Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Тоя определено има нужда от психиатър, или му подават неверни данни. Едно от двете!

Борисов: Вече излизаме от тъмните класации. Ваксинирането ще е само пожелание и безплатно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 26,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2589

• miro20

2126

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1752

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

преди 2 часа, Мойра написа:

Доброволно и безплатно! В Москва започва масова ваксинация срещу COVID-19

Цитат

В Москва започна масова ваксинация срещу COVID-19. На желаещите да се предпазят от заразяване с коронавирус ще бъде поставена първата регистрирана в Русия ваксина „Спутник V“. 

Ваксинацията е доброволна и безплатна. Препаратът е дълбокозамразен и преди поставяне трябва да се размрази. 

Организмът добива имунитет 42 дни след първото поставяне.

Предимство имат хората, изложени на най-голяма опасност от заразяване - лекари, учители и социални работници.

Според данните на руските здравни власти, по време на тестовете на СПУТНИК-V едва 1,5 процента от доброволците са се разболели от

COVID-19.

Записването става на сайта на московското правителство. Предимство имат хората, изложени в най-голяма степен на опасност от заразяване като лекарите, учителите и социалните работници.

На територията на столица са създадени 70 специално оборудвани пункта за ваксинация. Очаква се до края на годината броят им да се увеличи до 170.

Заместник-кметът по социалното развитие Анастасия Ракова съобщи, че на 20 000 московчани вече е поставена ваксината „Спутник V“ в рамките на пострегистрационните клинични изследвания.

Част от доброволците са получили плацебо и едва около 1.5% от ваксинираните са се разболели от коронавирус. Според Ракова това е добър показател за ефективността на руската ваксина, пише БГНЕС. 

Покажи още  

Това е правилният начин!

А у нас по всяка вероятност ваксинацията хем ще е задължителна, хем платена, да не говорим за това, че фирмата производител не носи отговорност за страничните ефекти от ваксината.

Току по горе и точно за Москва ти цитирах как доброзорлем принуждават администрациите да се ваксинират. Иначе не те допускат на работа.

:hush:

Второ - а с какво у нас е по различно от декларираното което цитираш ?

Да ти подскажа ли  разликата между РФ и България ? - у нас НАИСТИНА ще е доброволно.

преди 2 часа, Belhor написа:

Пак отклони въпроса към матушката, вместо да си признаеш лъжите и да си спечелиш поне малко уважение. Не се учудвай на всеобщото презрение в такъв случай.

Давам пример изцяло по ТЕМАТА и това било "отклоняване на въпроса  "??? Искаш да коментирам някакви личностни офтопици към мен ли ?

Ехоооо тотално са ти обърнати понятията за правилата във форума :) 

Интересно защо не ревеш че Мойра отклонява темата с примера от Москва , от същата матушка ? А ?

Виждаш ли как сам се осираш и излагаш с двойните си аршини :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Hristo52 написа:

Тоя определено има нужда от психиатър, или му подават неверни данни. Едно от двете!

Борисов: Вече излизаме от тъмните класации. Ваксинирането ще е само пожелание и безплатно.

да де "по желание" ама ако нямаш ваксина да не летиш със самолет, да не получаваш държавни помощи включително детски надбавки и прочие... Е то дефакто е  дискриминация... Да съдим държавата за дискриминация ли?

Нали сега е модерно от различни раси и сексуални полове да вдигат вой че са дискриминирани и всички ги защитават... Направо съм в потрес как 38 години живея без ваксини и съм жив...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени установиха, че корона се предава на човек, когато някой болен от ковид19 - пърди. 
Да, корона се предава и по пръднята. Чрез пръднята на човека.

https://www.forbes.com/sites/brucelee/2020/04/27/can-farts-transmit-covid-19-coronavirus-here-is-what-is-being-said/

https://nypost.com/2020/04/20/can-the-coronavirus-be-spread-through-farts/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, miro20 написа:

Давам пример изцяло по ТЕМАТА и това било "отклоняване на въпроса  "??? Искаш да коментирам някакви личностни офтопици към мен ли ?

Ехоооо тотално са ти обърнати понятията за правилата във форума :) 

КОгато ме цитираш, ти разговаряш с мен. Пряко. Ако не искаш да коментираш, не ме цитираш. Просто е. Не знам на мен какво ми е обърнато, но на теб ти е объркана цялата комуникативност. Цитираш някой и после му казваш че не ти пука какво ти отговаря. Като не ти пука, не го цитираш. Това са правилата, на нормалната комуникация. Най- тъпото нещо е да цитираш някой, за да му кажеш че не те интересува какво е написал. Върховен дебилизъм. От толкова много пропагандиране, цялото ти дюшеме се е отпрало...

преди 39 минути, acnekt написа:

Учени установиха, че корона се предава на човек, когато някой болен от ковид19 - пърди. 

https://www.forbes.com/sites/brucelee/2020/04/27/can-farts-transmit-covid-19-coronavirus-here-is-what-is-being-said/

https://nypost.com/2020/04/20/can-the-coronavirus-be-spread-through-farts/

Тва е много опасно за специалистите по душене на пръдни! Ще трябва да се лишат от това удоволствие и ми се струва, че държавата трябва да намери начин да ги компенсира. По един бидон кисело зеле за душене примерно... или бутилка с пропан- бутан да си пускат от време на време, да подишат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, mitosandov написа:

ако нямаш ваксина да не летиш със самолет, да не получаваш държавни помощи включително детски надбавки и прочие...

Това истина ли е?

преди 53 минути, acnekt написа:

От утре нов закон: Продажбата на боб се наказва с от 2 до 5 години строг тъмничен затвор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Иначе гледам, че има хора с по 2000 хил. поста в тая тема. Вие нормални ли сте?!? От къде толкова свободно време?

Изпуснал си много забава. В тази тема само Миро влиза по работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, acnekt написа:

аз мисля че ще е само за самолетчетата, защото се оказа че това е слабото звено за разпространение на вируса - а и доста хора хвалят времената когато неможеше да ходиш извън граница

преди 49 минути, Myanmar написа:

Изпуснал си много забава. В тази тема само Миро влиза по работа.

що ти безплатен ли си - промени си рега на наивна рибка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разказ от първо лице

Как ме ваксинираха с руската ваксина

Автор: Сергей Сатановский  DW

Цитат

Още през септември в интернет набираха кандидати: "Станете доброволец при изпитанията на нова ваксина срещу Ковид-19". По онова време още нямаше много информация за ваксината "Спутник V", а и инфекциите в Русия не бяха толкова много.

В края на ноември обаче ситуацията коренно се промени - броят на новозаразените нарасна силно. И мои приятели се заразиха, а състоянието им беше тежко. Това ме накара да поема риска и да се включа в изпитанията.

Какво ми разказаха преди да ме ваксинират

На уебсайта на московските градски власти намерих формуляра, който трябваше да попълня, за да участвам в теста. В него се питаше дали вече съм се заразявал с новия коронавирус, дали през последните 2 седмици съм контактувал със заразен човек и дали имам хронични заболявания. Здравната служба оповести, че хора, които вече са прекарали Ковид-19, не бива да се ваксинират. Седмица по-късно по телефона ми казаха, че мога да отида в московската болница "Шадкевич" на предварителен преглед.

Там лекарката първо ме разпита дали в последно време съм приемал някакви медикаменти, искаше да разбере също дали имам алергии и какви операции са ми били правени до момента. Тя ми връчи 16 страници с информационен материал и накратко ми разясни съдържанието му.

В информацията се казваше например, че цел на изследването е да провери ефективността и сигурността на тестваната ваксина Gam-COVID-Vac, по-известна с търговското име "Спутник V", а също и да се установи какъв имунитет създава тя. В предклинични изпитания тя била тествана върху животни - като хамстери и морски свинчета. При тях била доказана както сигурност, така и ефективност, докато върху хора доказана била засега само сигурността.

Научих, че общо 40 000 души ще участват в изследването: на 30 000 души ще бъде инжектирана ваксината, а на 10 000 души - плацебо. Втората доза ваксина се инжектира 21 дни след първата. Доброволците са длъжни да водят дневник за състоянието си. Други изисквания няма. Има обаче и друго паралелно изследване, в което лекарката ми предложи да участвам. Тя ми обясни, че основното изследване не проверява един важен фактор - способността на ваксината да създава антитела, които да неутрализират вируса - т.е. имунитет. Тази проверка се извършва в допълнителния тест. За участието в него държавата плаща по 8500 рубли - около 93 евро. За целта всеки доброволец дава по 95 милилитра кръв. Аз реших да участвам и в това изследване.

Застрахователна полица за всеки участник

"Макар че участието в изследването не Ви застрашава, е предвидена специална застраховка за всеки участник", обясни ми още лекарката. В нея се казва, че в случай на смърт упоменатите от мен лица - в случая родителите ми - ще получат два милиона рубли, т.е. 22 000 евро. В случай че ваксинацията доведе до инвалидност, те ще получат - в зависимост от степента на увреждането - между 500 000 и 1,5 млн. рубли - т.е между 5500 и 16 500 евро. А ако се стигне само до влошаване на здравословното ми състояние без настъпване на инвалидност, обезщетението ще е от 300 000 рубли - т.е. 3300 евро.

След като подписах, че съм готов да участвам в изследването, ми направиха тест за СПИН, сифилис, Хепатит С и B, както и ПСР-тест и теста за антитела срещу коронавирус. Урината ми също беше изследвана - за да се порвери дали съдържа остатъци от медикаменти. След като се оказа, че всичките ми резултати са добри, бях допуснат до ваксиниране.

Седем дни по-късно дойде и моят ред за поставяне на ваксината. Първо ме регистрираха, после преминах през четирите етапа - даване на кръв за изследването за антитела, ваксиниране, лекарски преглед, почивка в специална стая.

Ваксината се съхраняваше в два хладилника на руската фирма "Pozis" при минус 28 градуса. Един такъв хладилник струва около 16 000 евро. А след като ми инжектираха ваксината, трябваше да полежа половин час в съседното помещение, защото след ваксинацията на някои от доброволците им спадало кръвното налягане. При мен обаче такъв ефект не се появи. Казаха ми също, че е възможно по-късно да вдигна температура. В този случай трябвало да взема парацетамол. Освен това ме помолиха да не създавам деца през следващите три месеца, защото действието на ваксината над сперматозоидите още не било проучено. Връчиха ми документ, че съм участвал в пробната ваксинация и ме изпратиха вкъщи.

Какво усетих след ваксината

Едва когато се прибрах у дома, прочетох какви други реакции е имало сред участниците в пробните ваксинации. В социалните мрежи бяха публикувани някои техни съобщения. В деня на инжектирането на ваксината или на следващия ден някои от хората имали температура и болки в мускулите.

В седем вечерта, след като си тръгнах от работа, аз също почувствах главоболие, леко втрисане и световъртеж, но реших, че си внушавам след всичките разкази на други участници, които бях изчел. Късно вечерта обаче вече нямаше никакво съмнение, че тялото ми реагира на ваксината. Температурата ми се повиши до 38,6, а болките в мускулите се усилиха - всичко това бе неприятно, но все пак означаваше, че съм получил именно ваксина, а не плацебо. Взех парацетамол, както ми бе препоръчано, записах симптомите в моя дигитален дневник и легнах да спя. На следващия ден температурата ми бе спаднала до 37 градуса, а още един ден по-късно бяха изчезнали и всички останали странични оплаквания.

След три седмици ще ми инжектират втората доза от "Спутник V", а около 42 дни след първата инжекция се очаква организмът ми да е създал антитела. На въпроса дали тези антитела могат ефективно да унищожат вируса засега обаче няма окончателен отговор.

Б. ред. - Статията е от Дойче веле.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

Разказ от първо лице

Как ме ваксинираха с руската ваксина

Автор: Сергей Сатановский  DW

статията без да е чета ти казвам че е фейк - поради простата пречинна че се казва че е от първо лице, но това лище не се представя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

статията без да е чета ти казвам че е фейк - поради простата пречинна че се казва че е от първо лице, но това лище не се представя

То бива човек да е тъп, но такива като теб, почти не се срещат!

Хем не чете, хем дава мнение.

Абе...:getout:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

айде тогава кажи от кое лице е щом е от първо

казвал съм ти че и аз понякога пиша подобни простотии в нета и знак някои неща, а и доколкото знам и ти знаеш но се правиш на

преди 6 минути, Мойра написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Без умствен капацитет написа:

Има там едно... Автор: Сергей Станковский

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По повод ваксините срещу Ковид-19 ...Защо производителите упорито настояват да бъдат освободени от отговорност по отношение на евентуалните последствия от ваксинацията с тях?!...Защото ако ти продадат умишлено отровна гъба например, можеш да търсиш отговорност...Ако продавачът не е знаел, че е отровна, това също не го освобождава от отговорност...Абе...Много интересно искане...А, да...И нека видим колко лекари ще тръгнат да се ваксинират с тези ваксини...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

Кой за какво клекнал ? я пак ? :)

За имунитета  и изгражданите антитела ли ? Аз нищо ново не съм чул. Това което съм казвал / и цитирал/ е че не се знае колко време траят тези антитела. От няколко дни до няколко месеца.

Никъде не съм чул категорично мнение че преболедувал означава 100% защитен :hush:

А мангъровите глупости си остават и до ден днешен мангърови глупости.

Сега опорките му са... ама то 1 година малко за ваксините , трябва 5-10.

Да, възможно е да трябват, но ако тези ваксини които за 1 г разработени и тествани имат 95% успех, това за мен е напълно, абсолютно напълно приемливо.

Колко трябва да измрат за 10 г. за да си удовлетвори егото някакъв мангър нацист ??

Дори съм съгласен и за китайска и за руска дето се оказа за животни май...  щом има ефект и е спасен живот - ОК.

Не си го казал. Ясно . Затапен и унижен. Ама ти си знаеш :)

Ще ти се, ама пак не позна.

Нямам нито една лъжа казана. Нали си знаеш... бесней си там и се гърчи ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Hristo52 написа:

Защо производителите упорито настояват да бъдат освободени от отговорност по отношение на евентуалните последствия от ваксинацията с тях?!

Защото ще им отиде печалбата в последвалите искове за компенсации от причинени щети от същите тези ваксини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега говорих по телефона. Искам да имам автомат и почвам да стрелям! Мой втори братовчед...не че подържаме връзка, но се чуваме от време на време. Получава проблем с десния крак, две операции на вени, нищо. Подува му се и не може да върви. От "кадърни" лекари, минава през окръжна, Пирогов, и стига в Трета градска. Но никъде не могат да разберат какво му е точно. Накрая го изпращат в СофияМед, и там му казват, че кракът му е много зле и трябва спешна операция за да му сложат стенд, нещо като стенд за сърце. Два месеца. Ако са разбрали по рано нямало е да се стигне до там. Опериран и седи в болницата, не знае какво да прави! С човека с който са били в една стая и двамата са заразени от КОВИД, и днес ги изписват!?? Без всякакви симптоми. Поискал от джипката да му даде линейка за да се прибере, не можело незнам си защо...Обажда се на мене, естествено няма да тръгне с градски транспорт, а и опериран. Обадих се на РЗИ - София, как се свързах само аз си знам. С един скандал на 112. Ха да видиме...Ето това е нашата държава, приказките на всички които са на власт и за разстрел, и почти вероятно всички лекари, изключвам възрастните, които са некомпетентни, но са си отворири оная работа яко за пари! И тука разни приказват глупости, че не било така и куп други глупости. Това са хора за разстрел даже без съд! Вашата м@м@@@@@@@@@! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

Защото ще им отиде печалбата в последвалите искове за компенсации от причинени щети от същите тези ваксини.

съгласен съм, търговец не иска гаранция на своя стока

мен ме притеснява какво ще стане като се почне с хронично болните, те имат често някакъв имунен дефицит - може половината да окапят, при тях е мн. вероятно това да отключи някое ново автоимунно заболяване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, skalata_73 написа:

Поради липса на вкус, първо против COVID ще се ваксинират собствениците на автомобили Дачия :emoji_objects-77:

Върни си дуните веднага!

Върни си думите ти казвам!

Утече Белджо без причина,

Без никва нужда да показвам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пред Джъмбо.
Българите сме малък, но изключително прост народ!
снимката е на Eli Lalova

FB_IMG_1607204842247.jpg

Гледайте ги хубаво както написах в една друга тема по рано за пукница , играчки скъпи дават си парите на тия мутри ,  а утре като му кажат дай 30 лв за преглед , дай 60 лв за гражданска оооо мноо скъпо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, adersa написа:

Днес пред Джъмбо.
снимката е на Eli Lalova

FB_IMG_1607204842247.jpg

Гледайте ги хубаво както написах в една друга тема по рано за пукница , играчки скъпи дават си парите на тия мутри ,  а утре като му кажат дай 30 лв за преглед , дай 60 лв за гражданска оооо мноо скъпо .

Едничка радост на българина е едничкото му дете. Е, хубаво, не му е едничка, но е от нещата, за които се сеща по празници. Не мисля, че точно това го прави прост народ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, adersa написа:

Нещо не разбрах какво искаш да кажеш - тия хора да не купуват играчки на децата си, а вместо това да дават пари да се преглеждат и за ГО? Нещо приоритетите ти са сбъркани май. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, adersa написа:

Днес пред Джъмбо.
снимката е на Eli Lalova

И ти специално домъкна тука снимката на някоя си Eli Lalova, правена незнайно кога и къде, за да ни информираш колко сме прости?!?

Очевидно това са млади хора с добри доходи, които са си позволили да имат деца, само че повечето от българите не са такива.

А относно гражданската, утре ще ти дам 60лв да ми сключиш една, че ми изтича скоро, пък като проверявах последно, цената беше 5 пъти по 60лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

снимката е на Eli Lalova

Това го е казала тя и снимката вече се разпространява  и има доста отрицателни коментари . И не само гражданската е важна а ток , вода , интернет , и тем други подобни сметки .

преди 34 минути, baitexpo написа:

А относно гражданската, утре ще ти дам 60лв да ми сключиш една, че ми изтича скоро, пък като проверявах последно, цената беше 5 пъти по 60лв

Давай си ги на който искаш тия 60 лв на мене  не ми трябват . Изкарвам на ден повече от 60 лв оборот . И утре е неделя ден за почивка

Но явно българина не обича да спазва мерки и така ще стоим затворени до пролетта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване