Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 11 минути, miro20 написа:

Починал е четвърти псатор от евангелистите в Перущица

https://breaking.bg/novini/почина-4-и-пастор-от-евангелистката-сбирка-в-перущица/?fbclid=IwAR0mbjip6aTAmuBqyFqqWCXMaqMfPW_j2TYm8_Zsb6tnV90ZGOowNtK5Ej0

Не беше ли "по делата ще ги познаете" ?  :)

Като ти гледам стила, ти да не си от някоя религиозна секта ? Виж в Перущица какви са последствията от "това дето уж го няма"

Виж в Катар какво правят

https://www.dnes.bg/koronavirus/2020/05/19/zatvor-ako-si-bez-maska-jestoki-sankcii-v-katar.450190

https://m.24chasa.bg/novini/article/8591250

За да наложи носенето на предпазни маски, емирството въведе тежки наказания за нарушителите - до 3 години затвор и глоба до 55 000 долара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 21,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1836

• miro20

1568

• FusE

1198

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

За разпространението са по зле нещата , особенно на закрити пространства :

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/07/06/4087701_stotici_ucheni_tvurdiat_che_covid-19_se_prenasia_ne/?ref=home_NaiNovoto

Цитат

Над 230 учени от 32 държави изпратиха писмо до Световната здравна организация с призив да преразгледа препоръките си за защита от новия коронавирус, тъй като смятат, че той се пренася по въздуха и от много по-дребни капчици от тези при кашлица или кихане на заразен. Това според тях означава също, че COVID-19 вероятно може да се носи по-продължително време в затворени помещения и да попада дълбоко в белите дробове.

Кантарджиев :

https://faktor.bg/bg/articles/prof-kantardzhiev-s-novi-interesni-razkritiya-okolo-koronavirusa

Цитат

"Зa дa бъдe рeгиcтрирaн cлучaй нa бoлeн, трябвa лeкувaщ лeкaр или лeкaр eпидeмиoлoг дa кaжe, чe ce cъмнявa зa тaкoвa нeщo и втoрoтo e дa имa пoлoжитeлeн PСR тecт. Тoвa нe e oт двa мeceцa изиcквaнe, a утвърдeнa cиcтeмa oт пoвeчe oт 15 гoдини", oбяcни тoй. 

"Вceки eдин пaциeнт, зa дa ce приeмe, чe e бoлeн oт eпидeмичнoзacтрaшaвaщa инфeкция, трябвa дa имa диaгнoзa oт лeкaр пo eпидeмични пoкaзaния и клинични дaнни и пoлoжитeлeн тecт", пeрифрaзирa тoй. 

"Мнoгo чecтo пaциeнти пoвeчe oт мeceц прoдължaвaт дa oтдeлят вируca. Тeзи тecтoвe нa eдин чoвeк нe ce рeгиcтрирaт кaтo нoв cлучaй.  Aкo чoвeк имa пoлoжитeлeн PСR тecт знaчи oтдeля вируca. Прикaзкитe, чe мoжe дa нямaш вируc, a имaш ocтaнaлa RNK oт вируca, ca нeвъзмoжни", oтceчe Кaнтaрджиeв. 

"Aкo днec cъм пoлoжитeлeн, a утрe oтрицaтeлeн, тo вярнo e, чe вcъщнocт cъм пoлoжитeлeн. Oтрицaтeлният рeзултaт мoжe дa e зaрaди нe дoбрe взeт мaтeриaл. Лoшoтo cъхрaнeниe cъщo мoжe дa пoвлияe нa oтрицaтeлния рeзултaт", кaзa Кaнтaрджиeв.

"Тaзи държaвa имa eднa рeфeрeнтнa лaбoрaтoрия зa К-19. Дa ни прaтиш 5 рeзултaти oт cвoя cи лaбoрaтoрия, кoитo ca oтрицaтeлни, нищo нe знaчи тoвa", пoдчeртa тoй. 

"Кoгaтo eдин вируc минe oт живoтни пo хoрa, oчaквaмe двe нeщa - първo дa cтaнe cилнo зaрaзeн и втoрo, нeгoвaтa cилa дa oтcлaбнe и дa ce дoвeдe дo хрoнифицирaнe нa зaбoлявaнeтo и нe дo бързa cмърт. Тoвa гo кaзaх aз, a и бeшe тeзa нa пoвeчeтo учeни. Кaквo cтaнa oт тoгaвa oбaчe", пoдe Кaнтaрджиeв: 

"Пoяви ce мутaция в cвързвaщитe прoтeини, кoeтo гo нaпрaви някoлкo пъти пo-прилeпчив и зaрaзeн. Тaзи мутaция ce зaceли нaй-мacoвo в Eврoпa. В мoмeнтa caмo 2 щaмa нямaт тaзи мутaция oт oбщo 33 щaмa", кaзa тoй. 

"Зaceгa имa нaблюдeниe - нямa мeдицинcки дoкaзaтeлcтвa, чe вируcът e пo-cлaб. Тoй прeдизвиквa cъщитe уcлoжнeния. Изхoдът oт зaбoлявaнeтo дo гoлямa cтeпeн зaвиcи oт възрacттa и oбщoтo cъcтoяниe нa чoвeкa. Тoвa e eдин oт първитe принципи нa eпидeмиoлoгиятa", кaзa Кaнтaрджиeв. 

Пo думитe му вcичкo зaвиcи oт гocтoприeмникa: "Aкo тoй e c хрoничнo зaбoлявaнe, удря тaм, aкo имaтe бъбрeчни прoблeми, щe ви удaри в бъбрeцитe", пoяcни Кaнтaрджиeв.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става с този Китай?

https://faktor.bg/bg/articles/kitay-bie-treta-stepen-na-trevoga-zaradi-dokazansluchay-na-bubonna-chuma

Здравните власти в град в северните части на Китай биха трета степен на тревога заради регистриран случай на бубонна чума, съобщиха световните агенции.

По информация на местния здравен инспекторат в неделя е бил хоспитализиран мъж, който впоследствие е бил диагностициран със заболяването

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Кантарджиев :

https://faktor.bg/

Toзи е по изтрещял и от теб!Ще им се само положителните тестова да са верни,отрицателните ряпа да ядат.А резултатите само от тяхната лаборатория да важат...:   "Aкo днec cъм пoлoжитeлeн, a утрe oтрицaтeлeн, тo вярнo e, чe вcъщнocт cъм пoлoжитeлeн. Oтрицaтeлният рeзултaт мoжe дa e зaрaди нe дoбрe взeт мaтeриaл. Лoшoтo cъхрaнeниe cъщo мoжe дa пoвлияe нa oтрицaтeлния рeзултaт", кaзa Кaнтaрджиeв.

"Тaзи държaвa имa eднa рeфeрeнтнa лaбoрaтoрия зa К-19. Дa ни прaтиш 5 рeзултaти oт cвoя cи лaбoрaтoрия, кoитo ca oтрицaтeлни, нищo нe знaчи тoвa", пoдчeртa тoй.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

Тия ли са дезинформаторите :

- Асоциацията на спешните медици

- председателят на Националната асоциация на работещите в спешна медицинска помощ д-р Десислава Кателиева

Не. Ти си дезинформатор.  Цитирай ги, къде казват че починалия доктор е бил напълно здрав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Toзи е по изтрещял и от теб!

От вас това сравнение звучи като комплимент. Разбира се, човека си е много по голям капацитет от вас и мен,  и затова отново да кажа - мерси за комплимента :) 

преди 2 минути, Радул написа:

Не. Ти си дезинформатор.  Цитирай ги, къде казват че починалия доктор е бил напълно здрав.

Цитирал съм всичко коректно. Това колко и как се гърчиш като фейкомет, си е твой проблем.

Доказан фейкомет :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ostavime написа:

Всеки рязко стана разбирач от вируси

Кой е виновен ?

Защо никой не беше разбирач от болести, които бяха наистина опасни ?

Елементарна логика.

На мен как ми е пределно ясно, без да съм доктор, че или няма нищо, или е някаква безобидна лека настинка максимум. Има си правила на логическото мислене, които не трябва да се пренебрегват, иначе човек се обърква.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, miro20 написа:

Цитирал съм всичко коректно. Това колко и как се гърчиш като фейкомет, си е твой проблем.

Доказан фейкомет :)

Лъжеш, цитирал си фейсбук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радул написа:

Лъжеш, цитирал си фейсбук.

Пак се фана Мирча Кришан

Хитрата сврака с двата крака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Toзи е по изтрещял и от теб!Ще им се само положителните тестова да са верни,отрицателните ряпа да ядат.А резултатите само от тяхната лаборатория да важат...:   "Aкo днec cъм пoлoжитeлeн, a утрe oтрицaтeлeн, тo вярнo e, чe вcъщнocт cъм пoлoжитeлeн. Oтрицaтeлният рeзултaт мoжe дa e зaрaди нe дoбрe взeт мaтeриaл. Лoшoтo cъхрaнeниe cъщo мoжe дa пoвлияe нa oтрицaтeлния рeзултaт", кaзa Кaнтaрджиeв.

Тоя тъпунгер да не се помисли за центъра на вселената? Всяка лаборатория е лицензирана, всички тестове са лицензирани и валидни не само в България!!! Усещам как и него скоро ще го млъкнат, че и той натвори бая простотии. Охлюв. Как ще го награбят... И то не друг, ами СЗО ще го награби, че малко си понадхвърли възможностите и той! Сигурно няма да ми признае резултат и от Хайделберг а? Кой беше ти бе сульо? Държавна референтна лаборатория.. я у лево бе! Комунизма свърши отдавна.

АБВ подаде сигнал до главния прокурор Иван Гешев срещу Националния оперативен щаб.Това съобщи председателят на АБВ – София Христо Колев по време на пресконференция на партията.

Цитат

„Причината за сигнала е, че на 22.05 входирахме заявление по Закона за достъп до обществена информация до Министерски съвет, до председателя на НОЩ Венцислав Мутафчийски и Министерство на здравеопазването. Там ние искаме информация по три въпроса. Да ни бъдат предоставени копие на водените протоколи от проведените заседания на НОЩ, на колко от официално обявените лица, заболели от коронавирус, е направена аутопсия, както и колко са направените тестове от началото на пандемията до 22 май“, посочи той. 

Колев уточни, че е станало ясно, че протоколи от заседания не са били водени. 

"След като няма протоколи от заседанията на каква база са взимани решенията за налагане и махане на противоепидемични мерки. След като не се прави аутопсия как става ясно, че даден човек е починал от COVID -19? Тези въпроси са меко казано смущаващи“, подчерта председателят на АБВ – София.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Пак се фана Мирча Кришан

Хитрата сврака с двата крака

На какво съм се хванал ? Че наричате асоциацията на медиците от спешното за "дезинформатори" ??

:) 

Пак вие станахте за резил. НАгли, арогантни, и пак за резил :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

На какво съм се хванал ? Че наричате асоциацията на медиците от спешното за "дезинформатори" ??

:) 

Пак вие станахте за резил. НАгли, арогантни, и пак за резил :) 

Наричаме теб дезинформатор. А също така и лъжец... патологичен лъжец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.07.2020 г. в 18:34, Радул написа:

Никой нищо няма да получи бадева, не отваряйте усти кат гладни гарджета, най- много да получите киселини...

Хайде пък и ти, не си прав.Сметката ще я получим съвсем бадева и съвсем учтиво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радул написа:

Наричаме теб дезинформатор. А също така и лъжец... патологичен лъжец.

Защото пак станахте за резил с гаврата върху починалия лекар   ? ?

Кефите се да се гаврите с трупове ? Да наричате дезинформатори тези които са ви уличили в лъжи ?

Още колко можете да паднете ? Ровите си сами дъното. :)

Ама гърчете се , не ми пречите. Избрали сте си тактика " ва банк"  . Колкото повече резил, токова повече "на контра" :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си хортувате, продължавайте си все така, дано да е за по-дълго. Милите на душата ми китайци вече го прекалиха. Пуснали са зараза и за бубонна чума, нямам думи...

BEIJING (AP) -- While China appears to have reduced coronavirus cases to near zero, other infectious threats remain, with local health authorities announcing a suspected bubonic plague case in the Inner Mongolia Autonomous Region.

Authorities in the Bayannur district raised the plague warning on Sunday, ordered residents not to hunt wild animals such as marmots and to send for treatment anyone with fever or showing other possible signs of infection.

Plague can be fatal in up to 90% of people infected if not treated, primarily with several types of antibiotics.

от yahoo news

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Sleda написа:

Пуснали са зараза и за бубонна чума, нямам думи...

Цитат

Без лечение смъртността от бубонната чума е около 90%

с такава смъртност това ще циркулира около 6 месеца, такива заболявания сами се ограничават ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго, но много интересно интервю!

Проф. Константинов сравни данните за К-19 у нас със суджук и избухна с култов коментар за Слави, Мая и Цветанов!

Цитат

Изобщо, този вирус ни вкара в ново разделение: българите вече се делим на мутафи и мангъри. В началото аз клонях към мутафите, но като изкарах една карантина като контактно лице, взех да разбирам и мангърите. Както винаги, истината е по средата....

....Да помислим сами: човек на 90 години с инсулт, диабет и ковид-19 взел, та починал, лека му пръст. И от какво починал? Ми, уж от ковид-19. Точно от това не се умира. Умира се от полиорганна недостатъчност, може би леко улеснена от короната. Както не се умира и от СПИН собствено, а от грип или нещо друго, което не среща имунна бариера....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Защото пак станахте за резил с гаврата върху починалия лекар   ? ?

Кефите се да се гаврите с трупове ? Да наричате дезинформатори тези които са ви уличили в лъжи ?

Още колко можете да паднете ? Ровите си сами дъното. :)

Ама гърчете се , не ми пречите. Избрали сте си тактика " ва банк"  . Колкото повече резил, токова повече "на контра" :)

Гаврата с труп е тежко криминално деяние  и в наказателния кодекс са посочени случаите, в които се счита че има такова. Разбира се, това подлежи на доказване.

В случая аз не съм виждал дори по телевизията въпросния труп. Така че твоят словесен рефлукс, е нищо повече от клеветене и омаскаряване. С което разбира се, мяташ фекалии единствено в собствената си зурла, защото ти не си нито Бойко Борисов, нито Иван Гешев та да имаш подръка лакеи с които да се забършеш. И мутрата ти си остава кафява Мирко. И воняща...  И после всички те обиждат... Не. Не те обиждат- казват ти истината! Ти се обиждаш... защото знаеш че е вярно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Радул написа:

Гаврата с труп е тежко криминално деяние  и в наказателния кодекс са посочени случаите, в които се счита че има такова. Разбира се, това подлежи на доказване.

В случая аз не съм виждал дори по телевизията въпросния труп. Така че твоят словесен рефлукс, е нищо повече от клеветене и омаскаряване.

в момента и ти не си доказал противното, така че и твоето е

Цитат

Така че твоят словесен рефлукс, е нищо повече от клеветене и омаскаряване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

в момента и ти не си доказал противното, така че и твоето е

Презумпцията е за невинност, не за виновност. Та аз нямам какво да доказвам в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радул написа:

Презумпцията е за невинност, не за виновност. Та аз нямам какво да доказвам в случая.

в случая е дума срещу дума - защо да мисля че твоята е правилна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

в случая е дума срещу дума - защо да мисля че твоята е правилна

Не е. Неговото си седи написано, а това в което аз съм обвинен, го няма никъде! Овчице Кирилова, забегни нанякъде боса по асфалта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Радул написа:

В случая аз не съм виждал дори по телевизията въпросния труп. Така че твоят словесен рефлукс, е нищо повече от клеветене и омаскаряване. С което разбира се, мяташ фекалии единствено в собствената си зурла, защото ти не си нито Бойко Борисов, нито Иван Гешев та да имаш подръка лакеи с които да се забършеш. И мутрата ти си остава кафява Мирко. И воняща...  И после всички те обиждат... Не. Не те обиждат- казват ти истината! Ти се обиждаш... защото знаеш че е вярно. :)

И продължаваш да се гавриш върху трупа му .

Очаквал  видиш ли , по телевизията трупа му ...  А какво още искаш бе гавраджия  ?

На живо от моргата аутопсия специално за твоите извратени "Желания" ли бе .

Я бегай по далеч  че... то бива идиотизъм ама товето е не само гавра, ами и некрофилия някаква извратена....

преди 17 минути, Радул написа:

Та аз нямам какво да доказвам в случая.

Ти си доказан фейкомет. Особенно  по темата с въпросния починал лекар.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване