Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Belhor написа:
преди 11 часа, miro20 написа:

А къде има задължително ?

Австралия

Ако визираш изискването на някаква авиокомпания пътниците да имали ваксина, това не е официално "задължително в Австралия" , а частно решение.

Относно мангъровите глупости и "свободата на словото"  :

https://www.facebook.com/toma.pojarliev.7/posts/2752390171640953

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 26,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2589

• miro20

2124

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1751

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

преди 28 минути, miro20 написа:

Ако визираш изискването на някаква авиокомпания пътниците да имали ваксина, това не е официално "задължително в Австралия" , а частно решение.

Относно мангъровите глупости и "свободата на словото"  :

https://www.facebook.com/toma.pojarliev.7/posts/2752390171640953

Визирам да вземеш да се гръмнеш вече, че съвсем изпростя , Кукумициро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

И пак ли Бойко и правителството са виновни за случващото се в болниците и за отношението към пациента?

Да!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

И пак ли Бойко и правителството са виновни за случващото се в болниците и за отношението към пациента?

Ако предходните месеци не са взели мерки (а те не взеха мерки) е нормално да се стигне до там. Също така, от 10-12 години те са на власт и би трябвало вината да е тяхна от "реформата" в здравето. Всяка година бюджет на касата от 5 млрд. които потъват. Личните лекари всеки месец взимат по около 5-10 хил. лв., а какво реално правят?! Сега дори не преглеждат болните. 

Така че, да, голяма вина има правителството. Те носят отговорността. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес се издават направления за безплатни PCR

Цитат

От днес трябва да заработи системата, която позволява на личните лекари да издават електронни направления за безплатни PCR тестове на своите пациенти, съобщаав БНТ.

По оптимизацията ѝ работеха 30 фирми, но стартът ѝ се забави.

Досега джипитата имаха право да издават само хартиени направления след снемане на анамнезата на пациента. От днес ще могат да го правят и електронно при наличие на поне два симптома за COVID-19.

Дано системата заработи нормално, въпреки че аз се съмнявам това да се случи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Lumberman написа:

Ако искаш да се разходим до някоя болница? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ostavime написа:

Ако предходните месеци не са взели мерки (а те не взеха мерки) е нормално да се стигне до там. Също така, от 10-12 години те са на власт и би трябвало вината да е тяхна от "реформата" в здравето. Всяка година бюджет на касата от 5 млрд. които потъват. Личните лекари всеки месец взимат по около 5-10 хил. лв., а какво реално правят?! Сега дори не преглеждат болните. 

Така че, да, голяма вина има правителството. Те носят отговорността. 

Много точно казано! Но това могат да го разберат нормалните хора, а не тролове, или далавераджиите (виждайки само червено) които са обвързани с Герб по някакъв начин, и падането от власт на Герб, означава неприятности и за тях!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Belhor написа:

Визирам да вземеш да се гръмнеш вече, че съвсем изпростя , Кукумициро.

Добре, разбрах  че не можеш да покажеш къде има задължително ваксиниране.

:hush:

преди 34 минути, Hristo52 написа:

виждайки само червено

Ех ех ... я виж каква тъжна новина за теб... оня дето го кълнеше Ал Йо се подобрявал, а освен него още един твой любим - Антон Тодоров, и той взел че прекарал ковид-а

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=993528821171211&id=100015423071226

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, adersa написа:

Като гласувате за каракачанки дето харчат нашите  пари 

Така ще е

Защото хората имат комунистическо мислене и продължават да гласуват за партии, а не за хора. И в тази тема и за Боко тиквата, основният им аргумент, като им кажеш, че ги управлява идиот е "аа, не искаме червени, нека ни е зле".

преди 2 часа, Мойра написа:

От днес се издават направления за безплатни PCR

Дано системата заработи нормално, въпреки че аз се съмнявам това да се случи.

Аз получих безплатно преди седмица.

преди 4 часа, Aumi написа:

Не, Великденския заек е виновен за хала на държавата haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Добре, разбрах  че не можеш да покажеш къде има задължително ваксиниране.

:hush:

Ех ех ... я виж каква тъжна новина за теб... оня дето го кълнеше Ал Йо се подобрявал, а освен него още един твой любим - Антон Тодоров, и той взел че прекарал ковид-а

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=993528821171211&id=100015423071226

Казах ти да се гръмнеш бе, не да ме цитираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Myanmar написа:

Не, Великденския заек е виновен за хала на държавата

Сега по новините това разправят за американците. Дето очакват пореден бум на заразени.

Тръмп ги помолил да спазват мерките за деня на благодарността, да не пътуват и т.н. ама те не.. пътуват си хората, обикаляли роднини... все хубави неща.

Е , "помолването" не го броим за мярка , нали ? :) 

Че и тук ББ се молеше и умоляваше... ама... първо го псуваха какви строги мерки имаме, после че не вземал никакви.

преди 6 минути, Belhor написа:

Казах ти да се гръмнеш бе, не да ме цитираш.

Добре де, рзбрах за втори път че нямаш пример къде по света ваксинирането официално е задължително.

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

...къде по света ваксинирането официално е задължително. :)

Защото,ако го направят официално,като започнат да мрът масово хората от ваксината,ще трябва държавата да е виновна.Така ще се измъкнат от отговорност.Сега лъжат,че хората умирали само от коронавируса,после ще сменят тактиката на ,,умират защото нямали ваксина".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Защото,ако го направят официално,като започнат да мрът масово хората от ваксината,ще трябва държавата да е виновна.Така ще се измъкнат от отговорност.Сега лъжат,че хората умирали само от коронавируса,после ще сменят тактиката на ,,умират защото нямали ваксина".

Очевидно етапите при въвеждане на дадена ваксина, и защо изискват толкова време и стъпки,  нищо не ти говорят :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Hristo52 написа:

Изследваха имунитета на безсимптомни носители на коронавируса – ето какво откриха експертите.

Не можело да се създаде имунитет а? Според  "видни специалисти!"

Според мен това е поредната манипулация за всяване на страх и паника сред хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мойра написа:

Според мен това е поредната манипулация за всяване на страх и паника сред хората.

Безсимптомните имали по силна имунна реакция от другите заразени, и ти видя в това "всяване на шокиращ страх и паника" ????

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Мойра написа:

Виждам вече психологически изменения в теб в следствие на КОвид. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко това ,което съм прочел ,мисля че могат да се направят следните изводи: Вирусът разпространявайки се по въздуха , когато попадне в очите влияе на клетките на лигавицата и се получава конюктивит,когато попадне в носа влияе на  рецепторите на обонянието и то се губи,когато попадне в устата влияе на рецепторите на вкуса и той се губи . Слизайки надолу предизвиква суха кашлица , която според мен трябва по всякакъв начин да се потиска, защото може да предизвика раздразнение на лигавица и вирусът да попадне в кръвта и да се появят съсиръци  водещи до инсулт и инфаркт ,трябва според мен да се взима профилактично аспирин или друг разредител на кръвта.Ако се появи мокра кашлица ,което според мен има вече бактериална инфекция и трябва да се пие антибиотик. Защо трябва да се носи маска? Дали инфекцията ще е тежка или лека зависи и много от количеството на вирусите при инфекцията ,с маската ТО Е ПО-МАЛКО! Сега при този мръсен въздух,пълен с прахови частици и водни капчици от мъглата ,пренасянето вън на инфекцията и много , в пъти по-лесно и за това МАСКАТА ТРЯБВА ДА СЕ НОСИ, тя ще пази също и от мръсния въздух. Ние вече със сигурност ВСИЧКИ сме имали достъп до този вирус ,ако този достъп е често и в малко количество вируси ,то ще се получи една така да се каже ВАКСИНАЦИЯ!

Инфекциите и заразите правят така да се каже и естествен подбор на хората с хигиенни навици. По мърлявите със сигурност ще страдат повече.Тази тенденция е от векове. През средните векове хората са били мръсни и мърляви. Един любопитен факт ,защо са носели широкополи шапки , ми да ги пазят , когато се движели в тесните улици от хвърленото от нощните гърнета. Дори и царете и кралете са били мръсни и вонящи-кралят слънце бил толкова вонящ че съвременният човек едва ли би издържал,на кралица Елизабет дори мръснобялото с леки утенъци  на червено и жълто било кръстено на нея нещо като елизабетено бяло  и т.н. Ами рицарите  с нежни сърца , които били опаковани като с консервени кутии ,как си мислите че се изхождали? Вонята около тях е била отвратителна.Къде сме сега от дистанцията на времето по отношение на хигиената и къде ще бъдем ? И всичко това дължим на заразите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Виждам вече психологически изменения в теб в следствие на КОвид. 

Преживелите вируса също и генно мутират така че действително виждаш нов индивид от ново поколение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Pifi Pedolino написа:

Преживелите вируса също и генно мутират така че действително виждаш нов индивид от ново поколение.

Предполагам правите разлика от изживели и преживели!?

Що се касае за конкретния индивид, то мисля, че не се нуждае от "адвокат". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Предполагам правите разлика от изживели и преживели!?

Не се прави на интелигентен, защото ставаш още по-смешен и жалък.

Пази се от вируса и си пий редовно хапчетата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

ставаш още по-смешен и жалък.

И?!

Това не те прави по-умна и по-веща в нещата от живота.

Ти се пази! Теб те е хванало някакво шубе .... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

И?!

Това не те прави по-умна и по-веща в нещата от живота.

Ти се пази! Теб те е хванало някакво шубе .... 

Нямам претенции да съм умна и веща в нещата от живота и никога не съм имала, това си е твоя представа, както и проблемът си е твой.

Приятна вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване