Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Радул написа:

....вирусът паразит ли е или не...

Без приемник не може да живее и да се размножава ! :nono:

Сега ! Думата "паразит" кой как си е наумил да я "разбира" си е негово Право ! :lol6:

И сега , без всякакво Право , и за всеки случай :  :)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Паразит

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 21,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1836

• miro20

1568

• FusE

1198

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Бай Чечи винаги най го отнася, щото винаги последен се усеща

Нямаш потенциал да го разбереш.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радул написа:

Започвайте да мислите...

това е запис от снощното предаване.

Това е истината !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.07.2020 г. в 11:16, Anne написа:

А нещото, от което съм отвратена, са лъжите около починалите лекари! Изкарват ги герои, мъченици, а впеоследствие става ясно че са били раковоболни, но ги пишат с ковид, та да плашат населението!

преди 2 часа, M.Николов написа:

Ами ето как се "информират" някои като Анито от тези фейкове, вярват им и се гаврят с паметта на починалия лекар.

И като говорим за фалшиви новини :

преди 1 час, Радул написа:

участваха доц. Мангъров, проф. Аврамов и д-р Пасков. Доста интересни неща се казаха.

Спекулации от доказани фейкомети като Пасков.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радул написа:

Когато започне много да се лъже, се появяват и много противоречия. Което е и крайната цел разбира се. Ето сега аз оставам леко озадачен, в крайна сметка вирусът паразит ли е или не...

В крайна сметка въпроса беше клетка ли е вируса или не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

Без приемник не може да живее и да се размножава ! :nono:

Сега ! Думата "паразит" кой как си е наумил да я "разбира" си е негово Право ! :lol6:

И сега , без всякакво Право , и за всеки случай :  :)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Паразит

Ами в тази статия като примери за паразити са все многоклетъчни. В другата за вируса се твърди че той е паразит, но дори не е клетка (едноклетъчно) а само частица ДНК или РНК... Тва е все едно някой ми казва- Това е телевизор, но на него не може да се гледа телевизия! Е как така? Що за телевизор е, щом не може да се гледа телевизия? Еййй ма много си тъп! Не виждаш ли че е телевизор? Да ти дам очила?  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Вирусът (на латински: virus – „отрова“) е микроскопичен патоген, който инфектира клетки в живи организми."

Както виждаш не е клетка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

До преди месец някъде в същата уикипедия се водеше едноклетъчен организъм! Вероятно покрай короната имаме нови научни разкрития, които съм пропуснал и вируса вече е частица.  :) И паразит в същото време...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

"...вътреклетъчни паразити,....."

https://bg.wikipedia.org/wiki/Вируси

Хайде бе ! Елементарно е по установени факти - щракваш и готово ......Баси ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радул написа:

Ами в тази статия като примери за паразити са все многоклетъчни. В другата за вируса се твърди че той е паразит, но дори не е клетка (едноклетъчно) а само частица ДНК или РНК... Тва е все едно някой ми казва- Това е телевизор, но на него не може да се гледа телевизия! Е как така? Що за телевизор е, щом не може да се гледа телевизия? Еййй ма много си тъп! Не виждаш ли че е телевизор? Да ти дам очила?  :)

Не ми давай очила ! Ти си отвори чантата с умствен багаж ....пък какво ще намериш там е друг въпрос . :lol6:

Вече отбелязах , че не правиш разлика между единично и множество . И причината ти посочих....:nono:

Има както едноклетъчни , така и многоклетъчни паразити ....даже флора и фауна....

....и хора включително ! Тук се наблюдават такива !  :lol6:

Вирусът е едноклетъчен паразит .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Спекулации от доказани фейкомети като Пасков.

Естествено ти не изгледа предаването. Иначе щеше да знаеш, че участието му беше колкото да го покажат че е жив, щото претърпял инцидент. Включи се от къщи колкото да каже "здрасти".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Вирусът е едноклетъчен .

Е го и тоя!:speak:

преди 8 минути, Радул написа:

и вируса вече е частица.  :) И паразит в същото време...

Винаги е бил частица, не знам каква Уикипедия си чел преди месец.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Хайде сега се върни назад и виж аз кога съм го дал този линк.

Сега чакам да кажеш какво е вируса. Едноклетъчен, многоклетъчен, половинклетъчен, безклетъчен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Патоген

"Тези частици винаги носят малко количество нуклеинова киселина (или ДНК, или РНК, но не и двете заедно). В зависимост от нуклеиновата киселина, вирусът се групира най-общо на РНК-вируси и ДНК-вируси, като нуклеиновата киселина може да бъде едно- или двуверижна, защитена от обвивка, съдържаща белтъци, липиди, въглехидрати или комбинация от тях."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, M.Николов написа:

Е го и тоя!:speak:

Ей го ! :lol6:

"....Прости вируси – изградени са от два компонента нуклеинова киселина (нуклеоид) и белтъчна обвивка (капсид). Нуклеиновата киселина е разположена във вътрешността и е обградена от белтъчната обвивка. Капсидът е изграден от еднакви по строеж и разположение белтъчни единици, наречени капсомери. Капсомерите съдържат една или повече белтъчни молекули. Осигуряват стабилността на нуклеотида извън клетката и подпомагат адсорбцията на вируса при проникването му в клетката....."

.....Иначе са многомолекулни.....:lol6:

......................

Имах един съученик , мУлекулата го наричахме....:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радул написа:

Естествено ти не изгледа предаването.

Да гледам Пасков ли бе. :)  Трябва да съм тотлано лоботомиран за да им гледам простотиите :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M.Николов написа:

В крайна сметка, въпроса беше клетка ли е вируса или не?

Вирусът е средството,с което разиграват целия свят!Какво представлява в действителност, на никой не му пука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Винаги е бил частица, не знам каква Уикипедия си чел преди месец.:)

Частици има във физиката Николов. В биологията има организми. И ако всички тези милиарди вируси са една и съща частица от едно и също ДНК, къде по дяволите е останалата част от това ДНК?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Да гледам Пасков ли бе. :)  Трябва да съм тотлано лоботомиран за да им гледам простотиите :)  

Ти си ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Ти си ! :lol6:

А да.. освен горните фейкомети , плюс твоите жълти "ШОК САМО СЕГА УЖАС " клипове да добавя. И оная с конспирациите и Чудовищата дето я преследват

То е ясно кой е с лоботомия че да гледа такива .... дори без да уточнявам :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Патоген

"Тези частици винаги носят малко количество нуклеинова киселина (или ДНК, или РНК, но не и двете заедно). В зависимост от нуклеиновата киселина, вирусът се групира най-общо на РНК-вируси и ДНК-вируси, като нуклеиновата киселина може да бъде едно- или двуверижна, защитена от обвивка, съдържаща белтъци, липиди, въглехидрати или комбинация от тях."

И какво е това, което съм подчертал? Клетка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване