, темпът с който болните развиват пневмония и фактът, че докато бъдат хоспитализирани, защото някои изчакват преди да отидат на лекар, вече може да е трудна за овладяване пневмония. Другото притеснително е, че за разлика от обикновения грип виждаме тенденция за липса на сезонност - може да си обикаля цяла година и да приемаме в болниците много хора с усложнения.
Това налага необходимост от мерки като:
- Повишена лична хигиена
- Носене на маска на обществени места с много хора
- Дезинфекция на повърхности
Който иска да си представи просто короната, това е грип на много големи стероиди с голям потенциал за усложнение - пневмония. Нищо хубаво не го чака този, който се разболее, развие пневмония и не постъпи в болница. Притеснителното е пневмонията. Почти всички със симптоми на корона развиват и пневмония. Не е като грипа, където далеч не е толкова срещано усложнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш, всеки заразен прави пневмония. Да ама не! Повечето дори не знаят че са заразени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, karadzha написа:

Двама-трима трола тук се опитвате да давате тон на другите.

точно така - около 5-6 тролчета-мрънкачи, се заиграват с усещането че темата е тяхна, щото с нея чудесно се изхождат "свойски" и резонансно. Лъжите били 'мнения', те имали права и си ги отстоявали. Разбира се - по виртуала и наужким - както са и "медиите им' дето им служат за 'опорки'.

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

На никой ,,заразен" не дават резултатите

така ли... това в булгариантаймс ли ти го подшушна Бабикян? :) Ей така като си живеете зад мониторите и плямпате за някаква си страна, дето я виждате главно през фейкнюзовете. Но пък зад монитора си даже и "патриот" - ама на фейкбългариян таймс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lightshadowmaker написа:

По-горе съм прикачил един резултат от тест. И какво? Положителен/отрицателен. Това е. Какво има да тълкува пациентът или някой друг лекар?

Е щом не търпи тълкуване, стига ни занимавахте с коронаглупостите си. 

преди 1 час, lightshadowmaker написа:

И повечето симптоми са булшит. Или евтина медийна сензация. Короната е респираторно заболяване. Основно усложнение - двустранна пневмония. Клинична картина - висока температура, задух, суха кашлица, мускулни болки, отпадналост. И също както и грипа, може да засегне сърцето - кардиомиопатия. Диарията също е симптом, макар и рядко срещан. Същото се отнася за бъбречната недостатъчност. Основната опасност от Короната идва от бързо развиваща се пневмония, която често е трудна за овладяване. Дали сама, дали в комбинация - отслабена имунна система и допълнителна бактериална инфекция.с А когато имаш възпаление на белите дробове слабост, задух са нещо стандартно. Само че в случая с короната имаме бързо развиваща се пневмония, която без хоспитацизация убива.
Накратко, притеснителното е темпът на разпространение, темпът с който болните развиват пневмония и фактът, че докато бъдат хоспитализирани, защото някои изчакват преди да отидат на лекар, вече може да е трудна за овладяване пневмония. Другото притеснително е, че за разлика от обикновения грип виждаме тенденция за липса на сезонност - може да си обикаля цяла година и да приемаме в болниците много хора с усложнения.
Това налага необходимост от мерки като:
- Повишена лична хигиена
- Носене на маска на обществени места с много хора
- Дезинфекция на повърхности
Който иска да си представи просто короната, това е грип на много големи стероиди с голям потенциал за усложнение - пневмония. Нищо хубаво не го чака този, който се разболее, развие пневмония и не постъпи в болница. Притеснителното е пневмонията. Почти всички със симптоми на корона развиват и пневмония. Не е като грипа, където далеч не е толкова срещано усложнение.

Има много заразени, има много болни от тия заразени и много, които се водят излекувани. Смъртността е с процентите на грип. Какъв е проблемът не разбрах. Харчим десетки милиарди и дори стотици милиарди в в цял свят...ами то ако бяхме изхарчили толкова и за обикновения грип, смъртността поне там трявбаше да спадне доста, след като тук си се въртим в кръг. И защо ги харчим тия милиарди от моя и твоя джоб? Може би за да могат такива като теб да станат известни, а други милиардери или мултимилионери?

А качествени тестове за п-и въш*и има ли? ;) 

Резултатите от изследванията са бинарни - положителен/отрицателен. Няма как да даде мнение. Лаборантът ги тълкува.
И на произволен лекар да дадат изследването, все тая. Или смяташ, че тоя тест може да се интерпретира като резултати ли?
1586103426-2.jpg

Да прочетем последното изречение, след като твърдиш, че тълкуване няма - " Моля, обръщайте се за тълкуване на резултатите само към лекар " ;) 

Ама ние сме прости и не знаем какво означава "отрицателен".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

И сайта , и във форума има нещо много подозрително! Не е лошо ползващите Windows да имат едно на ум. NO SCRIPT-а детектира нещо , което не е както трябва .

Screenshot_20200701_210651.png.5dc8ec3cd4471f5f8c3f69ebb3bae98a.png

преди 58 минути, Радул написа:

Викаш, всеки заразен прави пневмония. Да ама не! Повечето дори не знаят че са заразени.

Фенкоронките са непоправими . Нито приемат , нито предават .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, палав_ник написа:

:offtopic_s:

И сайта , и във форума има нещо много подозрително! Не е лошо ползващите Windows да имат едно на ум. NO SCRIPT-а детектира нещо , което не е както трябва .

Screenshot_20200701_210651.png.5dc8ec3cd4471f5f8c3f69ebb3bae98a.png

Фенкоронките са непоправими . Нито приемат , нито предават .

Да, да...преди 2-3 часа чета от телефона си нещо от БТВ, телефона почти блокира, а той никога не прави така :) Веднага рестарт, щото много се усъмних къде попаднах. Повече никакво BTV. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ъндъртейкър написа:

Да, да...преди 2-3 часа чета от телефона си нещо от БТВ, телефона почти блокира, а той никога не прави така :) Веднага рестарт, щото много се усъмних къде попаднах. Повече никакво BTV. 

От телефона пък съвсем си я закъсал , с тези  .apk  приложемия . Умнофоните са най-голямата перверзия за следене , измислена някога . Какво по-хубаво от това . Хората доброволно са съгласни без бой ,щом ги ползват .  Не са ли измислели вече някое приложение , което да предпазва от коронка по умнофона? 

преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Като ти го направят,вземи си резултата от изследването.Ще ти го дадат,ама на кукув ден.На никой ,,заразен" не дават резултатите,за да не иде при друг лекар,който ще му каже че няма основания за притеснение.Здрав да си,могат да ти съобщят по телефон,че си болен от короната,ще ти го впишат към досието и бягаш на карантина.

Даже и ДНК профил ще му  направят , пък той ще си мисли за PCR тест .  Дали не подготвят и база данни с ДНК профили на хората , хей така , между другото ?  Всичко вече е съмнително и винаги трябва да се има едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, палав_ник написа:

От телефона пък съвсем си я закъсал , с тези  .apk  приложемия . Умнофоните са най-голямата перверзия за следене , измислена някога . Какво по-хубаво от това . Хората доброволно са съгласни без бой ,щом ги ползват .  Не са ли измислели вече някое приложение , което да предпазва от коронка по умнофона? 

Не, аз не я закъсвам, щото и няма какво да крия. Хиляди пъти съм казвал, че не ми пука за нищо, затова си и пиша тук. Затова и някакви анонимници от тоя форум се правят на тарикати и се опитват да ме изкарат от равновесие, като си мислят, че след като ме познават, са хванали дявола за шлифера. А това изобщо не е така, щото те са си мушмуроци, криещи се по дупките, а аз съм известен и не ми пука за никой около мен  :)  Затова и не ми пука дали някой ме снимал с телефона ми. И като ме е снимал какво мисли да постигне с това? Какъв компромат ще е и на кого ще го даде? Ще знае кой съм и къде живея? Хаха, че аз никога не съм крил това :) Мушпмуроци. Нека си се бият в гърдите колко са велики. Но в реалността нямат думата. Нямат думата, щото не могат и с пръст да ме пипнат. 

А ако става въпрос да ми откраднат парите...няма проблем, не ми пука и за парите. Просто всичко е безсмислено.  Макар че не смятам поста ти да означава, че някой иска да ми вземе малкото парични средства, които имам ;)  И така да е, живи и здрави да са. Разбира се, само да не ме срещат, че тогава става лошо. Ако могат, нека ги вземат. Но пак казвам. Мъж съм, не ми пука за загуби, най-малко за парични ;)

А ако става въпрос, че съм лъскал бастуна...че кой не го прави да го еа... :) Лошо ли е да лъскам бастуна? Днес в банята един колега разтворил прозореца и отсреща има една кака, дето може и да ни гледа. И на него не му пука, даже се зарадва на каката, че ще и покаже нещо, хаха :)   Ето, бат Бойко някой му лъскал бастуна, снимал му кюлчетата със злато, ама на човека пука ли му? Не :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето сега тук едно интервю с едно от Чудовищата

Те направили Перфектен план !  Ама толкова Перфектен , че искат да станете Всички Съвършени и Чисти и ....БЕЗСМЪРТНИ !!!

Забележете - Да Изпаднете в Състояние на Духовно Безсмъртие !

За тази цел КОВИД 19 няма намерение да си "ходи " ! 

Бизнесите ще Пропаднат ! Бизнеси изобщо не ви трябват ! Да ходите на работа също !  За какво са ви парите ?!? 

Вие дрехи на гърба си имате ли си ? Стигат ви !  Какво още ви трябва ? Храна  ? 

Ами природата ще ви помогне ! Ще сеете и ще ядете чиста , натурална храна !

Нищо друго не ви Трябва !   Стига сте консумирали ! Направете си промивка на мозъка ! 

И ще Изпаднете в Духовен Разкош и Разцвет и най- вече ще станете Безсмъртни ! 

Това е Новото Състояние  , до което Трябва да се докарате , ако искате да "оцелеете " ! 

Това няма нищо общо с никакви религии ! Да не си помислите също , че ще изпаднете в Буда - Състояние ? 

Не , просто ще се запознаете със Вечното си Безсмъртно Състояние !!!

Веднъж опознали го - Няма да имате нужда и от храна и вода и въздух ! 

Ние мислим за Вас и ще ви Помогнем да достигнете тази 'Еволюция " на Духа !

Състоянието , в което ще съществувате Вечно !

Трябва да се научите преди Всичко да Преодолявате Смъртта ! !!

Това е Възможно ! Всички трябва да станете Безсмъртни ! 

"Този вирус ще ви помогне " !!! Щото нема да си отиде Никога ! И така ще ви обрече, че Единственият Избор ще бъде  да станете Безсмъртни ! 

Глада ще ви Отвори Всички чакри , точки и цялата Архивирана Библиотека в ДНК ще ви Отвори ! 

Ще си спомните без проблем 18 прераждания Назад ! 

С Вас ше се занимаваме ние тука ....Ама-Ха !

Наплодили сте се като овце по таа земя , не можем да сварим да печатаме пари , за да ви задоволяваме ! 

Сега всички в къщи ! Почвайте да копаете , да сеете и да ловите риба и каквото хванете - това ще ядете ! 

Ей така ще се Развиете и ще станете Щастливи , Безсмъртни и Вечни ! 

Алелуя  

P.S.  рамосмен , николов , фуса , миро20 и още знайни и незнайни коведари да не се ослушват , ами да почват да тренират !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Inana.. написа:

P.S.  рамосмен , николов , фуса , миро20 и още знайни и незнайни коведари да не се ослушват , ами да почват да тренират !

В случая форумните амулети за предпазване от коронката са : знайни и незнайни дивотии , под формата на гениални мисли и психоанализи на килограм , барут , в-к 24 часа , бушончета с различен ампераж,чесън . Препоръчително е ритуалите да се извършват в затворени помещения , а задължитено е намордници на всички дупки , за по-сигурно и никакво излизане навън ! Победата над пандемията от ковид 19 е гарантирана! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, палав_ник написа:

В случая форумните амулети за предпазване от коронката са : знайни и незнайни дивотии , под формата на гениални мисли и психоанализи на килограм , барут , в-к 24 часа , бушончета с различен ампераж,чесън . Препоръчително е ритуалите да се извършват в затворени помещения , а задължитено е намордници на всички дупки , за по-сигурно и никакво излизане навън ! Победата над пандемията от ковид 19 е гарантирана! 

Тази картина как я създаде не знам , ама удивително ми заприлича на сцена от оргия на чудовищата .. :rolleyes:

Изумена съм да открия Създател на 3D картини тук. 

Успя да ми възбудиш въображението ...Браво ! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да взема и аз женски ник да си сложа...Примерно bildera_ без долна черта, че навремето много хора ме мислеха за жена с тоя ник :) Явно такива, дето английски не са и помирисвали, макар че тия, дето го помирисваха, си го превеждаха като строител. Баси...и аз не знаех английски и не знаех, че билдер значело строител...Но пък си ме кефеше, като ме приемаха за жена с това "а" накрая. Пo някое време разбрах, че си вкарах таралеж в гащите :P 

Затова и сегашния ми ник е написан с български букви, българско произношение( почти де, щото винаги съм го знаел гробаря като Ъндъртекър, а и така ме наричаха по ведно време) и английско значение ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...