Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 8 часа, insec написа:

Не - ти се опитваш да се правиш на интересна, къде че едва сефте си имаш работа с бюрокращината в България.

И с кое се правя на интересна. Че не искам да ме правят на маймуна ли. Я теб да те ограничат 2 седмици, ще ли ти е приятно? Дават ти една хартийка и толкова, нищо друго. Близките, роднините и приятелите ми са притеснени и загрижени. Толкова стрес, за нищо.

преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Потвърдената и ти,имате ли някакъв документ,който потвърждава че сте заразени?

Нищо нямаме. Документа е само предписанието от РЗИ. По телефонаса са и съобщили, че е с положителна проба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 24,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• miro20

1894

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1513

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Публикувани изображения

преди 6 минути, VeeeSeLa написа:

Я теб да те ограничат 2 седмици, ще ли ти е приятно? 

Във форума ще минат като един миг в шеги и закачки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, VeeeSeLa написа:

По телефона са са и съобщили, че е с положителна проба.

По телефона може да се обади всеки и да каже каквото си иска.Това не е доказателство че даден човек е заразен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Във форума ще минат като един миг в шеги и закачки. 

Пускам тема за шеги и закачки тогава, да се забавляваме! :D

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

По телефона може да се обади всеки и да каже каквото си иска.Това не е доказателство че даден човек е заразен!

Това е положението. Аз нали за това съм наежена. Искат да сме отговорни, а самите институции какъв пример дават!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето кои хора ни помагат в борбата за Ковид19. Бил Гейтс. Факти за него.
1.Бащата на Бил Гейтс е работил по програма за планирано родителство

През 1974 г. е подготвен секретен меморандум на Агенцията за национална сигурност на САЩ NSAM200 „Последици от растежа на световното население върху сигурността и интересите на САЩ в чужбина“. В меморандума се отбелязва, че до средата на 21 век е необходимо да се „коригира“ прирастът на населението на Земята до 6 милиарда и да се поддържа до не повече от 8 милиарда. Посочени са страните, „виновни“ за пренаселването - Индия, Бангладеш, Пакистан, Нигерия, Мексико, Индонезия, Бразилия, Филипините, Тайланд, Египет, Турция, Етиопия и Колумбия. 

https://pogled.info/svetoven/bil-geits-i-dinastiyata-na-novite-maltusiantsi.116687

2. Бил Гейтс е член на Lucis Trust

3. Бил Гейтс казва в едно интервю, че иска да намали населението с 10 или 15 процента чрез ваксините.

4. Бил Гейтс е разследват в Индия за причиняване на смърт на деца

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, VeeeSeLa написа:

Това е положението. Аз нали за това съм наежена. Искат да сме отговорни, а самите институции какъв пример дават!

Наежена,но без документ са те прецакали да си под карантина.Можеше по време на уведомлението по телефона,да им поискаш да ти пратят на имейл,основанието за твоята карантина.Така някой майтапчия,може по телефон да прекара който си пожелае и колкото хора желае ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Наежена,но без документ са те прецакали да си под карантина.

Е не, имах поредица разговори и с ръководството. Шефа ме уведоми и ме помоли да си остана у дома още преди да излязат резултатите на колежката. След положителният й резултат, вече стана ясно, че ще бъда подадена, като контактно лице. 

Обадиха ми се от РЗИ. Слязох пред входа и си получих предписанието. Жената каза, да чакам колегите й за тест. Все още ги чакам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Ъндъртейкър написа:

Ние нищо не познаваме. Медицината ни е една непозната територия не от вчера и оня ден :)  Ако тръгнем за всяко непознато явление да ограничаваме населението, няма да я докараме до никъде.  Ето, днес не знам колко пъти пак слушам една реклама, как 500 вируса се разнасяли от комари и мухи, от които 100 можели да заразят човек, затова да сме вземали еди какво си лекарство.  Ама ние не знаем точно колко вируса разнасят комарите и казваме - около 100 могат да засегнат човек, тръгнали сме да ограничаваме целия свят. Пак ще го кажа. Светът се ограничава, защото това е изгодно на всички политици на власт. И никой няма да се откаже от още малко власт с много малки изключения.  Защото е много лесно случаите да се покрият, ако изобщо има такива, но това не е изгодно, освен както писаха нагоре в темата, страни като Гърция да искат да си вържат сезона. И не е вярно, че проверките по границите вредяли на Гърция. Напротив, така показват, че имат грижа, като в същото време крият случаи или по-точно не си измислят нови случаи като нас и други държави, на които е изгодно да имат заразени. Самият факт, че приемрно от 30000 проверки имаме 100 открити заразени по Границите на Гърция говори, че всичко е или пунта мара или гърците крият и вадят случаи, колкото да има нещо. Да взмеме и една Формула 1, дето вече почна трети старт. От над 8000 теста първите два старта, едва преди 2-3 дена открили двама заразени. Дотогава 2 седмици във Австрия нямаше ни един заразен, докато се провеждаха състезанията две седмици :)  Сега тръгнаха към Унгария и откриха двама или трима. Сам си прави сметката, дали ни мотаят или не. И ако ни мотаят, защо го правят. А ако не ни мотаят, защо няма заразени ;)

Виж сега, всеки си има право на своя гледна точка.  Според мен се вкарвате в много филми за световна конспирация,  без да се замисляте,  че ако има хора в сянка, които са способни да диктуват на Китай,  САЩ, ЕС и Русия едновременно, няма да тръгнат с някакъв вирус да се занимават да ни правят на маймуни.  Но това е мое мнение, ти ако искаш вярвай че има такива гущери,  рептили,  октоподи и т.н. 

И другия момент е, че българина като цяло предпочита предимно да се оплаква и да мрънка.  Защото ако разгледаме една хипотетична ситуация,  в която не се бяха взели никакви мерки, тогава не ми се мисли какви неща щяха да се пишат. 

преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Е не, имах поредица разговори и с ръководството. Шефа ме уведоми и ме помоли да си остана у дома още преди да излязат резултатите на колежката. След положителният й резултат, вече стана ясно, че ще бъда подадена, като контактно лице. 

Обадиха ми се от РЗИ. Слязох пред входа и си получих предписанието. Жената каза, да чакам колегите й за тест. Все още ги чакам.

Ами нормално,  тест ще ти направят вероятно в края на карантината. Нали не очакваш да те тестват през ден и всеки ден да те посещават.  Вероятно ще те потърсят по някое време да те проверят дали си спазваш изолацията, просто и РЗИ няма ресурса да проверява ежедневно всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безхаберието на "борещите се за спасяване на нацията от ковид 19". Гордостта на ГЕРБ- магистралите убийци! 6 живота за последната седмица.

Как камионите се обръщат на АМ "Тракия"? (ВИДЕО)

Цитат

В последната седмица станаха две катастрофи с големи камиони, тип ТИР, на автомагистрала "Тракия". И в двата случая возилата се обръщаха в участъка при 160-ия км в посока Бургас.

При първата катастрофа - на 12 юли, имаше много тежки последствия, тъй като тирът разкъса мантинелата и помете коли в насрещното платно. В резултат шестима души загинаха, а още няколко, сред които и 2-годишно дете, бяха ранени.

Тогава Гергана Микова, областен управител на Стара Загора, където е участъкът от магистралата, изказа първоначална версия, че шофьорът вероятно е заспал на волана.

Втората катастрофа бе вчера, за щастие без жертви или ранени. Предположението бе, че тирът е спукал гума и се е обърнал. Мантинелата в участъка бе подменена след трагедията от 12 юли и бе обявено, че именно тя е предотвратила по-сериозен инцидент, макар че всичко зависи от скоростта, с която камионът се врязва в металната преграда. 

Видео, заснето от шофьор на камион с ремарке обаче показа, че за инцидентите е твърде вероятно да има и друга причина. Водачът на тежкия камион показа как преминава през въпросния участък със скорост не по-голяма от 89 км/ч. На клипа се вижда, че трасето е пълно с неравности.

А точно в участъка на двете катастрофи - 160-ия км, има дупка напряко на платното. Камионът преминава през нея с едва 79 км/ч, но целият се разтриса, а шофьорът обяснява, че той знае за този "капан" на пътя, но ако някой негов колега не знае и не стиска здраво волана, може да се стигне именно до поднасяне на камиона вляво и обръщането му върху мантинелата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Michigan111 написа:

Ами нормално,  тест ще ти направят вероятно в края на карантината. Нали не очакваш да те тестват през ден и всеки ден да те посещават.  Вероятно ще те потърсят по някое време да те проверят дали си спазваш изолацията, просто и РЗИ няма ресурса да проверява ежедневно всички.

Да. Вероятно са ме забравили. Или как да ме забравят, като не са ме запомнили. :D Еее защо за мен процедурата да е различна от на другите?
Няма значение, ще си избутам дните някак. 
Вие бъдете здрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, VeeeSeLa написа:

Да. Вероятно са ме забравили. Или как да ме забравят, като не са ме запомнили. :D Еее защо за мен процедурата да е различна от на другите?
Няма значение, ще си избутам дните някак. 
Вие бъдете здрави!

Бъди здрава и ти. 

Но не бъди наивна да мислиш, че ще те забравят. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Предполагам става въпрос за същия и/или подобен фейк за цените като това :

Прочети коментарите отдолу, там някои са казали ясно дали и колко струват тестовете

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, един възрожденец и агент Димитър,  как да не им се довериш :D

То на първия само това дето се вижда като прочетеш. .. най бедния народ в света,  малодушните българи.... бахти образа :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Прочети коментарите отдолу, там някои са казали ясно дали и колко струват тестовете

Да чета тъпи коментари,за безсмислените им тестове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Димитър 59 написа:

Да чета тъпи коментари,за безсмислените им тестове?

Ами цитираш фейкомета "отупор" , а не ти се чете как са действително нещата и какви са цените на тестовете в Германия.

Странно :) 

Цитат

„Само ние мислим, че пандемия няма, че вирус няма. Това се нагнетява умишлено в обществото. Вижте как се провежда срещата в ЕС. Станахме втори в Европа, сега сме след Швеция по брой на заразени. Сега се вижда имало ли е смисъл от маски и дистанция. Преди случаите бяха 5-6-8, сега са 200-300-200-300. Това са цифрите, цялото общество бе облъчено, че аз и Мутафчийски сме лоши и тормозим хората, виждате какво се получава”, каза премиерът Бойко Борисов.

Затова той отново се върна към огласената по-рано идея за обществен дебат между най-авторитетните медицински светила у нас по отношение на епидемията от коронавирус.

„Нека мине утрешния ден. Искам кръгла маса на медиците пред медиите. Всички са доценти и професори, да излязат и обяснят на обществото каква е ситуацията и докъде ще стигнем. Медицинските светила да излязат и да кажат по единия или по други модел е по-правилно. Сега ни слагат в червените зони”, каза Борисов.

От призива му следва, че един срещу друг трябва да застанат ген. Венцислав Мутафчийски и колегите му от Националния оперативен щеб, срещу доц. Атанас Мангъров и проф. Коста Костов, които бяха част от разпуснатия вече Медицински експертен съвет. От началото на епидемията двата лагера са на коренно противиположни позиции за борбата с коронавируса. От НОЩ  застъпват по-строгите мерки и ограничения, докато съмишлениците на доц. Мангъров смятат, че COVID-19 не се различава съществено от другите вируси и населението постепенно трябва да преболедува и изгради имунитет срещу него.

https://faktor.bg/bg/articles/premierat-prizova-mutafchiyski-i-mangarov-v-publichen-debat-za-covid-19

Няма лошо в още един дебат и кръгла маса .

Предлагам ББ да прати после Мангъра на турне по Европа /може и в сАЩ дори/  да имобясни и на тях дали има или няма вирус :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Shiniasu написа:

. Казваш, каквото и да направи, все ще го изкараме виновен, но резултатите са факт.

И какви са резултатите - когато правителството не се съобразяваше с мнението на хората, а с тяхното здраве и мнението на медиците, се справи повече от добре със вируса, даже ни даваха за пример из Европа. Когато правителството почна да се съобразява с мнението на хората, ситуацията почна да става от зле по- зле. Пък демокрация няма как - ако народа толкова иска да се самоунищожи, няма правителство, което може да го спре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, insec написа:

И какви са резултатите - когато правителството не се съобразяваше с мнението на хората, а с тяхното здраве и мнението на медиците, се справи повече от добре със вируса, даже ни даваха за пример из Европа. Когато правителството почна да се съобразява с мнението на хората, ситуацията почна да става от зле по- зле. Пък демокрация няма как - ако народа толкова иска да се самоунищожи, няма правителство, което може да го спре.

Процента на заразените спрямо напрвените проби е нисък.

Има много начини по които една държава може да фалшифицира статистиката си. Според мен най-вероятно e държавите решили да намалят числата в статистиката да са престнали да пишат всеки положителен, който няма симптоми към общата статистическа информация. Отделно и ако се изследва на прозволен принцип броя на заразените има шанс да падне значително и в България. Ако се изследват контактите на даден болен то тогава броя на заразените има шанс да се увеличи. 

Например мисля, че Китай лъжат света и подават грешна информация.

Не е възможно да имат само 83,660 случая от началото на епидемията до сега а Сащ да имат 3,835,430. Все пак Китай са над 1 милярд население.

Също мисля, че и Германия и Гърция и те лъжат. Например в Германия новите слачаи са  едва 59 а населението на Германия е над 70 милиона.

Всичко е игра на тестове. 

В

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sky1 написа:

Всичко е игра на тестове. 

Важното е ние да се изкараме неуязвими за вируса и, че такъв у назе няма, а после да видим баце, че от Европа логично отказали да пращат пари за справяне със кризистното положение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

https://faktor.bg/bg/articles/premierat-prizova-mutafchiyski-i-mangarov-v-publichen-debat-za-covid-19

Няма лошо в още един дебат и кръгла маса .

Какъв още един дебат,когато първият не се състоя,понеже Мутафчийски се отказа?Аман от фейкомети...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Какъв още един дебат,когато първият не се състоя,понеже Мутафчийски се отказа?Аман от фейкомети...

Цитат

Настоях категорично да се въведе единен медицински протокол, за да няма научни спорове между медици дали има коронавирус и как да се лекува, как всяка членка на Евроссъюза да реагира. Това обяви премиерът Бойко Борисов от Брюксел, където трети ден продължават преговорите между лидерите на страните от ЕС за споразумение за фонда за икономическо възстановяване и за бюджета на ЕС до 2027 година.

КъФ дебат , кви пет лева?

Слагайте намордниците. Задава се shutdown.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Какво наричаш фейкомети ? Поканата за дебат беше съвсем друго.

Мангъров ако не знаеш по едно време бе в медицинския съвет или какво беше там, и си спореше с Мутафчийски и по ТВ  ги показваха.

Това е имал впредвид да се повтори .

Това което е казал ББ също не е фейк.

Вземи се образовай какво е това фейк. Като начало можеш да почнеш от ТВОИТЕ си сайтове - отупор, информиран нет , бултаймси и подобни клоаки .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

от ТВОИТЕ си сайтове

ааа няма да му говориш така - той е патриот... малко е алтернативен, но той се има за патриотичен... :lol6:Тук няколкото лъжльовци вече се самонаричат "алтернативници", щото на лъжите вече им казват "алтернативни истини".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие двамата пак ли си пригласяте?Колкото и да ви се иска,вече никой не вярва в короналъжата.Виждате,че даже няма желаещи да пишат за това в тази тема...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Вие двамата пак си пригласяте?Колкото и да ви се иска,вече никой не вярва в короналъжата.Виждате,че даже няма желаещи да пишат за това в тази тема...

Нали знаеш, че Барцелона е под карантина. Отново.

https://nova.bg/news/view/2020/07/17/294075/барселона-отново-под-карантина/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване