Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 6 минути, Michigan111 написа:

Можеше,  съгласен съм.  Но в България няма как да стане това нещо, българина няма такова мислене. 

А лятото не е уморило короната, нито се очакваше да я умори,  при положение, че в държави където е постоянно топло си го има вируса.  Вече, че някои хора се връзват на т.нар. професори, доценти и т.н които през ден "казват кога си отива корона вируса" е друг въпрос,  един такъв още Януари обясняваше че на практика нямало шанс короната да кацне в България . 

Пич, нещата в Гърция са същите като в България. Разликата идва от това, че на Баце му трябват много заразени за да си върже играта, а на гърците им трябват малко, за да спасят сезона. Тоест, разбира се че византийците лъжат. КОга не са лъгали, та и сега...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 24,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• miro20

1909

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1517

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 14 минути, Димитър 59 написа:

Да си чул,откакто започна коронапародията,за някой болен от грип?

Айде стига с тези глупости. То сега не есезон , но има много хора и с кашлица и с хрема и съм виждал такива. И  никой не ги е обявил за коронавирусни .

Между другото , има и бум на ухапвания от кърлежи . Лекуват ги , пият си антибиотиците и никой не ги обявява за коронавирусни .

Болниците си работят, хората се лекуват .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Michigan111 написа:

Какво означава да се спекулира,при положение че половин година не могат да разгадаят с какво си имаме работа. 

Означава, че лъжат, както им дойде за добре. И с какво си имаме работа? Аз само изкривени факти видях до момента! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Радул написа:

Пич, нещата в Гърция са същите като в България. Разликата идва от това, че на Баце му трябват много заразени за да си върже играта, а на гърците им трябват малко, за да спасят сезона. Тоест, разбира се че византийците лъжат. КОга не са лъгали, та и сега...

И така ли според теб си спасяват сезона, като пускат само с отрицателен тест 😂

А че другата седмица може да затворят границата,ако скочат много случаите? 

Изобщо нещата в Гърция и България са изключително много далеч от същите, И тестовете които се правят там с в пъти повече от нашите.  

преди 3 минути, VeeeSeLa написа:

Означава, че лъжат, както им дойде за добре. И с какво си имаме работа? Аз само изкривени факти видях до момента! 

Да,  но на база на тези изкривени факти така смело заявяваш Вирус няма,нали.  Как правиш такива констатации,  при положение че сама казваш че не си информирана,  поне за това не се ли замисляш? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Michigan111 написа:

И така ли според теб си спасяват сезона, като пускат само с отрицателен тест 😂

те ако чакат на нас да спасят сезона...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радул написа:

те ако чакат на нас да спасят сезона...

Ами на север на нас чакат основно, да. И на румънците.   И няма логика хем да лъжат за бройките за да си спасяли сезона,  хем да държат изкъсо българите (предполагам и румънците). 

И изобщо не само българите. Днес одрусали едни германци по 500 еврака глоба,щото не попълнили някакъв документ преди да кацнат на Крит.  Пък продължавай да си мислиш че в Гърция е същото като в България.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Michigan111 написа:

Да,  но на база на тези изкривени факти така смело заявяваш Вирус няма,нали.  Как правиш такива констатации,  при положение че сама казваш че не си информирана,  поне за това не се ли замисляш? 

Прочети по назад какво съм написала. Там ясно съм си изкала мнението, което не налагам. Но неоснователно да стоя 14 дни у дома, само за да има регистрирани досатъчен брой заразени, удовлетворяващи нечии интереси, не съм съгласна. Приключвам безсмисления разговор.
Ако има някой преминал през РЗИ да говори с факти, бих коментирала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, VeeeSeLa написа:

Но неоснователно да стоя 14 дни у дома, само за да има регистрирани досатъчен брой заразени, удовлетворяващи нечии интереси,

Никой не пише в статистиката контактните като заразени.

"неоснователно" си е само твоя субективна преценка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

"неоснователно" си е само твоя субективна преценка.

Мдаа, и на всичките ми колеги с положителни проби, ма не видяли нищо документирано.
Сега лабораториите разпращат резултати и онлайн, но не тук няма как, така ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По- опасни от световните конспиратори, са единствено световните разконспиратори - от големо хитруване, сами се насадихме на пачи яйца и сега естествено пак баце е виновен. Няма мерки - баце е виновен. Има мерки -- баце е виновен. Тва значи, ако се намери човек, който да угоди на българското племе, еврейте да му коленичат веднага, що нема друг начин, освен да е Месията - макар, че съмнявам и в неговите възможности да е.

Та тей - хитрата сврака с двата крака: българска народна поговорка. Ма не се знае, може и това да е мисъл на баце, че да манипулира особено интелигентното чалгарско население.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, VeeeSeLa написа:

И ако не е лъжа, защо до момента не дойдоха да ме тестват? Нали е сериозно и опасно! 

Чакала някой да я тества ами иди на  границата заГърция и ще ти направят тест в 100 хиляден град ще има да чааакаш . Когато се чувстваш зле и имаш температура отиваш в болницата за проби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, adersa написа:

Чакала някой да я тества

Ама вие сте много интересни. Четете всичко де, не изборно. Като съм под карантина, как да изляза да се тествам? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, VeeeSeLa написа:

Ама вие сте много интересни.

Не - ти се опитваш да се правиш на интересна, къде че едва сефте си имаш работа с бюрокращината в България. Туй, че админстрации и институции, и всьо държавна служба си драпа мъдете, като цяло, с нищо не подсказва, че мерките били заговор на световните сили или каквото си си наумила там. Аз идния месец трябва да ида просто до едно просто гише просто да ми подновят една проста лична карта и сърцето ми се свива, като знам с ква проста мърла требе да се занимавам - ти тука що не те били тествали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, VeeeSeLa написа:

Ама вие сте много интересни. Четете всичко де, не изборно. Като съм под карантина, как да изляза да се тествам? 

Защо да се тестваш нали си заразена? Чак след 2 седмици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Michigan111 написа:

Не искам да се намесвам в спора ви, но ти откъде си информиран? От средствата за масова дезинформация? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ъндъртейкър написа:

Не искам да се намесвам в спора ви, но ти откъде си информиран? От средствата за масова дезинформация? 

А да те питам - когато си даваш сметка, че си зле информиран, по- големия риск ли предприемаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, insec написа:

А да те питам - когато си даваш сметка, че си зле информиран, по- големия риск ли предприемаш?

Аз го написах в една друга тема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ъндъртейкър написа:

Не помня да съм претендирал, че съм много информиран по въпроса.  Понеже темата я разтягаме от колко месеца вече съм писал не веднъж. При положение,  че китайците още в началото взеха такива мерки за овладяването на вируса при тях,  трябва човек да е много заблуден да си мисли, че държава като Китай ще го прави залудо.  Мерки се вземаха и в Русия,  и в САЩ,  и в ЕС,  тоест и в двата лагера.  Най логичното беше да се вземат и при нас.  Ако не защото е нещо много опасно, то поне като нещо което не познаваме. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Не помня да съм претендирал, че съм много информиран по въпроса.  Понеже темата я разтягаме от колко месеца вече съм писал не веднъж. При положение,  че китайците още в началото взеха такива мерки за овладяването на вируса при тях,  трябва човек да е много заблуден да си мисли, че държава като Китай ще го прави залудо.  Мерки се вземаха и в Русия,  и в САЩ,  и в ЕС,  тоест и в двата лагера.  Най логичното беше да се вземат и при нас.  Ако не защото е нещо много опасно, то поне като нещо което не познаваме. 

Ние нищо не познаваме. Медицината ни е една непозната територия не от вчера и оня ден :)  Ако тръгнем за всяко непознато явление да ограничаваме населението, няма да я докараме до никъде.  Ето, днес не знам колко пъти пак слушам една реклама, как 500 вируса се разнасяли от комари и мухи, от които 100 можели да заразят човек, затова да сме вземали еди какво си лекарство.  Ама ние не знаем точно колко вируса разнасят комарите и казваме - около 100 могат да засегнат човек, тръгнали сме да ограничаваме целия свят. Пак ще го кажа. Светът се ограничава, защото това е изгодно на всички политици на власт. И никой няма да се откаже от още малко власт с много малки изключения.  Защото е много лесно случаите да се покрият, ако изобщо има такива, но това не е изгодно, освен както писаха нагоре в темата, страни като Гърция да искат да си вържат сезона. И не е вярно, че проверките по границите вредяли на Гърция. Напротив, така показват, че имат грижа, като в същото време крият случаи или по-точно не си измислят нови случаи като нас и други държави, на които е изгодно да имат заразени. Самият факт, че приемрно от 30000 проверки имаме 100 открити заразени по Границите на Гърция говори, че всичко е или пунта мара или гърците крият и вадят случаи, колкото да има нещо. Да взмеме и една Формула 1, дето вече почна трети старт. От над 8000 теста първите два старта, едва преди 2-3 дена открили двама заразени. Дотогава 2 седмици във Австрия нямаше ни един заразен, докато се провеждаха състезанията две седмици :)  Сега тръгнаха към Унгария и откриха двама или трима. Сам си прави сметката, дали ни мотаят или не. И ако ни мотаят, защо го правят. А ако не ни мотаят, защо няма заразени ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, insec написа:

сами се насадихме на пачи яйца и сега естествено пак баце е виновен. Няма мерки - баце е виновен. Има мерки -- баце е виновен.

Той управлява държавата и носи основната част от отговорността, каквото и да се случи. Казваш, каквото и да направи, все ще го изкараме виновен, но резултатите са факт. Те са именно важните в случая и никак не са положителни. А и отношението към себе си, той сам го създаде. Впечатлението, че ни води към катастрофа той сам го създаде, както и съмнението, че някой му диктува този курс. А хората в които аз поне се съмнявам са съвсем малко. 

преди 7 часа, acnekt написа:

Написа, че е контактна. Как реши, че е заразена? Ама какво си казват от рзи: така и така ще е под карантина 2 седмици, защо да я тестваме. А в коя статистика влиза, само те си знаят. Много удобно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, acnekt написа:

Не съм заразена. Нищо ми няма. Поставят ме под карантина, като контакта на потвърден случай. Не, че на потвърдената нещо и има. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

Не съм заразена. Нищо ми няма. Поставят ме под карантина, като контакта на потвърден случай. Не, че на потвърдената нещо и има. 

Потвърдената и ти,имате ли някакъв документ,който потвърждава че сте заразени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване