Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 56 минути, Радул написа:

Господа, това отдавна не е здравна система, а търговия с лечение!

Грешка. Явно не си виждал здравните системи другаде. Любимото ми в САЩ е, че ако родителят не е осигурен, детето също. Пък работодателят там хич няма ангажимента да ти плаща осигуровки. Хем работиш, хем ти плащат мизерно, хем ако се разболееш нито пари, нито лечение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2759

• Радул

2926

преди 11 минути, lightshadowmaker написа:

Явно не си виждал здравните системи другаде.

Вярно е, не съм. Затова и предпочитам да коментирам тази, която съм виждал- нашата. Щатската и много хубава, и много лоша да е, не виждам как ме засяга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Радул написа:

Вярно е, не съм. Затова и предпочитам да коментирам тази, която съм виждал- нашата. Щатската и много хубава, и много лоша да е, не виждам как ме засяга.

Мрънкаш, че е кофти, а е от добрите системи. Това ми е идеята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Радул написа:

Ся Трола като доди и Матушкината ща засегни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, lightshadowmaker написа:

Мрънкаш, че е кофти, а е от добрите системи. Това ми е идеята.

Това че може би има по- лоши от нашата, не значи че тя е добра. Фактът, че ЕС търси нови варианти за здравни системи е показателен, че сегашните не стават. Нашата не се различава коренно от повечето европейски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Радул написа:

Това че може би има по- лоши от нашата, не значи че тя е добра. Фактът, че ЕС търси нови варианти за здравни системи е показателен, че сегашните не стават. Нашата не се различава коренно от повечето европейски.

Нашата е идеална. При идеални условия всичко е идеално. А това, че хора се занимават с нея - това е проблема.
Есть човека - есть проблема. Нет человека - нет проблема. У каждой проблемы есть имя, фамилия и адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

Ся Трола като доди и Матушкината ща засегни

И руската не я знам, ама и тя не ми е много важна. Ако някой е искал добра здравна система, не е трябвало да се допуска комерсиализирането на медицината, да достигне такива мащаби.

преди 1 минута, lightshadowmaker написа:

Нашата е идеална. При идеални условия всичко е идеално. А това, че хора се занимават с нея - това е проблема.
Есть човека - есть проблема. Нет человека - нет проблема. У каждой проблемы есть имя, фамилия и адрес

С болници- търговски дружества, забрави да е идеална. Плаща се на излекуван болен, а не за добър здравен статус на населението. Това провокира търсене на болести и болни, а не търсене на здраве. Както вече направиха сравнението, все едно в пожарната да се плаща на изгасен пожар. Значи ако няма пожари, няма и пари. И пожарната фалира. И какво ще прави тя тогава? Ми ще си пали пожари та да има плащане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Радул написа:

Да обърнем внимание и на любимата на Миро, Калинка АнТролова. Калинката най- откровено си заявява, че иска цензура и дори си позволява да обвини Президента, че не е допуснал въвеждането на такава. Миро отдааавна си мечтае за цензура! Сънува цензура!!! В същото време нарича нас "фашисти"...

- Интересно, много интересно Холмс!

- Нищо интересно Уотсън! Елементарно, много елементарно!!!

То не е като да се открива "топлата вода" . Проблема е че фалшивите новини тотално изкривяват и промиват мозъци, включително и на такива като вас.

Което стана феномен от времето на рашистката агресия в Украйна и  разпространяваните като по учебник фейкове на които вярваха хиляди хора.

Включително и у нас.

Принциптие продължиха с цел дестабилизация на демократичните режими и виждаме какво става. Кеф ти безредици в сАЩ, в Германия хиляди протестираха и излязоха да громят полицията заради фейк новината за "изнасилената девочка Лиса" , фашисти разпъваха деца на площади, и какво ли не...

Самия факт че не осъзнаваш какво е цензура и какво е противодействие на фалшиви новини, показва нивото ти .Доста зле.

Затова и сте фенове на Копейкин дето лъжеше за учителски програми за турското робство... затова и сте фенове а още по отдавнашния фейкомет Пасков , който сам можеш да преровиш колко негови лъжи които сте цитирали тук съм оборвал.

Затова се научете какво е цензура, и какво е защита на обективност.

Ето още един пример спрямо темата

Погледни колко хора възмутени и екзалтирани са повярвали на фейка че е бил раково болен и незнам си какво,  в коментарите.

И имат претенции и арогантност като вас , че всичко знаят и "не се връзват" на лъжите за вируса.

То това е и целта на фейк новините. Облъчвания индивид и "таргет група"  да се доведе до състояние да се кълне и напада всички които не вЕрват на тази фейк новина.

Класика.

преди 2 часа, Proshark написа:

Мурафетите към @by_chechi ги знаем от друга тема...айде без тия номера и тук..Говори ми за съчки...за барбекю...за камиони и фашисти..както майка те е учила...там си в джаза...

Теб ма йкати какво те е учила  ? Как да се заяждаш и злобееш ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Радул написа:

хубаво е да сравняваш, Американската показа че не струва, а не са нагъчкани като нас в блокове

преди 23 минути, lightshadowmaker написа:

Есть човека - есть проблема. Нет человека - нет проблема.

а ако няма човек, кой ще управляваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

хубаво е да сравняваш, Американската показа че не струва, а не са нагъчкани като нас в блокове

какво и е на американската ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valkiria1 написа:

например извън вируса, лекари са ми казвали, че за преглед се чака много

а за вируса сега се вижда че в момента са най добре уредени но вървят стремглаво нагоре

Цитат

а не са нагъчкани като нас в блокове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Радул написа:

Плаща се на излекуван болен, а не за добър здравен статус на населението. Това провокира търсене на болести и болни, а не търсене на здраве

Винаги има болни от нещо. Не им се налага да си го измислят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, valkiria1 написа:

Чувал съм, че било скъпичко там.  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Радул написа:

Плаща се на излекуван болен, а не за добър здравен статус на населението. Това провокира търсене на болести и болни, а не търсене на здраве

ами какво правим с хронично болните

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Без умствен капацитет написа:

например извън вируса, лекари са ми казвали, че за преглед се чака много

а за вируса сега се вижда че в момента са най добре уредени но вървят стремглаво нагоре

В България от днес за утре ли ви дават часове за преглед ? Защото аз със сигурност твърдя,че не е така.

Твърдя, че в САЩ много хора остават извън осигуряването, защото не си плащат застраховките. Тогава и един преглед при лекар ,ще им събори бюджета. Ние плащаме твърде сериозна сума всеки месец здравни осигуровки и не се притеснявам ,че е ако се наложи една операция може да ни отиде къщата. Не се връщам и в България да си правя прегледи, лечение или да си поддържам зъбите. Споменавала съм го и тук на летището във Франкфурт се запознах със жена, която живее в САЩ 5 години , но се върнала да роди детето си в България. Причина -още плащали операцията от сливици на мъжа и. В тоя свят няма нищо безплатно, не знам защо някои хора живеят с илюзията,че здравето им е обект на чужда грижа .

преди 19 минути, Радул написа:

Чувал съм, че било скъпичко там.  :D

да. Скъпо е. Зависи много и как ще сключиш застраховката си и от условията на застрахователя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, lightshadowmaker написа:

Винаги има болни от нещо. Не им се налага да си го измислят.

Охоооооо, налага им се и си измислят. Най- яко се лекува здрав човек, само трябва да го убедиш че не е здрав. А за един лекар е детска игра да те убеди че си болен. И така болниците са винаги пълни, и всички са щастливи. Освен някои болни, които с изненада разбират, че няма къде да отидат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, valkiria1 написа:

В България от днес за утре ли ви дават часове за преглед ? Защото аз със сигурност твърдя,че не е така.

да това е проблема там

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

ами какво правим с хронично болните

Пият хапчета докато умрат, кво си мислиш че правим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Без умствен капацитет написа:

Не знам, кой как и къде върви. Аз се оглеждам около себе си. Тук имаше национален празник. Хората се събираха  и правеха пикник и партита. Предпазливи са, но не са истерични.

току-що, Без умствен капацитет написа:

да това е проблема там

защо проблем ? Попитах вие лично веднага ли получавате част за специалист в България ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Радул написа:

Пият хапчета докато умрат, кво си мислиш че правим?

а за тях как ще се плаща, ако се плаща само за излекуван

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, valkiria1 написа:

Твърдя, че в САЩ много хора остават извън осигуряването, защото не си плащат застраховките.

У нас няма как да стане това, защото здравни и социални осигуровки се заплащат от работодателя. Който ги взима от заплатата ти разбира се. И никой не протестира срещу това. Аз също го намирам за правилно и дори за по- правилно от американския вариант. Проблемите в нашата здравна система, не са поради липса на средства, а от крадливост. Написах го в предния пост- лекуват се здрави хора от измислени болести, за да се получат средства, които се прибират в частни сметки.  И това е само един от начините за източване. Не съм добре запознат, но при американската система, ти винаги знаеш колко имаш в сметката си. Кофти става обаче, ако се окаже недостатъчно.

преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

а за тях как ще се плаща, ако се плаща само за излекуван

Нарича се диспансеризиране. И се плаща периодично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Радул написа:

Проблемите в нашата здравна система, не са поради липса на средства, а от крадливост.

В САЩ няма как да се случи това. Тука  дебнат застрахователите. За нас е добре.  Помня,че ми бяха доставили нещо , което не беше точно това което ми трябваше. Писах учтив имейл, но се направиха на ударени. Тогава препратих кореспонденцията ни на застрахователя си и съвсем спокойно написах, че ако не бъдат точни с мен ще ги сменя с друг. Точно, ама подчертавам точно след два часа получих извинение, лично от главния мениджър и на другия ден ми доставиха точно всичко, което трябваше. Комплимента беше още три броя в добавка.

Написах го в предния пост- лекуват се здрави хора от измислени болести, за да се получат средства, които се прибират в частни сметки. 

Вярвам ти. Четохме за скандала с байпасите. Обаче тези лекари още практикуват. Необяснимо. Затова в САЩ хвърчат глави, кариери и разрешителни. За дела да не говорим. Обезщетенията стигат милиони.

Не съм добре запознат, но при американската система, ти винаги знаеш колко имаш в сметката си. Кофти става обаче, ако се окаже недостатъчно.

Въпрос на разчети и финансова дисциплина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, valkiria1 написа:

В САЩ няма как да се случи това. Тука  дебнат застрахователите. За нас е добре.  Помня,че ми бяха доставили нещо , което не беше точно това което ми трябваше. Писах учтив имейл, но се направиха на ударени. Тогава препратих кореспонденцията ни на застрахователя си и съвсем спокойно написах, че ако не бъдат точни с мен ще ги сменя с друг. Точно, ама подчертавам точно след два часа получих извинение, лично от главния мениджър и на другия ден ми доставиха точно всичко, което трябваше. Комплимента беше още три броя в добавка.

да в САЩ има добър контрол не само на това - а и на социала на ТЕЛК-овете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, miro20 написа:

Което стана феномен от времето на рашистката агресия в Украйна и  разпространяваните като по учебник фейкове на които вярваха хиляди хора.

Позна Реджеп ,че НЯМА да издържи тролската ТИ същност . Да не си привършил чесъна? Защо като слушаш Мутафчията , още не си направил като него? Скрий се в миша дупка , даже ако искаш потъни  вдън земя и не се показвай повече . Няма фейкове , коронки , рашисти ,Матушки ,Бабушки ,НИЩО няма . Ще ти е вечен рахат . Само ТИ знаеш цялата Вселеска истина , другите НИЩО не знаят . Иначе ти признавам упорития темерутлък, казано по друг начин - гьонсурат!  Наистина си безнадежден случай ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване