Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Eat out to help out. Това е мотото в Англия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 21,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1826

• miro20

1531

• FusE

1198

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 33 минути, miro20 написа:

Е нали скочихте срещу закона за фейк новините.

Не ми говори в множествено число. Аз не съм скачал за нищо такова. В мн. ч. са само троловете, защото са едни и същи, реагират на едно и също и са ограничени в поведението си до един и същи стереотип. Предсказуеми и търсещи внимание, като твоето непрестанно цитиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eat out to help out. Това е мотото в Англия.
Който през август месец реши да хапне в ресторант, кръчма(pub), кафене може да се възползва от 50 процента отстъпка. Другата половина се плаща от държавата на ресторанта, кръчмата или на кафенето.
На човек максимално важи до 11 евро.
Държавата също така намали от 20 на 5 процент ДДС в сферата на гастрономията, хотелиерите.

https://www.conservatives.com/news/eat-out-help-out

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

Бе Миро, ако в заглавието на вестника няма 24, не го ли четеш, бе?:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, M.Николов написа:
Цитат

Вижте заповедта на Ананиев с новите мерки, баловете - само до 30 души

Те не минаха ли вече?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.07.2020 г. в 16:31, sky1 написа:

Те пренаписаха медицината.

Само да попитам. Като измре и последния медик, то Вие ли ще лекувате, а?! 

Интересен стадиен имунитет.... мда ... 

Който не е разбрал. За здрав човек въпросния вирус е без значение. Повечето обаче хора са хронично болни по една или друга причина. 

Определени хора с ниска политическа култура всяват вид анархия. Не става така!!!

С вашите права засягате други права. Не става така!!!

Що се възползвате от вид пандемия, а?! Толкова ли не можете по законен път да вземете властта, а?!

Не стига, че сте политически нечистоплътни, но явно нямате и интелигентност. Срамота!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, adersa написа:

Испания и Италия получават по-големият дял от парите. Няма смисъл според мен да се прави това. В Германия толкова зле е само NRW с толкова много случаи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Само да попитам. Когато измре и последния човек, медицината ще се сети ли че е създадена за да лекува хора?

Интересна медицина.... мда....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радул написа:

Само да попитам. Когато измре и последния човек, медицината ще се сети ли че е създадена за да лекува хора?

Интересна медицина.... мда....

Научно е доказано, че 10% ще оцелеят. Някои обаче смятат, че и 7 или 5 % трябва да остане населението на земята. Другите = вънь ... Космоса е за тях. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, adersa написа:

Screenshot_2020-07-10 Facebook.png

преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Научно е доказано, че 10% ще оцелеят. Някои обаче смятат, че и 7 или 5 % трябва да остане населението на земята. Другите = вънь ... Космоса е за тях. ;) 

После медицината се чуди що никой не и вярва. Сама си го прави... сама. Не е далеч момента, в който държавите и хората ще се откажат от нещото, наречено "здравна система".  В световен мащаб се забелязват 2- 3, що годе мърдащи здравни системи. Всичко останало е пълен талаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Радул написа:

"здравна система"

Здравна система имаше. Вече е порутена както и образованието. Всеки с диплома претендира, че е специалист. Това е основния проблем. 

Дали е време отново простолюдието да се домогне до властта, а?! Това ли е сакралния въпрос, а?! 

Затова и им напомням на някои, че има интелигентен начин за вземане на властта и оправяне както образователната система, а така също и здравната. 

Да, ама на определени чуждо поклонници това не им изнася!!! Що ли, а?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Който не е разбрал. За здрав човек въпросния вирус е без значение. Повечето обаче хора са хронично болни по една или друга причина. 

Определени хора с ниска политическа култура всяват вид анархия. Не става така!!!

С вашите права засягате други права. Не става така!!!

Що се възползвате от вид пандемия, а?! Толкова ли не можете по законен път да вземете властта, а?!

Не стига, че сте политически нечистоплътни, но явно нямате и интелигентност. Срамота!!!

Ах ти прикрит гербаджия такъв :)  А ми се пишеш комунист и "не пипайте БКП" :)  

Всъщност си много прав.

Но някои хора с ниска не само политическа култура, си чешат страстите включително и с тази толкова сериозна тема.

те не разбират че не става въпрос за обикновенни политически пристрастия, а за човешки животи.

А аз за кой ли път ще акцентирам - дори не стотици починали разлика да има, а само двама по малко починали, за мен е успех и правилност на мерките.

Защото тези двама може да са мои , твои роднини, може да сме ти или аз, и от там няма връщане назад, няма как да си върнеш думите, да преосмислиш че не си бил прав говорейки глупости  и конспирации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Здравна система имаше. 

Той и Бойко имаше мускули ама вече има само лой. Та... Лека и пръст. Гледаме напред- търсим Шаман.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"...Американски учени установиха, че маските, покриващи устата и носа, намаляват риска носещият ги да се зарази с новия коронавирус с 65 процента, съобщи в. "Дейли мейл"....."

Ако тези "учени" не са усвоили едни пари там , за тоя дето духа :

Ами това са 2/3 до колкото разбирам от "медицинска математика" . Значи , на третия срещнат заразен си заразен (не казвам болен - има разлика , но това е друга тема !) ....а може и преди това ........със/без това ! :nono:/:lol6:

.......................

Тъпотиите хващащи дикиш брой нямат....:(

преди 32 минути, miro20 написа:

.....А аз за кой ли път ще акцентирам - дори не стотици починали разлика да има, а само двама по малко починали, за мен е успех и правилност на мерките.....

Особено ако ти си единия от тези двама . На другите 7 милиона - майната им ! .....:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, by_chechi написа:

На другите 7 милиона - ма' ната им ! .....

Не приятелю, това са ваши теории. Акцента ми е точно обратното.

Като ми обръщаш толкова детински думите, нещо горд ли се чувстваш, ухиленодоволен от простотията си ?

/хм.. за тоя идиот по горе очевидно не важи автоматичния филтър за нецензурни думи/

Бразилия :

https://news.bg/world/bolsonaro-e-s-koronavirus-malkiyat-grip-udari-golemiya-mazh.html

Боливия :

https://news.bg/world/vremenniyat-prezident-na-boliviya-e-s-koronavirus.html

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, by_chechi написа:

Особено ако ти си единия от тези двама . На другите 7 милиона - майната им ! .....:lol6:

Мда. Ако тебе те сгази камион, ще каже: " Ми стават инциденти, няма начин. "  За ковид обаче е друг припева: " Можем да ги спасим! Бъдете отговорни!"

Е що така ся? С малко отговорност и без завиране в дупки, по- лесно ще спасим сгазените. Защо не направим каквото можем, а се мятаме на нещо, което не зависи от нас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся па розово. Като доказателство за думите ми сякаш. :)  Който ги е мислил тия филтри, бая му скърца дюшемето...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, miro20 написа:

Чечи, гордееш се че псуваш ли бе драги :)  че и си снимал простотията... :)  

Тебе и с аку (! :lol6:) да те намажат , разлика никаква няма да има ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че 3 месеца, където беше всичко идеално и добрите мерки в България се провалиха през тези 2 месеца. Сега България те първа започва всичко отначало.

Шведския модел е за страни с добро здравеопазване, а България не е страна с добро здравеопазване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, acnekt написа:

Шведския модел

няма шведски модел - просто правителството реши компромис по друг начин, водейки се от консервативното схващане за "колективния имунитет". Това се компрометира отвсякъде, но когато вече се разбра при тях, беше твърде късно.

Не само Швеция (за да е модел) избра този подход - просто някои правителства се поддадоха на популизма в страните си... а и заради много други фактори и особености...

Случва се отговорни хора да вземат грешни решения, подходи или стратегия. Правителствата са колективни органи, умните хора залагат на колективен обмен на информация - така се прави дори и в държави, които са с водещ авторитарен профил.

Има и друго нещо важно - това е разликата между ЕКСПЕРТ и между "СПЕЦИАЛИСТ" , например, или пък някой дето просто си дава мнението. Тя се състои в това че ЕКСПЕРТНОТО МНЕНИЕ е когато то се дава, но с отговорност и на него се основава резултат, избор или посоки. ЕСПЕРТът носи отговорност за заключенията си - това е и в съда, и сред социалното управление навсякъде.

Това че някой е ЕКСПЕРТ също не означава че е безпогрешен, а че обосновава оценката си и носи отговорност за нея. Заради това в съда, например, ЕКСПЕРТизата се прави "двойна", тройна" - с цел да се изключи до максимум влиянието на ограничението на единичната гледна точка или естествени пристрастия. Това е доказан метод на работа, особено когато се взимат сложни решения, с неизяснена и непълна информациионна обезпеченост и с много неизвестни, развиващи се във времето. От друга страна - решенията не могат да чакат "развитието", защото веднага се спретват различни "сценарии" и при неизвестни величини задължително се взима "най-негативния сценарий".

Това не се прави сред форуми и кръчмарски моабети, нищо че тук дечицата се надпреварват да се изживяват и само си ползват темата да си чешат сърбежите.

Заради това - когато се говори за сериозни въпроси, се избират сериозни хора които да взимат решенията. А льохълчетата дето си играят тук, нямат никаква стойност, освен за театъра си. Ето заради това за мен темата е просто цирк, с няколко мишмарока, дето си търсят мегдан да се изживяват на велики, могъщи, знаещи и можещи. Те това си го правят по всякаква тема, защото основното им е да се забавляват, разтоварват, да си правят интересно и да се надпират по детски. Заради това хейта винаги ще е жив - защото предлага ползи, напълно "безплатно", без отговорности, без каквото и да било...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

....колективен обмен на информация....

Колективният обмен на Информация , не е вземане на Решение ! :nono:

Самото вземане на Решение се предхожда от изработване на Стратегия и Тактика , Избор на Критерии .......и т.н. второстепенни....

Но най-напред трябва да се познава материята (както обективна , така и субективна , а в последно време и виртуална) , нейните закони на изменение и развитие....

Нещо което не се наблюдава ! :nono:

......................

......Което обикновено от "високи" позиции се пренебрегва от "умници разни" , обикновено от самомнително безхаберие , но и никак рядко от други разни интереси......което и наблюдаваме ! :nono:   

При вземане на решение , влияят и множество вътрешни и външни фактори (влияния) ....

Наблюдава се СТРАХ (защото не се знае ) и произтичащата от това паника за собствено оцеляване на една или друга обществена позиция.....с неудобни на властта изключения ...

.....................

И така -  интереси . Кой има интерес корона вирусът да се разпространява , и свързано с това интерес от вземането на едно или друго решение ?.....

Тук самата епидемия като епидемия , няма никакво значение ! Като не е епидемия , друго ще е ! :nono:

......................

"Златният 1 милиард" е на път сам той да се самозатрие......казано е още в древни времена : " Апокалипсис ! ........:nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване