Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 32 минути, Ъндъртейкър написа:

Мъск праща кола до Марс и веднага почва паниката, че ще изпрати микроби там, ще замърси вселената с микроби и ала бала.

Това не е ала-бала. При отделните прилунявания са открити живи занесени бактерии на Луната.

Относно останалата част на поста ти. Факт е, че решенията са политически, както и че доктора, който ти или някой друг е нарочил, точно за това, не би могъл и не носи вина, по простата причина, че не той взема решенията. Повтарям се. И като казвам не той, това е защото решенията се вземат от някой друг.

ПП: Не ми се рови за да допринасям за тази загнила от тролове тема, но голяма част от човешкия геном се състои от геном на вируси, заради процес на прехвърляне на ДНК или РНК. Т.е. нищо ново под слънцето за човека и живота, който му прави компания. Всички мерки изхождат от една едничка струна в човешкия егоцентричен живот - страхът, че е досегаем и смъртен. Затова управниците вземаха решения плашейки ни, а не аргументирайки се как решенията им са рационални, логични, навременни, научно обосновани, медицински подкрепени.

Но бъркаш виновния. Това е пушечно месо, дребна риба, изкупителна жертва, име, което може да прочетеш и в което да прицелиш мерника. Тези, на които имената не са по вестниците, са истинското зло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2796

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3298

• Радул

2926

преди 3 часа, miro20 написа:

Това по никакъв начин не опровергава характеристиките на вируса, и че умират и млади и безсимптомни

Миро пак счупи тъпомера. Ся ако можеше да осъзнае какво е написал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Радул написа:

37 лекарства!!! Между другото Азитрокс и Сумамед е един и същ антибиотик- азитромицин. Метамизол (аналгин) и парацетамол са за температтура и болки- защо и двете? Езомепразол и Квамател са против киселини- ???? Язва ли е имал, защо изобщо са назначени? Флексид (левофлоксацин) - синтетичен антибиотик- химиотерапевтик, с доста спорни качества. Забранен в САЩ. Меропенем- още един антибиотик!!! Левофлоксацина е достатъчен за да избие всички бактерии, та дори и мукобактерии ако случайно има. Меропе- отново меропенем!!! Два пъти меропенем и два пъти азитромицин! Ванкоцин- оооще един антибиотик!!!! Колко антибиотика срещу вирус бе? На който те не действат изобщо разбира се.

Спирам дотук! Бате, с тия лекарства и здрав като бик да си, ще издържиш максимум 3- 4 дни!

Въпросът е на какво основание са използвани 37 лекарства за толкова кратко време. 

Въпросът е дали се гледа състоянието на пациента или всеки се тъпче с едни и същи рекарства по даден списък. 

" Флексид (левофлоксацин) - синтетичен антибиотик- химиотерапевтик, с доста спорни качества. Забранен в САЩ. " - значи забранен е в Сащ, ама ние понеже го имаме в склада на болницита то трябва да го използваме.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Аз знам какво съм написал . Това се знае от началото на пандемията, и което именно е огромния фактор който не може все още да се овладее - безсимптомните заразени, които могат да останат такива от 5 дена до две седмици.

След което да развият пълните характеристики, включително и до фатален край.

Цитат

Неотдавнашна кампания за масово тестване в Сан Франциско установи, че 53% от заразените пациенти са били безсимптомни при първото си тестване и 42% са останали такива през следващите две седмици.

:hush:

Та.. не ме мисли мен колко съм" тъп" , а се виж сам. Че не 800 а 1600 страници няма да ти стигнат да разбереш за какъв вирус се говори в темата. :) 

Но иначе големи "специалисти по всичко" ! Само професори вирусолози тук, анестезиолози, хирурзи, и т.н. :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, miro20 написа:

"съчки"

Пак употребяваш най-новия си прякор.

преди 11 часа, miro20 написа:

Гавраджии.

Май трябва да прибавим ,,Миро-гавраджията"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То се видя мн добре кой употребява "Съчки" подигравайки се на възрастните хора, и кои сте гавраджиите дето и вицове разправяте за починалите , и се гаврите с паметта на жертвите от вируса .

Може да видиш колко пъти съм споменал "върви кажи това на роднините и родителите на еди кой си ".

Прекрасно си личите. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

колко пъти съм споменал "върви кажи това на роднините и родителите на еди кой си ".

Ами иди за го кажеш на бащата,адвокат!На детето,на което са дали 37 лекарства.Което е постъпило в болницата без симптоми,с единствено температура!Телефона дори са му отнели,когато е било дрогирано от медикаментите,за да не каже истината,за жестокостите,които е трябвало да преживее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Димитър 59 написа:

Ами иди за го кажеш на бащата,адвокат!На детето,на което са дали 37 лекарства.Което е постъпило в болницата без симптоми,с единствено температура!Телефона дори са му отнели,когато е било дрогирано от медикаментите,за да не каже истината,за жестокостите,които е трябвало да преживее.

Нямам нищо против разследване на лекарски грешки.  Това по никакъв начин не опровергава хилядите по света и у нас починали от вируса.

Подигравките и вицовете си седят по назад и без да знаехме за перипетиите на бащата.

т.е. няма грам оправдание за гаменското ви отношение към починалите.

По конкретния търновски случай бих изчакал проверката и делата. Малко ми е  странно да чета тук форумни "специалисти".

Като стана дума, май този баща е сериозен адвокат и както казва и чичо му или някакъв роднина е в апелативния съд. Абе дебела работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sky1 написа:

Въпросът е на какво основание са използвани 37 лекарства за толкова кратко време. 

Въпросът е дали се гледа състоянието на пациента или всеки се тъпче с едни и същи рекарства по даден списък. 

" Флексид (левофлоксацин) - синтетичен антибиотик- химиотерапевтик, с доста спорни качества. Забранен в САЩ. " - значи забранен е в Сащ, ама ние понеже го имаме в склада на болницита то трябва да го използваме.  

Сега, тва че е забранен в САЩ още не го прави негоден. Тук е играта на различните Фарма мафии- забранява се едно лекарство за да се продава друго. Аз съм лекуван от пневмония с левофлоксацин, но на друга търговска марка ( Таваник) и пневмонията изчезна за 3 дни! Това е много силен и шорокоспектърен антибиотик, който трепе всичко наред. Но това значи и че е много тежък за организма. Трябва да сме наясно, че всяко лекарство е отрова, която се използва на принципа на " по- малкото зло". Тук обаче са използвани цели 37, като някои от тях, направо необяснимо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Реджеп Иведик написа:

Написал е поредната си лъжа. Миро-гавраджията, подхожда му. Изживяваше се няколко дни като Господ, ама фактите за пореден път го опровергаха. Сега чакаме дежурния коментар от него, след 17 секунди: "Доказах, че никъде не съм лъгал".

преди 3 часа, sky1 написа:

значи забранен е в Сащ, ама ние понеже го имаме в склада на болницита то трябва да го използваме

Мотивацията, която бащата спомена е, че вероятно са експериментирали нови лечения на коронавируса. Нещо като д-р Менгеле - пациентите умират, но ако открият от кофата с лекарства нещо, което сработи, тези български лекари ще бъдат позлатени. Ще бъде "голям успех за управлението на България" - да задмине западна Европа с нейните глупави законни, морални и етични спънки да следва процедури в създаването на ваксина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Myanmar написа:

Относно останалата част на поста ти. Факт е, че решенията са политически, както и че доктора, който ти или някой друг е нарочил, точно за това, не би могъл и не носи вина, по простата причина, че не той взема решенията. Повтарям се. И като казвам не той, това е защото решенията се вземат от някой друг.

Аз не съм нарочил никой доктор, или се бъркаш или аз не разбирам какво имаш предвид.  Но всички сме в някаква сфера специалисти и знаем как се работи в тая сфера. Ти може ли да потвърдиш, че като си доктор правиш всичко както би направил най-добрия доктор? Не. Аз работя някаква работа, специализирал съм се над 20 години, има други дето работят същата работа почти същото време и смея да твърдя, че някои стигат до едно положение и от там нататък развитие никакво. От там и грешни решения от всякакво естество. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Myanmar написа:

Написал е поредната си лъжа. Миро-гавраджията, подхожда му. Изживяваше се няколко дни като Господ, ама фактите за пореден път го опровергаха. Сега чакаме дежурния коментар от него, след 17 секунди: "Доказах, че никъде не съм лъгал".

Точно така. Нито една лъжа не можеш да ми цитираш. Включително и гърчовете за "съчките" с които се изложи дето не знаеш какво означават като израз. :) 

Вицовете и гаврите с трагедията на хората си седят по назад, и ясно се вижда кой се подиграва.  :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Точно така. Нито една лъжа не можеш да ми цитираш. Включително и гърчовете за "съчките" с които се изложи дето не знаеш какво означават като израз. :) 

Вицовете и гаврите с трагедията на хората си седят по назад, и ясно се вижда кой се подиграва.  :hush:

Точно ти цяла седмица се гавреше с паметта на починалото момче, като го разнасяше из темите и опитваше до подкрепиш тролските си глупости със смъртта му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Точно така. Нито една лъжа не можеш да ми цитираш.

Нито една от последните 20секунди, защото не си писал.Иначе поредният ти номер.Момчето е починало от бактериална инфекция, но ти, в темата го обяви за жертва на КВ.

Не мога да разбера защо лъжеш тъй елементарно и глупаво.Нали ще се разбере.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето Вижте Истината за целта на Манипулацията "ковид 19 " и защо отнеха Свободите на хората !

Анализът е ПЕРФЕКТЕН !

https://www.youtube.com/watch?time_continue=567&v=jnx21gpdV6g&feature=emb_title

Ето и Официалният документ :

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT04460703

Абсолютна ГАВРА И ЦИНИЗЪМ !

и Както казах преди време - НАЙ-ДОБРИТЕ ПСИХОЛОЗИ И ПСИХИАТРИ СА ВПРЕГНАЛИ ЗА ЧУДОВИЩНАТА СИ КАУЗА !

Както казах и преди - Хората ще бъдат РАЗДЕЛЕНИ НА 2 ЛАГЕРА ! 

РОБИ И СВОБОДНИ !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, baitexpo написа:

Точно ти цяла седмица се гавреше с паметта на починалото момче, като го разнасяше из темите и опитваше до подкрепиш тролските си глупости със смъртта му.

преди 24 минути, badr написа:

Нито една от последните 20секунди, защото не си писал.Иначе поредният ти номер.Момчето е починало от бактериална инфекция, но ти, в темата го обяви за жертва на КВ.

Не мога да разбера защо лъжеш тъй елементарно и глупаво.Нали ще се разбере.

Цитирал съм официални източници.  В последствие  бащата-адвокат разви своя версия за лекарска грешка.

В което няма нищо лошо да се разследва.

Но няма как да лъжа за нещо което се е развило и УТОЧНИЛО в бъдеще време. Плюс това вървят проверки и дела, за което казах че бих изчакал какво ще е накрая.

Подигравките са пак да повторя ,  от гавраджиите които и вицове разправяха и продължават да твърдят че "изкарват леките настинки като тази на крак" .

И пак си оставам на мнението - независимо от частния търновски случай, никой не е опровергал стотиците, а в света - хиляди починали от вируса и  млади хора, и без придружаващи заболявания и т.н.

"тролските глупости" и жалки опити за спекулации с новини които съм цитирал, нека са си за ваша сметка :) 

То винаги и така става де :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.08.2020 г. в 23:26, Myanmar написа:

Последните 400 страници са на нестоплящи, бързо забравящи и избирателно четящи тролове, на които им се обяснява, повтаря и набива в тиквените глави, но без особен ефект.

....на РОБИ ...

преди 21 часа, Радул написа:

37 лекарства!!! Между другото Азитрокс и Сумамед е един и същ антибиотик- азитромицин. Метамизол (аналгин) и парацетамол са за температтура и болки- защо и двете? Езомепразол и Квамател са против киселини- ???? Язва ли е имал, защо изобщо са назначени? Флексид (левофлоксацин) - синтетичен антибиотик- химиотерапевтик, с доста спорни качества. Забранен в САЩ. Меропенем- още един антибиотик!!! Левофлоксацина е достатъчен за да избие всички бактерии, та дори и мукобактерии ако случайно има. Меропе- отново меропенем!!! Два пъти меропенем и два пъти азитромицин! Ванкоцин- оооще един антибиотик!!!! Колко антибиотика срещу вирус бе? На който те не действат изобщо разбира се.

Спирам дотук! Бате, с тия лекарства и здрав като бик да си, ще издържиш максимум 3- 4 дни!

Това е медицинско престъпление !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм луда... В Франция 175 нови случая и е аларма. В България всеки ден по над 260...няма аларма няма нищо...Само не стигал медицински персонал!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, barbuncela написа:

Аз ли съм луда... В Франция 175 нови случая и е аларма. В България всеки ден по над 260...няма аларма няма нищо...Само не стигал медицински персонал!!!

Е нали точно това искате. Да няма мерки, да няма аларми за тоя "безобиден" вирус.

На ви .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

Е нали точно това искате. Да няма мерки, да няма аларми за тоя "безобиден" вирус.

На ви .

И кои сме тия ВИЕ и тия НИЕ бе! Я да чуя? Тия вие дето искате футбол да играете ли, или дискотеки отворени, или нощни барове, и какво още?Бизнеса да върви! Бизнеса на мутри разни да не се спира, особено ритнитопковците, дето нямали пари милите! Хотелиери и ресторантьори дето една порция пържени картофи я дават за 8 лева! Това ли сте тия ВИЕ? И естествено правителството на мафията им играе по свирката! Ти като основен "специалист" и компетентен тука, как виждаш два пъти удължаване на извънредно положение, без допълнителни мерки а? На ви по скоро на мутри като вас!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, barbuncela написа:

На ви по скоро на мутри като вас!

Я по спокойно :hush:

преди 1 минута, barbuncela написа:

И кои сме тия ВИЕ и тия НИЕ бе! Я да чуя? Тия вие дето искате футбол да играете ли, или дискотеки отворени, или нощни барове, и какво още?Бизнеса да върви! Бизнеса на мутри разни да не се спира, особено ритнитопковците, дето нямали пари милите! И естествено правителството на мафията им играе по свирката! Ти като основен "специалист" и компетентен тука, как виждаш два пъти удължаване на извънредно положение, без допълнителни мерки а?

Аз съм против футболните събирания, най малкото можем да вземем пример от  Европа . Нощни барове, дискотеки отворени също е грешка.

Именно че "бизнеса на мутри разни" има огромно лоби  и натиска  против мерките.

Обясни ги тези неща на тези дето спорят с мен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

Я по спокойно

По спокойно ще викаш на приятелите си ако имаш!

току-що, miro20 написа:

Обясни ги тези неща на тези дето спорят с мен.

Не, ти го обясни, а не бягай! Нали викаш "На ви" на кого и какво? Извънрендно положение ли? Ние нямаме бизнес на "бизнеса на мутри разни"

Мутрите са ваш монопол!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, miro20 написа:

На ви .

Ми то стана страшно като се видя как са лекували момчето. Ма не вируса е страшен, а медицинския фашизъм!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, barbuncela написа:

По спокойно ще викаш на приятелите си ако имаш!

Не, ти го обясни, а не бягай! Нали викаш "На ви" на кого и какво? Извънрендно положение ли? Ние нямаме бизнес на "бизнеса на мутри разни"

Мутрите са ваш монопол!

Я по спокойно

преди 46 минути, Радул написа:

Ми то стана страшно като се видя как са лекували момчето. Ма не вируса е страшен, а медицинския фашизъм!

Вече се усеща липса на медицински персонал. И отново новозаразени медици. В Добрич май.

Как очакваш тогава да се лекуват качествено болните ?

Разбира се, за вас това е "лека настинка която се кара на крак"  , но ето че берем плодовете на вашето безхаберие и фейк пропаганда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Вече се усеща липса на медицински персонал. И отново новозаразени медици. В Добрич май.

Как очакваш тогава да се лекуват качествено болните ?

Разбира се, за вас това е "лека настинка която се кара на крак"  , но ето че берем плодовете на вашето безхаберие и фейк пропаганда.

Това което се е случило с това момче не е до липса на персонал, а до липса на мозък! Каквато се наблюдава в голяма част от лекарските среди от самото начало на този фарс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване