Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 9 минути, nikssi написа:

Начи, затварят държавата три месеца, може и повече и никакви мъни! И на изборите пак изберете Боко тиквоча.

то цирка ще е в цяла Европа - дали е Меркел, Макрон, Борисов, Вучич, Ципрас ще е все тая

ако беше Нинова или Радев - вируса щеше да ни подмине ли, Радев щеше да го заплаши с изтребител а Нинова и Манолова ще му се развикат и той ще избега :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

то цирка ще е в цяла Европа - дали е Меркел, Макрон, Борисов, Вучич, Ципрас ще е все тая

Дам....дървото , дървото оправя лошия материал. Гответе се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikssi написа:

лошия материал. Гответе се.

да как си с кръвното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

чумата е предсказана още във видео от 04.02.2020

Абе прекалено много "предсказания" и приписват.

Всъщност, аз във видеото не видях тя да казва тези думи. Малко ми "жълтее" това предаване тип "жълти сензации" / не жълти заради китайците/

преди 20 минути, nikssi написа:

Начи, затварят държавата три месеца, може и повече и никакви мъни! И на изборите пак изберете Боко тиквоча.

Няма проблем - избираме Корнела и почваме да се прегръщаме и целуваме всички с нея.

И държавата ще цъфне и върже.

Ура .

преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

ако беше Нинова или Радев - вируса щеше да ни подмине ли, Радев щеше да го заплаши с изтребител а Нинова и Манолова ще му се развикат и той ще избега :biggrin:

Абсолютно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

да как си с кръвното

Ми ... знам ли. Пия си вино и ракия без проблем. И не дебелея ... ся някой да не подскочи и пак да пуска доклади за обида.

преди 5 минути, miro20 написа:

Няма проблем - избираме Корнела и почваме да се прегръщаме и целуваме всички с нея.

Ти пък ... баси и мечтата ти да се прегръщаш с Корнела. :biggrin:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikssi написа:

Ти пък ... баси и мечтата ти да се прегръщаш с Корнела. :biggrin:

Просто посочих алтернативата.

Както ми знаеш пристрастията, аз ще си гласувам за всеки друг, но не и за нея. :) 

Нито за някой от червения ъгъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, nikssi написа:

Ми ... знам ли. Пия си вино и ракия без проблем. И не дебелея ... ся някой да не подскочи и пак да пуска доклади за обида.

вируса разхлопва сърцето - и после я инфаркт, я инсулт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Без умствен капацитет написа:

вируса разхлопва сърцето - и после я инфаркт, я инсулт

Как да ти кажа Кирилова, само в този форум и само на мен са ми известни двама с инфаркти и един с инсулт. И нито един с ковид. Каква е тая епидемия без болни, не знам... не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Радул написа:

Как да ти кажа Кирилова, само в този форум и само на мен са ми известни двама с инфаркти и един с инсулт. И нито един с ковид. Каква е тая епидемия без болни, не знам... не знам.

е нали знаеш има и такива с инфаркт да нямат корона

но някои ще пишат корона за да вземат пътечката - нали знаеш, пътеката, пътеката - това е важно, а болния майната му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Радул написа:

Каква е тая епидемия без болни, не знам... не знам.

Ами при болест без симптоми откъде да дойдат болните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз почвам да се чудя как се разпростанява вируса въздушнокапково в тази жега - май нещо пропускаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

Ами при болест без симптоми откъде да дойдат болните?

Не просто болест, а епидемия! Пандемия! Галактикодемия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Галактикодемия...

и защо така мислиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

и аз почвам да се чудя как се разпростанява вируса въздушнокапково в тази жега - май нещо пропускаме

Не се разпространява, как! Оня защо мислиш се разпени, че само националната референтна лаборатория била лабораторията. Щото в частните всичко е отрицателно!!! И показва че НЯМА вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радул написа:

Щото в частните всичко е отрицателно!!! И показва че НЯМА вирус.

е само при някои е така, има болни, но вероятно 30% са менте, (то толкова е грешката на теста)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, тия PCR  тестове са правени за лабораторни условия, където няма замърсяване. Ние тук правим такива незнайно как, пращаме ги някъде незнайно как, някой си ги тества 6 часа пак незнайно как и накрая някакъв резултат.  От там идва и грешката. Отделно, че в статистиката на заразените вероятно се отчитат и тия, на които им са направени няколко теста. И като ни четат всеки ден, как от 2000 проби имало 150 положителни, дали там не са включени и тия, на които се правят повторни тестове и които още са положителни?  Ей това ми е интересно. Интересно е и на по-умни от мен хора, дето са навътре в нещата.  И тук вече последните дни почнаха да ни се показват едни проценти, как скочили от 3-4 на 6-7.  Е, как няма да скочат, като правят по 3-4-5-6-7 теста на един човек и той все положителен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при захар в кръвта пак се повтаря теста - така че е нормално на човек да са по няколко теста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dr. Pamela Popper, обръщение към деспотите (в САЩ), но приложимо и у нас, относно ваксините:

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=xtqf0Cl86QY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

при захар в кръвта пак се повтаря теста

Четете преди да дращите.

https://delpem.com/кое-е-нормалното-ниво-на-захар-в-кръвта/

Цитат

Глюкозата, намираща се в кръвта, е основният източник на енергия. Благодарение на тази енергия се обезпечава функционирането на органите и тъканите на тялото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

И не дебелея

Там ти е грешката. 

Властта е у корпулентните. И кинтите са там

преди 10 часа, miro20 написа:

Просто посочих алтернативата.

Кой си ти, че да сочиш алтернативата ?

Колкото ти е акъла, такава ти и алтернативата

преди 9 часа, badr написа:

Ами при болест без симптоми

Може да няма симптоми, но за сметка на това има мерки. 

И теглилки. Бе тегло

преди 9 часа, Без умствен капацитет написа:

Телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/razbiha-mita-za-stadniia-imunitet-sreshtu-koronavirusa-6111970

Разбиха мита за стадния имунитет срещу коронавируса - Vesti.bg

Николай Киров
4 – 5 минути

Едно от най-мащабните досега изследвания на коронавируса постави под съмнение възможността за т. нар. стаден имунитет като начин за справяне с пандемията.

Данните от проучването, обхванало 61 000 души в Испания, сочат, че само около 5% от населението е развило антитела срещу ковид-19, съобщава „Ланцет”.

Идеята за стадния имунитет е, че ако достатъчно голяма част от човешката популация има имунна защита срещу вируса, той няма да може да се разпространява повече и пандемията ще утихне. За целта обаче антитела трябва да са развили над 70% от хората.

Въпреки че Испания е една от най-тежко засегнатите от пандемията държави, с близо 300 хил. заразени и над 28 хил. починали, делът на тези, които имат имунна защита срещу коронавируса варира между 3% в крайбрежните райони до малко над 10% в някои части от вътрешността на страната, като столицата Мадрид.

Според авторите на изследването данните ясно показват че въпреки сравнително широкото разпространение на заразата в Испания, броят на заразените не е достатъчен за постигане на стаден имунитет.

По-голямата част от испанското население е серонегативно на вируса SARS-CoV-2, дори в най-засегнатите от пандемията райони.

При повечето, потвърдени с PCR тест случаи на коронавируса, има откриваеми антитела. Но значителна част от хората със симптоми на ковид-19 не са тествани. А поне една трета от заразените не са проявили симптоми.

Тези резултати подчертават необходимостта от поддържане на мерки за обществено здраве, за да се избегне нова епидемична вълна.

Изследването е най-голямото на коронавируса в Европа. Подобни проучвания в САЩ и Китай показват сходни резултати.

Според авторите, цената в човешки животи за постигане на стаден имунитет би била огромна, а здравните системи ще бъдат претоварени.

В тази ситуация социалните мерки за дистанция и усилията за идентифициране и изолиране на новите случаи и техните контакти са наложителни за бъдещия епидемичен контрол.

Редактор: Николай Киров

Източник: Lancet    

====================================

В края на второто изречение от статията е линка към оригинала в списание ЛАНЦЕТ, където е подробно описано, по надлежния начин в научните методи. Преводът и обобщенията на български език не са много издържани и малко се обърква смисъла, заради това сериозните хора ще си го прочетат в оригинал. В същия оригинал се споменява ясно нещо, което отдавна вече се доказа по други линии, както и държави по света, които заложиха на "стадния имунитет" се провалиха (като Швеция, в която дори главния здравен съветник се призна за сгрешил и се извини на цялата нация. Вероятно заради това в Швеция текат събития, които биха довели до смяна на правителството наесен).

В този смисъл разни "народни говорители" и битови изразители, от рода на Мангъров, са просто плява, за да се лее водичката на популисти и мрънкачи. Темата тук чудесно показва същата картина.  Вижда се в Сърбия и други държави какво се случва и как се потъва отново, защото "имало недоволни" от мерките на правителството. Като има недоволни - просто е - изнасят се в някъде, спретват си "велика" държава и си я управляват с мрънкане и лиготии. Където е нужно някой да носи отговорност за цял народ, той прави изборите - това е положението.

Лигльовците и вечните мрънкачи по социалните медии получиха възможността да се изживяват на разбирачи, на статистици, вирусолози, геополитици и умело да играят личните си игри между "сходни". По този начин се образуват в стада по резонанси. Но пак са си стада, защото личните "пасища" никога не са общи и обща организирана група няма как да се заяви, освен на фона на "контрата". Заради това недоволството, хейта  и мрънкането са стари, колкото света - защото се играят от всички деца и са инстинктивно предпоставени.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Колкото ти е акъла, такава ти и алтернативата

Плюеш наизсуст . Та нали точно тази алтернатива визирам бре. Вашата.

От клиповете на БСТВ които и ти цитираш. Сам се компрометираш :giggle1:

Както онова от "Фейса" с листовките в циганските махали. Първо плюеш че съм изпозлвал източници от фейбук, после - А , то това е истината ! :giggle1:

Щото на листовките пишеше че вирус няма и всичко е една голяма измама :) 

Много си плитък. Много. Това ви е характерно на цялата ви групичка "леконастинки" - сами се закопавате и ставате смешни именно заради липса на мисъл.

преди 6 минути, _ramus_ написа:

Разбиха мита за стадния имунитет срещу коронавируса - Vesti.bg

Това го спорихме отдавна, и още от примера със Швеция, после и в Пловдив , този мит бе отдавна разбит.

За огромно съжаление на всички мангъровчета. Които още си вЕрват че юни месец мина вируса.

Оня ден Мангъров се поправи... може юли, може август... може може....

:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

този мит бе отдавна разбит

митовете не се разбиват с нищо. Тия на които служат митовете не можеш да ги разбиваш с разум и факти. За тях митовете са в ядрото на идентичността им и когато се стигне до "разбиване" рефлектира до това ядро и се реагира защитно и оцеляващо. И пак мита е нужно да е жив... за да е жив, тоя, на когото мита е послужил за да се усеща "жив".

Има няколко други теми, в друг раздел, в които пуснах с примери защо и как става това. Митоманите живеят с митове... каквото и да се случва, мозъчетата се нагласят за да защитят отвътре ядрото си - мита. Всичко се върти около някои психически механизми в някои етапни за психичното развитие, моменти. Не че сред темата някой го интересува, защото ако го интересуваше нямаше да ги има детските и наивни, битови препирни, които са толкова нужни за да избиват чевии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _ramus_ написа:

Митоманите живеят с митове... каквото и да се случва, мозъчетата се нагласят за да защитят отвътре ядрото си - мита.

Да, така е. НЯкои тук демоснтрират точно това. Упорито застанааха "ва банк" , впериха поглед в тавана и си повтарят до втръсване "лека настинка", "вирус няма", всичко е конспирация и уйдурма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле отбора на мутафите срещу отбора на мангърите, какъв епичен мач драги зрители :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...