Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, miro20 написа:

Не съм сигурен че всички. У нас възможно да, но това е е заради безхаберието .

Китай как ограничиха с немислими за нашите стандарти , рестрикции и локдауни, и очевидно е че не всички китайци са преминали и заразени.

Чак смешно звучеше темата за ваксините оня ден един българин учител в Китай  разказваше по БНТ как е там обстановката

На въпроса как върви с китайската ваксина, той каза.. ами има основен проблем че... няма върху кого да тестват. :) 

Последно имали 6 заразени в Шанхай ,и те обаче този път не блокирали целия град, а няколко квартала. И точка.

На въпроса - има ли жалби срещу маските, протести и дискусии за или против маските, той учудено погледна - такъв въпрос никога не е стоял и няма как да бъде поставен :)

Казва се с маски - и никой нито протестира , нито се допуска да се говорят по медии или  в мрежата подобни на нашите фейкове , конспирации и измислени доктори.

Така че пробелма във разпространението на вируса е човешкия фактор и система.

В една страна когато нищо не и е на мястото няма как да очакваме и това да бъде.

Докато здравословната ни система се влияе от странични фактори и хора с висок чин няма как да се очаква навременни и крайно ефикасни мерки.

Докато всеки плюеше и обиждаше г-н Мутафчийски той си вършеше наистина работата и се опитваше да направи така, че тези ограничения ще сведат до минимум контакти на хората и стоп на заразата докато е време, но ето след няколко месеца НАРОДА се вдигна и едва ли не много спекулации започнаха да се появяват, че ако се повторят тези мерки всеки щял да се вдигне, ето и затова сега стана така че тогава на 100 заразени имаше тотални ограничения и мерки, а днес на 2000+ заразени и голямо число починали ние въвеждаме мерки които трябваше да бъдат въведени много по-рано и всичко да бъде вече помислено макар, че и този локдаун е в сравнение с нищо от март.

Така, че подкрепям това което казваш.  В една държава всичко започва от висшестоящите управници, те управляват, те решават и народа живее УВИ в техните решения. Когато народа бива подлаган на лъжи и измами с цел корупция, изнудване и кражби точно в тези хора се появява едно напрежение и недоверие в управниците. И когато дойдат времена като днешните и трябва да се вярва на тях.. Не става!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 26,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2572

• miro20

2110

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1737

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

Интерпол предупреди за интереса на организираната престъпност към ваксините срещу COVID

Още една тревога за хората! :mad:

Явно страхът и паниката не са достатъчни за тези, които ги всяват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Интерпол предупреди за интереса на организираната престъпност към ваксините срещу COVID

Още една тревога за хората! :mad:

Явно страхът и паниката не са достатъчни за тези, които ги всяват.

на мен ми е интересно друго - ако се ваксинираш, ти не спираш вируса, само прекарваш по леко заболяването, но това не спира факта че може да заразиш някой с 2 инфаркта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

Казва се с маски - и никой нито протестира , нито се допуска да се говорят по медии или  в мрежата подобни на нашите фейкове , конспирации и измислени доктори.

Да, ама унас се казва че трябва да сме с маски... и следва това:

b-8-1024x683.jpg?x19657

или това:

%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%

преди 5 часа, miro20 написа:

Така че пробелма във разпространението на вируса е човешкия фактор и система.

Един път и аз да съм съгласен с теб. Ако човешкият фактор в ръководството на нашата система не беше от толкова ниско качество...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проф. Андрей Чорбанов: Ваксината може да е много полезна, но ние още не знаем

Цитат
Темата за световната пандемия не може да има импровизации. Голяма част от учените стъпват на информация. В света на науката има спорове, но ние трябва да се съобразим със световните изследвания. Това каза по БТВ проф. Андрей Чорбанов - имунолог от БАН.

Като всички хора се страхувам от вируса. Възниква въпросът дали ще мога да се предпазя. Отговорът е „не“.  Хората се объркват и предпочитат едно мнение. Всяко друго мнение е ексцентрично.

Доказано е, че паниката и угнетеността тежко влияят на имунната система. Засилването й в повече няма да доведе до добър имунитет. Тя работи в една норма.

Ковид ще спре и няма да е заради масовата ваксинация. Има много висок процент позитивни. В огромният процент хора вирусът няма да е дедективен. Около 50 процента на хората имат високо ниво на Т-клетъчна защита. Моля ви, спрете да говорите за антитела.

В много случаи те имат негативно влияние. Смята се, че антителата могат да бъдат проводник на вируса. Няма да кажа, че ваксините са лоши. Твърдо заставям зад ваксинопрофилактиката. Но много кратки са сроковете, в които са проведени тестовете за ваксините срещу коронавируса. Никой не съобщава научни данни. Проблемът е, че изборът на тестови групи. Нито една голяма фирма не прави целеви групи, които са най-уязвими-бременни, деца, възрастни. Тествани са млади и здрави хора. Това поставя под съмнение доколко са обективни. От 3 до 5 процента от населението не реагира на ваксини и инфекции.

Ваксинация се прави на заболявания с много висока смъртност. Ваксината срещу ебола беше пусната след 5 години-това лято. Ваксината може да е много полезна, но ние още не знаем. Предварителните изследвания показват, че те имат допустими странични реакции. Въпросът е какво ще се получи при ваксинирането на рисковите групи. Ние няма да произвеждаме и да продаваме ваксини.

Добре аргументирано и разбираемо за широка публика изказване.

Адмирации!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

Проф. Андрей Чорбанов: Ваксината може да е много полезна, но ние още не знаем

Добре аргументирано и разбираемо за широка публика изказване.

Адмирации!

казаха, не е задължителна

какви аргументи искаш, питат те искаш или неискаш и това е - никой няма да карат да се аргументира

преди 45 минути, ivottoshev написа:

странно помниш стари неща, а за новите си сляп - как си с зрението

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/2951287648432619/?t=11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак вероятно виновни няма да има. Пак вероятно прокуратура ще започне разследване, от тези които винаги започват и никога не завършват...Да чухте някое разследване да е завършило? И с резултати кои са виновните и как са наказани? И вече Град Пловдив започва да ми се набива в съзнанието...

Изписаха 37-годишният Борислав Плеснев от болницата в Пловдив и той почина.

Цитат

Нова трагедия в Пловдив. Млад мъж в разцвета на силите си е починал 2 дни, след като е изписан от болницата

37-годишният пловдивчанин Борислав Плеснев загуби битката с COVID. Богословът е издъхнал два дни след изписването му от МБАЛ "Св. Пантелеймон" (бивша Втора градска), пише "24 часа".

Търсел е медицинска помощ, когато се е прибрал у дома, тъй като не се е чувствал добре, но не я получил навреме. Починал е в неделя вечерта.....

.....Сега разбирам гнева на хората срещу лекарите, но го разбрах в директен сблъсък и със загубата на скъп приятел.....

Би трябвало отново да се въведе в България смъртна присъда...Под страх от смъртна присъда, на времето всеки знаеше до къде да се разпасва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

странно помниш стари неща, а за новите си сляп - как си с зрението

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/2951287648432619/?t=11

Те веднъж като са дали пример, че изобщо не им пука за разпоредбите които сами издават, после какво доверие искаш да имат хората към институциите които представляват? 

Остави моето зрение. Кажи ти как си? Текстилната промишленост ще успее ли да ти помогне?

124029287_4088540624506377_1424377870798422632_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hristo52 написа:

Ако се разболееш в почивен ден, Господ да ти е на помощ в България... Аз имах нещастието да се разболея в петък вечерта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivottoshev написа:

Те веднъж като са дали пример, че изобщо не им пука за разпоредбите които сами издават, после какво доверие искаш да имат хората към институциите които представляват? 

Остави моето зрение. Кажи ти как си? Текстилната промишленост ще успее ли да ти помогне?

124029287_4088540624506377_1424377870798422632_n.jpg

а ти сигурно носиш маската винаги - дали да го вярвам

преди 44 минути, Myanmar написа:

Ако се разболееш в почивен ден, Господ да ти е на помощ в България... Аз имах нещастието да се разболея в петък вечерта...

така е ако ти трябва линейка в почивните дни - отиде коня в ряката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама чуйте го бе! Глупака Кантарджиев! По канал 3. Вече имало положителни резултати от мерките бе!? Още седмица не е минала. Ех м@мк@ виии!

Ти да видиш чудо! Говорят че ще се постигне даже стаден имунитет!!! Боже! Г-н докторе, дали не почват да ти кацат един по един! Ти дето си най-лошия а! Хахаха!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Без умствен капацитет написа:

а ти сигурно носиш маската винаги - дали да го вярвам

Е, да, но не мен снимат да нарушавам правила, които сам налагам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Hristo52 написа:

Да се видят какво представляват троловете! Мангъров такъв, онакъв, Кунчев - професорът, един път стадния имунитет било глупост, после той говори вече за такъв имунитет...Вашата м@м@@!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Hristo52 написа:

Да се видят какво представляват троловете! Мангъров такъв, онакъв, Кунчев - професорът, един път стадния имунитет било глупост, после той говори вече за такъв имунитет...Вашата м@м@@!

Пак псуваш неща които не разбираш.

Това което плямпа фашиста Мангъров , дето обижда пенсионерите като "съчки на обществото" е опровергано от шведския модел.

Където починаха хиляди хора, които в реципрочна ситуация биха още живели.

с ваксинирането се постига точно този ефект на "стаден имунитет" но без умрели заради фашистките идеи на някои мангъровци, дето искат хората задължително да минат през заразяване с вируса.

разликата е огромна !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Hristo52 написа:

Мдаа

Сега идва моментът (доста преждевременно идва) да разберем дали лекарите ще се юрнат да се ваксинират срещу страшния вирус.

Всички тези лъжи доста ни омръзнаха, но -  да спомена за една публикация в The Johns Hopkins News-Letter  от 22 ноември, изтеглена от сайта на 26 ноември, за което редакцията оставя обяснение на съответната страница – че информацията била заблуждаваща и омаловажавала значимостта на пандемията, че изтеглянето на статията било независимо решение и т.н., може да се види тук: https://www.jhunewsletter.com/article/2020/11/a-closer-look-at-u-s-deaths-due-to-covid-19

самата статия тук: https://web.archive.org/web/20201126223119/https://www.jhunewsletter.com/article/2020/11/a-closer-look-at-u-s-deaths-due-to-covid-19

и в PDF тук: https://drive.google.com/file/d/1Tnb1a8TXHj_jJCM2BDfGSriUgdn-2gec/view

В материала няма никаква изненада и това че е свален от уебсайта също. И двете са по-скоро поредно потвърждение за текущия модел за манипулиране на данните за смъртността, в случая в САЩ, но дали там или тук и другаде е без значение – трактовката на данните констатира, че смъртността по причина на сърдечни, респираторни и т.н. болести се заменя със смърт от Ковид-19. При което общата смъртност и разпределението по възрастови групи няма промяна в сравнение с други години, необичаен е само спадът на смъртността от обичайните причини за сметка на увеличение на смъртността от Ковид-19.

Цитат

Женевиев Бриан, помощник-директор на магистърската програма по приложна икономика в Хопкинс, анализира критично ефекта на COVID-19 върху смъртните случаи в САЩ, използвайки данни от Центровете за контрол и превенция на заболяванията (CDC) в своя уеб семинар, озаглавен „Смъртта на COVID-19: Поглед към американските данни“.

Тя обясни, че значението на COVID-19 за смъртните случаи в САЩ може да бъде напълно разбрано само чрез сравнение с броя на общите смъртни случаи в САЩ. 

След извличане на данни на уебсайта на CDC, Briand съставя графика, представляваща проценти от общия брой смъртни случаи на възрастова категория от началото на февруари до началото на септември, който включва периода от преди COVID-19 да бъде открит в САЩ до повишаване на процента на инфекция. 

Изненадващо смъртните случаи на възрастни хора останаха същите преди и след COVID-19. Тъй като COVID-19 засяга предимно възрастните хора, експертите очакват увеличение на процента на смъртните случаи в по-възрастните възрастови групи. Това увеличение обаче не се вижда от данните на CDC. Всъщност процентите на смъртните случаи във всички възрастови групи остават относително еднакви. 

„Причината да имаме по-голям брой съобщени смъртни случаи от COVID-19 сред по-възрастните индивиди, отколкото по-младите, е просто защото всеки ден в САЩ възрастните индивиди умират в по-голям брой от по-младите индивиди“, каза Брайън.

Бриан също отбелязва, че се наблюдават 50 000 до 70 000 смъртни случая както преди, така и след COVID-19, което показва, че този брой смъртни случаи е бил нормален много преди появата на COVID-19. Следователно, според Бриан, COVID-19 не само не е оказал влияние върху процента на смъртните случаи на възрастни хора, но и не е увеличил общия брой на смъртните случаи. 

Тези анализи на данни показват, че за разлика от предположенията на повечето хора, броят на смъртните случаи от COVID-19 не е тревожен. Всъщност няма относително влияние върху смъртните случаи в Съединените щати.

Това е шок за много хора. Как става така, че данните са толкова далеч от нашето възприятие? 

За да отговори на този въпрос, Бриан насочи вниманието си към смъртните случаи по причини, вариращи от 2014 до 2020 г. Има внезапно нарастване на смъртните случаи през 2020 г. поради COVID-19. Това не е изненада, защото COVID-19 се появи в САЩ в началото на 2020 г. и по този начин смъртните случаи, свързани с COVID-19, се увеличиха драстично след това.

Анализът на смъртните случаи по причини през 2018 г. разкри, че моделът на сезонно нарастване на общия брой смъртни случаи е резултат от нарастването на смъртните случаи по всички причини, като първите три са сърдечни заболявания, респираторни заболявания, грип и пневмония.

„Това е вярно всяка година. Всяка година в САЩ, когато наблюдаваме сезонните възходи и спадове, имаме увеличение на смъртните случаи поради всички причини “, посочи Брайън.

Когато Briand разгледа данните за 2020 г. през този сезонен период, свързаните с COVID-19 смъртни случаи надвишават смъртните случаи от сърдечни заболявания. Това беше изключително необичайно, тъй като сърдечните заболявания винаги са преобладавали като водеща причина за смърт. Въпреки това, когато разгледа по-отблизо смъртните числа, тя забеляза нещо странно. Докато Briand сравнява броя на смъртните случаи по причина през този период от 2020 г. до 2018 г., тя забелязва, че вместо очакваното драстично увеличение по всички причини, има значително намаление на смъртните случаи поради сърдечни заболявания. Още по-изненадващо, както се вижда на графиката по-долу, този внезапен спад на смъртните случаи се наблюдава за всички други причини. 

Тази тенденция напълно противоречи на модела, наблюдаван през всички предишни години. Интересното е, че както е показано в таблицата по-долу, общият спад на смъртните случаи по други причини почти точно се равнява на нарастването на смъртните случаи от COVID-19. Това предполага, според Брайън, че броят на жертвите на COVID-19 е подвеждащ. Бриан вярва, че смъртните случаи поради сърдечни заболявания, респираторни заболявания, грип и пневмония могат вместо това да бъдат прекатегоризирани като причинени от COVID-19. 

6b057424-a047-49bd-96b5-c0a65cbce88a.sized-1000x1000.png?w=2000&dpr=1.5

преди 7 минути, miro20 написа:

с ваксинирането се постига точно този ефект на "стаден имунитет"

Нали нямало стаден имунитет  за ковида? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко става ясно:

Доц. Ангел Кунчев:

Цитат

Още в самото начало ние сме изпратили дефиниция на случаите, в които пише, че въобще може да нямате положителен резултат и ако клиничната картина и констелацията от всички изследвания, очевидно говорят COVID, пишете диагноза COVID

Клининчната картина и констелацията на Ковид и грип е една и съща. Казвах ви аз, че тази година настинки и грип няма да има. Вече официално всичко е КОВИД!!! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, witness написа:

Ама не стана ли ясно, че това е празен дърдорко. Той повтаря като папагал всичко което чуе от тия на които се кланя! Нищо повече. Празна личност!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фашиста Миро пак се отмята и нарича свестните хора фашисти. С неговото радуване за български геноцид водещите политиката за изтребление все са му невинни и все неразбрани, докато убиват хората лишени от медицински грижи, оборудване и лекарства - по домовете, по стълбите и вътре в болниците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, witness написа:

Прочете ли каква е разликата която казах че е огромна ?

преди 1 час, Hristo52 написа:

Ама не стана ли ясно, че това е празен дърдорко. Той повтаря като папагал всичко което чуе от тия на които се кланя! Нищо повече. Празна личност!

Мен пък въобще не ме вълнуваш :) 

преди 1 час, Myanmar написа:

Фашиста Миро

О да, кой ако не аз. Само че не аз съм  обуждал пенсионерите като непотребни съчки на обществото, не аз съм казвал с насмешка как " у нас сме се справили с пенсионерите с по 300 лв"  и т.н.

... а нациста Мангър.

:hush:

В Швеция отдавна признаха  подобна политика за грешна, вие още си плямпате простотиите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Некомпетентни или злонамерени:

https://m.youtube.com/watch?v=-4vkJp0Nw28

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Прочете ли каква е разликата която казах че е огромна ?

Мен пък въобще не ме вълнуваш :) 

О да, кой ако не аз. Само че не аз съм  обуждал пенсионерите като непотребни съчки на обществото, не аз съм казвал с насмешка как " у нас сме се справили с пенсионерите с по 300 лв"  и т.н.

... а нациста Мангър.

:hush:

В Швеция отдавна признаха  подобна политика за грешна, вие още си плямпате простотиите.

В Швеция дори не подозират, че некви цървули ги обсъждат и ги наричат фашисти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, близо 1000 страници.... Няма как да изчета всичко, обаче веднага се набива на очи фактът, че и тук е пълно с псевдо конспиратори и разбирачи, громящи световната конспирация, злите рептили, Бил ГейЦ и медицинската мафия. Пичове, няколко кратки реда от мен. Вирус има. Дали е дошъл от природата, или е изпуснат от тайна лаборатория, това нещо вие и аз няма да узнаем. Просто го има, и е опасен. Клакьорите с фразата "ама то си е нормално грипче" да ходят да се гръмнат някъде. Аз не помня друга година болниците да са били толкова препълнени от обикновено грипче. Това нещо е упорито и при малък процент от хората води до пневмонии и други усложнения. Процентът може да е малък, но дори и той е непосилен за здравната ни система, която и без това е на ръба след десетилетия некадърно управление. И вместо да проявим дисциплина и да се постараем да спомогнем за ограничаването на заразата, ние мрънкаме как маските ни нарушавали правата и как не можем да идем петък вечер да се напием в любимия бар. Но Ганьо разбира от всичко, той е спец и по вирусология... Слушайте истинските специалисти и пазете себе си и близките си. Едва ли искате баща ви, който примерно е диабетик или сърдечно болен, да умре заради вашето лекомислие и вяра в конспиративни глупости. Скоро всичко това ще отмине. Ваксините идват. И да, пак страшно много хора няма да се ваксинират, защото мислят, че искат да ги чипират, да им крадат ДНК-то и прочее тъпотии. Аз съм изненадан доколко обществото у нас масово е оглупяло. И на работа гледам някои колеги, уж интелигентни хора, дрънкат глупости за Бил Гейтс и чипиране. Аз наскоро го изкарах корона вируса и хич не беше приятно. Още не мога да се възстановя на 100 процента, имах проблеми с белия дроб, та антибиотици и т.н. Просто внимавайте и се пазете. Всеки е много смел и отворен, докато не му се случи белята и на него...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е добра новина..

Цитат

В Япония откриха антитела при 98% от заразените с COVID-19

Японски специалисти откриха наличие на антитела срещу COVID-19 при 98% от инфектираните, шест месеца след като са били заразени с коронавирус.

Изследването е осъществено от сътрудници на университета в град Йокохама и от други японски научни колективи. В рамките на проучването са взели участие 376 души на възраст от 20 до 70 години, които се заразили с коронавируса в периода от февруари до март.

Според получените резултати присъствието на антитела е открито при 98% от инфектираните, изкарали COVID-19 с леки или без никакви симптоми. А антитела са открити при 100% от участниците в изследването със средни или тежки симптоми на инфекцията.

https://nova.bg/news/view/2020/12/02/307335/в-япония-откриха-антитела-при-98-от-заразените-с-covid-19/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване