Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 48 минути, adersa написа:

Но явно българина не обича да спазва мерки и така ще стоим затворени до пролетта.

Кви мерки бе, пич? можеш ли ми каза, с какво ни помагат така наречените "мерки"? Защо в държави, дето имаше строги мерки и белите хора ги спазваха, има най-много умрели ( уж)? Нали спазваха мерките? Нали ни изгониха от там, нали не ни пускат там! Какви мерки, какви 5 лева? Знаеш ли, че моята маска я нося от март месец, когато ни раздадоха единствената маска от фирмата, в която работя? 9 месеца карам с една маска!  Разбира се, слагам я единствено когато влизам в Билла, Метро и Кауфланд, но да ти кажа, в Кауфланд от март месец досега, съм влизал точно 2 пъти, преди имаше период, когато през ден бях там.  В Билла влизам веднъж на седмица лятото, пролетта и сегаа не съм влизал по месец. В Метро 3 пъти от пролетта досега. И си ползвам маската, само за да ме пуснат там. И това е една единствена маска от март месец досега. Какви мерки, какви 5 лева? Още съм жив. За това време имах 3 пъти хрема, гърло, кашлица или нещо от тия неща. За какво ми е маска против нещо, което го няма и което не е опасно за мен? Аз работя в среда, много замърсена и много шумна. На мен не ми трявба защита срещу микроби, а защита срещу лай*ата, които произвеждаме. Няма такава. Това над 20 години. Ти си тръгнал да ми даваш наклон на...щото не съм спазвал мерки. А вие спазвахте ли 25 години? Опазихте ли здравето ми от отрови, шум и други вредни неща? Не, не го направихте. Орязахте ми вредните преди 20 години, спряхте ми киселото мляко преди 15 години, спряхте работните дрехи преди 10 и  сега ме карате да нося маска и да спазвам мерки. Ай сктир от тука бе. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 26,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2589

• miro20

2126

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1752

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

преди 15 часа, Belhor написа:

КОгато ме цитираш, ти разговаряш с мен. Пряко. Ако не искаш да коментираш, не ме цитираш. Просто е. Не знам на мен какво ми е обърнато, но на теб ти е объркана цялата комуникативност. Цитираш някой и после му казваш че не ти пука какво ти отговаря. Като не ти пука, не го цитираш. Това са правилата, на нормалната комуникация. Най- тъпото нещо е да цитираш някой, за да му кажеш че не те интересува какво е написал. Върховен дебилизъм. От толкова много пропагандиране, цялото ти дюшеме се е отпрало...

Виж на предната страница - говоря по темата, за стадния имунитет и защо са опровергани мангъровите глупости. Плюс примера от матушката.

Ти ми опонираш с някакви личностни нападки и глупости за лъжи, за уважение, и за отклоняване на въпроса с "матушката".

Затова пак ще се повторя :

"Давам пример изцяло по ТЕМАТА и това било "отклоняване на въпроса  "??? Искаш да коментирам някакви личностни офтопици към мен ли ?

Ехоооо тотално са ти обърнати понятията за правилата във форума :)  "

Като разбира се си сляп за Мойра която също дава пример от Москва, а гледам и за впечатления от руската ваксина.

Що не и плямпаш и на нея глупостите си как "отклонява темата " ?? ?

Щото твоето не е нищо повече от празно безпринципно тролене и просташки нападки .

преди 15 часа, Myanmar написа:
преди 18 часа, ostavime написа:

Иначе гледам, че има хора с по 2000 хил. поста в тая тема. Вие нормални ли сте?!? От къде толкова свободно време?

Изпуснал си много забава. В тази тема само Миро влиза по работа.

Че той говори за тебе бре умен :)  Как беше... "дървения философ с многото никове и с патологии"

преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

9 месеца карам с една маска! 

Браво !

Цитат

Ваксината не е вълшебна пръчица, няма да елиминира епидемията тутакси и веднага. Трябва да мине време и да имаме готовност и за следваща пандемична вълна. Очаквам такава. Характерно за пандемиите е, че протичат в няколко вълни. Сега в Западна Европа наблюдаваме утихване на втората вълна, която не беше по-слаба от първата.

В България практически първа вълна нямаше и това в момента е първата вълна.

Логично е да очакваме и последваща, за която трябва да има готовност лечебната мрежа, от една страна, профилактичната да е готова за извършване на ваксинации и ако успеем горе-долу те да съвпаднат, можем да имаме по-оптимистични очаквания.

При вирусните инфекции изработването на антитела става в рамките на три, най-много до четири седмици. Така че след прилагането на втората доза ваксина, защото ще бъдат необходими две последователни инжекции през четири седмици, след втората инжекция се предполага човек вече да има силен и напрегнат имунитет.

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/12/02/4146594_horata_shte_imat_silen_imunitet_sreshtu_kovid_sled/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, adersa написа:

Българите сме малък, но изключително прост народ!
снимката е на Eli Lalova

Това го е казала тя и снимката вече се разпространява  и има доста отрицателни коментари . И не само гражданската е важна а ток , вода , интернет , и тем други подобни сметки .

Давай си ги на който искаш тия 60 лв на мене  не ми трябват . Изкарвам на ден повече от 60 лв оборот . И утре е неделя ден за почивка

Но явно българина не обича да спазва мерки и така ще стоим затворени до пролетта.

Ауууу, 60лв оборот? Браво. А от този оборот колко печалба остава за теб? 60ст? Е, при това положение не се учудвам, че завиждаш на хората, които могат да си позволят да похарчат пари за играчки на децата си.

Пък какво точно се вижда на снимката? Аз виждам хора, които чакат да влязат в магазин, в който се спазват мерките и се допускат само определен брой хора наведнъж. Затова се е образувала опашка отвън. Ти нещо различно ли видя на тази снимка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivottoshev написа:

Ауууу, 60лв оборот? Браво. А от този оборот колко печалба остава за теб? 60ст?

Българина чел недочел ама важното е пак да си излее простотията и злобата < Изкарвам на ден повече от 60 лв оборот

Написах повече от 60 лв оборот правя на ден демек 500 600 лв на ден на седмица над  2000 лв .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Мойра написа:

Разказ от първо лице

Как ме ваксинираха с руската ваксина

Автор: Сергей Сатановский  DW

Хубав разказ. А това чете ли

https://www.kommersant.ru/doc/4600439

https://www.rbc.ru/society/04/12/2020/5fca00229a79475e036674fe

273 или 1.5% от ваксинираните с руска ваксина са се разболели от короната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази сутрин Кантарджиев директно по БНТ каза че руската ваксина била много хубава. Странно на фона на досегашната държавна политика изчерпваща се със шопския израз 'такова животно нЕма".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Брех, това прави ефективност от 98.5% .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, adersa написа:

снимката е на Eli Lalova

Това го е казала тя и снимката вече се разпространява  и има доста отрицателни коментари . И не само гражданската е важна а ток , вода , интернет , и тем други подобни сметки .

Давай си ги на който искаш тия 60 лв на мене  не ми трябват . Изкарвам на ден повече от 60 лв оборот . И утре е неделя ден за почивка

Да, ела и виж немците, как спазват. Всеки си прави, каквото си иска. Ако нямаше маска на устите им, въобще нямаше да разбера, че има нещо.

Купони, седянки, опашки пред и до всякакви инстанции, натрупване пред магазините и в магазините. 
Протести всяка седмица от март. И на почивка си ходиха, сега и на планина ще ходят за Коледа.

Разликата е, че са им турили някакъв парцал на устите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, adersa написа:

Днес пред Джъмбо.
снимката е на Eli Lalova

FB_IMG_1607204842247.jpg

Гледайте ги хубаво както написах в една друга тема по рано за пукница , играчки скъпи дават си парите на тия мутри ,  а утре като му кажат дай 30 лв за преглед , дай 60 лв за гражданска оооо мноо скъпо .

На никой не му пука! Вчера се разходих по центъра, търсех нещо. Магазини пълни, Витошка пълна, НДК пълно! Каво ограничение бе. А и Немския базар пълен. За тоя народ трябва само бич по главата. Нищо друго не помага с тоя прост и глупав народ. А пък Кунчев днес ми дрънка, че имало вече спад! Кога бе? За една седмица ли? А градът пълен. Егати манипулаторите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Ти бодна ли си я вече? Колко пъти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hristo52 написа:

На никой не му пука! Вчера се разходих по центъра, търсех нещо. Магазини пълни, Витошка пълна, НДК пълно

В една от кварталните баничарници опашка на целият тротоар никаква дистанция.Минах на другият по пътя си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Това показва 98,5 % ефективност...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hristo52 написа:

На никой не му пука! Вчера се разходих по центъра, търсех нещо. Магазини пълни, Витошка пълна, НДК пълно! Каво ограничение бе. А и Немския базар пълен. За тоя народ трябва само бич по главата. Нищо друго не помага с тоя прост и глупав народ. А пък Кунчев днес ми дрънка, че имало вече спад! Кога бе? За една седмица ли? А градът пълен. Егати манипулаторите.

Прекаляваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

Да, ела и виж немците, как спазват. Всеки си прави, каквото си иска. Ако нямаше маска на устите им, въобще нямаше да разбера, че има нещо.

Купони, седянки, опашки пред и до всякакви инстанции, натрупване пред магазините и в магазините. 
Протести всяка седмица от март. И на почивка си ходиха, сега и на планина ще ходят за Коледа.

Разликата е, че са им турили някакъв парцал на устите.

Ми то е обидно да им вярваш на мерките и фактите и стъкмистиката. Немците са много толерантни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Lumberman написа:

Ми то е обидно да им вярваш на мерките и фактите и стъкмистиката. Немците са много толерантни.

Не и в ГДР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Прекаляваш.

И с кое прекалявам? А? Я да те чуя? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ncl написа:

Прекаляваш с неадекватните си коментари.

Я още един "критик". Ти ли си тоя "умник" дето решава кой коментар е адекватен или не? Аман тука от такива бе...Би казал и нещо друго ама ще стане червен поста....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам го, за да не се излагаш повече. Но ти вече не разграничаваш приятел от враг и налиташ като бик на червено. Или като стар доберман...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Казвам го, за да не се излагаш повече. Но ти вече не разграничаваш приятел от враг и налиташ като бик на червено. Или като стар доберман...

Нито си ми приятел нито никакъв. До сега с изключение на оня професора с двата профила, не съм си позволявам да правя на никой забележки от тоя сорт. Но явно в тоя форум има хора и като тебе дето сте се взели много на сериозно, и си мислите че сте най,най. Аз си пиша каквото ме вълнува, и си споделям с хора приятни за мен. Щом не ти харесвам, не ме чети или ме блокирай, а не ми дрънкай глупости! Ясно? И ти повтарям, че ти не си човек който може да каже, кой и с какво се излага, особено в случая с моя коментар. Ако не вярваш върви и виж, ако си от София де. Толкова. Блокирам те и тебе. Много дръвници станаха тука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показва че има изпитания както трябва и примерно 1,5% отрицателна реакция. За прехвалените европейски не съм чул и видял никакви данни. Само диво желание ЕК да ги освободи от всякаква отговорност ако някой не е наред и да не може да ги съди. А американците отсветовнонезизвестната фирмичка точно като трябва да има бум на продaжбите я продават. Защо ли? По всичките учебници за капитализъм няма такава логика. Освен при голям пирамидален балон без реални резултати. В които и нашата тиква налива нашите пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жена ми , която живее и работи във Великобритания , вчера и беше вторият отрицателен тест след 14-дневна карантина като заразена от Ковид 19. През цялото време постоянно поддържахме връзка , а аз прочетох много ,ама МНОГО, за този вирус от къде ли не.Тя сравнително леко го прекара , дай боже  на всеки. Тя се зарази леко от носа, защото за минути е била в една стая със заразен човек,разбира се без да знае, със СВАЛЕНА МАСКА ПОД НОСА.Загуби за кратко мириса си.Защо трябва да се носи маска ,след като този вирус ,както казваха някой "специалисти"било решетка да спре вятър. Да ама НЕ! Вирусът за да се придвижи му трябва малка капчица течност , която се спира от маската!

За ваксините /обяснено  най-елементарно /

Те са  класически , направени от нежизнен/УМЪРТВЕН?/ вирус. Някои от ваксините ,които в момента са в трети етап има от този тип.

Тези обаче ,които ще се използват в ЕС и Великобритания и САЩ , а също и тази от Русия ,са направени по друг начин с така наречен аденовирус,които е напълно  безопасен и се използва от преди 2000 г за направа на ваксини. Използва се аденовирус от шимпанзе -5 и 26.Към този вирус се добавя S-белтъка или част от него от Ковид вируса. Това е рогчето на вируса. Когато ,така модифициран  този вирус попадне в организма ,той предизвиква имунен  клетъчен отговор.Този вид ваксини са по-ефективни  и ПО–БЕЗОПАСНИ. Компаниите ,които са ползвали този метод са имали предимството , че по този начин е била направена ваксината против  MERS ,само са заменили с S-белтъка. Това им е дало възможност да започнат изпитанията още през март.

И няколко думи за PSR тестовете . Какво представляват ? Това е модифицирана ДНК ,към която като се прибави пробата от заразен пациент почва да се дели и по това се познава , те са с изключително голяма точност , но изискват време.

Това ,което съм обяснил е много ОПРОСТЕНО и съм искал да покажа САМО механизма. Все пак съм инженер , но за този вирус мога вече и книга да напиша!😁😁

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване