Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, darkterminal написа:

Чак пък... Първо го стопляш... После стръскваш... И ли стръскваш веднага след като си мерил температурата...

Ми аз имах два и заради това трудно изтръскване си изнамерих живачни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2572

• Реджеп Иведик

2790

• Радул

2926

преди 6 минути, darkterminal написа:

Чак пък... Първо го стопляш... После стръскваш... И ли стръскваш веднага след като си мерил температурата...

Спиртен термометър не става ли? Или то не е спирт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Belial_ написа:

Ми аз имах два и заради това трудно изтръскване си изнамерих живачни.

Живачните са по-добри - така е... За съжаление, тук не се продават...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, darkterminal написа:

Живачните са по-добри - така е... За съжаление, тук не се продават...

те и тук не се продават, но имаме ОЛХ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, acnekt написа:

Спиртен термометър не става ли? Или то не е спирт.

Начи, за да не се променя показанието на термометъра, вакуумират ампулата и тръбичката... При спиртните ермометри това няма как да стане, защото спирта започва да се изпарява активно при сравнително ниски температури и тръбичката се пълни със спиртн пари наместо да е вакуумирана... Ще рече, спиртните стават, ако има кой да снеме показанията преди термометъра да е изваден от средата на която мери температурата (преди да се свали/извади от човешкото тяло)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с този вирус? Много конспирации много нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

скоро гледах че има и в китайските сайтове

Номера е, как е реулирана търговията с живака и живачни продукти и изделия в дадена страна... Ако си купя живачен от друга държава, ше ми го гепят на митницата... А ако тръгна да се разправям, мое глоба да ми лепнат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стягайте се,сега започва,така че се пазете и го вземете на сериозно.Аз съм в Испания.Точно преди две седмици,положението тук беше както в България в сегашния момент.Само около 200 заразени бяха.Въведоха карантина,подобна като у нас.Затвориха изходите от всички градове.Излизаме само по един човек(с маска и ръкавици) за купуване на храна.Стоим си по домовете.Една седмица по-късно заразените стигнаха 2000.Три дни по-късно станаха 10000,с 500 починали.Сега,на точно две седмици от тогава,по новините казаха,че за 24 часа има 7000 нови заразени.Общо са станали 25000 заразени и 1300 починали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Glenarvan написа:

Кадри от гр. Пловдив от дрон - първи ден под карантина с новите мерки за сигурност:

Кадри от дрон на Пловдив под карантина

Да не кажеш, че се заяждам но това не е реалната картинка в Пловдив. Кадрите са само от центъра и вероятно има някакво обяснение за празните улици, но не е заради карантината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Аз съм така вече повече от месец, без промяна. Ходих на лекар, правиха ми изследвания, нищо не откриха.

Достатъчно е да пробвате най-обикновени антиалергични препарати. Една проба - нищо не е, нито е вредна - просто тест. Много от алергичните реакции точно съвпадат с други симптоми, а при изследвания не се намират причините... Казвам го от личен опит, вече имам първите симптоми на пролетните алергии.

Освен това някои настинки, горнодихателни инфекции - самите те предизвикват алергични реакции... Дори при истинска настинка, когато взимам антиалергични таблетки, рязко спадат негативните симптоми от рода на теча на секрети в носа и гърлото... На много хора съм предложил това и се оказва че се повлияват. А много от алергиите не могат да се докажат спрямо какво са...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, _Belial_ написа:

Да не кажеш, че се заяждам но това не е реалната картинка в Пловдив. Кадрите са само от центъра и вероятно има някакво обяснение за празните улици, но не е заради карантината.

не разбира се, няма да кажа нищо, защото всеки има право на мнение, но да... Пловдив е отпушен тотално. По улиците почти няма хора. Казвам го като кореняк пловдивчанин, живял и пребивавал из цял Пловдив цял живот... това положение, сравнено с преди карантината, си е направо като апокалипсис :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Оказва се, че съм се филмирал излишно.

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен.  Поне според мен.  

Държава като Китай нямаше да предприеме такива мерки заради обикновен вирус.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един неудобен материал, който не се опитва да ви уплаши до смърт:

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/profesor-ot-stanford-preigravame-s-koronavirusa

току-що, Michigan111 написа:

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен.  Поне според мен.  

Държава като Китай нямаше да предприеме такива мерки заради обикновен вирус.  

"Държава като Китай", в която все още има концентрационни лагери. За такава държава ли говорим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Мальчик Бананан написа:

"Държава като Китай", в която все още има концентрационни лагери. За такава държава ли говорим?

Точно, това е едното измерение.  Ако вирусът не беше опасен спокойно можеха да го прикрият. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Michigan111 написа:

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен...

Там е работата май, че не се знае... Не е съвсем сигурно, кое е по-добре... Преценките са индивидуални, както последствията... Резултата от решението се вижда, чак след като е игран мача...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На възрастните нали им направиха време за пазаруване :angry:

Кога и да отида у бакалията тая баба все там, тази вечер пак там. Със задължителния куфар на колела. Куфар, куфар правилно четете - не е пазарска чанта такава.

Бункер сигурно има та зарежда милата ко да прай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, darkterminal написа:

Там е работата май, че не се знае... Не е съвсем сигурно, кое е по-добре... Преценките са индивидуални, както последствията... Резултата от решението се вижда, чак след като е игран мача...

Точно така е, лошото е, че мача май сега почва.  Другото лошо е,  че вече се чуват гласове, че дори за излекуваните има последици,  което е плашещо.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Michigan111 написа:

Точно, това е едното измерение.  Ако вирусът не беше опасен спокойно можеха да го прикрият. 

Ами те го правят почти два месеца. Само че в свят на хиперглобализация, трудна работа. А и не е сигурно вече дали е ноември. А дали е Ухан?

преди 7 минути, haidukpikaso написа:

На възрастните нали им направиха време за пазаруване :angry:

На младите. На "младите" им забраниха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Мальчик Бананан написа:

На младите. На "младите" им забраниха.

Сутрин от 8:30 до 10:30 - четеш ли пък ти

:angry:

Кво ми прави у 18 часа у бакалията тая

над 70 и кусур

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, haidukpikaso написа:

Сутрин от 8:30 до 10:30 - четеш ли пък ти

:angry:

Кво ми прави у 18 часа у бакалията тая

Търси си корона като форумната ни принцеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване