Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Как се стигна до кризата в здравеопазването

Психиатърът проф. Дроздстой Стоянов в предаването "Тази събота и неделя"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 26,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2572

• miro20

2110

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1737

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 4 минути, M.Николов написа:

Този вярно ли така се казва?:rolleyes:

Да, видях зор, докато изпиша правилно името му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мойра написа:

Как се стигна до кризата в здравеопазването

Психиатърът проф. Дроздстой Стоянов в предаването "Тази събота и неделя"

Цитат

И обратното, ако се намерят рационални и обосновани политики за овладяване на кризата и връщане към предишното нормално, 

Ми хубаво се надяваме, но нямало да има връщане към старото нормално, казва един тук... не знам как да го нарека, да кажат психиатрите за какво става дума. Ще ни въртят на шиш до откат.

https://de.euronews.com/2020/11/17/klaus-schwab-wir-konnen-nicht-zur-alten-normalitat-zuruckkehren?utm_source=news.google.com&utm_campaign=feeds_news&utm_medium=referral

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Естествено  ! Теб те интересува само да не се спомене нещо пряко или косвено лошо за "матушката" . :)

И реагирате независимо от повода или темата като ужилени. :) 

Някои пропагандисти, да не кажа фейкомети,  тук отдавна позабравиха Швеция

Щото "модела" тотално се провали.

Ето от любимия на тези пропагандисти сайт :

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/covid-krayat-na-shvedskiya-model?fbclid=IwAR2rHDj-_AilUtsJEA8YC_FOgqVcBWzTC-O7p3fhEnLuNLOKZU1x05YriXY

Нищо и няма на Швеция, спри да лееш крокодилски сълзи. Гледай кво става тука със суперздравната система на бабуините ГЕРБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Естествено  ! Теб те интересува само да не се спомене нещо пряко или косвено лошо за "матушката" . :)

И реагирате независимо от повода или темата като ужилени. :) 

Някои пропагандисти, да не кажа фейкомети,  тук отдавна позабравиха Швеция

Щото "модела" тотално се провали.

Ето от любимия на тези пропагандисти сайт :

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/covid-krayat-na-shvedskiya-model?fbclid=IwAR2rHDj-_AilUtsJEA8YC_FOgqVcBWzTC-O7p3fhEnLuNLOKZU1x05YriXY

Беларус, Мексико? Не е само Швеция. Мисля, че и Норвегия. Но не съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имунолог: Мръсният въздух води до усложнения от COVID-19

Цитат
Все повече имунолози намират връзка между замърсения въздух и усложненията, които настъпват в организма при COVID-19. Подобно твърдение идва на фона на поредицата от дни, в които българската столица се нарежда на челните места в света по опасен въздух. Днес София бе на първо място и изпревари градове в страни като Индия, Пакистан и дори Китай.

“Фините прахови частици се генерират от индустрии като химичната, въглеродната, стоманената. Те достигат до нашите алвеоли - най-фините структури на белите дробове, но също така е установено от учени в университета в Майн, Германия, че те полепват и по ендотела на кръвоносните съдове. Увреждайки едновременно ендотела на кръвоносните съдове и белите дробове, те създават един неблагоприятен терен, върху който стъпва вируса SARS, причинител на COVID-19. И на тази увредена, теренна основа е много по-трудно да се справим с този вирус. И без съмнение възпалителната реакция, която фините прахови частици създават, е една неблагоприятна база за развитието на вирусната инфекция, за това, че ние по-трудно можем да се справим с нея”, заяви в ефира на Нова телевизия имунологът проф. Мариана Мурджева.

По думите й около 15% от леталитета при COVID-19 е доказано, че може да бъде свързан с мръсния въздух и за съжаление ние живеем в нашите по-големи градове в България точно при такива условия, които подпомагат увреждането на нашите бели дробове и кръвоносната ни система.

Имунологът посочи още, че към момента няма категорични доказателства за голямата трайност на антителата, които изграждаме срещу коронавируса. По думите й повечето изследвания показват, че антителния отговор се задържа не повече от три месеца.

"Изграждането на имунитет с антитела и клетки, е един много индивидуален процес, който зависи от капацитета на нашата имунна система. Относно коронавируса - установено е, че такъв антителен отговор има, установено е и че при някои от преболедувалите антителата продължават и повече от три месеца, но също така е знайно, че някои не изграждат антителен отговор. Има и друг интересен момент - че антителата не са стожерите на поддържането на имунната реактивност срещу този вирус. Има мнение, има и доказателства, че клетките на имунната система са тези, които вероятно дават един по-продължителен и по-защитен имунен отговор. За съжаление там проучванията са много по-малко, защото изискват специализирани тестове, лаборатории. Но няма еднозначен отговор на това колко продължително трае имунитетът и кои са тези клетки, които са отговорни за нашата защита срещу вируса", добави тя.

Мръсният въздух е голям проблем, особено в големите градове, най-вече София.

Мъглата от няколко дни вони ужасно, кой знае какво попада в белите ни дробове с всяка глътка въздух.

Така е от години, но никой не предприема нищо.

Убедена съм, че тежкото протичане на КОВИД-19 се дължи в голяма степен на замърсения въздух.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Но не съм сигурен.

Не си я.

Добре че спомена Беларус.

Малко насоки :

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=434756214364890&external_log_id=2aa1befb-4071-453e-9b9d-0f1faa617a1c&q=radio svoboda - радио свобода

Същественото е накрая - при тоталитарните режими, да се провери статистиката е НЕВЪЗМОЖНО .

преди 1 час, Myanmar написа:

Алоу, хванахме те, че разпространяваш фейкомет. На никой му дреме, че сега си си харесал някакво друго линкче. Никой не ти гледа нито първия, нито втория линк, защото знаем, че си платен политически трол.

Затапен и унижен, както винаги. Изходът ще бъде винаги един и същ за теб.

Пак му е ср@л друг в гащите. Едно и също повтаря, няма акъл за повече.

Напълни темата със заплахи за смърт, сега се прави на вода ненапита. Миро Некролога, дето броеше мъртвите с мръсно самодоволство.

Хванал си ама не където си мислиш :)

Наврях ви официален руски медиен мастодонт. И се задавихте. Захълцахте :)

При теб отдавна никой не ти гледа нито линкове нито какво плямпаш.

Как го каза един глобален модератор  тук ?  - Някакъв дървен философ с много никове и патологии....

Айде бегай се лекувай , драги ....  Не си ми на нивото .

преди 17 минути, Belhor написа:

Нищо и няма на Швеция, спри да лееш крокодилски сълзи. Гледай кво става тука със суперздравната система на бабуините ГЕРБ.

Е колко нищо .. само ... цитирам от линка  :

С 230 514 заразени на 25 ноември (+ 4954) и 6555 починали (+ 55, от които 5000 души над 70 г.), в Швеция (10,3 млн. жители) вече има четири пъти повече починали, отколкото сред всичките 16-те млн. жители на скандинавските ѝ съседи (Дания, Финландия, Норвегия). “Ние сме на стръмен склон, който продължава да се издига”, предупреди от своя страна Тегнел във вторник по обществената телевизия SVT, призовавайки

да се “ограничат всички социални контакти”.

А другото от линка прочетохте ли го ?

Но силното възобновяване на епидемията в края на октомври породи съмнение в спорната стратегия на Тегнел. “Не виждаме никакво доказателство, че в момента има имунитет сред населението, което забавя разпространението на вируса”, призна той.

“Влошаваща се ситуация”

Признание за неуспех на министър-председателя Стефан Льовен, който пое нещата в свои ръце, миналата седмица предупреди неколкократно пред пресата, че “ситуацията се влошава” и за първи път реши сам да забрани събиранията на повече от осем души, което не е препоръка на здравните власти. “Не ходете във фитнеса, плувния басейн, библиотеката, не организирайте партита”, помоли той сънародниците си, особено младите, които от лятото са по-невнимателни. “Виждаме, че нашите препоръки вече не се спазват толкова много, със съжаление констатира премиерът, което ни принуждава да въведем повече безпрецедентни ограничения, за да прекъснем кривата (на пандемията). Трудно е, брутално, но необходимо”, обяви миналата неделя той във второто си обръщение към нацията от март насам.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След корона сигурно следва 

http://kino.dir.bg/film.php?id=8944

https://www.cinefish.bg/Chistkata-The-Purge-id32921.html

Веднъж на всяка година, в рамките на 12 часа, правителството на практика спира да действа и всички видове криминални дейности, включително и убийствата, биват легализирани. Никой не може да се обади на полицията, а болниците спират да работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Не си я.

Добре че спомена Беларус.

Малко насоки :

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=434756214364890&external_log_id=2aa1befb-4071-453e-9b9d-0f1faa617a1c&q=radio svoboda - радио свобода

Същественото е накрая - при тоталитарните режими, да се провери статистиката е НЕВЪЗМОЖНО .

Хванал си ама не където си мислиш :)

Наврях ви официален руски медиен мастодонт. И се задавихте. Захълцахте :)

При теб отдавна никой не ти гледа нито линкове нито какво плямпаш.

Как го каза един глобален модератор  тук ?  - Някакъв дървен философ с много никове и патологии....

Айде бегай се лекувай , драги ....  Не си ми на нивото .

Е колко нищо .. само ... цитирам от линка  :

С 230 514 заразени на 25 ноември (+ 4954) и 6555 починали (+ 55, от които 5000 души над 70 г.), в Швеция (10,3 млн. жители) вече има четири пъти повече починали, отколкото сред всичките 16-те млн. жители на скандинавските ѝ съседи (Дания, Финландия, Норвегия). “Ние сме на стръмен склон, който продължава да се издига”, предупреди от своя страна Тегнел във вторник по обществената телевизия SVT, призовавайки

да се “ограничат всички социални контакти”.

А другото от линка прочетохте ли го ?

Но силното възобновяване на епидемията в края на октомври породи съмнение в спорната стратегия на Тегнел. “Не виждаме никакво доказателство, че в момента има имунитет сред населението, което забавя разпространението на вируса”, призна той.

“Влошаваща се ситуация”

Признание за неуспех на министър-председателя Стефан Льовен, който пое нещата в свои ръце, миналата седмица предупреди неколкократно пред пресата, че “ситуацията се влошава” и за първи път реши сам да забрани събиранията на повече от осем души, което не е препоръка на здравните власти. “Не ходете във фитнеса, плувния басейн, библиотеката, не организирайте партита”, помоли той сънародниците си, особено младите, които от лятото са по-невнимателни. “Виждаме, че нашите препоръки вече не се спазват толкова много, със съжаление констатира премиерът, което ни принуждава да въведем повече безпрецедентни ограничения, за да прекъснем кривата (на пандемията). Трудно е, брутално, но необходимо”, обяви миналата неделя той във второто си обръщение към нацията от март насам.

Май си презобил днеска. Хептен изтрещяли ги дрънкаш. Ниво ала бала... Бе ти си дефиниция за абсолютната нула бе! 😆 Пак задъвкахте шведската дъвка, а шведите и хабер си нямат че били зле.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един български лекар за коронакризата, здравеопазването и други неща

Spoiler

НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩА

размисли и страсти по повод Ковид 19

Преди да ме обесите публично, искам да кажа, че всеки ден обличам гащеризони по няколко пъти и после бъхтам с линейката из Софето и областта, докато намеря къде да стоваря поредния лек/среден/критичен случай след порция скандали в съответната болница. Управлявал съм 50-60 човека на дежурство, работил съм в разнебитена линейка. Лекувал съм министри и прости овчари, натовски полковници и неграмотни цигани, дипломати и прошляци. Работил съм в бившата най – престижна болница в България и на майната си по границата. Спасявал съм животи и са ми умирали в ръцете. Включвал съм венозни пътища по време на бясно каране към София и съм пукал вени в стационара. Благодарели са ми със сълзи на очи и са ме проклинали. Аз съм просто един спешен медик в България. И това е моето мнение.

1. Лабораторен експеримент.

Знаете ли, че преди година, някъде по това време, имаше едно събиране на най – важните клечки на Земята? Семинарче. Темата е нещо от сорта „поведение при вирусна пандемия“. Организатори са Бил и Мелинда Гейтс. Аха, същия Бил Гейтс. Познайте какво става няколко месеца след това.

Знаете ли, че всички вирусолози се чудят на поведението на Ковид19? Нормалните природни коректори на популацията атакуват най – уязвимите цели – бебета/деца и стари индивиди. Логиката е проста: убивайки малкото, убиваш и бъдещото му поколение. Елиминираш 1 индивид, но всъщност загубата е 2-5. Ефективна аритметика. А Ковид19 търси едни особени дефектни рецептори и когато ги намери, активира каскада от реакции, които водят до смърт или до хронични усложнения, които след време водят до… смърт. Такива рецептори има при стари индивиди и/или увредени (хронично болни). По тази причина децата дори не разбират, че са болни от Ковид19, младите карат „някаква настинка“, а старите и/или хронично болните умират. Човек ще си помисли, че световният елит е решил да се отърве от старите негодни хрантутници и да останат само младите здрави роби. Интересно, а?

1. Мангъров е прав…

В България е доц. Мангъров, по света има най – различни имена и все са видни вирусолози (не тези от държавните агенции, а от независимите институти и университети). Само си помислете за момент логично: кой според вас е по – компетентен за реакция в една сериозна вирусологична ситуация – специалистът вирусолог, началник детска клиника в най – голямата българска инфекциозна болница или коремният хирург под пагон, или зависимият от правителството „епидемиолог“?

Да видим какво каза „Мангърчето“ :

– „Тоталната изолация пролетта е глупост, нищо не правим, само отлагаме бума на заразяването, лятото вирусът ще изчезне, есента ще има пик, всеки ще се зарази.“

Ами той май позна, бе?! Е, лятото не изчезна съвсем, което изненада всички, освен тези, които подозираха, че това не е нормален коронавирус. До този момент (24.11.2020) някъде 45% от направени тестове са положителни, като сметнем 70% акуратност на теста в перфектния вариант, 50-60% за реалните условия, значи едно 75% е по – точното число. Още малко и сме всички…

– „Тези маски не вършат никаква работа, начинът по който се носят всъщност повече вреди, отколкото помага“

Т.Е.З.И. маски!! ТЕЗИ МАСКИ!! ТЕЕЕЗИИИИ маски!! Парцалът, който са ви избродирали в някой китайски цех, ви пази от коронавирус (и всякакви вируси) толкова, колкото пердето ви пази от комари. Нормалните (стари) хирургични маски, които изчезнаха отдавна, имат около 50% механична бариера. Високият клас маски имат 90-98%. Дори и те не спират напълно. И това е при правилно носене. Елементарен тест дали носите маската правилно – запотяват ли ви се очАлата, значи все едно сте без маска. Единственият начин 100% да сте предпазени, е да облечете скафандрите със собствена кислородна уредба и положително, спрямо атмосферното, налягане. Да, ония смешните оранжевите. Знаете ли, че 99% от заразените медици са били с маски и „шлемове“ на работа? И около 70% от пациентите? Айде в България по – скоро 40-50%.

– „Вирусоносител не значи болен, хората без оплаквания да не се ограничават, тези с леки симптоми вкъщи, тези с тежки симптоми в болница

Те точно това е стратегията, която приложиха повечето разумни страни. След първоначален пик на заболеваемост, се наблюдава едно относително стабилно плато. И евентуално спад. Без психози, без облъчване по медии. Интересно, а?

1. …и Мутафчийски е прав.

Всички яко ще умрат

Човекът има информация. За положението в здравната ни система. А то се описва с една дума – „шок“. За лаиците това е състояние на неадекватно психомоторно поведение, за нас е нещо съвсем друго. И като видим такова нещо, се разделяме на два вида – едните чакат шокът да стане необратим и да настъпи екзитус леталис, другите опитват реанимация и евентуално спасяват пациента. Повечето от пациентите (и част от лекарите) дори не подозират колко зле са всъщност нещата. Ето един пример:

Знаете ли, че от години няма достатъчно реаниматори в България? Почти всички колеги работят на по 2-3 места (вземайки пари като за 1,5 в най – добрия случай). Т.е. системата няма никакви резерви, защото хората, които трябва евентуално да дават извънредни смени… вече дават извънредни смени. И вече са прегорели. Допълнителното натоварване ги срива. Буквално. Медиците, особено в България, сме абсолютно рисков контингент за тази инфекция. А когато няма кой да лекува, пациентите са оставени на произвола на съдбата. Генералът знаеше това пролетта. Затова беше толкова уплашен. Затова толкова настояваше за стриктна карантина. Защото се надяваше управляващите да изработят протокол за управление на кризата. И като видя, че нищо такова не се случва, се оттегли тихо с достойнство. И остави празноглавците да се бият по гърдите и да плещят глупости. Тук май вече не е интересно. Кой е виновен ли? Ще вметна едно лирично отклонение:

НИКОГА няма да забравя как ’90 години медиците протестираха за нормално заплащане и условия на труд. И понеже нямаха право на ефективна стачка (както и сега), баща ми ходеше със закачена на ревера лентичка. И как им се подиграваха хората. Какво пък се правят толкова на важни? Нали са длъжни? Аз да не би да вземам голяма заплата? Я да си налягат парцалите! И прочее…

НИКОГА няма да забравя как 2000 г. участъковите лекари ( и не само) протестираха срещу започващата реформа. Казваха, че това ще срине доболничната помощ, че опитът в Англия и САЩ е показал, че тази система е прекалено комерсиална, а здравеопазването е социална услуга (разбирай непечеливша). Пак имаше подигравки и бой с пръчки. След няколко години имаше протести на болнични заведения, че не могат да функционират по този начин… И после спряха да функционират. Тези, които помнят какво е било и какво е сега, да си помислят кой е бил крив и кой прав. А на въпроса „Кой е виновен?“, отговорът е „Вие“. Да, всички вие, които тогава (и сега) подиграхте и отритнахте най – ценните си хора, принудихте ги да емигрират или да се корумпират, вие сте си виновни, че го позволихте и продължавате да го позволявате. Каквото си посяхте, това и жънете сега. И да, аз също ще бъда жертва на системата, както и много невинни, но както е казано, покрай сухото гори и мокрото. Край на лиричното отклонение.

1. Дай му на простака власт и му гледай сеира“

Това ми е „любимата“ поговорка, почти колкото „преклонена главица сабя я не сече“. Само за сравнение – „Всеки народ си заслужава управниците и съдбата“ и „По – добре един ден като лъв, отколкото сто години като овца“. Няма какво повече да коментирам, вижте само последното обръщение на шведския премиер към нацията и на нашия… не знам как да го нарека. Няма как да очакваш от ограничен човек да направи нещо дълбокомислено, особено ограничен подчинен човек. Казвам го като бивш началник. Такива хора и до тоалетна да отидат, пак питат и искат разяснение. И понеже доста сравняват бай Тошо (Бог да го прости) с баце Бойко… Знаете ли каква е разликата? Единият знаеше, че е простоват и не разбира фините неща, затова експертните комисии бяха от… експерти. Другият знае, че е прост и не разбира от фините неща, затова експертните комисии са от… калинки, демек по – прости. Но пък сеир има, нали? Не знам дали е интересно. На мен лично не.

1. Заключение

Ще дам няколко примера по света, но не и у нас, как хората се справят с коронакризата:

Беларус

Абсолютно отричане на коронавируса, доскоро имаше дори забрана да се споменава по медиите за пандемия. И което е много странно, липсват данни за измрели хора по стълбите на болниците заради претоварване на здравната система.

Швеция

Леко лирично отклонение – познавам двама шведи и един финландец. Смея да твърдя, че са страшно практични хора, направо брутални. Затова изобщо не ме учуди факта, че когато главният им епидемиолог излезе по медиите и каза: „Хора, има нов вирус, всички ще се заразим, някои ще умрат. Препоръчваме ви това и това, не правете това, вярваме във вас, не правете глупости“, шведите вдигнаха рамене и приеха нещата. И не правеха глупости. Повечето. Преди да кажете, че са някакви изтрещели некадърни пияници, които не знаят къде се намират и какво правят, погледнете данните на Евростат за икономическите, социални и здравни параметри на Швеция. После погледнете нашите. Или по – добре недейте. Пък си помислете дали са некадърници, знаят ли къде какво правят или не. За изтрещелите пияници сте прави.

Австралия

Знаете ли, че австралийците си затвориха границите и въведоха тотална карантина на влизащите в страната? Имаше масово тестване и заключване за няколко седмици. После заключването се вдигна, но карантината на новопристигналите остана. Макар и не толкова стриктна. Резултатът е почти пренебрежимо разпространение на инфекцията. Вярно, че са някакъв остров на г3за на географията. Вярно, че са реално третата най – богата страна в света (злато, диаманти, нефт). Ама все пак…

Китай

В началото на епидемията, китайците реагираха по протокол, макар и със закъснение. Направиха нещо, което практически друг не може да го направи – отцепиха многомилионен град, затвориха всички по домовете, застрелваха (да!) бегълците, построиха няколко мегаболници буквално за дни и ги подсигуриха с персонал (нещо подобно се надяваше да направим и тук ген. Мутафчийски). Така предотвратиха сериозен бум на инфекцията и в момента имат малки огнища, които дори не си заслужава да се обявяват. Карат на принципа масово тестване – здравите на работа – болните вкъщи – тежките случаи в болница.

– България

„Господи, помилуй“ (3 пъти). Нямам какво повече да кажа за ситуацията у назе.

Айде, сполай ви.

Димитър Шандурков

изт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Георги Йорданов към здравния министър: Не прехвърляйте отговорности на неподготвени местни структури, задълбочавате кризата

https://bstv.bg/news/georgi-iordanov-km-zdravniia-ministr-ne-prekhvrliaite-otgovornosti-na-nepodgotveni-mestni-strukturi-zadlbochavate-krizata?fbclid=IwAR2i8ioohJdNqljXxWt46fCzhSBLFlorBl6iuTm8hP5tFG5XJBtxmNQc7ms

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Belhor написа:

Георги Йорданов към здравния министър: Не прехвърляйте отговорности на неподготвени местни структури, задълбочавате кризата

https://bstv.bg/news/georgi-iordanov-km-zdravniia-ministr-ne-prekhvrliaite-otgovornosti-na-nepodgotveni-mestni-strukturi-zadlbochavate-krizata?fbclid=IwAR2i8ioohJdNqljXxWt46fCzhSBLFlorBl6iuTm8hP5tFG5XJBtxmNQc7ms

Нищо не могат да направят, най-много да увеличат съществуващия хаос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Belhor написа:

Май си презобил днеска. Хептен изтрещяли ги дрънкаш. Ниво ала бала... Бе ти си дефиниция за абсолютната нула бе! 😆 Пак задъвкахте шведската дъвка, а шведите и хабер си нямат че били зле.

Не ме гледай мен :)  Наврях ви един от любимите дачкови червени сайтове, че да не кажете че е  фейк :)  

С цитати как Швеция е ... " има четири пъти повече починали, отколкото сред всичките 16-те млн. жители на скандинавските ѝ съседи (Дания, Финландия, Норвегия). ,,"

".....Не виждаме никакво доказателство, че в момента има имунитет сред населението, което забавя разпространението на вируса”, призна той.

“Влошаваща се ситуация”

Признание за неуспех на министър-председателя Стефан Льовен, който пое нещата в свои ръце, миналата седмица предупреди неколкократно пред пресата, че “ситуацията се влошава” и за първи път реши сам да забрани събиранията на повече от осем души....

"

Щом главния епидемиолог на Швеция и мин. председателя Льовен са за теб .... "кръгла нула" , аз няма какво да кажа.... :giggle1:

Някой наистина е "презобил " :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Не ме гледай мен :) 

Бе то и аз не искам да те виждам, ама се навираш все където си най- некомпетентен. Не че в нещо си компетентен де.

Шведския премиер казал "ситуацията се влошава" и група кретени изригват: "Швеция се срина!!!" "Измряха!"   Еййй сън не ви хваща от мерак, непокорните да измрат! Или поне да успеете да излъжете някой, че измират.  Жалки дребни душици, като воеводите си Тиквьо и Пикльо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, miro20 написа:

Щом главния епидемиолог на Швеция и мин. председателя Льовен са за теб .... "кръгла нула"

Ти не се ли умори да лъжеш кой какво уж си мислел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Belhor написа:

Бе то и аз не искам да те виждам, ама се навираш все където си най- некомпетентен. Не че в нещо си компетентен де.

Шведския премиер казал "ситуацията се влошава" и група кретени изригват: "Швеция се срина!!!" "Измряха!"   Еййй сън не ви хваща от мерак, непокорните да измрат! Или поне да успеете да излъжете някой, че измират.  Жалки дребни душици, като воеводите си Тиквьо и Пикльо!

Ти прочете ли цитата ?  Подчертаното ??

преди 9 часа, Myanmar написа:

Ти не се ли умори да лъжеш кой какво уж си мислел.

Цитирам и ви гледам сеира :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега...на фона на цялата какафония в държавата,заради коронавируса...с маски,без маски...днес затваряме,утре отваряме...часови пояси...нощен режим на вируса...Имам няколко въпроса към по-запознатите....все пак сме във форум...
-Защо в здравеопазването се наляха и се наливат средства от държавата...а болниците ни приличат на бомбоубежища,на крематориуми...на всичко друго,но не и на болници?
-Защо държавата и болниците ,въпреки че всеки работещ си плаща осигуровките ,не може да му осигури лечение?
-Как стана така,че едни "лекари" вземат 50 000 лв заплата...а няма персонал в болниците?
-Как стана така,че по документи има един брой места за болни,а реално е съвсем друг?Кой печели от това и какъв е бил контрола?
-Защо държавата ни отделя средства,за здравеопазване през последните 10-15 години,в размер приблизителен до половината ни външен дълг,а после болните излизат виновни,че са си дали здравето за тази държава,плащали са си за това и сега ходят да търсят лекар....?

-Един бегъл поглед,без да влизам в подробности,и без претенции за абсолютна точност показва това:

"През 2020 г. за Националната здравноосигурителна каса са осигурени 394,7 млн. лв. допълнителни средства за разходи и трансфери спрямо закона за 2019 г. Днес правителството одобри бюджета на НЗОК, който влиза за обсъждане в парламента.

Предвидени са 4 744 704,9 хил. лв. приходи и трансфери. Разчетените средства за здравноосигурителни вноски са в размер на 3 107 134,2 хил. лв., което представлява увеличение с 264 880,0 хил. лв. в сравнение със същите през 2019 г.

Трансферите за здравно осигуряване за 2019 г. са разчетени с ръст от 139,0 млн. лв. спрямо 2019 г., който се дължи на промяна в размера на пенсиите, от увеличение на минималната работна заплата и ръста от 5 на сто от осигурителния доход, върху който държавата внася здравни вноски за безработните, децата, социално слабите и др.

За неданъчни приходи са предвидени 20 571,2 хил. лв., което е с 811,4 хил. лв. повече спрямо заложените през 2019 г.

За медицински дейности са предвидени 2 850 282,6 хил. лв., за дентални дейности – 179 800 хил. лв., за лекарствени продукти – 1 243 800,0 хил. лв."

И това без последните отделени средства....

И едно лично мнение,за хората от третата възраст...Къде сте тръгнали бе,хора!?Какво не разбрахте-че има вирус,който засяга точно вас и вие сте най-уязвими?Не разбрахте ли ,че кварталните партита по пейки от сутринта вредят не само на вас ами и на останалите?Не разбрахте ли,че часовете са определени за пазаруване,а не за клуб на пенсионера по магазините?Аз също съм в тази категория-над 50...Изкарах вируса без абсолютно никакви симтоми,с леко главоболие-бърз тест положителен+PCR такъв..Нямаше да разбера,че съм положителен...Проверка всеки ден от органите, дали спазвам карантината-идва автомобила с проверяващи,звънят, показвам се няма проблем.Пред входа на пейките-10 човека -виждат автомобила,пръскат се..и след 5 минути всички с маски...Кого заблуждавате хора,нали заради вас е всичко!!??

p.s.

Да помоля тоя, с предния пост,да не ми излиза с номера Мангъров,Русия и фалиралия социализъм...И ако не е разбрал-преди да почне да пее,трябва да се научи да лети...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Proshark написа:

Да помоля тоя, с предния пост,да не ми излиза с номера Мангъров,Русия и фалиралия социализъм...И ако не е разбрал-преди да почне да пее,трябва да се научи да лети...

преди 1 час, Proshark написа:

.все пак сме във форум...

:giggle1:

т.е. форум сме, ама искаш си "правилните отговори" които на теб ти допадат

:getout:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко реши: Само 1 вносител ще доставя ваксините за Covid-19… Всички доктори, аптеки и болници, ще минават през него

November 25, 2020
%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%

Фармацевтичният олигах и любим бизнесмен на ГЕРБ – Кирил Домусчиев, получи монополни права да внася ваксината срещу корона-вирус.

Това стана с преходните разпоредби на постановлението за новите мерки, гласувани днес.
Мотивите са, че е възможно покрай истерията, да нахлуят “много ментета”, и за да се предпази населението, е нужна “професионална организация”.

Депутат от ГЕРБ коментира, че у нас няма друг толкова голям специалист във фармацията като Домусчиев, и държавата ще ползва експертните умения на него и екипа му.
Очаква се България да внесе около 12 милиона ваксини – 2 пъти повече от населението ни, като това се оправдава с “европейски изисквания”. Защо обаче Бойко не е уведомил ЕС, че имаме 6 милиона население, започва да става ясно. Домусът ще направи по-голям оборот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, gagodrago написа:

Бойко реши: Само 1 вносител ще доставя ваксините за Covid-19… Всички доктори, аптеки и болници, ще минават през него

November 25, 2020
%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%

Фармацевтичният олигах и любим бизнесмен на ГЕРБ – Кирил Домусчиев, получи монополни права да внася ваксината срещу корона-вирус.

Това стана с преходните разпоредби на постановлението за новите мерки, гласувани днес.
Мотивите са, че е възможно покрай истерията, да нахлуят “много ментета”, и за да се предпази населението, е нужна “професионална организация”.

Депутат от ГЕРБ коментира, че у нас няма друг толкова голям специалист във фармацията като Домусчиев, и държавата ще ползва експертните умения на него и екипа му.
Очаква се България да внесе около 12 милиона ваксини – 2 пъти повече от населението ни, като това се оправдава с “европейски изисквания”. Защо обаче Бойко не е уведомил ЕС, че имаме 6 милиона население, започва да става ясно. Домусът ще направи по-голям оборот.

фейкомет :)

чудислав, 25.11.2020

Източник: https://write.as/4udoslav/domuschiev-poluchi-izkliuchitelni-prava-da-vnasia-vaksinata-sreshchu-covid-19

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

Не ме гледай мен :)  Наврях ви един от любимите дачкови червени сайтове, че да не кажете че е  фейк :)  

С цитати как Швеция е ... " има четири пъти повече починали, отколкото сред всичките 16-те млн. жители на скандинавските ѝ съседи (Дания, Финландия, Норвегия). ,,"

".....Не виждаме никакво доказателство, че в момента има имунитет сред населението, което забавя разпространението на вируса”, призна той.

“Влошаваща се ситуация”

Признание за неуспех на министър-председателя Стефан Льовен, който пое нещата в свои ръце, миналата седмица предупреди неколкократно пред пресата, че “ситуацията се влошава” и за първи път реши сам да забрани събиранията на повече от осем души....

"

Щом главния епидемиолог на Швеция и мин. председателя Льовен са за теб .... "кръгла нула" , аз няма какво да кажа.... :giggle1:

Някой наистина е "презобил " :) 

Голямо повтарене на тази Швеция, сега гледам всичко работи, само са ограничили по 8 човека на една маса.

https://dariknews.bg/novini/sviat/stiagat-shvedite-po-8-dushi-naj-mnogo-na-edno-miasto-2248650

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, acnekt написа:

Голямо повтарене на тази Швеция, сега гледам всичко работи, само са ограничили по 8 човека на една маса.

Вижте в Гугъл с думи "Швеция ковид". Троло20 може и да търси трупове, но само весели хора излизат, които на всичкото отгоре живеят. Той няма как да го разбере, защото гние и иска и останалите да са като него.

https://www.google.com/search?q=ковид+швеция&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiRzrnCxqftAhVjx4UKHRLuA6IQ_AUoAXoECAsQAw

52999295_303.jpg53651162_303.jpg53213774_101.jpga590173ca2df77a66572f20256325627.jfif768x432.jpg?_=1587479519kungstradg-rden-2560839047.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

Вижте в Гугъл с думи "Швеция ковид". Троло20 може и да търси трупове, но само весели хора излизат, които на всичкото отгоре живеят. Той няма как да го разбере, защото гние и иска и останалите да са като него.

О да, снимки много ... от лятото и пролетта :)  Та нали точно това се оказа провала бре.

Виждаш ли как сам се изложи пак :)

А аз само цитирах главния епидемиолог на Швеция и мин. председателя Льовен .

:) Гърчи сеееее

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Александър Йорданов: 16 дни съм на легло с КОВИД-19, бях на кислородно дишане.

Е какво искаш? Да се разплача или да викам БРАВО! Нали не те оставиха на стълбите да пукнеш без кислород! Вероятно си в ВМА ти си от "богопомазаните" с 4 сестри и лекари около тебе нали? А за другите хорица, няма легла няма билница, няма лекар няма сестра. Бил на кислородно дишане. Да беше пукнал все тая. Тъкмо да има един депутат умрел в България. Певецът си отиде човека на 56 години. Ама мърши като тебе трябва да живеят нали? В@шата м@м@@!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване