Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 24,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• miro20

1913

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1518

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 1 час, acnekt написа:

Нали знаеш, че Барцелона е под карантина. Отново.

https://nova.bg/news/view/2020/07/17/294075/барселона-отново-под-карантина/

Знам че нова.бг са фейк и лъжат и това не им е за първи път!Иначе задължиха почти в цяла Испания носенето на маски навсякъде.Не можеш да видиш някой на улицата без маска,поради глобата от 100 евро.Но положението е подобно като в БГ,с подобни протести,за сваляне на правителството.Просто това е начина,да озаптят протестиращите,с извънредните им мерки.Въпреки всичко Испанците не им вярват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, miro20 написа:

Ехооо Мангъров, къде си Мангъров ?

Не знам защо Мангъров въобще поде този групов имунитет, при положение, че науката нищо не бе открила по въпроса - никакви изследвания нямаше, никакви резултати, никакви наблюдения и анализи, и изобщо нищо. Все си мисля, че ще дойде ден, ще си посипе главата с пепел, ма да видим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, insec написа:

ще си посипе главата с пепел, ма да видим.

амииии - пепел. Просто "ако трябвало, щял да си скъса дипломата". Ма "трябва ли"... що да трябва - когато нямаш елементарна отговорност, можеш да си ръсиш каквото си поискаш, в допълнение - да се забавляваш с това. А и известен го направиха популистите щото им трябваше говорител на "алтернативните им истини". Пък и да си подуднят за антибойковщините си. То това беше цялата работа и разни фейк-радулчовци и фейк-антикомунистим фейк-патриоти, фейк-революционери и виртуални дракони... се изхождат по темичките си, щото все пак 'орото трябва да се играе нек'си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А АБПФ Кити-Анне разправяше че имало цензура а Мангъров си плещеше кот си иска и никой не му е казал нищо та толкоз за цензурата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Така твърди 1(един) немски депутат и може би и министъра на здравеопазването на Южна Корея, който е специалист по социално подпомагане 😄

Ехо троле, къде си, троле? Чете ли си опорката, троле? 😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, _ramus_ написа:

....

Не знам, аз преди вируса не съм и чувал за този човек, но встрани от позициите и мненията му по темата, каквото прочетох из нета, като отзиви на негови пациенти оставам с впечатление, че е добър специалист що се отнася до професионалната му практика - може би стратегията и тактиката за оцеляване на голям колектив не му е силата .... ала тази безотговорност и никому ненужния конформизъм, който заформи срещу Мутафчийски, разни шегички, закачки, направо на майтап го обърна, което вече ми дойде в много, все пак за здравето и живота на хора става дума, и да си прав, да си стороцентово сигурен в тезите си, определено не това е начина медик да доказва правотата си.

Инак за другото - на вечно ревящите срещу лошия империалистически западен прогнил капитализъм, изведнъж им стана свръх болна тема, че икономиката разбираш ли, щяла да я закъса. До оня ден - па и сега да ги бъзикне човек - ми се обясняваха, как парите не трябвало да бъдат водещи, как голямото предимство на комунизма било, че поставял живота и съзнанието на хората на най- преден план, а сега изведнъж се оказаха по капиталисти и от капиталистите: бал съм ти здравето нали, щели да мрат хора, ами икономиката, ама парите, ама доходите, ама от глад умирали децата им разбираш ли, брех да му се не види и камбанарията ниска да му се не види. Икономиката цъ цъ нема за чалга и кифтета, да друсаме кичеци из кръчмите - я бързо един спонтанен протест срещу бойко, да борим мафията те тука, ей ся ще им видим сметката, на таа мафия, на мутрите, ще ги съдим, бесим, направо ......

Ти избягваш политическия раздел, ма да те питам, според теб как ще се развият нещата с тези протести - аз не крия, че съм притеснен повече от обичайното, щото за мен се засилваме към много по- голяма катастрофа от и без това никак незавидното положение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Ти избягваш политическия раздел,

Да. То това не е "раздел", а идиотщина за детски игри. Все пак думата ПОЛИТИКА има определено значение и огромна важност за социалното битие и функциониране. И без това тази тема едва я преглъщам, заради няколкото дежурни "овчарчета", от които ми се повдига... По принцип простотията и глупостта ме отвращават и рязко пропада груповата идея че ХОМО бил Сапиенс.

=============

В пловдив, байдъуей, на площада преди няколко вечери намерих един познат, по време на "т.н. протест". Викат си, екзалтирани и радостни...

И  го питам - ти знаеш ли значението на думата "МАФИЯ" - ми... мрънка и се смути - щото си няма въобще идея какво означава. Но пък си викат групово -

Пак питам - кои са точно "мафиотите", по какво ги разпознават, според кого са такива... - мнееее, "народа всичко му било ясно".

Разбира се - веднага го запитах - какво според него е "НАРОД" и викащите те "народа" ли са? И защо да са точно те, или пък само те - останалите от "народа" къде са?... :) 

После го питам - какъв е точно прокурора в РБ, каква му е функцията, какво означава "оставка"... - пълен шах и почна да ме гледа заплашително, щото съм задавал глупави въпроси.

--------------

Никъде по света няма начин тълпа да решава политиката и реда в една държава. Ако това се случи - значи че не е държава въобще. Дори в една Франция, разни "жилеткаджии" колкото и да опитваха всякакви трикове - не успяха. И правилно - времената на революциите на тълпите попреминаха отдавна...

В протеста няма еднородност, няма никаква политика, нямат ясен лидер... виковете "оставки' са смешни и наивни... но някак си събраната негативна енергия някакси трябва да я изкарат и в групов план е чудесен начин за това. Опитите няколко политици да се възползват от протеста за своите партии и себе си - е без всякаква стойност. Идиотите от "отровното трио" - са само изпълнителни звена, междинни, но те нямат никаква лидерска позиция... и единственото им значение е 'контрата' която играят. същото правиха сред темата и няколкото човека, още повече че доста съвпадения имаше дори по време - на "спуснатите фейкове" по "правилните им медии". Произхода и историята на всеки един от "триото" са елементарни  и са навързани като червца...

Компютърните анализи на снимките в пиковите часове в София, при събирането на "двата потока" на едно място - подават според информациите - между 4 , до максимум 5 хиляди ( с куп условности). За разлика от предишните протести, в тия все пак хората се държат на дистанции и това визуално заблуждава "бройката". Отделно че всеки протест реализира свои митове - че били 10, 20, та дори 50 хил... :) По областните градове - въобще не си заслужава да се броят, защото бройката е несериозна въобще да се коментира. От друга страна - имат си права.И да - имат си ги.

Фейковете валят непрекъснато, тълпите реагират, и така се управляват. Днес лъсна за пореден път, поредния фейк... - със "студента от ХАГА, дето беше пребит, дето снимките му се оказаха фалшиви и нямащи нищо общо с него... Родителите му и той послъгали, но толкова наивно и прозрачно, че лъсна лъжата само за няколко дни. Фалшивите профили дето разнесоха фалшивата снимка и тя нагнети точно определена "протестна вечер" - минали и заминали и ще си пускат каквото им спуснат "правилните хора", с правилните пари.

За Мангъров вече става ясно и безславно ще си потъне някъде сред общата гмеш... Видеа, записи и нагласации - всичко се излива, подготвено в правилния момент... но нищо от това не е оригинално и вече да не сме го виждали, чували... да не са го пробвали.

По отношение на корона вируса се направиха масово едни и същи грешки - беше нужно да се реализира масова видимост на болестта, заразяването и умирането. Само така можеше да се преодолее разликата между картината от медии и телевизия, и това че не се забелязваше в ежедневието - нито болните, нито заразените. Така се даде простор на плямпаджии и фантазьори да си сглобяват картинки и да се нахъсват помежду си. Разбира се на много места подадоха материали... но не през медиите беше нужно, защото лекотата с която това се неглижира, компрометира тия опити. Големи групи хора трябваше да се срещнат очи, в очи... със заразата, леченията, умирането и драмата... - това се спести, и е разбираемо поне за разумни хора. Но не и за плямпаджиите, които виртуала ги свързва за да си живеят някъде сред техните си фантазии...

Темата ясно показа че доста хора са повърхностни, емоционални и първосигнални. нямаха тези, повторяемо повтаряха взаимните си лъжи, нахъсваха се един на друг. Това се търси през цялото време по форумите - едно безкрайно надлъгване, фантазиране и стъкмистики... защото това разрежда трупаната огромна негативна енергия. В психологически смисъл - това е вече съвсем друга тема и сред форума няма нито един, който да е компетентен в дълбочина по нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, _ramus_ написа:

И без това тази тема едва я преглъщам.....

На мен тази тема ми идва вече в много, нещо като плоската земя, та не мога. Онзи ден влязох само щото видях, че Уит е писала нещо и сега се поувлякох пак да ги чета, инак дори не поглеждам и ще спирам - не мога, аз това чудо не мога да го възприема до степен, че не искам, дори да го наблюдавам: то каква ти когнитивна грешка, като е .... сякаш нещо направо липсва, въобще не присъства, няма го.

Мерси за коментара!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, baitexpo написа:

Така твърди 1(един) немски депутат и може би и министъра на здравеопазването на Южна Корея, който е специалист по социално подпомагане 😄

Ехо троле, къде си, троле? Чете ли си опорката, троле? 😄

Прочети пак статията.

:hush:

преди 5 часа, _ramus_ написа:

Така се даде простор на плямпаджии и фантазьори да си сглобяват картинки и да се нахъсват помежду си. Разбира се на много места подадоха материали... но не през медиите беше нужно, защото лекотата с която това се неглижира, компрометира тия опити. Големи групи хора трябваше да се срещнат очи, в очи... със заразата, леченията, умирането и драмата... - това се спести, и е разбираемо поне за разумни хора. Но не и за плямпаджиите, които виртуала ги свързва за да си живеят някъде сред техните си фантазии...

Темата ясно показа че доста хора са повърхностни, емоционални и първосигнални. нямаха тези, повторяемо повтаряха взаимните си лъжи, нахъсваха се един на друг.

мн добре казано.

Бих отново припомнил най вече на хейърите и феновете на "лекат анастинка" и мангъровчета -  че  освен че се опровергават всички твърдения и теории на Мангъров,  все пак говорим за реални човешки животи.

За политика и празни приказки няма никой умрял. Мнения всякакви. Но тук е грозно да се неглижира че и да се подигравате с нещо което днес, утре може да събори и теб и мен, и всеки друг.

Пробвай да се поставиш на мястото на бащата на починалия Щерев ? Или на всеки друг роднина с починал човек ? Па дори и възрастен да е бил . За теб, мангървчето,  е "кво толкова" - съчки ...  но не и за роднините.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Прочети пак статията.

:hush:

A ти кога  ще я прочетеш? :)

Цитат

И ако засега в Германия само един политик, макар и авторитетен, да е отрекъл концепцията за груповия имунитет, то в Южна Корея това бе направено на официално правителствено равнище - министърът на здравеопазването

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

A ти кога  ще я прочетеш? :)

В резултат на четиримесечни наблюдения на над 90 пациенти, учени от лондонския "Кингс Колидж" са установили, че концентрацията на антитела в кръвта на заразените е достигала своя максимум три седмици след появата на първите симптоми, след което бързо е падала. По време на пика на заболяването около 60 процента показали силен клетъчен имунен отговор, а три месеца по-късно тази реакция е била открита само при 17 процента от пациентите.

По-висок риск след преболедуване 

Именно това изследване стана причина германският депутат Карл Лаутербах, лекар по образование и експерт по медицинските въпроси на Социалдемократическата партия (ГСДП), да обяви фактическия край на концепцията за колективния имунитет. Според Лаутербах, изводите на британските учени не означават, че след няколко месеца вече няма никакъв имунитет, а че той вероятно ще бъде по-скоро непълен.

Поради това съществува опасността от повторни заразявания, а усложненията след първата зараза могат да задълбочат протичането на втората. Респективно, който е преболедувал, попада в рисковата група, предупреждава експертът. А това е вече пълната противоположност на груповия имунитет.

Южна Корея официално отрече груповия имунитет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

В резултат на четиримесечни наблюдения на над 90 пациенти, учени от лондонския "Кингс Колидж" са установили,

И какво, учените от "Кингс Колидж" не посмяха да направят това гръмко заключение, но германският депутат Карл Лаутербах и наш miro20 решиха, че няма имунитет :laughing4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

Фейковете валят непрекъснато, тълпите реагират, и така се управляват. Днес лъсна за пореден път, поредния фейк... - със "студента от ХАГА, дето беше пребит, дето снимките му се оказаха фалшиви и нямащи нищо общо с него... Родителите му и той послъгали, но толкова наивно и прозрачно, че лъсна лъжата само за няколко дни. Фалшивите профили дето разнесоха фалшивата снимка и тя нагнети точно определена "протестна вечер" - минали и заминали и ще си пускат каквото им спуснат "правилните хора", с правилните пари.

КОй фейк лъсна бе лопчо? Че лекарската експертиза потвърди думите му? Че полицията мълчи като пръднал в асансьор? Мислиш че не знаят кои са отрепките ли? Чудят се как да замажат ситуацията. Боцко го питат за битите, той разказва фалшиви спомени от соца, как носил червена връзка на 27 години. И как захранвал дъщеря си с хумана на 14. Калтак до калтака, мила моя майно льо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, baitexpo написа:

И какво, учените от "Кингс Колидж" не посмяха да направят това гръмко заключение, но германският депутат Карл Лаутербах и наш miro20 решиха, че няма имунитет :laughing4:

Не. Това стана ясно не днес, а много по отдавна. По назад съм давал примери и у нас с изследването в Пловдив, и със Швеция и др където бе избран този модел - повече заразени, по бързо изработване на групов имунитет.

Е, това се оказа тотален провал.

Така че не е само тези учени , не е само Миро . Просто за ПОРЕДЕН ПЪТ се доказва това че не може да се изработи стаден / групов/ имунитет.

преди 34 минути, Радул написа:

Че лекарската експертиза потвърди думите му?

Не. Потвърди че лъже. Че не можел да диша и т.н. а няма никакви увреждания на дробове и т.н.

А адвоката от  божковото трио бе казал
„Ако го снимате и го покажете колко е бит, ще стане революция“

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vizhte-epikrizata-na-studenta-ot-haga-dokument-2233823

Видяхме го в интервютата на живо, е как да стане революция  ?

преди 34 минути, Радул написа:

той разказва фалшиви спомени от соца, как носил червена връзка на 27 години. И как захранвал дъщеря си с хумана на 14. Калтак до калтака, мила моя майно льо...

Пак приказваш глупости. Калсически пример как си се надъхал от фалшиви сайтове.

За последното към дядото бе общо казано в мн число. Като акцента бе как сега момчето има това което през соца можехме само да мечтаем. Даже не сме смеели да мечтаем.

А дядото до колкото чета е бил в ръководството на БСП сандански.  А не както го изкарват едва ли не "дисидент" и анти-комунист :) 

За хуманата също отдавна стана ясно че става въпрос за доведената дъщеря на Цветелина Бориславова с кояо е живял ББ през онова време, която сега е около 30 годишна.

Виждаш ли как ви промиват кратуните с фейкове и спекулации :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ми се повдига вече от идиотщините. От фалша, от анонимизирането и скриването на мишчиците. От това че радулчо не е никакъв радул, че не е от Пловдив, и че не е никакъв автомобилен специалист, че няма коментар в който да не са налични преднамерени лъжи, че е просто обикновен фалш, с които е пълно из темата. Хилядите анонимници които бълват лъжи и клюки и не - не е заради недоволството... Недоволен може да е всеки, от всичко. Имаше в първите дни една снимка на плакат от една "протестираща" - не искала Папи ханс да пеел с Азис... :)

Не е забранено да се лъже и всеки може да си плямпа лъжи. Но е показателно за онова с което се живее, за фалша, за мизерията която цари "отвътре", за вкопчеността в измишльотините си и упоритостта с която всичко това се лансира и се *сира.

Заради това теми за човешки животи се превръщат в поредния кенеф, защото не може да спре да се "ражда", сред тия, дето го пораждат. Щото живеят с него, дишат лъжа, ядат клюки и с това се разбира що за съществуване се захранва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Просто ми се повдига вече от идиотщините. От фалша, от анонимизирането и скриването на мишчиците. От това че радулчо не е никакъв радул, че не е от Пловдив, и че не е никакъв автомобилен специалист, 

Другарю Рамус, можеш ли да докажеш тези си клевети? Защото аз мога много лесно да докажа обратното! Радул е никнейм. Ма то и ти не се казваш Рамус нали?

Хайде мишок, започвай да доказваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, _ramus_ написа:

По отношение на корона вируса се направиха масово едни и същи грешки - беше нужно да се реализира масова видимост на болестта, заразяването и умирането. Само така можеше да се преодолее разликата между картината от медии и телевизия.

Пишеш в минало свършено време!Все едно не продължава надлъгването.Според това,което си написал всички сме прави .Не може да има световна корона ,,пандемия",пък да не показват истинската и същност.Разликата между нас е,че можем да четем освен между редовете на вашите официално платени медии и незавсими от тях източници.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох като почнете да делите медиите на платени и независими....😂

Няма независими медии,  всяка медия си има собственик и обслужва неговите интереси, а той, ако не е от големите играчи,играе по свирката на който плаща най добре.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Michigan111 написа:

Ох като почнете да делите медиите на платени и независими....😂

Няма независими медии,  всяка медия си има собственик и обслужва неговите интереси, а той, ако не е от големите играчи,играе по свирката на който плаща най добре.  

Под независими се разбират тези, които не са на служба при официалната власт. Тоест, неказионните медии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радул написа:

Под независими се разбират тези, които не са на служба при официалната власт. Тоест, неказионните медии.

Демек,тези които са на служба при опозицията те се водят независими 😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Michigan111 написа:

Демек,тези които са на служба при опозицията те се водят независими 😂

Технически да. Независими от мераците на властта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Технически да. Независими от мераците на властта.

Технически независим означава да не зависиш от никой, нито от управляващи,  нито от опозиция,  нито от някой олигарх.  Щото и т.нар опозиция пак за кокала се бори,  не си мисли че е за справедливост някаква. 

Щото червените медии вадят на сегашните кърлежи кирливите ризи,но защо забравят че и "опозицията" има такива?  Това ли са ти независимите медии?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Технически независим означава да не зависиш от никой, нито от управляващи,  нито от опозиция,  нито от някой олигарх.  Щото и т.нар опозиция пак за кокала се бори,  не си мисли че е за справедливост някаква. 

Щото червените медии вадят на сегашните кърлежи кирливите ризи,но защо забравят че и "опозицията" има такива?  Това ли са ти независимите медии?  

Не се мъчи да дефинираш дефинирани понятия, като независима медия. Няма смисъл. Технически всички медии, които не обслужват властта са опозиционни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване