Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 22,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1855

• miro20

1687

• FusE

1199

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 9 минути, miro20 написа:

Първо - званието което получава има символична стойност и второ - няма никаква връзка с така наречената пандемия и участието му в щаба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

За което именно попитах - знаеш ли как се разпространява сПИН и как К19 ???

Троло 20, какво мълчиш? Попитах те има ли нещо, което можеш да отречеш от поста ми. Да ми посочиш нещо, с което не си съгласен. Мълчиш като пукал. Защото опитваш да ми вкараш думи в устата. А отговорът ми беше готов - покажи, че съм твърдял лъжите, които опитваш, ама не смееш пряко, да ми вмениш и ще се махна от темата завинаги. Не успееш ли - ти се махаш. Този облог съм ти поставял вече два пъти. Два пъти те унижих и ти си тук въпреки облога, защото ти плащат да разпространяваш лъжите си на цената на собственото ти достойнство.

преди 29 минути, miro20 написа:

haha.pnghaha.pnghaha.png След Христо Стоичков, който не може да чете, сега и д-р Менгеле получи званието "доктор хонорис кауза". Честит ви златен скункс!

0228828001380569048_412059_600x458.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Myanmar написа:

Троло 20, какво мълчиш? Попитах те има ли нещо, което можеш да отречеш от поста ми.

Не мълча. Смея се на простотията ти дето сравняваш и се възмущаваш ако на болните от СПИН им приложат мерките които са за К19. :) 

Заради което те попитах дали знаеш как се разпространява СПИН и как Ковид19.

Ама гърчи се... щом не си осъзнаваш простотията.... проблема си е твой. :) 

Какви ли не умнотии съм срещал вече из тази тема.... понякога надминавате по конспирации и идиотизми самите себе си .

преди 14 часа, Myanmar написа:

. Да ми посочиш нещо, с което не си съгласен. Мълчиш като пукал. Защото опитваш да ми вкараш думи в устата. А отговорът ми беше готов - покажи, че съм твърдял лъжите, които опитваш, ама не смееш пряко, да ми вмениш и ще се махна от темата завинаги. Не успееш ли - ти се махаш. Този облог съм ти поставял вече два пъти. Два пъти те унижих и ти си тук въпреки облога, защото ти плащат да разпространяваш лъжите си на цената на собственото ти достойнство.

Съвсем си се филмирал :party4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

ИЗВАДКИ:

Първо, един духовен закон: всичко, което се опитва да ви изплаши, идва от „опозицията“ в духовната битка. То не е от Светия Дух, точка по въпроса. Игнорирайте заплахите му и се дръжте за разума си. Не е нужно да викате „Пазете се!“ на съседите си. Ние сме в безопасност. Имаме имунна система, която е чудо като Сикстинската капела. Тя издържа на токсични и микробни влияния в огромни мащаби през цялото време, докато направлява супер-магистралата за животоподдържащата и адаптивна генетична информация, минаваща през клетъчни мостове, излъчващи телеграми от жизненоважен еволюционен код, наклеветени за „вируси“ или „ретровируси“.

Хората умират — да. Но хората не умират по начина, по който Бил Гейтс би искал да ви накара да повярвате — изоставени на милостта на злонамерени, хищни патогени, „дебнещи“ от всяка повърхност и особено от всички други хора. Това не е „наука“. Това е социално инженерство. Тероризъм.

Какво имаме предвид, когато кажем, че човек e „тестван положително“ за Covid-19? Това всъщност не означава, че въпросният човек „има“ вирус.

Всеки, който обикаля наоколо, твърдейки, че „спасява животи“, трябва да бъде смятан за много опасно животно и вие трябва да бягате в обратна посока, когато го срещнете. Оръжието на такива е страхът, а любимата им мантра е „би могло“.

PCR може, освен всичко друго, да открие ХИВ при хора, които са с отрицателни тестове за ХИВ антитела.

Когато видите думата „случаи“ на вашия телевизионен екран, в този свят, който сега е заложник на едно единствено събитие, един ужас, един Идол, ще ви бъде простено, да си мислите, че това са случаи на Covid-19. Броят на „случаите“ често е много голям брой, осветен в червено.

Не ни става ясно какво е „активен“ случай. Това означава ли случай, диагностициран напълно по симптомите? Или е частично симптоматичен случай? Ако е последното, то със сигурност обхваща грипа и пневмонията, които магически, както мнозина забелязаха, изчезнаха безследно като заболявания през 2020 г. - аз го забелязах в темата haha.png

„Корона тестът“ е наименуван с характерен техно-жаргон: „CDC 2019-nCoV Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel“. Това означава в превод, че е тест, който търси игла в куп ДНК сено. PCR тест. Намира фрагменти, нуклеинови киселини.  „PCR открива много малък сегмент от нуклеиновата киселина, която е част от вирус. Откритият специфичен фрагмент се определя от донякъде произволния избор на използваните ДНК праймери, които застават в краищата на амплифицирания [умножения] фрагмент.“ Ако нещата се направят, както трябва, е твърде рано да се говори за „заразяване“ при положителен PCR тест. Трябва да имате огромно количество от всеки организъм, за да предизвикате симптоми. Огромни количества от него — заявява д-р Дейвид Расник, биохимик, разработчик на протеази и бивш основател на ЕМ лаборатория, наречена Viral Forensics. — Не започвате с тестване; започвате със слушане на белите дробове. Скептичен съм, че PCR тестът винаги е верен. Това е чудесен инструмент за научни изследвания. Но е ужасно средство за клинична медицина. 30% от заразените ви клетки са били убити преди въобще да проявите симптоми. Докато покажете симптоми… тези мъртви клетки генерират симптомите.“

Попитах д-р Расник какъв съвет има за хората, които искат да бъдат тествани за COVID-19. Не го правете, казвам, когато хората ме питат — отвърна той. — Нито един здрав човек не трябва да бъде тестван. Тестът не означава нищо, но може да унищожи живота ви, да ви направи абсолютно нещастни.

Глобалистите обичат да въоръжават думите и да правят заклинания чрез тях. Глобалистите пишат код. Те кодират „вируси“ и им дават силата на оръжия и геймърска идентичност. В тази видео игра вие губите всичките си свободи и трябва да покажете благодарност и сервилност. Вирусният код подчинява всички други форми на политика. Нищо не може да му се противопостави. Особено „науката“. Вирусът е ярка метафора за разпространението на „дезинформация“, което означава всичко извън техните религиозни доктрини, неразпознаваемо от класическата вирусология.

Ето защо знаменитостите обичат този вид неща. Дава им шанс да се самоунижат и да се самобичуват като съпричастни на страдащите.

Докато пиша това, от прозореца ми в Ню Йорк, всяка вечер в 19:00 ч. се чуват хора, викащи, ръкопляскащи и надуващи свирки от своите прозорци, за да покажат солидарност със здравните работници на първа линия. Имало ли е някога такова нещо при масовата смърт от опиати? Не, това не бяха значителни смъртни случаи за глобалните елити. Тази пиеса не се играе заради „смъртта“.

Причината глобалистите да са обсебени от „разпространението“ и „вирусите“ е, защото те искат да закрият всички форми на общуване и обмен на информация, които застрашават техния Нов световен ред.

В началото на 90-те PCR влезе в популярна употреба, а Кари Мълис беше удостоен с Нобеловата награда за технологията през 1993 г. Най-просто казано, PCR е термичен цикъл, използван за създаване на милиарди копия на специфична ДНК проба, което я прави достатъчно голяма, за да може да бъде изследвана.

PCR е наистина производствен метод — обясни Кроу. — Започваш с една молекула. Започваш с малко количество ДНК и на всеки цикъл количеството се удвоява, което не звучи толкова много, но, ако удвоите 30 пъти, получавате приблизително милиард пъти повече материал, отколкото когато сте започнали. Така че е напълно възможно различни болници, различни щати, Канада срещу САЩ, Италия срещу Франция, всички да използват различни стандарти за чувствителност към границата на теста за Covid. Така че, ако отсечете на 20 цикъла, всички биха били отрицателни. Ако отрежете на 50, всички могат да бъдат положителни.“

По типичния си тих канадски маниер, Дейвид пусна бомба в следващото си изявление:

„Мисля, че ако една страна каже: „Знаеш ли, трябва да прекратим тази епидемия“, те тихо биха изпратили бележка, в която се казва: „Не трябва да имаме прекъсване на 37-мия цикъл. Ако го поставим на 32, числото на положителните тестове ще спадне драстично. Ако и това не е достатъчно, добре, знаете, 30 или 28 или нещо подобно. Така можете да контролирате чувствителността на теста.“

Да, прочетохте това правилно.

Лабораториите могат да манипулират колко „случаи“ на Covid-19 има в държавата им

Така ли направиха ненадейно китайците, та случаите при тях изведнъж изчезнаха?

Имаше известна китайска публикация, в която беше изчислено, че ако тествате хора без симптоми, до 80% от положителните резултати може да се окажат фалшиво положителни. В общи линии резюмето казва, че при асимптоматични популации вероятността положителният тест за коронавирус да бъде истински положителен е само около 20%. 80% ще бъдат фалшиво положителни.

И така, ние се връщаме към факта, че вирусът не е изолиран. Ако можете да пречистите вируса, тогава бихте могли да вземете сто души, които са тествани положително и бихте могли да търсите вируса в тях. И ако сте намерили вируса в 50 от сто, а не в останалите 50, можете да кажете, че тестът е точен само 50%. Но нямаме как да го направим, защото все още не сме пречистили вируса. И не мисля, че някога ще го направим.

{Не е пречистен означава, че не се знае какво се засича - грип, ХИВ, коронавирус или някоя друга балалайка. Като да откриеш гума и по нея да опиташ да отгатнеш модела на колата, от която е свалена.}

Това е като пръстови отпечатъци. С PCR разглеждате само малък брой нуклеотиди. Гледате мъничък сегмент от гени, като пръстов отпечатък. Когато имате редовни отпечатъци на хора, те трябва да имат точки за потвърждение. Има части, които са общи за почти всички пръстови отпечатъци, и това са тези общи части в коронавирусите, които разпознава PCR тестът. Те могат да имат частични вериги, но ако сте взели само няколко малки проби от пръстови отпечатъци, ще излезете с много сегменти от РНК, за които не сте сигурни, че имат нещо общо с коронавируса. Те все пак ще се покажат в PCR теста. Можете да слезете до нивата, в които биологично е без значение, и след това да го усилите трилион пъти.

PCR за диагностициране е голям проблем — продължи той. — Когато трябва да го усилите чрез този огромен брой цикли, това генерира огромно количество лъжливи положителни резултати. Отново съм скептичен, че PCR тестът някога може да бъде верен.

Кроу описа случай в научната литература за една жена, която била в контакт с подозрителен случай на коронавирус (в Ухан). Смятали я за нулевия пациент: Поради това, тя беше важна за предполагаемата верига на предаване на инфекцията. Тествали са я 18 пъти, различни части на тялото, като нос, гърло — различни PCR тестове. 18 различни теста. И тестовете били отрицателни всеки път. И тогава те, поради епидемиологичната ѝ връзка с другите случаи, казаха: „Смятаме я за заразена.“ И така, те са имали 18 отрицателни теста, но я обявиха за заразена.

А защо беше важна? Е, имаше само още един човек, който теоретично можеше да предаде вируса, ако най-първият пациент, извън семейството, беше именно този, когото те смятаха за такъв. Но второ, тя имаше същите точни симптоми като всички останали. Нали?

Друго интересно нещо е, че те направиха много тестове. Първият човек в списъка на тестваните хора беше положителен на три от 11 теста. И така, отново взеха проби от носа и гърлото, и знаете ли, различни методи и всички подобни неща. И получиха 11 отделни теста и само три бяха положителни. И разбира се, всичко, което е нужно, за да бъдете причислен към заразените, е един положителен тест.

Кари не измисли тест. Той измисли много мощна производствена техника, с която се злоупотребява. Къде са най-добрите приложения за PCR? Не и в медицинскана диагностика. Той знаеше това и не пропускаше случай да го каже.

Просто искам да посоча кой е спонсорирал тази симулационна конференция, 6 седмици преди първата новина да избухне от Ухан – намесих се аз. – Това бяха Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс, Центърът за здравна сигурност на Джон Хопкинс и Световният икономически форум. Между другото, всички статистики, проекции и модели, които виждате в медиите, излизат от Джон Хопкинс.

"PCR тестът за коронавирус е толкова надежден, колкото теста на сциентологията, който открива вашата „истинска самоличност“ и след това ви казва, че трябва да дадете всичките си пари на сциентологията.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро Некролога да се яви по спешност!

Image_8533873_126.jpg

След като я обявиха за починала след заразяване с корона вирус

Втори лекар загуби живота си след заразяване с коронавирус.
    Д-р Нели Пандова Илиева е дългогодишен лекар в Спешна помощ в столицата. Тя е една от 14-те заразени медици там. До този момент общият брой на заразените медици у нас е 176.
    Д-р Илиева е една от първите заразени медици в Спешната помощ, при които беше установена инфекция с вируса още преди седмици.
    Ген.майор проф.д-р Венцислав Мутафчийски: Лекувана е в Окръжна болница. След като са установени две отрицателни проби и подобряване в състоянието е изписана на домашно лечение.
    Състоянието й обаче вчера внезапно се влошава и тя търси помощ в Александровска болница.
    Ген.майор проф.д-р Венцислав Мутафчийски, Национален оперативен щаб: Още с пристигането си в спешния приемен център на Александровска се е наложило да бъде интубирана и въпреки положените усилия въобще не е могла да стигне до интензивното отделение

, оказва се че това не е така и всички направени тестове са отрицателни.
https://m.24chasa.bg/novini/article/8533731

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Всеки, който обикаля наоколо, твърдейки, че „спасява животи“, трябва да бъде смятан за много опасно животно и вие трябва да бягате в обратна посока, когато го срещнете. Оръжието на такива е страхът, а любимата им мантра е „би могло“.

Аз даже знам кой е

Казва се Геерал, фамилията му Мутафчийски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПЛАШИЛОТО НА БОКО

spacer.png

Цитат

Вчера началникът на Военномедицинската академия ген.-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски бе удостоен с почетното научно звание доктор хонорис кауза на Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“ – Варна.

Питам се защо – и отговор не чакам.

Валери Станков

И един виц, взет от коментар под статията:

Венцислав Мутафчийски претърпял тежка катастрофа и починал , минал през тунела и на оня свят го посреща Свети Петър – подава му маска и му казва : тук ще трябва да с нея постоянно без да я сваляш ! Озадачен Мутафчииски попитал – но защо ? Нали тук на небето няма коронавирус ? Аа Свети Петър му отговорил – ми то и долу на земята нямаше...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Мутафчийски бе удостоен с почетното научно звание доктор хонорис кауза на Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“ – Варна.

Девалвираха понятията. Ся да ме е срам да кажа, че съм  морски.

Не стига, че заради Троло20 ме е срам да кажа, че съм инженер и ме е страх да отида на доктор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срам и позор.

Преди време имаше човек отказал и най-високото звание - Орден Стара планина, заради предишни носители пародии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Преди време имаше човек отказал и най-високото звание - Орден Стара планина, заради предишни носители пародии.

Агент Сава. Че той е най голямата пародия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Пасков! Бойкот на бойковите маски :)

Иначе речта си струва, но няма кураж...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че е споделено, но вижте реакцията:
Коза и папая с положителни проби за COVID-19
Какъв е проблемът с тестовете? Според президента Магуфули са ненадеждни, но от Африканския център по заразни болести отхвърлиха твърдението му!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://btvnovinite.bg/svetut/koza-i-papaja-s-polozhitelni-probi-za-covid-19-kakav-e-problemat-s-testovete-v-tanzanija.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Знам, че е споделено, но вижте реакцията:
Коза и папая с положителни проби за COVID-19
Какъв е проблемът с тестовете? Според президента Магуфули са ненадеждни, но от Африканския център по заразни болести отхвърлиха твърдението му!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://btvnovinite.bg/svetut/koza-i-papaja-s-polozhitelni-probi-za-covid-19-kakav-e-problemat-s-testovete-v-tanzanija.html

Доказа се многократно че тестовете са пълен шит. PCR специално. Имуноглобулиновите са доста по- достоверни. КОето отново доказа, че PCR не става за вируси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

ПЛАШИЛОТО НА БОКО

spacer.png

И един виц, взет от коментар под статията:

Венцислав Мутафчийски претърпял тежка катастрофа и починал , минал през тунела и на оня свят го посреща Свети Петър – подава му маска и му казва : тук ще трябва да с нея постоянно без да я сваляш ! Озадачен Мутафчииски попитал – но защо ? Нали тук на небето няма коронавирус ? Аа Свети Петър му отговорил – ми то и долу на земята нямаше...

И за какво му се подигравате на човека ?

Така ви хлъзга пропагандата че не се усещате в какво сте се превърнали  .

Тролещи хейтъри е най меко казано.

За това ли го плюете :

https://www.168chasa.bg/article/8356185

https://bnt.bg/bg/a/misiya-voenen-lekar-brigaden-general-prof-ventsislav-mutafchiyski

Или заради фейковата ви пропаганда за "леката настинка" и "ковид не съществува".

Срама нямате ей...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

И за какво му се подигравате на човека ?

Защото е пионка, която е изгубила реномето си и сега ѝ връчват измислени утешителни награди. Какво да правя, ако не да му се присмивам, че е на тоя хал в акъла, да се гордея с него ли? Като е за срам ще му се присмивам.

Офтопик: Не мога да повярвам, че в БНТ, което е на издръжка от данъците на българите, са сложили човек, който не може да казва "р"! Как е възможно като норма и пример на милиони да се сложи човек с говорни дефекти, който не може да прочете това, което му е написано!??

https://bnt.bg/bg/a/misiya-voenen-lekar-brigaden-general-prof-ventsislav-mutafchiyski

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miro20 написа:

Тролещи хейтъри е най меко казано.

Платен Трол !!!

Тфу, не те е срам !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един лекар починал от коронавирус. д-р Милан Първанов

https://dariknews.bg/regioni/blagoevgrad/oshte-edin-lekar-zagubi-bitkata-s-koronavirusa-2241059

До колкото чух, болницата остава без анестезиолог .При очевиден недостиг на медицински лица в България, всяка подобна загуба е голям удар за нас.

Гаврите с починалия от познатите фейкомети с "леките настинки" , да започнат СЕГА !  :hit:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първи биологичен "Чернобил"?
КОЯ Е ЛАБОРАТОРИЯТА, ИЗПУСНАЛА "КОРОНАВИРУСА"?
***** Господ да ни е на помощ!
***** Вирусно-бактериалният център в Ухан ли?
***** Изглежда става дума за модифицирана и генно променена ЧУМА, което обяснява армейските кордони около градовете, вече стрелящи на месо по всички опитващи се да ги напуснат. Обяснява и вече достигналите 60 млн.души под строга карантина.
.
Множат се съобщенията в различни сайтове, че специална лаборатория в град Ухан е изпуснала опасния коронавирус.
Наложи се внимателно да подходя към тях, понеже първите информации дойдоха от индийски медии и сайтове, а Индия е противник на Китай, водили са помежду си няколко войни и досега имат гранични спорове и взаимни териториални претенции.
.
Оказа се обаче, че вирусно-бактериалният център и лаборатория наистина съществуват. Става дума за център на Китайската академия на науките, базиран точно в Ухан - града, от който стартира епидемията.
.
Оказа се, че няма начин да се свържа с Ли Хън, ръководител на Центъра.
.
Той се състои от две звена - лаборатории

ЦЕНТЪРЪТ!
.
******* P3
Националната лаборатория по биобезопасност е разделена на спомагателна работна зона и защитена със специални конструкции, технологии и способи основна зона. Разполага с 3 клетъчни лаборатории, 2 за изследвания върху животни, други съоръжения и е основно спомагателно съоръжение към другата лаборатория - P4 Laboratory. Това подразделение играе значителна роля в клъстерните платформи за биологична безопасност.
.
В тази лаборатория се занимават с Ебола, SARS, Чума, вируси на различни тропически трески, например вирус на хеморагична треска на Кримско-Конго.
Занимават се и с култивиране на патогени, тяхна трансформация, тяхно откриване, тестове за чувствителност за туберкулоза и бацилов антракс.
Занимават се и с коронавируси BEV, CHIKV, MERS.
.
Лабораторията беше създадена точно за да търси опасни патогени като новия Коронавирус, за който сега се шуми, да насочи изследванията към тях и да намери решение за тях - някаква част от продължителната работа вследствие на избухването на SARS в Китай през 2002-03 г., което зарази много хора и уби част от тях.
.
********* P4
През януари 2018 г. Китай представи и втората лаборатория в Центъра - за биосигурност (BSL-4) на Китайската академия на науките (CAS), наречена Wuhan P4 в района Jiangxia в града.Това е другата, най-основната лаборатория.
Занимава се със същото, както и предверието й - Р3, а вероятно и с някои др. "нещица" /биологично оръжие/.
Оборудвана е с 4 стерилизатора с двойни врати, 1 пречиствателно устройство, 14 вентилационни и климатични системи, както и високоефективни филтриращи системи, 4 специални химически душове - стаи, в които се дезинфекцира персоналът (душовете текат отвсякъде - отгоре, встрани, отдолу) и 1 животоспасяваща система (спасително убежище) за персонала, ако дяволът си няма работа.
.
КЛАСИФИКАЦИИТЕ
.
Лабораториите по света са класифицирани между 1-4 нива в зависимост от това колко опасни са микробите, които те изследват.
Четвърто равнище - BSL-4 лаборатория, изследва възможно най-опасните патогени и трябва да следва максималните нива на безопасност или „биосъдържание“.
.
Питам се какви идиоти са тези, които са решили да разположат Центъра и двете негови лаборатории в огромен 11-милионен град, и то в една от най-посещаваните му части.
Защото такива съоръжения се строят в пустинни места, а в основите им се залага свръхмощна термична бомба (легендите говорят и за ядрен заряд), който без да позволява намеса на персонала се самовзривява при опасност вирусът или бактерията да излетят в атмосферата. Във високата температура, развита от заряда, нищо не оцелява.
.
КОРОНАВИРУС ИЛИ МОДИФИЦИРАНА (ГЕННО?) ЧУМА
.
Всички признаци на заболяването са сходни със симптомите при БЕЛОДРОБНА ЧУМА.
След заразяване следва висока температура, болки в главата, крайниците, кръста, остра пневмония, оттам вторично заразяване на други хора по въздушно-капков път, обща слабост (хората припадат, както си вървят, за което има достатъчно видеозаписи в мрежата).
.
Смъртността е 100% при липса на лечение - умира се за два-три дни.
Септическата форма води до заразяване при досег, вкл. и с мъртво тяло, пренос от бълхи и др.
Може би затова по сведения на очевидци от градовете под карантина навсякъде се пръска с дезинфектанти - вкл. от камиони по улиците и чрез самолети и хеликоптери от въздуха.
Хора от Ухан, преди да се затворят всички връзки и възможности за контакт, споделят, че армейски кордони са заобиколи града и разстрелват всички, опитващи се да го напуснат. (бел: невъзможно е да проверя за достоверност тези разкази)
.
Версията за изяден прилеп, от който тръгнала заразата също може да говори за чума.
Щамовете са стотици, но повечето са подвластни на въздействието на антибиотици, които снижават смъртността до 7-8%.
Но модифицирана генна чума най-вероятно не може да се лекува по този начин. И засега е неизвестно какво е противодействието срещу нея.
.
Взетите в Китай мерки говорят за огромна тревога:
**** или епидемията се е разраснала до огромни размери, които не се съобщават;
**** или властите знаят в пълни детайли какво е станало и взимат огромни по мащаби превантивни мерки, за да ограничат последиците.
Най-вероятно и двата варианта са валидни. При само няколко хиляди заболели не може да има дефицит на здравни материали и лекарства, за което Си Дзи Пин много остро е разкритикувал медиците.
.
.
ЗАЩО МЪЛЧАТ СВЕТОВНИТЕ МЕДИИ И ЕКСПЕРТИ
.
1. За да няма паника, което е тъпо. Във века на глобализма е невъзможно да укрие нещо по-мащабно и причините за това. Може да се твърди от медии и специалисти някаква умишлено невярна причина, ама никой да не им вярва.
2. Повечето съвременни държави разполагат с такива центрове и лаборатории. Те се занимават със същото, с което и в Ухан. Т.е. освен китайски проблемът за такива центрове може да се превърне и във вътрешнополитически.
.
Центърът в Ухан има съвместна програма за изследвания и експерименти с Франция, както и с други държави. Акредитиран е към Световната здрава организация.
Случайно или не, първите трима заболели в Европа са обявени във Франция. При белодробната чума болестта е изключително скоротечна - става дума само за няколко часа. Най-вероятно заболелите са докарани вече болни от Китай със специален въздушен рейс. Защото иначе щеше да има цял самолет с полумъртви и мъртви тела и епидемия и във Франция.
.
------- Снимките са от Центъра в Ухан.
------- Видео от него
https://www.youtube.com/watch?v=2nhF_b5y-S0&feature=emb_logo

Информация за короната
Започнах да следя ситуацията с Короната още в самото начало на ноември. Тогава не знаех, както и никой в света нищо нито за Ковида, нито за заболяването.
Но ми направиха впечатление споделяния в киатйските социални мрежи за някаква нова шетаща болест.
Сетивата ми на разследващ журналист настръхнаха, когато през ноември държавната информационна агенция „Синхуа” съобщи за 2 случая на белодробна чума. Няма правителство в света, дори най-демократичното, камо ли пък тоталитарно, което да съобщи публично това. Като служебна информация за др. правителства и СЗО – да, но публично – никога!
.
До януари хранех илюзиите, че това е някаква тамошна инфекция. Помогнаха ми китайски колеги и блогери: за експерименти за биологични оръжия в Центъра в Ухан, за докарани в него с армейски самолет в края на октомври трупове за изследвания. Как е станал пробивът – не знам, възможно е някой филтър да се е повредил. Допускам също така, че труповете са били превозени без специални мерки за сигурност.
.
-------------------------------
Тук съм дал само някои от постовете на стената. Който иска да е информиран, би било добре да прочете и коментарите под тях и моите отговори, защото в тези дискусии се развенчават всякакви митове, неистини и откровени лъжи.
-------------------------------
.
Който иска да коментира, но настоявам да коментира като поне относително информиран, за което пускам и линковете.
Онова дрън-дрън, клъвнато от някой интернет-сайт или медийно изказване, което се сипе и тук безпощадно ще изтрия, а авторите му – ще блокирам. Най-малкото, защото на такива подобни коментари отговори са дадени – в постовете и в коментарите под тях.
Така че бъдете така добри първо да се информирате. И запомнете, че сложните проблеми нямат нито лесни, нито еднозначни отговори – такива са само в хорските представи. Пак ще повторя: в интерес на общественото здраве такива ПРЕДСТАВИ няма да допусна на стената ми!
.
Да, материалът е страшно много.
Но ако искаш да знаеш, трябва да се чете!
Много!
Не става с едно линкче или нещо дочуто по телевизията. За да си позволя да пиша и да съм компетентен по темата, аз изчетох три дебели учебника по медицина и вирусология, въоръжих се и с един речник на специализирананата терминолия и съм прегледал може би към хиляда научни статии. Заедно с друга информация от най-различни източници, вкл. и поверителна.
.
За невярващите пускам едно видео от среднощен Ухан, което получих през февруари и няколко дни се чудех дали да го постна.
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: само за хора със здрави нерви!
https://www.youtube.com/watch?v=opFCAWZHpzg
.
Пак ще повторя: пандемията е в началото си. Може би ще трае няколко години – три-четири до пет. Може пък да извадим късмет – вирусът да мутира в по-безопасна и щадяща форма.
Но със сигурност светът ще бъде неузнаваем след преживяното. И дай боже – по-човечен!
.
=====ПОСТОВЕТЕ=====
.
26.01.2020
Първи биологичен "Чернобил"?
КОЯ Е ЛАБОРАТОРИЯТА, ИЗПУСНАЛА "КОРОНАВИРУСА"?
***** Господ да ни е на помощ!
***** Вирусно-бактериалният център в Ухан ли?
***** Изглежда става дума за модифицирана и генно променена ЧУМА, което обяснява армейските кордони около градовете, вече стрелящи на месо по всички опитващи се да ги напуснат. Обяснява и вече достигналите 60 млн.души под строга карантина.

.
29.01.2020
УТРЕ ОБЯВЯВАТ СВЕТОВНА ТРЕВОГА!
*** Спешно заседание на кризисния Комитет на Световната здрава организация заради 2019-nCoV

.
01.02.2020
ЕПИДЕМИЯТА Е СГРАБЧИЛА 200 000 ДУШИ!
САМО В КИТАЙ! ЗАСЕГА...
Анализ, публикуван в авторитетното научно списание "The Lancet"

.
02.02.2020
КОРОНАЧУМАТА - КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ
***** И някои неизвестни факти освен съветите
Нямаме епидемия. Имаме пандемия (всеобхватна смъртоносна епидемия навсякъде).

.
03.02.2020
Официално за Корановируса: от суперспециалист, политик, съветник на немското правителство, директор на специализиран в тази област институт:
=="ИМАМЕ РАБОТА С МНОГО ОПАСНА ЧУМА!" ====

.
10.02.2020
Утре започва форумът на СЗО
КОРОНАЧУМАТА -
ЛОШИ НОВИНИ

.
13.02.2020
ВЧЕРА КОРОНАЧУМАТА ЕКСПЛОДИРА,
НАИСТИНА СЕ РАЗВИХРИ!!!
*** Дори фалшифицираната официална информация от вчерашния ден започна да втрещява и втриса
*** ЕС: само с декларации ли ще се бори?
*** Светът не е същият, но малко хора го разбират...

.
05.03.2020
Епидемията:
НА „НАЧАЛНИКА” ЛИ ДА РАЗЧИТАМЕ ИЛИ
ВЛАСТТА ЩЕ ЗАПРЕТНЕ РЪКАВИ?

.
14.03.2020
КАРАНТИНАТА КАТО "ТУКА ИМА -ТУКА НЕМА"

.
23.03.2020
Короначумата:
НЕМСКИТЕ УЧЕНИ И МИТОВЕТЕ
**** Давам информацията на световно реномирания немски институт "Роберт Кох"

.
30.03.2020
За медиците:
ЗАЩИТНО ОБЛЕКЛО - ПРОЦЕДУРИТЕ
***** И една препоръка към правителство и щабове

.
02.04.2020
Короначумата:
ОСНОВАТА ЗА ПЪРВИЧНИЯ ЩАМ - СЪЗДАДЕНА ПРЕЗ 2015 Г.
**** Първо САЩ, а после и другите западни държави налагат забрана за каквито и по-нататъшни изследвания и експерименти с този вид химерни (изкуствени) вируси заради опасност от пандемия при неволно изпускане или изтичане на информация за биологично оръжие **** А какво се е вършило в Китой зад кулисите през тези изминали пет години надали ще узнаем ****

.
03.04.2020
НАГЛОСТТА И САМООБРЕЧЕНИТЕ

.
07.04.2020
ЦИНИЗЪМ И ПОПУЛИЗЪМ
• Из Заповедта на здравния министър:

.
10.04.2020
КОРОНАЧУМАТА В СУПЕРМАРКЕТА
*** Триизмерен модел показва разпространеието

.
12.04.2020
ПАРИТЕ ЗА ЕПИДЕМИЯТА ОТ КОРОНАЧУМАНА – ЙОК
ПАРИТЕ ЗА СПАСЯВАНЕ ОТ ФАЛИТ НА БЪЛГАРИЯ - ??!

.
26.04.
Скандал:
ТИ ЗАСТРАШАВАШ ЦЕЛИЯ СВЯТ!
**** Тежки обвинения към СиДзинпин. Дължиш ни поне 150 милиарда евро

.
07.05.2020
4 част.
На фона на 3468 мъртви у нас - изцяло фалшиви данни
ЕПИДЕМИЯ И СТАТИСТИЧЕСКИ ИГРИ
**** По документи месеци наред у нас нямаше нито болни от Короната, нито умрели от нея. Защо?

.
14.05.2020
Извънредната обстановка:
ЗАПОВЕДИТЕ НА МИНИСТЪРА
* Какво разрешават и забраняват 4-те документа за мерките от днес нататък:

.
18.05. Тревога
КОРОНАТА СЕ ЗАВРЪЩА В КИТАЙ

.
06.07.2020
НЯМА ВТОРИ ПИК,
ИМА ЕСТЕСТВЕН ПРОЦЕС
**** Световни учени потвърдиха съобщеното от мен още през март: Ковид-19 се носи часове наред из въздуха!

.
10.09.2020
КОРОНАЧУМАТА

Короначумата
„Успехи” на правителството
.
По официалните данни по брой случаи България е на 81 място в света с 18 819 случаи
Обаче по брой мъртви скача напред и се класира на 60 място с 755 умрели.
.
Ако видим данните спрямо 1 млн. от населението, ситуацията изглежда много по-лоша.
Защото макар че по брой случаи сме на 101 място в света, по брой мъртви сме на 61 място.
И това е картината при крайно недостатъчно количество извършени тестове спрямо броя на населението – последни сме в Европа. След нас в света са Бразилия, Палестина, Ангола, преди нас - Френска Полинезия, Барбадос, Джибути.
.
Притеснителното е, че здравната система надали ще издържи при истинска вълна от заболели. Досега повалените от болестта медици са вече почти 1000 души и както върви, когато пандемията нахлуе, няма да има кой да работи в болниците.
.
МИЛИОН МЪРТВИ, НО ПАНДЕМИЯТА ТЕПЪРВА СТАРТИРА
.
Иначе пандемията едва сега се готви да стартира.
Въпреки че има милион мъртви (от които по над 200 000 в САЩ и Европа), образно казано Короначумата дори не е влязла в антрето, а засега е потропала на входната врата на дома.
.
Има някои малки държавици или обособени територии, които са тествали цялото си население по няколко пъти: Андора, Монако, Гибралтар, почти изцяло – Люксембург и Исландия.
В Андора досега Короната е спипала само 2% от населението, в Монако – 0.5%, в Гибралтар и Люксембург – по 1% и нещо.
.
Единици са държавите, които са отчели по-висок % заразени от населението, като арабски държави в Персийския залив са първенци: Катар е на първо място в света – 4.38%, Бахрейн – с 3.76%, Кувейт – 2.3%. (тези държави също тестват усилено и изпреварват редица от европейските)
В света средният процент на заразените е далече под 1%. Дори да се приеме, че на всеки регистриран заразен се падат по няколко безсимптомни носители, пандемията в момента е запалила мотора си и едва сега включва на първа скорост, за да потегли.
.
Данните сочат, че средно в света умира всеки 25-и човек, пипнал заболяването. За Европа и САЩ съотношението е средно един човек на всеки 30 до 40, в България – един на 25.
ПАЗЕТЕ СЕ!
**** бел : Знам, че мнозинството от хората не вярват в Короната или я подценяват.
Мислете си каквото искате, но абсолютно всеки, който си позволи да неглижира, омаловажава или отрича болестта на моята стена, ще бъде блокиран.
Компромиси с общественото здраве не правя!
Това е моя стена и проявете възпитанието да съобразите с някои изисквания тук, както постъпвате, когато сте на гости.

Снимка на Grigor Lilov.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Григор Лилов е като нашия Съчков20!Тези лъжи сме ги дискутирали отдавна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Още един лекар починал от коронавирус.

Продължавай де, през последното денонощие са починали още 300 българи. Давай поименно и с причината за смъртта.

Или те на са важни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вода за уста помага срещу коронавирус.

След 30 секунди и вирусът е изчезнал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване