Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

https://www.24chasa.bg/novini/article/8776493

Не може вече да се държат хората по къщите.

преди 1 минута, Радул написа:

няма никаква логика, при 40 заразени пълен блокаж, а при 5000 заразени- нищо.

Има бе, човек, когато не си запознат с нещо действаш максимално превантивно, след време като се изяснят нещата мерките се отпускат

На тази професорка нали ѝ вярвате:

https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8776895

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 21,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1827

• miro20

1542

• FusE

1198

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

преди 14 минути, M.Николов написа:

А стадиона е за над 30 хиляди.

И какво че е над 30 хиляди?

Виж в Германия. Публика да виждаш? Това е финалът Байерн срещу Леверкузен.

Няма и да видиш.

https://youtu.be/BYJl4sDf6z0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радул написа:

Пасков я каза: Отпускане- затягане. Рано е още за затягане. Сега е лято и възможностите за затягане са малки. Като стане студено и калабалъка няма къде да мърда, ще дойде и голямото затягане. Абстрахираш се от короназависимостта и логиката е кристално ясна. Иначе няма никаква логика, при 40 заразени пълен блокаж, а при 5000 заразени- нищо.  :)

медицината казва така ще е до началото на 21-ва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

https://www.24chasa.bg/novini/article/8776493

Не може вече да се държат хората по къщите.

Има бе, човек, когато не си запознат с нещо действаш максимално превантивно, след време като се изяснят нещата мерките се отпускат

Сам си го казал, аз го болднах. Това е логиката Николов. Лято е, не можеш ги спря. Като дойде късна есен, с грипния сезон, ще е следващото затягане. Нищо чудно и отново с КПП, нищо че нещата са се изяснили вече. В студовете хората няма накъде да щъкат толкова и затягането става възможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Било 30 хиляди стадиона. 😀

Ето ти още един мач. Публика? Не е финалът. Местни отбори.

https://youtu.be/s-UXww_cfxU

https://youtu.be/-k8vDIYbCpI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Било 30 хиляди стадиона. 😀

Ето ти още един мач. Публика?

https://youtu.be/-k8vDIYbCpI

И в Англия мачовете се играят без публика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

И в Англия мачовете се играят без публика.

Ще чакаме Николов, да видим, какво ще каже. Може да иска още доводи. Ето още един, ако не стига.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Радул написа:

Сам си го казал, аз го болднах. Това е логиката Николов. Лято е, не можеш ги спря. Като дойде късна есен, с грипния сезон, ще е следващото затягане. Нищо чудно и отново с КПП, нищо че нещата са се изяснили вече. В студовете хората няма накъде да щъкат толкова и затягането става възможно.

Всичко зависи от развитието на болестта, ако много хора започнат да влизат в болница ще има връщане на мерки.

Прочети линка който добавих в предния ми пост на професорката.

преди 7 минути, acnekt написа:

Ще чакаме Николов, да видим, какво ще каже. Може да иска още доводи.

Във всяка страна мерките са различни, в Германия ако не се лъжа има към 200 000 регистрирани заразени, в Англия и там горе-долу нещо подобно, а в България са 5000 има разлика, нали?

Как се отнасят 5000 към 7 000 000 и 200 000 към 80 000 000, май е по-вероятно да срещнеш заразен в Германия от колкото у нас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, M.Николов написа:

Всичко зависи от развитието на болестта, ако много хора започнат да влизат в болница ще има връщане на мерки.

топлото време влияе на кръвното, а вируса обича това (не напразно в Индия има бум на вируса в момента

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, M.Николов написа:

Във всяка страна мерките са различни, в Германия ако не се лъжа има към 200 000 регистрирани заразени, в Англия и там горе-долу нещо подобно, а в България са 5000 има разлика, нали?

Как се отнасят 5000 към 7 000 000 и 200 000 към 80 000 000, май е вероятно да срещнеш заразен в Германия от колкото у нас?

Преди всеки ден говориха и правиха брифинги, драконови мерки, сега 100 случая нищо. Обратното е. В България е по-голям процент, защото заради различията на цените и на работните места, принуждават хората да не се разпределят правилно на територията, а да се гъчкат примерно в София. Вместо да се разпределят в големите градове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Обратното е. В България е по-голям процент.

преди 10 минути, M.Николов написа:

Как се отнасят 5000 към 7 000 000 и 200 000 към 80 000 000

По коя математика?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Преди всеки ден говориха и правиха брифинги, драконови мерки, сега 100 случая нищо. Обратното е. В България е по-голям процент, защото заради различията на цените и на работните места, принуждават хората да не се разпределят правилно на територията, а да се гъчкат примерно в София. Вместо да се разпределят в големите градове.

да това САЩ са го разбрали от векове, имало е и други пандемии преди векове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Ооох, професорката повтаря ли повтаря... И ни подготвя за това, което казах. КОгато имат възможност, пак ще затворят. Нищо не зависи от развитието на "болестта", както и досега нищо не зависеше.

Идва ми да отправя един апел: Дайте да измрем кротко и отговорно, че иначе ще претоварим златната ни здравна система!!! Господа, това отдавна не е здравна система, а търговия с лечение! Никой не се интересува дали ще бъдете излекувани, интересува се колко ще спечели, лекувайки ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

По коя математика?

През периода от март до април средно най-много 20 случая. Голяма паника, брифинги, през час се съобщаваха колко са болните, как ний българите от чужбина сме носили заразата, имаше даже и едно място затворено под карантина,  страх,  опашки пред магазините,  драконови мерки, маски, забрана на младежи да посещават магазините сутрин, за да могат пенсионери да пазаруват, https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/shtabyt-predlaga-magazinite-da-rabotiat-sutrin-samo-za-pensionerite-6107183

женския пазар, мисля че бе затворен, защото хората не умеели да се пазят, https://btvnovinite.bg/bulgaria/zaradi-nespazvane-na-protivoepidemichnite-merki-zatvarjat-zhenskija-pazar-v-sofija.html

парковете бяха затворени, пейките с ленти, обинтовани да не се сяда.

https://www.mediapool.bg/sluchaite-na-koronavirus-sa-1247-shtabat-gotvi-preporaka-za-otvaryane-na-parkove-news306625.html

Имаше даже абсурден случай, човек излиза да си пуши цигарата и бяха го глобили, защото бил в парка.

https://nova.bg/news/view/2020/04/06/284066/5000-лева-за-цигара-защо-мвр-глоби-мъж-на-метри-от-дома-му/

Сега от 1 месец по 100 случая, никакви мерки. Ходете на почивка, ходете на стадионите, празнувайте балове....  Няма проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти се радвай, че не си в САЩ, че там явно нещата в здравеопазването им са много зле.

П.С.Това към Радул.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не се интересува дали ще бъдете излекувани, интересува се колко ще спечели, лекувайки ви.

това е така

но в случая икономиката ни е слаба, а натиска е много голям ако затворим всичко, докато излезе ефективен медикаменнт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

Ти се радвай, че не си в САЩ, че там явно нещата в здравеопазването им са много зле.

П.С.Това към Радул.

Там здравеопазване е неточно да се каже. Има комерсиална медицина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Радул написа:

Господа, това отдавна не е здравна система, а търговия с лечение!

Грешка. Явно не си виждал здравните системи другаде. Любимото ми в САЩ е, че ако родителят не е осигурен, детето също. Пък работодателят там хич няма ангажимента да ти плаща осигуровки. Хем работиш, хем ти плащат мизерно, хем ако се разболееш нито пари, нито лечение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, lightshadowmaker написа:

Явно не си виждал здравните системи другаде.

Вярно е, не съм. Затова и предпочитам да коментирам тази, която съм виждал- нашата. Щатската и много хубава, и много лоша да е, не виждам как ме засяга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, не съм. Затова и предпочитам да коментирам тази, която съм виждал- нашата. Щатската и много хубава, и много лоша да е, не виждам как ме засяга.

Мрънкаш, че е кофти, а е от добрите системи. Това ми е идеята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Ся Трола като доди и Матушкината ща засегни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lightshadowmaker написа:

Мрънкаш, че е кофти, а е от добрите системи. Това ми е идеята.

Това че може би има по- лоши от нашата, не значи че тя е добра. Фактът, че ЕС търси нови варианти за здравни системи е показателен, че сегашните не стават. Нашата не се различава коренно от повечето европейски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радул написа:

Това че може би има по- лоши от нашата, не значи че тя е добра. Фактът, че ЕС търси нови варианти за здравни системи е показателен, че сегашните не стават. Нашата не се различава коренно от повечето европейски.

Нашата е идеална. При идеални условия всичко е идеално. А това, че хора се занимават с нея - това е проблема.
Есть човека - есть проблема. Нет человека - нет проблема. У каждой проблемы есть имя, фамилия и адрес

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

Ся Трола като доди и Матушкината ща засегни

И руската не я знам, ама и тя не ми е много важна. Ако някой е искал добра здравна система, не е трябвало да се допуска комерсиализирането на медицината, да достигне такива мащаби.

преди 1 минута, lightshadowmaker написа:

Нашата е идеална. При идеални условия всичко е идеално. А това, че хора се занимават с нея - това е проблема.
Есть човека - есть проблема. Нет человека - нет проблема. У каждой проблемы есть имя, фамилия и адрес

С болници- търговски дружества, забрави да е идеална. Плаща се на излекуван болен, а не за добър здравен статус на населението. Това провокира търсене на болести и болни, а не търсене на здраве. Както вече направиха сравнението, все едно в пожарната да се плаща на изгасен пожар. Значи ако няма пожари, няма и пари. И пожарната фалира. И какво ще прави тя тогава? Ми ще си пали пожари та да има плащане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване