Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 12 часа, Aumi написа:

Търсят се спешно доброволци за Ковид отделенията!

Алооу, има 30 000 000 000 пара, които аз и сънародници дадохме на Бойко Борисов! 30 000 000 000! Аз ходя на работа, не съм безработна бръмчалка като теб, която дращи по форумите от скука по цял ден.

преди 12 часа, ivottoshev написа:

След болницата в Златоград, която набираше дарения за маски, храна и дърва за огрев:

https://duma.bg/bolnitsata-v-zlatograd-tarsi-hrana-darva-za-ogrev-i-pari-za-maski-i-dezinfektanti-n225009

сега и болницата в Свищов открива дарителска кампания за печки и одеяла:

https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/207247-bolnitsata-v-svishtov-nabira-sredstva-za-kovid-otdelenieto-si

Какво става с парите от Европа за борба с Ковид? Усвоиха ли ги вече "правилните" хора?

Толкова сериозен проблем е тази настинка в очите на Бойко Борисов, че не е купил одеала за настиналите. По делата му го съдете, не по думите.

преди 11 часа, FusE написа:

всеки живот е еднакво ценен

Съдейки по "детските" и по пенсиите, живота на децата и старците в тази държава пет пари не струва. А хора, които не уважават подрастващите и старците, да ми дават наклон на оная работа, е връх на лицемерието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2781

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3297

• Радул

2926

преди 6 минути, Myanmar написа:

Съдейки по "детските" и по пенсиите, живота на децата и старците в тази държава пет пари не струва. 

Можеш да съдиш по каквото искаш, но пишем за Ковид инфекция и че за постигането на колективен имунитет който от своя страна е временен около 8 месеца, време в което ще бъде постигнат ще се дадат значителен на брой косвени жертви обективно погледнато всичко това не мисля че си заслужава. Всичко това е теория, още има много неизвестни за да се вземат решения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, gagodrago написа:

Мухобойко Борисов закъса и тръгна да тегли 5 000 000 000 нов дълг

Ще видим в болниците спирт и одеала от войнишкия резерв най-сетне Happy Joy GIF by SpongeBob SquarePants

преди 7 часа, badr написа:

повторно заразени са 30-тина души на 30 000 000.

Миро пак окапа.

Поредната му лъжа лъсна и пак ще се гърчи тая нощ.

преди 7 часа, Tiho написа:

За други хора не вярвам да е полезно

За хората в расо е много полезно. Ама никакви не се чуват.

MITROP12.jpg

преди 6 часа, Харалампиус написа:

болниците като общо не са натоварени, освен ковид отделенията, които се пълнят ненужно със здрави хора

Тоя PR с идете да помагате, защото е много тежко е нещо като "много ме мързи, ако не вярвате елате да копаете лозето вместо мен". Не знам на какъв идиотизъм почиват такива лозунги, но идиоти винаги ще се намерят, за да го ползват за доказателство, че НЕЩАТА СА МНОГО ЗЛЕ!!!

преди 6 часа, Дечко написа:

Значи е джентълменско да получават пари без да работят, а когато ги командироваха в Ковид отделения, отказаха и заявиха, че ще отидат срещу 500 лева на смяна?!

Лекарите са най-долното съсловие в България. По безочие ги задминават само политиците, но политиците поне се крият и не могат да те погледнат в очите. Който не е патил от лекар, нека ме замери първи с камък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на лекарите не им се работи с ковид, затова е този страшен призив за "липсата" на персонал.

а парите къде потънаха един Бог (бойко) знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, FusE написа:

пишем за Ковид инфекция

Болничната система, след месеците подготвяне и европейски милиони за усвояване, не е подготвена. Познат сценарий.

току-що, Mapuku написа:

на лекарите не им се работи с ковид, затова е този страшен призив за "липсата" на персонал.

На лекарите не им се работи. Имат сигурна работа, сигурни рушвети и властта да ти разсипят здравето, ако им кажеш нещо. На предната страница една починала онкоболна си го е изляла като предсмъртно писмо преди да умре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Myanmar написа:

Болничната система, след месеците подготвяне и европейски милиони за усвояване, не е подготвена. Познат сценарий.

Май не разбираш ситуацията, легла има, доктори няма, няма защото са в пряка среща с вируса и се заразяват значителна част от тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Myanmar написа:

Не само не е подготвена, ами е по- неподготвена отколкото беше март месец. Изглежда усвояването на известно количество средства, е създало други някакви ангажименти за хората, които трябваше да я подготвят, та не им остана време за нея. ъъъ... май и средства не останаха също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, FusE написа:

легла има, доктори няма

Айде стига вече. Пораснете.

Евростат: България е в първата десетка на ЕС по брой на лекарите на глава от населението

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/evrostat-bylgariq-e-v-pyrvata-desetka-na-es-po-broj-na-lekarite-na-glava-ot-naselenieto-1629997

България е на 20-о място в света по брой лекари на глава от населението, а в периода 2007 – 2013 г. е на 19-о място в света, измежду 188 държави.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_на_страните_по_брой_лекари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес чух за случай, когато пациентка с настинка е записана с коронавирус. Сигурно е било така, но как почива? Само на 42 е. Отива в болницата, от притеснение вдига кръвно, получава тромб и умира.  И сега се питам, защо се случва така. И се сетих преди двайстина години, когато се занимавах по-сериозно с културизъм и четях разни книги по въпроса. Та там се препоръчваше витамин C,  но с уточнението, че той съсирва кръвта. и когато разбрах за тоя случай се замислих, дане би пък това момиче ( за мен си е) да е прекалила с витамините заради всяваната паника? Аз вчера взех доста витамин Ц, доста лимон изядох, но вечерта усетих как почва да ме стяга около сърцето. Алкохол не съм пил. Та тия ще ни убият не с тоя коронавирус, а с мерките, които всеки почва да взема - предозира лекарствата и се стига до смъртни случаи! НМо в статистиката пише - с корона вирус. 

ПП: ПОнеже вчера сутринта ме стегна гърлото, а аз нямах аспирин, почнах с парацетамол, а преди това и един аналгин. Цял ден чайове, лимони, вит. Ц, но през нощтта чувствам как дишането ми спира и се сепвам. Както казах и болки около сърцето на моменти. Много ме хвана яд, че нямах аспирин. Днес на работа пак едва изкарах, прибрах се, аспиринче с чай от липов цвят и лимони за няма половин час нищо ми няма :) Не знам за кой път прилагам тоя трик, мисля тая година за трети, откак се появи коронавируса. Тоя път закъснях с аспирина и малко бях на тръни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Myanmar написа:

Който не е патил от лекар, нека ме замери първи с камък.

Няма да те замерям с камъни, но предпочитам да бъда честен и да си кажа, че чак да съм си патил от лекари, не мисля. Попадал съм на такива, които не са вършили работа, но го намирам за нормално. Във всяка една сфера, некадърниците и самозванците са повече от кадърните, и можещите, и поне според мен е нормално да е така и в здравеопазването. Но... в здравеопазването, дори некадърните лекари не са големия проблем. Проблема е в брутално нискоинтелигентното ръководство. То принуждава лекарите да търсят печалба, а не лечения. Много лекари роптаят срещу това и то отдавна, но не ги дават по никоя телевизия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Дечко написа:

некадърниците и самозванците са повече от кадърните, и можещите, и поне според мен е нормално да е така и в здравеопазването

Ти ме уби.

преди 59 минути, Ъндъртейкър написа:

тия ще ни убият не с тоя коронавирус, а с мерките

С масмедиите никога не е било толкова лесно да се управляват масите. Вярно е, има съпротива, но нещата се случват и с нея и без нея.

преди 59 минути, Ъндъртейкър написа:

Тоя път закъснях с аспирина и малко бях на тръни. 

Цял живот карам без лекарства и още не съм умрял. Не гледай телевизия и ще си оправиш поне психическото здраве. Днес един психолог точно това ми каза - за психическото здраве било важно да не се гледа много телевизия. Облъчването е пагубно за психиката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/stranata/2020/10/27/rekorden-skok-29-3-ot-testvanite-s-koronavirus-2243-sa-novite-sluchai-42-ma-sa-pochinali.467374

2243 и държавата си е отворена... продължава да няма логично обяснение защо в началото на годината при 40-50 заразени на ден ни затвориха с КПП-та, след което при 100 заразени на ден свалиха почти всички мерки, а при 300 казаха че няма да ги върнат и при 1000 заразени... Обадихме се на личната поради различни от ковид причини и ни каза "по-добре не идвайте щото не е спешно а тук в поликлиниката е ад"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, mitosandov написа:

https://www.dnes.bg/stranata/2020/10/27/rekorden-skok-29-3-ot-testvanite-s-koronavirus-2243-sa-novite-sluchai-42-ma-sa-pochinali.467374

2243 и държавата си е отворена... продължава да няма логично обяснение защо в началото на годината при 40-50 заразени на ден ни затвориха с КПП-та, след което при 100 заразени на ден свалиха почти всички мерки, а при 300 казаха че няма да ги върнат и при 1000 заразени... Обадихме се на личната поради различни от ковид причини и ни каза "по-добре не идвайте щото не е спешно а тук в поликлиниката е ад"

Бойко, каза, че минат ли 2500 заразени на денонощие - затваря държавата!

Стойте си вкъщи гладни и бедни, пък дано поне малко ви дойде акъла в главите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, badr написа:

Когато, ти се посочва пример в град с 57% антитела, това е пряко доказателство за изграден колективен имунитет.Трябва да се срамуваш до дъното на душата, задето трябва да ти обяснявам, че 43/57 = 0,754.,...Тоест от всеки един заразен не може да се зарази друг, а е налице прогресивно намаляване.

Първо , колективен имунитет срещу КОВИД никъде не е постигнат. :hush:

Това как ти интерпретираш процентите не е предмет на сериозните медици по света и у нас.

А и специално ти цитирах последни новини от Бергамо и Италия, които далеч не са успокоени и мерките са отново в тотално затягане. И разбира се, никой там дори не обелва дума за "колективен имунитет".

Второ , нямам абсолютно нищо от което да се срамувам, камо ли "до дъното на душата". Да му мислят тези с фейковете и спекулациите които си изсмукват от пръстите и всеки ден са опровергани .

:)

https://www.facebook.com/kalina.androlova/posts/4034199216596268

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Второ , нямам абсолютно нищо от което да се срамувам, камо ли "до дъното на душата".

Не те ли е срам,че си платена подлога на управляващите?Че по цял ден търсиш недоказани ,,жертви",да ги постнеш тук...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

Цитат

Щом има двойни стандарти за карантинираните контактни на болен от Ковид-19 и за някои инкубационният период е 10 дни, а за други 3 дни, значи цялата конструкция на мерките е фалшива. Тези мерки се налагат с цел всяване на страх и паника, тормоз на населението, контрол и ограничаване на свободата и улесняване на злоупотребата с огромни финансови средства.

Понеже няма приходи в бюджета за премиерските безразборни предизборни харчове, има 2 възможности – или да фалираме като държава, или да надписваме бройката на болните с Ковид-19, за да запълним дупката с пари от Брюксел. Андрешковски тарикаткъци са това, а Андрешковското управление на ГЕРБ възпроизвежда Андрешковци и ни превръща в държавата на малките бедни тарикати.

Антония Първанова

Това е истината, колкото и да не им изнася на някои хора.

изт.

П.П. За тези, които не знаят коя е д-р Първанова:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Антония_Първанова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Държавата на ГЕРБ прибра само за един ден над 350 000 лева печалба от тестовете за коронавирус! И докато Бойко Борисов се хвали, че България била отличник при справяне с кризата покрай вируса, по света правителствата отпуснаха маски, тестове и дезинфектанти напълно безплатно, разкри Narod.bg.

Докато ГЕРБ нагло лъже за похарчените пари в битката срещу Covid-19, властта не осигури безплатни тестове дори за най-бедните. А за онези, които трябваше да бъдат тествани втори път след прекарване на болестта, решението бе – няма нужда от тестове. Причината – сакън, да не се даде нещо без пари на народа.

Ето целия корупционен хаос, синтезиран в няколко изречения от журналиста Генка Шикерова, „насладете” се на безобразията на хунтата:

9038 теста в петък. 120 хил. лв. плаща държавата за тестове (по Борисов). Държавната цена е 60 лв. (НЗОК). Това би трябвало да значи 2000 теста, платени от държавата. За останалите 7038 се предполага да са платени по “пазарни” цени между 90-120 лв.

При надценка средно от около 50 лв. Това прави печалба от над 350 хил. лв. на ден.

Обсъждат се всякакви мерки, но не и как в условията на задълбочаваща се криза, държавата да ограничи надценките.

И не само, че не се мисли в тази посока, а Министерството на здравеопазването също ще сложи цена от 130 лв. за PCR без направление.

изт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

„Всеки ден влизам в COVID-зоната без маска, понякога слагам“, това обяви доц. Мангъров пред бтв в неделя. „Всички тези безсмислени мерки като носене на маски на открито показват безсилието на политиците и учените. Мисля, че тези правила са безсмислени, затова не ги спазвам. За да се спазва едно правило, то трябва да има смисъл, но правилата по принцип трябва да се спазват и затова нося маска в джоба си и затова мирише на джоб“, оплете се инфекционистът опозиционер, привърженик на стадния имунитет.

Цитат

Доц. Атанас Мангъров, началник на Детското отделение на Инфекциозна болница в София, не е влизал в COVID-сектора на лечебното заведение и не е известно да е участвал в лечението на заразени пациенти, хоспитализирани в СБАЛИПБ „Проф. Иван Киров“. Това се казва в отговор от Инфекциозна болница на въпроси на сайта Скенер.нюз, зададени на 16 октомври тази година. Според директора проф. Татяна Червенякова доц. Мангъров не е включен в екипите на първа линия, не е получавал и допълнителното възнаграждение от 1000 лева.

https://breaking.bg/obshtestvo/инфекциозна-болница-доц-мангъров-не-е-влизал-в-covid-сектора/?fbclid=IwAR1ZDBrJdPKAB8dAf-LyBfWcIH72LSc-F834rkhYwKADyAH4V7fd3NBFFMc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, miro20 написа:

Влизането без маска в ковид отделение е нарушение на протокола. Най-вероятно е влизал и в ковид отделението без маска.

Много ясно е че ще отрекат от болницата понеже все пак това е нарушение. 

Водещата нападна Мангъров по такъв начин, че да го изкара, като нарушител. Тя се държа зле и явно беше платена.  Водещата го питаше защо не е носил маска в автобуса, а самата тя неносеше маска. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

122899167_3938214886207287_2493760138154047291_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=gqeJ0iE2yDMAX-Q6nN7&_nc_oc=AQk7gjV8BDFxq8qAW7VPvlpEbZ_mI-x9Wbnn8fKKATMG5hYXrYukuz_LJN9RTZu8gpA&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=92038c0724ee627b7a0be2bee4aa28ad&oe=5FBCFE9F

преди 3 минути, sky1 написа:

Влизането без маска в ковид отделение е нарушение на протокола. Най-вероятно е влизал и в ковид отделението без маска.

Много ясно е че ще отрекат от болницата понеже все пак това е нарушение. 

Водещата нападна Мангъров по такъв начин, че да го изкара, като нарушител. Тя се държа зле и явно беше платена.  Водещата го питаше защо не е носил маска в автобуса, а самата тя неносеше маска. 

Мангъров е лъжец!

Изобличиха Мангъров в лъжа: Не бил влизал в отделение за лечение на болни от COVID-19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Aumi написа:

По-добре е да кажат че е лъжец от болницата, отколокото да потвърдят, че е влизал в отделението без маска. Все пак влизането без маска се води явно нарушение на протокола.

Важното е че преглежда пациенти даже и по домовете на хората и никой не е върнал.

Сега, ако един пациент е със сиптоми на Ковид 19 то личния доктор първо ще иска този пациент да си направи тест. За какви доктори говорим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ninov написа:

интересно колко са реално болните от ковид 19

https://fakti.bg/bulgaria/523145-romi-v-ambol-masovo-se-testvat-za-covid-19

Ромите нищо не правят без да им е платено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СЗО: Стратегията на колективния имунитет е неприемлива

Цитат

Според Организацията има прекалено много неизвестни за COVID-19

Колективният имунитет срещу коронавируса няма да проработи на този етап. Това обяви директорът на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус. Според специалиста прокарването на тази идея в някои държави е опасно. За да има стаден имунитет срещу даден вирус, налице трябва да е поне един от два фактора - работеща ваксина или достатъчно голям процент от населението с развит по естествен път имунитет. Засега нито едно от двете обаче не е факт.

https://nova.bg/news/view/2020/10/12/302167/сзо-стратегията-на-колективния-имунитет-е-неприемлива/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване